Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zdrowie wiosną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 28 luty 2014 - 06:55

To wszystko strasznie skomplikowane te diety,liczenie kalorii  :) cukry proste,weglowodany.,dla mnie jakas masakra.Njlepiej jak bym miał jakiś gotowy przepis na takie żarełko  :D A jak lub czym  nawadniacie organizm przed wysiłkiem,w trakcie i po.



#42 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2014 - 07:20

Tylko woda, najlepiej nie gazowana mineralka. Niestety ale soki owocowe, nektary itd. To wiekszosci przypadkow sam cukier. Czytajac sklad na etykiecie jakiekolwiek produktu zauwazysz ze najczesciej jest Woda i zaraz po niej cukier. Co oznacza w praktyce ze najwiecej jest wody a zaraz za nia cukru wiec nic ciekawego. Nawet naturalne soki 100% bez dodatku cukru sa dosc zdradliwe bo zawieraja sporo cukru owocowego (dextrose) a cukier to cukier. Na poczatku pewnie by trzeba liczyc kcal i odwarzac produkty ale z czasem czlowiek robi to juz intuicyjnie. Zeby choc poczuc lekka poprawe samopoczucia i odnotowac lekkibspadek wagi, wystarczy w wiekszosci przypadków wywalic slodzone napoje typu Cola, pepsi itd i zastapic je woda. 2 sprawa jesc mniejsze porcje i czesciej o stalych porach. Przed snem unikac weglowodanow. Porcje ryzu, ziemniakow czy makaronu podzielic na pol a dolozyc warzyw, surowek czy salatek. Np. Kapusta kiszona czy ogorek, mizeria na chudej smietanje, marchew z chrzanem itd. Warzna rzecza jest sieganie po weglowodany zlozone a nie proste. Dla przykladu, nie chleb tostowy a pelnoziarnisty, nie platki kukurydziane a owsianka, nie ryz bialy a brazowy. To juz tez jest pozytywna zmiana.<br /><br />Zdr
  • platynowłosy lubi to

#43 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 28 luty 2014 - 07:27

Ja też dodam cuś od siebie jako, że człowiek też ze sobą coś robi... ;)

Z 2 lata ćwiczyłem 6 Weidera. Doszedłem do 20 dnia. Efektów jednak brak...

Powód???  

Nie zastosowanie diety. Rozmawiałem, po tym jak zrezygnowałem z tych cwiczeń, ze swoim wf-istą z roboty. 

Powiedział, że mógłbym robić i 500 dni tą 6-tke i efektów by nie było jakbym nie zachowywał diety.

A ze człowiek żarł rzadko, a obficie i to jakieś pestycydy po których świeciłem w nocy to i efektów nie było... ;)

Dowiedziałem się też, że cała ta 6-tka to tylko może więcej krzywdy jak pożytku...

 

Rok temu byłem na szkoleniu z pracy trwające 3 m-ce

Poznałem tam kolege z Formozy- chyba wiadomo o co chodzi... ;)

On mi troche otworzył oczy.

Jako że ćwiczył dość intensywnie, podpiąłem się pod jego skrzydełko.

Opowiadał mi o ćwiczeniach które tak w skrócie nazywamy crossfitem.

Niby 5  ćwiczen, a efekt po 1,5 m-ca piorunujący.

 

Ćwiczeń do wyboru jest od groma, nie wymagają żadnych specjalistycznych przyrządów.

Potrzebny jest hart ducha, zacięcie, motywacja...

 

Mój zestaw wygląda tak:

1. oczywiscie rozgrzewka... ;)

2. 10 podciągnięć na drążku. Ilość mozna dostosować pod siebie, ale tak 6-8 to minimum... :P

3. 20 pompek,

4. 30 przysiadów,

5. 10 delfinków- pompka-wyskok, pompka-wyskok...

6. 100-120 skakanek, zamiennie z biegiem 200-300m.

 

Przerwy między ćwiczeniami do pół minuty...

 

Ja zaczynałem od 1 serii, po 2 tygodniach doszedłem do 5 serii. ;)

Dobrze jest, jak ja to robiłem, zmieniać co tydzień ćwiczenia, nawet kolejność, bo jest cuś takiego jak pamięć mięsniowa... ;)

ćwiczenia robiłem co dzień z przerwą weekendową w której biegalem ;P

30 min takiego treningu zastępuje ok 2-3h na siłowni dobrego przewalania ciężarów...

 

Fakt, ćwiczenia te są bardzo meczące, ale nie ma co się na początku spuszczac ;)

 

Efektem po miesiącu takich treningów było ,,uciecie" z czasu 12min 30sek na 3000- około 1,5 min...

I ogólnie człowiek lepiej wyglądał, się czuł... :)


Użytkownik Arek X edytował ten post 28 luty 2014 - 10:17

  • Kamil Z., Predatorhunter i platynowłosy lubią to

#44 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 04 marzec 2014 - 07:50

Że lubię sie meczyć przetestuje tą seryjke na własnym organiźmie

#45 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 05 marzec 2014 - 06:25

Polecam ;-)
Sam tak podszedłem do zagadnienia, bo myślałem, że te ćwiczenia wciągne nosem...
Po 3 seriach umierałem 3 dni od zakwasów...

Wracając do tematu, jakiś czas temu dowiedziałem się, że po takim czy innym wysiłku dobrze jest opierniczyć około 100g żelków ;-)
Tak dla odzyskania energii.
Wspomniane żelki to same cukry i węglowodany, 0 tłuszczu, na chrząstke stawową też dobrze wpływają.
Stosuje je sam i chyba pomagają ;-)

Wiadomo, każdy ma inne sposoby na przywrócenie energii.
Stosowałem kiedyś Carbo w trakcie robienia tej obwodówki.
Nie odczułem różnicy, fakt- częściej latałem do toalety, ale żeby wzmacniało wydajność- może, ale ja tego jakoś nie doświadczyłem ;-)

#46 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 05 marzec 2014 - 07:43

Ćwiczenia tego typu, tylko nie wtej kolejności mam przed każdym treningiem , wiec bedzie dobrze

#47 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 05 marzec 2014 - 07:58

Moze nie tyle co same zelki ale po treningu powinno sie spozyc weglowodany.

Bo carbo to sama chemia ;) pewno kreatyna byla w niej zawarta no i w znacznym stopniu placebo daje o sobie znac podczas suplementacji

#48 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 09:04

Witam Panowie

 

Pozwólcie, że coś wyjaśnię.

 

1) Uważam, że nie powinno się kopiować rozwiązań, które dobrze służą Innemu . Niestetyż, takie rozwiązanie często prowadzą do rozwinięcia się nierównowagi w organiźmie.

 

Każdy z nas jest jak to my mówi:"osobniczno zmienny" i podlega również działaniu tzw "uwarunkowań zewnętrznych".

O co chodzi?

Każdy z nas ma tak samo skonstruowane ciało, ale każde ma swoje stare i nowe usterki, swoje nawyki, swoją aktywność zawodową-jeden pracuje fizycznie,- inny siedzi 10 godz przy kompie, lub za kółkiem tira lub taxi,-a jeszcze inny "robi nic". Inaczej ma ustawiony swój zegar biologiczny-jest "słowikiem lub jest -"sową".

Inaczej odpoczywa, lub udaje, że odpoczywa.

Każdy z nas dostał od swoich rodziców w momencie poczęcia pewną informację genetyczną w której  zakodowane są również choroby uwarunkowane genetycznie. Co to znaczy? Można umrzeć na zawał, mimo bardzo troskliwie prowadzonego trybu życia, bo potem pośmiertnie okazuje się, że "po mieczu", lub "po kądzieli" wszyscy schodzili na choroby układu krążenia.

Uwarunkowania zewnętrzne to nic innego jak reakcja organizmu na np: temperaturę na dworze, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza czy korelacje między naturalną porą roku a faktyczną porą roku, czyli tym co mamy za oknem.

Do tego dochodzą również emocje. Jeden jest człekiem spolegliwym, drugi lękliwym, trzeci tłumi w sobie emocje i jak wybucha, to krew go zalewa a przy okazji i innych. A czwarty uznaje, że tylko taranem przez życie, i dziwi się, że w pewnym momencie czacha mu nie trzyma-czyli zaburzenia psychiczne, lub ładnie mówiąc "zaburzenia emocjonalne" czy "komunikacji interpersonalnej". Również w relacjach rodzinnych lub partnerskich. I taki Gość wiesza sobie na ścianie plakat z napisem:

"Kogo raz ukąsiła żmija, ten boi się widoku sznurka".....

 

A ciało, to co myślicie Panowie? łyknie każdą zmianę jaką mu się zafunduje?

Gwarantuję, że jak się otrząśnie po szoku jaki spowoduje taka zmiana, i to taka, która nie uwzględniła wyżej wymienionych cech, to da taką ripostę, że w pięty wlezie.

 

Zaraz powiecie: No dobra, jak jesteś taki mądry, to co masz do zaproponowania?

Ano mam.

A właściwie to nie ja to wymyśliłem, tylko pokolenia mądrych ludzi, lekarzy i terapeutów.

Mogę przekazać tylko kwintesencję tej wiedzy popartej własnym, niebagatelnym 30l doświadczeniem zawodowym masjera.

Chcecie?

 

Powiem tylko tyle: na psu budę robienie czegokolwiek co nie uwzględnia równocześnie co najmniej 4 elementów, oddechu, żywienia, jakości krwi, ruchu, emocji i seksu.

 

Pozdrawiam

Alek


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 05 marzec 2014 - 09:40


#49 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 05 marzec 2014 - 09:30

 

 

 ruchu emocji...

 

Pozdrawiam

Alek

 

Czym jest ruch emocji ?  


Użytkownik Leny edytował ten post 05 marzec 2014 - 09:34


#50 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 09:40

Brak przecinka, już poprawiam.

Aczkolwiek, coś takiego też istnieje, wyrażane chociażby w formie tańca.

 

Dzięki i pozdrawiam
Alek


  • Mik lubi to

#51 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 05 marzec 2014 - 10:52

Zdrowie nie tylko wiosną , lecz przez cały rok ! Ludzie w polsce raczej słabo dbają o ciało.Widać to szczególnie latem, na plaży   :)

Mniej zamożni z braku czasu (nie tylko na przygotowanie odżywczych potraw),ci bardziej zamożni z nieświadomości.

Moim zdaniem "wolny czas" to jedno z najbardziej niedocenianych bogactw..


Użytkownik Mik edytował ten post 05 marzec 2014 - 11:07


#52 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 10:58

No nie wiem, nie wiem, ale mam sfiksowany obraz, na plaży przyglądam się głównie ciałom rodaczek. :)  ;)



#53 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 11:05

Powiem tylko tyle: na psu budę robienie czegokolwiek co nie uwzględnia równocześnie co najmniej 4 elementów, oddechu, żywienia, jakości krwi, ruchu, emocji i seksu

 

4? hmmm ... :) 



#54 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 05 marzec 2014 - 16:42

@platynowłosy ta czteroelementowa terapia trąci już trochę medycyną ludowo-alternatywną ;) Wiem też większość medycznego środowiska mogłaby trochę się zdziwić słysząc to, bo rola psychologi (vide emocje) w naszych skłonnościach do poszczególnych chorób jest naprawdę niewielka.



#55 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2014 - 16:56

Ja wlasnie po 2 przerwie spowodowanej "tuningiem" rzuchwy przez chirurga sczekowego machnalem 10 seri na drazku i 6 seri pompeczek. Uwazam ze zamiast gdybac co i jak wystarczy powolutku wdrozac zmiany typu:<br /><br /><br />- 1 do 2 razy bieganie lub dluzsza wycieczka rowerowa<br /><br />- zmusic sie do wypicia dziennie przynajmniej 1,5l wody<br /><br />- palacy ograniczyc palenie <br /><br />- zmniejszyc porcje dodatkow jak ziemniaki, makaron ryz i dolozyc suruwki etc.<br /><br />- ograniczyc picie alkoholu do minimu.<br /><br />Dzis zaczyna sie post wiec jest ku temu okazja, kto wytrzyma i osiagnie jakies efekty bedzie zmotywowany do dalszego dzialania. Jak juz zejda z waga ponizej tych 90kg wrzuce tu fotki z waga poczatkowa czyli 113 i >90kg moze to niektorych zmotywuje jeszcze bardziej. Nie ukrywam ze plusy takiej przemiany sa naprawde motywujace ;-)<br />

#56 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 22:30

@platynowłosy ta czteroelementowa terapia trąci już trochę medycyną ludowo-alternatywną ;) Wiem też większość medycznego środowiska mogłaby trochę się zdziwić słysząc to, bo rola psychologi (vide emocje) w naszych skłonnościach do poszczególnych chorób jest naprawdę niewielka.

No to zaprośmy lekarzy i psychologów do wypowiedzenia się w tym temacie...

Panowie, zapraszam.

A tak nawiasem mówiąc...o moczeniu nocnym słyszałeś Kolego...i przyczynach tegoż? Na przykład.

 

Pozdrawiam

Alek



#57 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 23:23

Co do diety w kontekście zdrowego trybu egzystencji oraz doraźnych krótkich zrywów ,to nie ma super diety cud.

Znam osoby ,które szybko srzucały zbędne kilogramy,okrajając z diety czy to weglowodany, czy białko lub jadąc na samym zielsku.Skutek taki ,że tak jak szybko chudły ,tak później tyły. :)

Sam powoli ruszyłem dupę,po 15 latach nieróbstwa , a do pełni szczęścia bakuje rzucić fajki.W zasadzie to nie przeszkadzały mi one , w czasach uprwiania sportu zawodowo,wiadomo młody organizm zniesie wiele :)

Co do samej diety ,nie trzeba cudów,wystarczy systematyczność i konsekwencja,a organizm sam się zaprogramuje.

5 posiłkoów dziennie w umiarkowanych porcjach, śniadanko wiadomo zaraz po przebudzeniu i w zasadzie każdy kolejny posiłek co 3 godz.

Zapewniam ,zaprogramowany organizm działa jak komputer, sam sobie dozuje ile czego mu potrzeba ,a reszty sie pozbędzie .

Do tego trochę ruchu i mamy zdrowy styl ,nie tylko na wiosnę :)

W ciagu 1,5 miesiąca straciłem 5kg bez najmniejszego problemu,jedynie przebieżka tzw.świńskim truchtem 5-6km co drugi dzień.

Mój plan to do maja kolejne 5 kg i zmotywować żonkę,że można  :DA wpleść między przebieżki trochę umiarkowanej siłki,aż strach pomyśleć,chyba zacznie mnie podejrzewać o cośna boku :D


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 05 marzec 2014 - 23:25

  • Predatorhunter lubi to

#58 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2014 - 23:43

Efekt jojo to najgorsza sprawa ale wielu popelnia blad wracajac do normalnego jedzenia. Kazdy z Nas posiada tzw. Setpoint ktory reguluje nasza wage. Dlatego po zrzuceniu kilku kilo i powrocie do starego trybu zyciu owy setpoint usiluje przywrocic nasza poprzednia wage. Zeby na nowo zaprogramowac nasz organizm musimy utrzymac nowa wage przez minimum 2-3lata dlatego wielu polega. <br />@Rafal nie chce Cie jakos wyprowadzic z koncepcji ale te 5kg to w 80% woda :-D wiec dajesz dalej ;-)

#59 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 00:04

Czy woda ,raczej nie .Tak już mam ,że przyjmuję bardzo mało płynów,muszę się kontrolować bo zapominam o tym.Nawet nastawiam sobie minutnik :)

Kilka lat temu miałem krótki ,a w zasadzie zakończyłem 3 letni epizod z siłownią,waga 111kg przy 194cm nie jest żadnym wyczynem.Ale stwierdziłem ,że nie leży to w mojej fizjonomii.Siłowo byłem na poziomie z przed 18lat kiedy ważyłem 88kg.Była i krata i klata i łapa :) a do piłki skakałem tak sobie na ok 1m.

A,że sport to zdrowie, to miałem powybijane chyba wszystkie stawy w kończynach i chyba połamane wszystkie palce u rąk.

Teraz kiedy ruszyłem trochę dupę,widzę autentyczne zmiany i spora szanse na powrót do odległej sprawniści.Szkoda  tylko ,że tak krótka doba ,bo obowiązków poza pracą sporo.Delikatny trening siłowy ,tak ok 40minut co drugi dzień,powinienem gdzieś upchnąć.

Jak się zawiąłem ,to już nie odpuszczę.Najważniejsze zacząć,później to już z górki :)


  • platynowłosy lubi to

#60 ONLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2014 - 00:11

Racja teraz to juz z gorki. Co do wody to fizjologi nie oszukasz, najpierw leci woda potem Smalec. Ja przy wzroscie 186cm warzylem 108 ;-) fota w wieku 24lat :-) <br /><br />Załączony plik  uploadfromtaptalk1394061102797.jpg   43,91 KB   4 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych