Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1140 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:22

Bartku drogi :) jakim strażnikiem ? :)

Na odcinku Łochów - ujście do Bugu, szybciej spotkasz Yetiego :)

Rozmawialiśmy kiedyś o tym temacie, ale sytuacja bez zmian :)

W tym roku siedziałem na wsi kwiecień - październik i Yeti przemykał się parę razy miedzy drzewami, ale strażnika ani widu ani słychu :)

Raz PSR widziałem w tym roku w Brańszczyku, opisywałem sytuacje w wątku "Rzeka Bug".

Znowu miałem pecha ? :)

Pozdrawiam

tomek

 

Chyba rzeczywiście masz pecha  :D  

SSR z Łochowa był w tym roku ponad 60 razy na kontroli, z czego 25 na Liwcu, a PSR też kilka razy zaglądał. Problem z naszym PSR jest jeden - mało ludzi. Chłopaki uwijają się, ale też są ludźmi, mają rodziny itd itp.



#342 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:37

PSR widziałem w tym roku kilka razy nad Bugiem w okolicach Łochowa, nawet 3 razy mnie kontrolowali.



#343 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 03 grudzień 2014 - 01:23

No i jeśli to rzeczywiści mój pech to pies to trącał :)

Fakt że staram się głównie bywać w tygodniu....  ot "godzinka po robocie" pomęczyć parę okonków i do domu.

Często gęsto nie widzę pół żywej duszy nad wodą.

W tym roku miałem trzy rozmowy edukacyjne, z panami którzy nie potrafią  liczyć do dwóch.

Bardzo efektywnie się prowadzi takie rozmowy trzymając za kolczatkę psa wielkości cielaka :)

Żadnych dyskusji, żadnych tekstów typu a ch..... Ci do tego, czy sp.. pan....

Ja wiem wiem że ten piesek chce do wody się popluskać i dlatego się tak wyrywa, rozmówcy już nie  :)

 

Jeśli mogę coś zasugeruje...

 

Odcinek od mostu na 62 (okolice mostu), później Lorreto - Nadkole...  okolice mostu przed Kamieńczykiem zaglądajcie tam częściej.

W samym Kamieńczyku dystrybucja "pod sklepowa" - "świeżej rybki" cały czas ma się świetnie...

W okolicach świat Wielkanocnych "pyszne szczupaczki na święta" dostępne bez ograniczeń.

Przy okazji tych pysznych szczupaczków mieliśmy mała wymianę zdań więc ja już ofert kupna nie dostaje...

 

Jeśli chodzi o prozę życia czyli rodziny, żony, dzieci, pracę....

cóż mogę powiedzieć... doskonale rozumiem...

w domu mam małego terrorystę, a z robotą też często bywa też tak żę mając rzut beretem do rzeki nie mam czasu nawet na chwilkę podjechać....

 

trzymam kciuki, powodzenia :)



#344 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2014 - 07:35

W tym roku jak nigdy miałem 4 kontrole PSR, ale zawsze w weekand i w miejscach łatwo dostepnych, ale było grzecznie i zawsze się czegoś o kontrolach człowiek dowiedział, a koledzy z gumkami na okonia ;) takie po 12 cm w kwietniu szybko się zmywali, więc jest w tym sens.



#345 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 08:25

Ryby w Liwcu są tylko się nie nowi.
Ja osobiście widziałem jazie wielkie jak łopaty.
W prZyszłym roku będą moje :)

To dobrze, że Liwiec się odrodził będę miał gdzie z Ojcem śmigać na rybki, cały czas mu brzęcze żeby olał Bug skoro taką fajną rzeczkę ma pod nosem :)

#346 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:51

To dobrze, że Liwiec się odrodził będę miał gdzie z Ojcem śmigać na rybki

 

To żebyście się za mocno nie zdziwili :) Owszem , jest ryba na Liwcu ale nie więcej niż na każdym mazowieckim siurku ze społeczeństwem miejscowym o podobnym apetycie.


Użytkownik ajmo edytował ten post 03 grudzień 2014 - 09:52


#347 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:55

To żebyście się za mocno nie zdziwili :) Owszem , jest ryba na Liwcu ale nie więcej niż na każdym mazowieckim siurku ze społeczeństwem miejscowym o
podobnym apetycie.


Szara Polska rzeczywistość, ale ciurki mają swój urok i z echo nie trzeba pływać...

#348 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2014 - 20:25

Szara Polska rzeczywistość, ale ciurki mają swój urok i z echo nie trzeba pływać...

 

A to fakt :)



#349 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 kwiecień 2015 - 13:53

Zapraszam wszystkich wędkarzy i miłośników przyrody do zaangażowania się na kilka godzin. W najbliższą niedzielę, 12-go kwietnia sprzątamy brzegi rzeki Liwiec. Zbiórka na moście w m. Purzec o godz. 8.00

Ogłoszenie tu: http://www.pzw.org.p...przatanie_liwcai tu: http://www.refleks-siedlce.pl/

 

Pierwsze zarybienia tegoroczne mamy za sobą, kilka tysięcy pięknych kleni już pływa, niedługo kolejne rybki.



#350 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 kwiecień 2015 - 18:52

Kurcze robotę mam nie mogę :-(



#351 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 09 kwiecień 2015 - 19:04

.

Użytkownik rothen edytował ten post 09 kwiecień 2015 - 19:05


#352 OFFLINE   marcin81

marcin81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 12:45

Witam

 Majówka już dawno za nami, a jak z efektami nad liwcem???



#353 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 maj 2015 - 14:58

W ramach majówki zarybiliśmy Liwiec narybkiem szczupaka. Na całej długości rzeki pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy mikrusów.  :D



#354 OFFLINE   marcin81

marcin81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 19:48

Brawo :)



#355 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2015 - 07:26

Panowie a jak wygląda miejscówka ujścia Liwca do Bugu? Jest tam gdzie połowić? Jak wygląda temat z dojazdem do rzeki? Dzięki za wskazówki ;)

#356 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 14 maj 2015 - 10:49

Panowie a jak wygląda miejscówka ujścia Liwca do Bugu? Jest tam gdzie połowić? Jak wygląda temat z dojazdem do rzeki? Dzięki za wskazówki ;)

 

Hejo, dojście, dojazd jest aż za dobry... co przekłada się na presję.

Generalnie płytko jak to na ujściu. Sam Liwiec to powiedzmy odcinek Loretto - Nadkole - most w Kamieńczyku.

Najfajniej się chyba brodzi. Są odcinki z kiepskim dojściem z brzegu i łatwiej do dołków się dostać.

Ujście jak o ujście, piaskowe. Często już na samym Bugu tworzą się przykoski i tam coś tam daję.

 

Liwiec na tym odcinku dawał mi głownie okonie, szczupaczki sporadycznie trafiały się kluski i mały sandacz.

 

Bug - na ujściu trafiały się ładne okonie. Sportowy Bolek, jakieś tam szczupaczki, sandaczki.

 

W zeszłym roku zagrodzili dojazd na łąkę po prawej stronie Liwca i zrobiło się trochę ciszej i czyściej.

Skończył się quady, ogniska i pijackie ryki... jak jest w tym roku nie wiem, jeszcze nie dotarłem.

 

Acha na Bugu uważaj na "czerwoną wodę" ;) w sensie jak z Liwca idzie wyższa woda po opadach, sypie piachem i wtedy wszystko co żywe ucieka "za" Liwiec w górę rzeki.

 

:)

 

Edyta: parę fotek dla klimatu ;)

Załączony plik  PICT1292.JPG   77,24 KB   15 Ilość pobrań Załączony plik  PICT1314.JPG   135,99 KB   11 Ilość pobrań Załączony plik  PICT0823.jpg   128,77 KB   12 Ilość pobrań

 


Użytkownik mazur.t edytował ten post 14 maj 2015 - 10:56

  • Przemek i spinnerman lubią to

#357 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 maj 2015 - 19:17

Jak się będziesz wybierał to daj koniecznie znać....inaczej wpierdziel jak nad wodą spotkam ehhehehhe :P


  • spinnerman lubi to

#358 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 maj 2015 - 21:25


...jak jest w tym roku nie wiem, jeszcze nie dotarłem.

 

Da rade wjechać, ale podobno potrafi się ktoś pojawić i pogonić...



#359 OFFLINE   marcin81

marcin81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Marcin

Napisano 15 maj 2015 - 01:18

Pogonić i psem poszczuć :D



#360 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2015 - 09:50

Hejo, dojście, dojazd jest aż za dobry... co przekłada się na presję.
Generalnie płytko jak to na ujściu. Sam Liwiec to powiedzmy odcinek Loretto - Nadkole - most w Kamieńczyku.
Najfajniej się chyba brodzi. Są odcinki z kiepskim dojściem z brzegu i łatwiej do dołków się dostać.
Ujście jak o ujście, piaskowe. Często już na samym Bugu tworzą się przykoski i tam coś tam daję.
 

Liwiec na tym odcinku dawał mi głownie okonie, szczupaczki sporadycznie trafiały się kluski i mały sandacz.
 
Bug - na ujściu trafiały się ładne okonie. Sportowy Bolek, jakieś tam szczupaczki, sandaczki.
 
W zeszłym roku zagrodzili dojazd na łąkę po prawej stronie Liwca i zrobiło się trochę ciszej i czyściej.
Skończył się quady, ogniska i pijackie ryki... jak jest w tym roku nie wiem, jeszcze nie dotarłem.
 
Acha na Bugu uważaj na "czerwoną wodę" ;) w sensie jak z Liwca idzie wyższa woda po opadach, sypie piachem i wtedy wszystko co żywe ucieka "za" Liwiec w górę rzeki.
 
:)
 
Edyta: parę fotek dla klimatu ;)
attachicon.gifPICT1292.JPG attachicon.gifPICT1314.JPG attachicon.gifPICT0823.jpg


Panowie dzięki za pomoc i rady. Jak się tam pojawię to zdam relację. Pozdrawiam