Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1136 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:33

Spokojnie, nie jesteśmy jedyni, zajrzyj na strony poszczególnych okręgów. O ile nie mylę się, to 6 innych okręgów też ma różne wymiary górne. Zmiany są powolne, ale nieodwracalne. W zarządach jest coraz więcej ludzi z otwartymi głowami, pokolenie 65+ ustępuje pola, choć niechętnie.

 

Róbmy swoje, a będzie lepiej - Bartek



#62 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:41

....W zarządach jest coraz więcej ludzi z otwartymi głowami, pokolenie 65+ ustępuje pola, choć niechętnie.

 

Róbmy swoje, a będzie lepiej - Bartek

Najwyższa pora by ustąpili, zazwyczaj unikam takich uogólnień, ale panowie, jak to ująłeś 65+ o umysłach otwartych, realnie oceniający stan naszych wód to w tamtym pokoleniu rodzynki, i to nie ze względu na pokrewieństwo w pomarszczeniu. 

Cieszą takie nowiny.



#63 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 czerwiec 2013 - 07:22

Oj miło ,miło.

Robiłem ostatnio rekonesans Liwca ,przejechałem się żeby popatrzeć jak tam i co tam :-) spotkałem dwóch miejscowych i zacząłem z nimi rozmawiać.

Po kilku minutach rozmowy okazało się że obydwaj maja opłacone pozwolenia ,chwalili się że wykupili :-) i znali wymiary ochronne rybek :-) ,jeden złapał przy mnie płotkę i ją wypuścił :-).



#64 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:51

Zdecydowana większość lokalesów należy do PZW. W ciągu ostatnich czterech lat odbyło się ponad 100 kontroli na Liwcu, karaliśmy łagodnie, ale nieubłagalnie. Miejscowi byli pouczani za pierwszym razem, drugim razem dostawali mandat w wysokości 300, 400 zł, trzeciego razu nigdy nie było. :P

Po zapłaceniu mandatu "koledzy"  natychmiast zapisywali się do najbliższego koła.  :rolleyes:  :D 

Na początku, jak podjeżdżaliśmy do rzeki, to cała wieś wylegała na płoty, a chłopy twardo siedziały nad rzeką. Na widok 4-5 ludzi w kamizelkach, którzy tyralierą szli do rzeki, stawali się uprzedzająco grzeczni i nigdy nie było niebezpiecznych sytuacji. B)

Dziś nikt nie zwraca uwagi na kontrolerów, opatrzyli się. Zdarzają się jeszcze przypadki łamania regulaminu, jakieś niewymiarowe ryby, ale coraz rzadziej. Od czasu do czasu słyszymy o jakichś siatkach, średnio 1-2 razy w roku coś jest znajdowane, ale jest zdecydowanie lepiej niż było. Pomaga też edukacja, lokalesi startują w zawodach i przegrywają, uczą się, że można łowić skutecznie i nie zabijać ryb. Mamy też kilku "swoich" pośród mieszkających nad Liwcem.

Jestem optymistą (umiarkowanym). ;)


  • Friko, Dagon i godski lubią to

#65 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:26

Bartek w jakich rejonach można Cię spotkać nad wodą :D :D :D



#66 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 czerwiec 2013 - 21:07

Łowię i kontroluję na odcinku od Purzeca do Kucyka, a właściwie do ujścia Kostrzynia. Jest to fragment rzeki, którym opiekuje się moje koło, tzn. nr 48 Refleks.

Przy okazji, z którego Wyszkowa jesteś?

 

Bartek



#67 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 czerwiec 2013 - 07:27

Z tego większego :) czasem wiosną zapuszczam się aż do mniejszego.

#68 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 czerwiec 2013 - 11:26

Fajnie ,miło takie rzeczy słyszeć :-)

Jak tam na tym odcinku z kleniem?

Miejscowi twierdzą że mało a jak się trafia to mały.

Koło nr. 48 Refleks też należę od tego roku.


Użytkownik Kielo edytował ten post 22 czerwiec 2013 - 12:03


#69 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:02

Zapraszam  do działania, zaglądaj na stronę Koła i Okręgu.

Z kleniem bywa różnie, mocno migruje. W tym roku weszło sporo klenia i jazia z Bugu. Padł już mały rekord - 3,6 kg jazio. Kleniami i jaziami zarybiamy regularnie (limity zarybieniowe na stronie Okręgu), ale niestety jeszcze nie podrosły. Wszystkie większe pochodzą z wiosennych migracji, kiedy otwarte są jazy.

 

Bartek



#70 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 czerwiec 2013 - 09:43

No właśnie coś by człowiek podziałał ,zaangażował się troszkę w jakąś akcję ,trzeba bronić i dbać o swoje :-).

Popatrzę ,poczytam :-)



#71 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 28 czerwiec 2013 - 09:16

witam!

 

Czy z kartą wykupioną na okręg mazowiecki mogę wędkować nad Liwcem w okolicach Węgrowa? A jeżeli nie to czy mogę gdzieś w Węgrowie wykupić znaczek?



#72 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2013 - 09:21

A nie wygodniej zrobić przelew jak chesz np 1 dzień łowić?

Sprawdź porozumienia to bęziesz wiedziałgdzie możesz wędkować, najprościej tak:)


Użytkownik Daaaro edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 09:22


#73 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:27

witam!

 

Czy z kartą wykupioną na okręg mazowiecki mogę wędkować nad Liwcem w okolicach Węgrowa? A jeżeli nie to czy mogę gdzieś w Węgrowie wykupić znaczek?

 

Porozumienie między mazowieckim i siedleckim obowiązuje na wszystkich wodach ogólnodostępnych. Z tego wynika, że możesz spokojnie łowić ze swoim zezwoleniem na całym Liwcu, od źródeł do ujścia.

 

A teraz łyżka dziegciu. Weź w rękę swoje zezwolenie i przeczytaj stronę tytułową. :wub:

 

Bartek



#74 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:42

Wziąłem i ja, ciekaw tego dziegciu.

Nie wiem jednak gdzie go szukać, mam na stronie tytułowej wpisane "Polski Związek Wędkarski, Mazowiecki, Białostocki, Bielskopodlaski, Ciechanowski, Siedlecki - (uprawniony do rybactawa).

Gdzie moja łyżka? :)



#75 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:59

Zdecydowana większość lokalesów należy do PZW. W ciągu ostatnich czterech lat odbyło się ponad 100 kontroli na Liwcu, karaliśmy łagodnie, ale nieubłagalnie. Miejscowi byli pouczani za pierwszym razem, drugim razem dostawali mandat w wysokości 300, 400 zł, trzeciego razu nigdy nie było. :P

Po zapłaceniu mandatu "koledzy"  natychmiast zapisywali się do najbliższego koła.  :rolleyes:  :D

Na początku, jak podjeżdżaliśmy do rzeki, to cała wieś wylegała na płoty, a chłopy twardo siedziały nad rzeką. Na widok 4-5 ludzi w kamizelkach, którzy tyralierą szli do rzeki, stawali się uprzedzająco grzeczni i nigdy nie było niebezpiecznych sytuacji. B)

Dziś nikt nie zwraca uwagi na kontrolerów, opatrzyli się. Zdarzają się jeszcze przypadki łamania regulaminu, jakieś niewymiarowe ryby, ale coraz rzadziej. Od czasu do czasu słyszymy o jakichś siatkach, średnio 1-2 razy w roku coś jest znajdowane, ale jest zdecydowanie lepiej niż było. Pomaga też edukacja, lokalesi startują w zawodach i przegrywają, uczą się, że można łowić skutecznie i nie zabijać ryb. Mamy też kilku "swoich" pośród mieszkających nad Liwcem.

Jestem optymistą (umiarkowanym). ;)

Dobrą robotę robicie. Pamietam Liwiec w okolicach miejscowości Liw 25-30 lat temu. Te stada ryb... . I taki fajny, zrujnowany obecnie parking na trasie W-wa - Węgrów.



#76 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 czerwiec 2013 - 22:59

No właśnie w tym, co przytoczyłeś.

"Nie wiem jednak gdzie go szukać, mam na stronie tytułowej wpisane "Polski Związek Wędkarski, Mazowiecki, Białostocki, Bielskopodlaski, Ciechanowski, Siedlecki - (uprawniony do rybactwa)."

Gdzie moja łyżka? :)

Wolno łowić w siedleckim, sprawdź wody siedleckiego i wiesz wszystko.

 

Czytaj chłopie, czytaj.  :rolleyes:

 

Bartek



#77 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 czerwiec 2013 - 23:07

Dobrą robotę robicie. Pamietam Liwiec w okolicach miejscowości Liw 25-30 lat temu. Te stada ryb... . I taki fajny, zrujnowany obecnie parking na trasie W-wa - Węgrów.

 

Parking istnieje, niestety droga w remoncie, nie polecam.

Stada ryb udało się odtworzyć, zarybiamy miętusem, walczymy o węgorza, ale to potrwa.

Jest masa narybku, który uzupełniamy. Jak zajrzysz nad rzekę, to zobaczysz setki malutkich szczupaczków, kleni i innych rybek. Niestety największe mają dopiero 50-60 cm. Przetrwało kilkadziesiąt wielkich ryb sprzed przyduchy, ale to rzadkość.

Sprawny wędkarz potrafi pięknie pobawić się rybkami. W dobry dzień można złowić 20 okoni i 5-6 szczupaczków na okrasę. Więcej takiej wody nam się należy. Niestety okonie mają dopiero 20-25 cm, a szczupaczki ok. 50 cm, ale frajda gwarantowana.

 

Zapraszam, telefon w wizytówce - Bartek



#78 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 23:08

Zmyliłeś mnie tą stroną tytułową, obadałem jednak aż cztery pozycje (pomijając drobne) wód siedleckich. 

Dużo do czytania to tam nie ma. :D

Grunt, że Liwiec cały stonce stołecznej udostępniony.

Może w końcu się wybiorę.  :)



#79 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2013 - 23:32

Bartek, jako, że wody okoliczne znasz - czy słyszałeś cos o starych, zdziczałych stawach w okolicach Rogowa koło Sokołowa?



#80 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 czerwiec 2013 - 21:40

Niestety nie znam, ale jeśli zależy Ci na informacjach, to mogę popytać chłopaków z Sokołowa, zdaje się, że jeden z nich jest tu na forum.

 

Bartek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych