Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zdrowie wiosną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 22 luty 2014 - 07:56

Emms mądrze prawisz

#22 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 23 luty 2014 - 05:06

Zdrowie wiosna...ja bym powiedzial zdrowie caly rok ale wiadomo w jakim swiecie zyjemy. Czasy kiedy nasi przodkowie potrafili zagonic zwierzyne na smierc to juz prehistoria bo teraz napewno my padli bysmy pierwsi. 

Napewno warto zrobic cos dla naszego ciala, troche przypocic, poczuc zakwasy w miesniach, wprawic krew w zylach w szybszy ruch i to bez wiekszego znaczenia co cwiczymy.

Dla mnie zima jest okresem wedkarsko martwym (na lod mnie nie zagoni, lubie otwarta wode) wtedy jest tez wiecej czasu zeby pomachac jakims zelastwem, pobiegac czy poplywac bardziej regularnie niz to bywa latem. Poczatkiem tej zimy sprobowalem wspinaczki i powiem ze zaluje ze wczesniej tego nie sprobowalem. W tej dyscyplinie oprocz miesni bardzo intensywnie i szybko musi pracowac mozgownica bo kazdy ruch musi byc dobrze przemyslany albo spadasz w dol. Polecam! Oczywiscie z zabezpieczeniem.

 

20131218_200245_zps5777c6a9.jpg


  • platynowłosy lubi to

#23 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2014 - 23:58

Też bym chętnie się powspinał, ale uraz barku zaskutkował tym, że nie jestem w stanie podciągnąć się na drążku. i już niestety nie będę mógł.

Ale;

Na siłowni są maszyny, korzystam z 11.

4 na nogi, 2 na brzuch, 2 na ręce, 3 na grzbiet, klatę.

Na początku 3 serie po 10 powtórzeń. Obciążenia od 20kg wzwyż. Za wyjątkiem barku, tu daję radę max 15 kg, w porywach do 18kg.

Teraz:

Na brzuch 4 serie po 30-40 powtórzeń, obciążenie od 25 do 40kg.

Klata, grzbiet to 3x15 powt, po 25-28kg

Nogi, 3x15powt, po 28-35kg

Ręce, 3x 12powt, po 25-40kg- ale tu muszę być mocnym, by pchnąć te 40 kg. Rzadko, ale daję radę.

Zajęcia zajmują mi ok 1,5godz.

Ćwiczenia mieszane.

Ćwiczę 3-4 x tyg. Ok 12-15 x w miesiącu.

Zestawy ćwiczeń konsultowałem z instruktorem.

 

Jest ok.

 

Pozdrawiam

Alek



#24 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 00:41

Swietny temat i z checia dodam cos od siebie. Cwiczylem od 15 roku zycia na silowni ciagle goniac za masa. Wyytartowalem z pulapu 65. Po 6 latach warzylem 108kg bylem sporawy ale jako bez pomocy dopingu bylo sporo niedociagniec. Jestem wyuczonym technikiem zywienia i dzieki temu rozpracowalem swoj organizm na tyle ze jesienia i zima potrafilem nabic 10-15kg a wiosna zbic nawet do 19kg. Potem wiadomo, oboowiazki wziely gore i musialem zawiesic trening przez co strasznie sie roztylem. W szczycie "formy" warzylem 116kg przy 186cm wzrostu. W pasie mialem ponad 110cm i to w wieku 25-27lat. Czesto probowalem troche zrzucic ale nigdy nie wytrzymalem do konca i kilogramy wracaly. Kulturystyka byla moja ogromna pasja ale praca na 3 zmiany, male wowczas dziecko nie pozwalaly mi na 100% treningi. W zeszlym roku tj. W wieku 29lat doznalem ciezkiej przepukliny dyskowej i musialem poddac sie operacji. Krotko przed operacja wrocilem do treningow bo coraz czesciej bolaly mnie plecy i chcialem wrocic do formy i wzmocnic slabe punkty. Operacja przebiegla pomyslnie i po 3 tygodniach w lozku zaliczylem 20h fizykoterapi. Dopiero wtedy zdalem sobie sprawe jakim cienkim bolkiem jestem. Mialem mloda i nie brzydka terapeutke ktora niszczyla mnie najprostszymi cwiczeniami. Wstyd jak cholera bo po 25 minutach gimnastyki ledwo stalem na nogach i do tego zlany potem jak swinia. Wzialem sie za siebie zmieniajac sposob zywienia, zrezygnowalem z piwa, zaczalem biegac i cwiczyc w domu a ostatnio nawet w pracy. Zrzucilem 20kg w 8 miesiecy, poprawilem sylwetke i kondycje. W planach mam zrzucic jeszcze 5-8kg zeby osiagnac swoja kdealna wage. Na dzien dzisiejszy warze lekko ponad 93kg a dzieki cwiczeniom Jak pompki, podciaganie na drazku w roznych chwytach, cwiczenia przy pomocy pilki gimnastycznej i pompek na poreczach zaczynam znow wygladac jak zdrowy mlody czlowiek. Widze ze wielu z Was jest aktywnych ale malo kto wspomnial o prawidlowym odrzywianiu bez ktorego ani rusz. Z racji zawodu i lat spedzonach na silowni wiem ze 50% to odrzywianie, 30% trening, 15% regeneracja i wypoczynek a pozostale 5 to suplementacja. Podsumowujac szkoda ze wiekszosci przypadkow musi sie przytrafic cos nieprzyjemnego abysmy zrozumieli ze zdrowe cialo to zdrowy duch ;-)
  • ...not here i skippi66 lubią to

#25 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 01:39

Cześć Predatorhunter.

 

Szczere gratulacje.

Piszesz, że mało kto chce słuchać o zdrowym odżywianiu. Masz rację. Większość uważa, że jak będzie chodzić na siłkę, trenować, to to usprawiedliwi niewłaściwe jedzenie.

Tak się będzie działo, ale tylko do pewnego momentu. "Zły" cholesterol ma w nosie siłkę, czy treningi. Robi swoje, a wcześniej czy później  tak przywali, że się do pieluch wraca. Do pieluch, czyli do skromnych, niby lekkich i niepozornych ćwiczeń, pomocy psychologa, bo człek się boi po schodach wejść po zawale czy udarze, nie mówiąc o takich fajnych sprawach jak wędkowanie czy sex.

I potem zmienia się kolejne pieluchy, czyli zaczyna inaczej żyć, Właśnie poczynając od prawidłowego odżywiania.

Myślę, że im więcej z nas, min wędkarzy, będzie zwracać uwagę na styl życia, odżywiania, ruchu ( nie tylko z wędką w ręku), tym dłużej i więcej Kolegów będzie się cieszyło i zdrowym ciałem i zdrowym duchem.

 

Pozdrawiam

Alek

 

ps: A ta młoda fizykoterapeutka przypadkiem nie była blondynką?. Z jakiegoś powodu dziewczyny uwielbiają pokazywać samcom, jakimi są cienkimi bolkami. W rehabilitacji ma się rozumieć.

A blondynki wydają się być wręcz urodzone do tego...


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 27 luty 2014 - 01:42


#26 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 27 luty 2014 - 06:39

Powiedzcie coś więcej na temat tego zdrowego odżywiania.Interesujący temat,zwłaszcza że jestem na etapie małej walki z paroma kg.Dwa lata temu udało mi się rzucić fajki i niestety pare kg przybyło.Wróciłem :) do rowerowej aktywności ,zimą trochę bieganie ,ale do tego wszystkiego przydało by się jakieś zdrowe i racjonalne jedzenie ewentualnie jakies suplementy.Jakieś przykłady koledzy?



#27 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 07:21

Ja z racji tego ze znam swoj organizm na wylot stosuje "diete" extra low carb. Wykluczylem z diety weglowadany i spozywam je tylko w malych ilosciach. Nie jem Chleba, ziemniakow, makaronu, ryzu itd. Moje posilki bazuje na miesie, jajkach, roznego rodzaju serach oraz warzywach i owocach. Tluszcz to moje zrodlo energi dlatego nie przebieram miesa a czesto wspomagam sie boczkiem i maslem. Dietk aczkolwiek nie dla kazdego i osoby z ppdwyzszonym cholesterolem czy chorobami watraby i ukladu krazenia nie powinny jej stosowac. Zdrowe odzywianie w brew pozora nie jest trudne. Podstawowe zasady to:<br /><br />1. Posilki o stalych okreslonych porach<br />2. Mniejsze porcje ale czesciej. Tzn lepiej 5 x mniejszych posilkow jak 3 solidne.<br />3. Zdrowe tluszcze ktore znajdziemy w tlustych rybach jak np. Wedzona makrela, orzechy, oliwa z oliwek extra virgin.<br />4. Zieleninka najlepiej do kazdego posilku.<br />5. Ograniczenie kawy i cherbaty,alkocholu i papierosow (najlepiej pozbyc sie z diety wszystkiego)<br />6. Pozbycie sie napojow wysoko slodzonych typu Cola, fanta itd. A spozywanje min 2l wody dziennie.<br /><br /><br />To takie podstawowe reguly ktorych powinnismy sie trzymac a juz po krotkim czasie poczujemy pozytywne efekty. Co do suplementacji ozna zastosowac o ile taka potrzeba zaistnieje (dieta nie pokrywa dziennego zapotrzebowania) kompleks witamin, magnez, wapno a w okresie zimowym dorzucic witamine C. Osoby z podwyzszonym Cholesterolem moga siegnac jeszcze po Lecytyne. Nie glupia sprawa jest chocby raz w roku zrobic kuracje regenerujaca watrabe. Mozna zapytac w zielarskim o mieszanke ziolowa do tego celu lub kupic w aptece tabletki.
  • platynowłosy lubi to

#28 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 09:29

Zobaczcie Panowie

 

http://demotywatory....Wiosna-za-pasem



#29 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 27 luty 2014 - 10:42

Kamil to już całkiem inna dieta,ale tak jak mówisz trzeba poznać swoje potrzeby.Czyli sławny ryż z kurczakiem odpada  :)



#30 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 11:37

Ryz ryzowi nie rowny. Brazowy jest ok ale dlugoziarnisty juz nie. Problem z brazowym to ze dlugo sie gotuje a tu juz nie dla mnie. Moje posilki przygotowuje srednio w 25min max 30. Ma byc szybko, prosto i zdrowo. Załączony plik  uploadfromtaptalk1393497427234.jpg   60 KB   4 Ilość pobrań

#31 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 luty 2014 - 14:29

... Operacja przebiegla pomyslnie i po 3 tygodniach w lozku zaliczylem 20h fizykoterapi. Dopiero wtedy zdalem sobie sprawe jakim cienkim bolkiem jestem. Mialem mloda i nie brzydka terapeutke ktora niszczyla mnie najprostszymi cwiczeniami. Wstyd jak cholera bo po 25 minutach gimnastyki ledwo stalem na nogach i do tego zlany potem jak swinia. Wzialem sie za siebie zmieniajac sposob zywienia, zrezygnowalem z piwa, zaczalem biegac i cwiczyc w domu a ostatnio nawet w pracy. Zrzucilem 20kg w 8 miesiecy, poprawilem sylwetke i kondycje. W planach mam zrzucic jeszcze 5-8kg zeby osiagnac swoja kdealna wage. Na dzien dzisiejszy warze lekko ponad 93kg a dzieki cwiczeniom Jak pompki, podciaganie na drazku w roznych chwytach, cwiczenia przy pomocy pilki gimnastycznej i pompek na poreczach zaczynam znow wygladac jak zdrowy mlody czlowiek. ...

Ale co z tą terapeutką jak już złapałeś formę??? Bo nie wiem czy mam się brać za siebie czy nie. :)


  • platynowłosy lubi to

#32 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 15:23

Forme to dopiero lapie ;-) bedzie krata na brzuchu i zyly na wierzchu to wtedy powiem ze mam forme ;-) a co z terapeutka to nie wiem bo nie widzialem jej od wrzesnia zeszlego roku. Forme robie dla mojej teraupetki z ktora jestem po slubie od 11 lat ;-) no i dla siebie naturalnie :-)

#33 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 luty 2014 - 15:27

Rozumiem, że ten ostropest to jakieś zioło? Jak to się aplikuje?

Jak zioło to wchodzę w ciemno!



#34 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 15:53

@predator rozumiem że dieta którą stosujesz to jakiś wariant diety Atkinsa/Kwaśniewskiego? :)

#35 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 15:59

@EMMS, cos w tym stylu. Przyznam sie szczerze ze nie przywiazuje uwagi do nazw czy szukam diet w ksiazkach czy online. Poprostu moj organizm byl przez wiele lat poligonem doswiadczalnym i dzieki temu wiem co mi szkodzi a co pomaga. Ale mozna powiedziec ze ppdstawa diety sa zbiezne zasady obu ww. Przez Ciebie diet :-)

#36 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 17:19

Zapytałem z tego względu że diety wysokotłuszczowe są dobre jeśli mowa o doraźnym efekcie - tu mówimy o spadku masy. Z kolei jeśli chodzi o długotrwałe skutki ich stosowania (przeprowadzono kilka niezależnych badan) powodują one rozchwianie gospodarki tłuszczowej (niezależnie od wyjsciowego jej stanu, swietnego/dramatycznego cholesterolu czy też miażdżycy/jej braku), przez co z czasem trzeba się liczyć z wysokim poziomem "złego" (aka LDL) cholesterolu, a niskim poziomem HDL (the good guy). W skrócie taka właśnie dieta (nasz organizm nie jest i nie będzie przystosowany do efektywnej długotrwałej pracy na lipidach jako podstawowym źródle energii) długofalowymi skutkami mogą być min choroba wieńcowa, udary i miażdżyca...

Z medycznego punktu widzenia znacznie korzystniejsze są diety uwzględniające indeks glikemiczny, jak dieta Montignaca, a nie te bazujace na dramatycznym obcieciu ilości węglowodanów...

#37 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 17:52

Wszystkie wymienione przez Ciebie ryzyka nie sa mi obce dlatego w pierwszym poscie uprzedzilem ze dieta nie jest dla kazdego dobra. Jak juz wspomnialem to szkielet mojej diety opiera sie na diecie Kwaśniewskiego czy Atkinsa ale wiele rzeczy dopasowalem do siebie. Miedzy innymi co tygodniowe fazy "ladowania" sluzace uzupelnieniu glikogenu w miesniach. 2 sprawa ze mieso ktorego spozywam srednio 500gr dziennie jest najczesciej chudym drobiem usmazonym na masle. Podczas dniowek na sniadanie jem mieszanke z platkow owsianych innych nasion oraz suszonych owocow z dodatkiem miodu i jogurtu naturalnego. Grunt to obserwowac sylwetke i kontrolowac spadek wagi. Zdecydowalem sie na ta diete bo jak wspomniales daje szybkie efekty a przy moim poziomie zaawansowania moge sobie pozwolic bo przez lata dzielilem rok na 2 fazy, budowanie masy jak i redukcja tlanki tluszczowej. Nie ma diety ktora nie miala by jakis skutkow ubocznych. Wezmy chicby pod uwage diete low Fatt, pewnie nie wszyscy wiedza ale wiele niezbednych witamin rozpuszcza sie w tlusczach i przy ich braku budujemy Deficyt tch witamin co moze doprowadzic nawet do przemieszczania sie organow. Dieta IG to rzeczywiscie dieta z najlepszym bilansem ibstosunkiem bialek tluszczy i weglowodanow aczkolwiek jest bardzo czasochłonna. Jak pewnie wiesz IG zmienia sie czesto po obrobce produktu i czlowiek musi ciagle ratowac sie tabelami. Do tego proporcje trzeba by odwarzac co do grama a nie kazdy ma to czas. Sam zamiaru nie mam stosowac ta diete Bog wie jak dlugo, po uzyskaniu zamierzonego efektu bede powoli wprowadzal weglowodany zlorzone do diety przy czym wszystko pod kontrola. Aktywnosc fizyczna musi tez byc na takim samym poziomie itd. Latwiej z diety przejsc na diete jak zaczac od czegos skomplikowanego. Ludzie to stworzenia leniwe dlatego poszedlem troche na skroty ;-)

#38 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 21:32

Masz sporo racji, zwłaszcza pod względem efektów :D im szybciej się one pojawiają, tym większą mamy motywację (przynajmniej większość z nas!) Diety z indeksem są faktycznie strasznie upierdliwe i pochłaniają kupę czasu, jednak nadal najlepsze dla organizmu (sam żadnej nie stosuję - po prostu jem nieprzetworzoną i świeżą żywność) Z tymi efektami stosowania diety niskotluszczowej ktoś zagalopował się jak Don Kichote ;) skutki niedoboru tych wit(A,D,E,K) są łatwe do wylapania w razie niedoboru, ale narządy nigdzie nie pełzną tylko grzecznie siedzą na miejscu... Przy okazji trochę węgli dostarczasz, szczególnie na śniadanie, bo wszystkie składniki to około w 60-70% węgle (cukry proste są bardziej zdradliwe od zlozonych)

#39 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2014 - 00:47

No a jak by nie bylo na dobrych efektach mi zalerzy. Nie spieszylem sie i nie podeszlem do tego zbyt radykalnie. Troche wiedzy mam i mase doswiadczen wiec staralem sie to wykorzystac. Ze sredniej wynika ze zrzucilem 2,5kg/miech wiec wszystko w normie. Wiadomo skora musi tez to wszystko ogarnac. Co do skutkow ubocznych czy jakis niewidocznych i nie pprzadanych skutkow sie nie obawiam. Jak cwiczylem mialem pseudo "suplojad", nie jestem z tego dumny ale mlodym jest sie tylko raz. Organizm zachartowany. Wyniki badan choc robione dawno mialem super. Pluca jak miech, serducho jak pompa grundfosa tyle ze lekko powiekszona. Ladowania robie prostymi weglami ale przed sporym wysilkiem fizycznym (praca, bieganie, calodzienny wypad nad wode) stawiam na wegle zlozone ale tez max 50gr. Dziennie z warzyw, naturalnych produktow mlecznych dostarczam srednio 50-100gr dziennie wiec tak zle nie ma. Zeby nie wystraszyc czytajacych dodam tylko zebyscie sie za bardzo nie kierowali tym czym mu tu wypisujemy bo ja troche extrymalnie podchodze do sprawy ;-) Dlatego panowie brac sie za siebie, bedzie mniej majdanu do targania nad woda :-)

#40 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2061 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2014 - 00:50

P.s co do przemieszczania oragnow i skutkow diet niskotluszczowych to zle wyrazilem troche. Nie chodzi tylko o samo niskie spozycie tluszczow ale rowniez o niski poziom tkanki tlusczowej w organizmie. Tak przynajmniej mnie nauczano na technologi zywienia :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych