Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% pewna Skoda Octavia Combi 1.9 TDI do kupienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 kwiecień 2014 - 07:19

A'propos spalania. Moja Corolla 1,4l pali na trasie 6,5-6,8l/100km ale ......... jak przejeżdża za Bałtyk to tam pali mimo gór 6-6,2l  :o .

Tłumaczenie jest chyba takie że kierowca bardziej przestrzega limitów prędkości  :P .

Nie jeżdżę ostro, jeśli przekraczam to niewiele. Wracałem z kolegą z Shiravy i prowadziłem jego ML czy jakoś tak, wielki SUV Mercedesa z silnikiem coś ok. 6l. Pytałem właściciela ile po trasie spali, mówił że ok. 15. Może trochę przekraczałem limity ale z Shiravy spalił 13,1l . 

W to co piszą dealerzy o spalaniu to chyba żaden z Was nie wierzy, myślę że największe znaczenia ma styl jazdy.

ps. Za granicą miałem kolegę Portugalczyka który wyjeżdżał na miesiąc na wakacje. Przed wyjazdem kupił do Toyoty Supry nowe gumy Yokohamy. Przez miesiąc jego 19 letni syn użykował Suprę, nabił 5000km i trzeba było kupić nowe gumy  :wacko: .



#42 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:29

No to w takim razie trafił mi się cud egzemplarz;] Bo jak już pisałem nie patrze na komputer pokładowy bo wiadomo, że on prawdy Ci nie powie.

Kasuje za każdym razem licznik. A więc skoro bak ma 50 l, a robię na nim 900-920 km  to jakby nie liczyl.. 5.5 to max.

W takim razie nie sprzedaje :D

A i zaznaczam po raz kolejny to 90 km motor. Może specjalnie szybki nie jest...taki ot osiołek do zadań długodystansowych ;]



#43 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 07 kwiecień 2014 - 23:08

Pug 407 Combi 2.0HDI 136 KM w zeszły weekend wyjazd z Błonia k/W-wy do Torunia .Teraz droga jest bajkowa w 80% autostrada lub droga szybkiego ruchu .Wyrobiliśmy się w niecałe 2 h z zaparkowaniem na Starym Mieście .Komputer pokazywał spalanie 7,4l/100.Realne spalanie z kalkulatorem w ręku 6,8l/100 :)

#44 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 kwiecień 2014 - 23:25

A ja mam dość patrzenia na komputer ze wskazaniem aktualnego spalania.

Trasa Holandia - Polska.

Prędkość 120 -140 - 9,6 - 10,5 litra.

Prędkość 160 -180 - 12,5 - 15 litrów.

Prędkość 200 - 250 - 18 - 25 litrów na setkę.

 Jakbym miał ciągle myśleć o spalaniu i zawracać sobie tym tyłek , to zamiast auta kupiłbym sobie konia i wypasał na autostradowych parkingach , dookoła niebieskich tojtojów.

 To jak mieć Pamelę Anderson i bzykać pod pachę.

 

Trzeba żyć a nie tylko popierdywać z wiatrem. ;)


Użytkownik makamba edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 23:30

  • mifek lubi to

#45 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 07 kwiecień 2014 - 23:42

Pan się bawi złotem płaci :) Jak piszesz jak cię stać tak jedziesz ;) Ale to chyba benzyna bo takie spalanie :)

A ja mam dość patrzenia na komputer ze wskazaniem aktualnego spalania.
Trasa Holandia - Polska.
Prędkość 120 -140 - 9,6 - 10,5 litra.
Prędkość 160 -180 - 12,5 - 15 litrów.
Prędkość 200 - 250 - 18 - 25 litrów na setkę.
Jakbym miał ciągle myśleć o spalaniu i zawracać sobie tym tyłek , to zamiast auta kupiłbym sobie konia i wypasał na autostradowych parkingach , dookoła niebieskich tojtojów.
To jak mieć Pamelę Anderson i bzykać pod pachę.

Trzeba żyć a nie tylko popierdywać z wiatrem. ;)


Użytkownik rothen edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 23:43


#46 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 kwiecień 2014 - 00:04

Stać czy nie stać - jak ma się ciągle stresować i myśleć o spalaniu i jeździć 80 na godzinę to można sobie kupić jakiegoś "warczyburga" 40 konnego czy ileś tam i jechać tak wolno ,ze aż się można cofnąć w czasie i w ogóle nie urodzić. :lol:

Jak się kupi auto zbyt ambitnie,kieszeniowo przerośnięte  i nieadekwatnie do możliwości to później się płacze przy tankowaniu , "gazuje" LPG , co chwilę zerka ze strachem na komputer i liczy kropelki.

Fura ma żreć, latać a konie brykać. ;)

Dym , guma , heavy metal i krew. :lol:

... i  Lucyfer za kółkiem.

 

 

 


Użytkownik makamba edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 00:37


#47 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 08 kwiecień 2014 - 00:16

To brykaj szatanie :) Szerokości ;)

#48 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 kwiecień 2014 - 03:30

Oszczędnie wcale nie znaczy wolno mercedesem E270 z 2006 na trasie schodziłem do 6,8l i nie na komputerze ale po baku sprawdzane niestety w mieście już niżej niż 14l ciężko,na rybki śmigam octavią z 2000r 1.9 90km i żaden problem uzyskać 5,8 w mieszanym cyklu a zawalidrogą raczej nie jestem

#49 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:04

Stać czy nie stać - jak ma się ciągle stresować i myśleć o spalaniu i jeździć 80 na godzinę to można sobie kupić jakiegoś "warczyburga" 40 konnego czy ileś tam i jechać tak wolno ,ze aż się można cofnąć w czasie i w ogóle nie urodzić. :lol:

Jak się kupi auto zbyt ambitnie,kieszeniowo przerośnięte  i nieadekwatnie do możliwości to później się płacze przy tankowaniu , "gazuje" LPG , co chwilę zerka ze strachem na komputer i liczy kropelki.

Fura ma żreć, latać a konie brykać. ;)

Dym , guma , heavy metal i krew. :lol:

Kuźwa jasne..... żreć, latać, brykać.

Na odcinku 15km do pracy mam ograniczenia do 70km/h co ~3km, dwa stacjonarne, przydrożne zakłady fotograficzne, często jeszcze jakiś obwoźny się trafia, mogę sobie polatać jak dziki.


  • Kaemel lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych