Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Język polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 15 luty 2014 - 21:40

Mnie co innego razi. Nie jest to przypadłość tylko tego forum.

Jeśli jb "to fishing community",mamy rod i lurebuilders, to dlaczego konsekwentnie forum nie jest prowadzone po angielsku.

Rozumiem, że do żony można mówić "honey", ale to ciągle będzie ta sama osoba. I jak "pajka" złowicie, to mu od tego centymetrów nie przybędzie.

Fishing to jest coś zupełnie innego, lepszego, niż jakieś tam wędkarstwo. Jak możesz nie rozumieć tak oczywistych różnic ?

 

No i zupełnie co innego, jak byki wali zasłużony kolega  z  forum, niż jakiś nowy przybłęda :) .



#22 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 15 luty 2014 - 22:29

Nowy czy zasłużony.. niby nie ma to żadnego znaczenia. Tak po krótkim zastanowieniu stwierdzam, że jednak ma. Stary wyga powinien być bardziej doświadczony/dotarty itp..

Problem w tym, że stare barany mają zbyt twarde łby, żeby im w nie cokolwiek weszło.

Resztę na poczcie prywatnej możemy wyjaśnić - z bystrzejszymi. ;)



#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 luty 2014 - 01:14

klasyka ... musi sie komus strasznie tzw. pain in the ass we znaki dawac ^_^

 

ps. przy okazji wypadaloby literowki w profilu porawic :P


  • Kuba Standera i ...not here lubią to

#24 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 luty 2014 - 11:00

Zgadzam sie z kolegami, których rażą niektóre skróty zapożyczone z innych języków.Mamy piękny język którego nie musimy się wstydzić.BTW, OMG, IMHO z początku nie wiedziałem co to znaczy pózniej jak już się dowiedziałem to mnie to zaskoczyło, tzn zaskoczył mnie fakt że ludzie ida tak za "modą".Rozumię, że powinno używać sie pojęć carolina rig, ponieważ sa to nazwy własne ale budowa wędek ładnie brzmi i można sie nad tym zastanowić.


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 16 luty 2014 - 12:16


#25 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 luty 2014 - 11:50

..... chodzi o to, że my tacy "nowocześni" jesteśmy. Przecież pogardzany "gumofilc" z żywcówką nie będzie mówił, że "pajka" złapał, a starszy wiekiem wędkarz nigdy sie nie dowie co to takiego "zendery" i z czym się to je ;)   .... inna sprawa, że jak napiszesz, że Twoją wędkę zrobił chałupnik, to nie brzmi tam samo dobrze jak rodbuilder ;)



#26 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 luty 2014 - 17:24

Dziś większość coraz mniej czuje się europejczykami, bo to znaczy być nikim. Europejczyk to  kosmopolityczne ciele, bez znajomości własnej historii, bez szacunku do języka. Żryj, pracuj, konsumuj, głosuj w pseudowyborach, nie zadawaj pytań.


To ja mam odmienne spostrzeżenia, więcej spotykam europejczyków niż Polaków. Może dla tego że Warszawa i jej najbliższe noclegownie są bardziej europejskie niż Twoje tereny :)
Ostatnio bywałem w niedużym (aczkolwiek kiedyś wojewódzkim) mazowieckim miasteczku u kolegi. Nawet wspominałem mu, że chętnie bym zamieszkał tam. Tam tak bardziej polsko, wolniej, spokojniej, życzliwiej. Lubie takie klimaty :) Mówią tam też zazwyczaj po polsku ;)

#27 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 luty 2014 - 18:28

Zależy jak definiujesz europejskość. Wawa jest mniej lub bardziej europejska? Co to znaczy? Jedynymi którzy mogą powiedzieć o sobie Europejczycy to obywatele silnych narodowych państw: Anglicy, Niemcy, Francuzi. Reszta to tylko obywatele kolonii EU. A życzliwych rodaków spotykasz, to Ci zazdroszczę. Nie pamiętam, żeby mi ktoś pogratulował kiedy mi się coś udaje. 


  • Negra lubi to

#28 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 luty 2014 - 18:43

Krzysiu, udał Ci się ten post. Gratulacje  :) :) :)


Użytkownik bjpol edytował ten post 16 luty 2014 - 18:44

  • woblery z Bielska lubi to

#29 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 luty 2014 - 19:00

Wogóle w sumie nie definiuję europejskości, nie wnikam zbyt głęboko w temat. Mieszkam tu i skupiam się na rzeczach najbliższych mi. Nie wiem też na ile Wawa jest europejska, nie mam zbytnio porównania do innych na prawdę europejskich miast. Wiem tylko, że bardzo straciła przez ostatnie kilkanaście lat, właśnie chyba przez pogoń za wielką i "cudną" Europą. Dziś to już ani Warszawa (umarł prawdziwy warszawski folk i klimat) ani Europa. Nie widzę nas w wielkiej Europie bo i kulturowo i mentalnie zawsze bliżej nam było do wschodu niż do zachodu :) Po co to więc zmieniać na siłę? Genetyki nie oszukasz. Ta cała nasza droga do Europy to taka bardzo, bardzo na siłę.

Co do życzliwych rodaków to spotykam ich czasem :) Ale bądź spokojny, tych nieżyczliwych spotykam duużo więcej :)

Użytkownik OloPe edytował ten post 16 luty 2014 - 19:01


#30 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 16 luty 2014 - 20:42

Zależy jak definiujesz europejskość. Wawa jest mniej lub bardziej europejska? Co to znaczy? Jedynymi którzy mogą powiedzieć o sobie Europejczycy to obywatele silnych narodowych państw: Anglicy, Niemcy, Francuzi. Reszta to tylko obywatele kolonii EU. A życzliwych rodaków spotykasz, to Ci zazdroszczę. Nie pamiętam, żeby mi ktoś pogratulował kiedy mi się coś udaje. 

 

Nie wiem Krzychu skąd zrodził się Twój pomysł zaliczenia Francji do grupy silnie narodowego państwa ;) .

To chyba najbardziej w europie przemieszane społeczeństwo w dodatku zarozumiale i pretensjonalne :lol: .

To jednak na inne dyskusje temat.

 

Nie bardzo rozumiem również kompleksów na tle Europy. Wszak doświadczenia wspólnoty można by rzec "wyssaliśmy z mlekiem matki" :lol: .

 

Warszawa i Szczecin to miasta, które najwięcej miejsca w moim sercu zajmują. No może nie w tej kolejności :D .

W każdym razie wiele miast we Francji może jedynie pozazdrościć dynamiki rozwoju i przekształceń dokonywanych w Polsce. I znowu nie na temat.

 

Język polski, bo o nim mowa ubożeje i to jest powód do zmartwień.

Powodem oczywistym, są braki w wykształceniu, ale to nie jedyny powód i nie najistotniejszy moim zdaniem.

Lenistwo, niechlujstwo i brak szacunku (w tym wypadku do samego siebie), bo język polski to nierozerwalna część nas. Degradując język (mowę) niszczymy wartości kulturowe.

Wszystko po to by za pięć minut narzekać jak nas w europie nie dostrzegają ;) .

Polacy są potrzebni sobie…dopiero później Europie.

I dlatego myślę sobie, iż każde miejsce również Jerkbait.pl jest dobrym miejscem by o język polski dbać.

Bez napinania oczywiście :D .


  • joker i n15 lubią to

#31 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 luty 2014 - 22:56

To ja od razu zaznaczę , że coś mi się stało z klawiaturą i nie mogę napisac/kliknąc literki "ć" , działa tylko zwykłe "c".

Żeby później nie było , że nieuk jestem jakiś - niewykształcony.  :P



#32 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 16 luty 2014 - 23:50

Ctrl+Shift?



#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2014 - 06:44

proponuje, zeby kazdy niezadowolny i zniesmaczony, stanem rzeczy, uczestnik tego forum napisal krotkie opowiadanie wedkarskie, co najmniej w formacie A4 i wstawil tutaj w watku 21 lutego, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i wskazal ta jedyna, i wlasciwa droge do perfekcykjnego artykulu wedkarskiego, artykulu bez bledow orotgraficznych, gramatycznych i stylistycznych ... bez napinania, oczywiscie :)


  • Friko, Kuba Standera, Janusz Wałaszewski i 2 innych osób lubią to

#34 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 luty 2014 - 10:03

proponuje, zeby kazdy niezadowolny i zniesmaczony, stanem rzeczy, uczestnik tego forum napisal krotkie opowiadanie wedkarskie, co najmniej w formacie A4 i wstawil tutaj w watku 21 lutego, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i wskazal ta jedyna, i wlasciwa droge do perfekcykjnego artykulu wedkarskiego, artykulu bez bledow orotgraficznych, gramatycznych i stylistycznych ... bez napinania, oczywiscie :)

 

Z fotkami ? :D

Pomysł bardzo dobry ale, kto będzie oceniał te prace ;) :D .



#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2014 - 10:09

ale po co oceniac? perfekcja jest perfekcyjna ;)



#36 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 luty 2014 - 10:14

ale po co oceniac? perfekcja jest perfekcyjna ;)

 

W tym wypadku, nie ma dla kogo pisać  :D .



#37 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 luty 2014 - 10:19

jak to nie?

 

 

 Apeluje więc do  moderatorów  i autorów o korekty swoich publikacji.  Moderatorzy  mogą zablokować publikację, dopóki autor nie poprawi wszystkich błędów ortograficz nych, stylistycznych oraz interpunkcyjnych. 



#38 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 luty 2014 - 10:43

jak to nie?

 

No cóż Piotrze, dążenie do perfekcji (w podanym przez Ciebie cytacie) :) .

Fakt, że człowiek z minimalnym stażem to napisał. Tak trochę zabrzmiało jakby, "proszę mi tu podać...bo, Ja" ;) .

A jednak, co by w tej materii nie pisać. Dbać o poprawność języka polskiego trzeba i każda okazja by, przypomnieć o tym jest dobra :) .



#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2014 - 10:58

pitt, on 17 Feb 2014 - 06:44, said:snapback.png

proponuje, zeby kazdy niezadowolny i zniesmaczony, stanem rzeczy, uczestnik tego forum napisal krotkie opowiadanie wedkarskie, co najmniej w formacie A4 i wstawil tutaj w watku 21 lutego, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i wskazal ta jedyna, i wlasciwa droge do perfekcykjnego artykulu wedkarskiego, artykulu bez bledow orotgraficznych, gramatycznych i stylistycznych ... bez napinania, oczywiscie  :)

 

 

Z fotkami ?  :D

Pomysł bardzo dobry ale, kto będzie oceniał te prace  ;)  :D .

 

Ja mogę oceniać te artykuły, żadnej pracy się nie boję. Przysyłajcie na adres biuro@jerkbait.pl. W tytule wiadomości można dopisać KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO.

 

Poza perfekcją ortograficzną i gramatyczną opowiadanie powinno spełniać oczywiście również inne kryteria: ciekawy wędkarski temat, opis własnych doświadczeń, przyzwoitej jakości zdjęcia.

 

 

;)


  • makamba lubi to

#40 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 17 luty 2014 - 11:04

 

pitt, on 17 Feb 2014 - 06:44, said:snapback.png

 

 

 

Ja mogę oceniać te artykuły, żadnej pracy się nie boję. Przysyłajcie na adres biuro@jerkbait.pl. W tytule wiadomości można dopisać KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO.

 

;)

 

 

No proszę  :D  i sam się wrobiłem ? :D :D .

Nie jestem pewien czy znajdę wenę do 21-go :D .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych