Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zdrowie wiosną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 00:33

No kurna trochę suchszy byłem w wieku 40 :) ale juz kiedyś jeden trener mnie przekonywał,że mam predyspozycje fizjologiczne do siłki ,tylko mi jakoś trudno był w to uwieżyć,a i nadmiar masy odczówałem jako dyskomfort.Teraz czuję ,że okolica 95-100 w suchszym i szybszym opakwaniu byłaby OK i raczej bez problemów z utrzymaniem.Biegać nigdy nie lubiłem ,wręcz nienawidziłem,choć na obozach sporo klocków zaliczałem,więc chyba podołam :)



#62 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2014 - 00:39

Ja gena do silki nie mialem ale uparty jestem i jak cos chce to walcze az osiagne cel lub zalicze kleske ale wiedzac ze zrobilem wszystko co w mojej mocy :-) tez chce byc suchszy, szybszy i zwinniejszy ;-) jestem na dobrej drodze :-) wlasnie ogladam TV i cwicze brzuch zeby lepiej spac :-)

#63 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 00:56

Na tą porę dnia ,a raczej noc znam lepsze ćwiczenia i na sen znakomite ;)  :D  :D



#64 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2014 - 01:06

Wiem wiem ale moj partner treningowy padl jak kawka :-D ;-)

#65 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 01:20

:D

Znam też świetne sposoby budzenia ;)

 

Dobra starczy oftopa, bo jeszcze polecę z roboty do domu i załapię się na trójkąta :lol:  :D



#66 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2014 - 01:26

Tez znam ale pare razy by mi sie oberwalo wiec nie ryzykuje bo i tak juz ryj spuchniety :-D Dobra czas do wyrka, wkoncu jutro tez jest dzien :-) <br /><br />Zdr

#67 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2014 - 07:14

Faktycznie, moczenie nocne... Nie zapominajmy też o 7Aleksandrowa (jedyne stricte somatyczne schorzenia mające bezpośredni związek, nie pośredni, z zaburzeniami osobowości), która obejmuje nadciśnienie tętnicze, colitis ulcerosa, zaburzenia funkcji tarczycy, RZS... Jeśli mowa o roli emocji, która okreslilem jako pomijalna w większości chorob - moja wypowiedź jest odbiciem buzych badań klinicznych i 5letnich kontaktów uczelnianych z lekarzami :)
Przy okazji w 7Aleksandrowa potwierdzono związek z psychologią, jednak nikt nie udowodnił by miała ona jakikolwiek wpływ na przebieg choroby podstawowej, nie wspominam już o jej ustąpieniu.

Użytkownik EMMS edytował ten post 06 marzec 2014 - 07:15

  • platynowłosy lubi to

#68 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2014 - 08:43

Ja gena do silki nie mialem ale uparty jestem i jak cos chce to walcze az osiagne cel lub zalicze kleske ale wiedzac ze zrobilem wszystko co w mojej mocy :-) tez chce byc suchszy, szybszy i zwinniejszy ;-) jestem na dobrej drodze :-) wlasnie ogladam TV i cwicze brzuch zeby lepiej spac :-)

Cześć

 

Jak ćwiczysz brzuch, ćwicz i kręgosłup. Wiesz dlaczego?

Bo kręgosłup trzymany jest w ryzach przez 2 wzajemnie trzymające się w ryzach grupy mięśniowe, przód i tył. Czyli mięśnie brzucha i mięśnie kręgosłupa. Jak będziesz ćwiczył tylko brzuch, to stanie się silniejszy od kręgosłupa i będzie go ciągnął w soją stronę. To źle.

Ćwiczysz tylko kręgosłup, brzuch nie daje kontry i wtedy nawet nie za silne mięśnie kręgosłupa zaczną go ciągnąć w swoje strony. To też bardzo źle, bo daje szybko szansę na kontuzję...

 

A wogóle to szacun.

 

Pozdrawiam

Alek



#69 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2014 - 11:44

Dzieki Alek,<br /><br />Tak wiem ze plecy i grzbiet trzeba cwiczyc na takim samym poziomoie i mimo tej wiedzy przez wiele lat zaniedbywalem brzuch co przyczynilo sie do silnej przepukliny dyskowej czego skutkiem byla ww. Operacja. Po zaliczeniu 20h Fizykoterapi i kupieniu pilki gimnastycznej staram sie utrzymac wszystko w rownowadze. Aktualnie jestem jeszcze na chorobowym i odsypiam minione tygodnie ale wlasnie wylarze z lozka i zaczynam dzien od treningu. Dostalem w ostatnim czasie tyle komplementow i pozytywnych komentarzy ze motywacji nie brakuje ;-) a wiec do dziela i jak to mowi hardkorowy koksu "nie ma lipy" :-D
  • platynowłosy lubi to

#70 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 08 marzec 2014 - 13:08

Chciałem podzielić się z Wami swoim małym odkryciem.

Otóż po ćwiczeniach, szczególnie po długiej przerwie często dokuczają nam zakwasy. Ciężko się zmusić do kolejnej porcji treningu. Odczułem to teraz, kiedy już dumnie wkraczam w wiek średni. Poszukałem rady u wujka Google i wypróbowałem na sobie aminokwasy BCAA z dodatkiem l-glutaminy. Okazało się, że negatywne efekty treningu(zakwasy) znacznie się zredukowały, a w efekcie mogę ćwiczyć częściej. Druga rzecz, warto przykładać wagę do regeneracji po treningu. Jako młodzik nic sobie z tego nie robiłem, po prostu zawsze byłem gotów do czynu ;) , teraz już nic nie robię na wariata. Odpoczywam co najmniej jeden dzień, a jak czuję, że z daną partią mięśni nie jest jeszcze najlepiej, to daję sobie na nią jeszcze trochę wolnego. Oczywiście w tym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć coś innego. I jeszcze trzecia rzecz, na którą chciałem zwrócić uwagę: rozciąganie. Warto je robić. Znacznie usprawnia poruszanie się, zwiększa zakres ruchu, uelastycznia stawy i mięśnie, poprawia refleks i stabilność. Polecam zwykłe skłony na prostych nogach do podłogi, skłony w siadzie, krążenia biodrami, w stawach kolanowych, w stawach rąk, wiele ćwiczeń ze stron dla koszykarzy i siatkarzy. Naprawdę, daje to niezłe efekty i poprawia samopoczucie. Ja przynajmniej czuję się młodziej. Podkreślam jednak, że ćwiczenia należy wykonywać systematycznie. Za takie traktowanie nasze ciało i umysł na pewno się odwdzięczą.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia w powrotach do zdrowia oraz w realizacjach własnych zamierzeń treningowych :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych