Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1136 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2013 - 01:15

Popytaj, proszę. I daj znać na priva.



#82 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 lipiec 2013 - 21:41

Wybacz, robota nie daje wolnego, ale jutro podzwonię, obiecuję.

 

Bartek



#83 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2013 - 08:52

Zdecydowana większość lokalesów należy do PZW. W ciągu ostatnich czterech lat odbyło się ponad 100 kontroli na Liwcu, karaliśmy łagodnie, ale nieubłagalnie. Miejscowi byli pouczani za pierwszym razem, drugim razem dostawali mandat w wysokości 300, 400 zł, trzeciego razu nigdy nie było. :P

Po zapłaceniu mandatu "koledzy"  natychmiast zapisywali się do najbliższego koła.  :rolleyes:  :D

Na początku, jak podjeżdżaliśmy do rzeki, to cała wieś wylegała na płoty, a chłopy twardo siedziały nad rzeką. Na widok 4-5 ludzi w kamizelkach, którzy tyralierą szli do rzeki, stawali się uprzedzająco grzeczni i nigdy nie było niebezpiecznych sytuacji. B)

Dziś nikt nie zwraca uwagi na kontrolerów, opatrzyli się. Zdarzają się jeszcze przypadki łamania regulaminu, jakieś niewymiarowe ryby, ale coraz rzadziej. Od czasu do czasu słyszymy o jakichś siatkach, średnio 1-2 razy w roku coś jest znajdowane, ale jest zdecydowanie lepiej niż było. Pomaga też edukacja, lokalesi startują w zawodach i przegrywają, uczą się, że można łowić skutecznie i nie zabijać ryb. Mamy też kilku "swoich" pośród mieszkających nad Liwcem.

Jestem optymistą (umiarkowanym). ;)

 

Kurcze, aż oczy przecieram ze zdumienia jak to czytam - że jednak można, tu i teraz... chyba na przyszły rok przepiszę się do okręgu Siedleckiego, skoro tacy łebscy ludzie tam działają to tam będę płacił składkę



#84 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 lipiec 2013 - 22:03

@godski, przepraszam Cię najmocniej, ale nie mogę kolesia z Sokołowa złapać, może gdzieś urlopuje. Pamiętam o temacie, będę próbował. :wacko:

 

@Friko, zapraszam do mojego koła - nr 48 Refleks w Siedlcach. Skarbnikiem jest kolega, który prowadzi sklep wędkarski, składkę można zapłacić 6 dni w tygodniu, przez cały dzień (8-18), nie trzeba nikogo prosić o łaskę. Już rozpoczęliśmy rozmowy na temat porozumień na rok 2014, za tydzień ważne spotkanie z władzami 5 okręgów, między innymi na ten temat.

Potrzebujemy ludzi z pasją, którzy nie boją się wyzwań. :rolleyes:  Jeśli chcesz pogadać, daj znać na priv.

 

Bartek



#85 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2013 - 22:56

Zaczekam. Dziękuję za pamięć.



#86 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 lipiec 2013 - 23:34

W czwartek będę się widział z chłopakami z regionu, dam znać.

 

Bartek



#87 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 lipiec 2013 - 13:47

Panowie ,kto chętny na wyprawkę w Sobotę :-)


  • kocmyrz lubi to

#88 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 lipiec 2013 - 20:43

W sobotę służbowo mnie nie ma, jak się uda, to w niedzielę trochę pokontrolujemy, a potem mała rybałka.

Zapraszam w okolice Mokobód, tak najogólniej rzecz ujmując.

 

Bartek



#89 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 10 lipiec 2013 - 21:02

Hej Tomek, jest szansa że będę w sobotę w świniotopie nad liwcem. Jeśli się potwierdzi dam znać.

#90 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 lipiec 2013 - 07:42

bartsiedlce no właśnie zamierzałem tam gdzieś się zasadzić na grubego zwierza ,zobaczymy może a Niedziele też wyskoczę.

kocmyrz daj znać jak będziesz :-)



#91 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 11 lipiec 2013 - 22:50

Prawie że moje rejony :)  bo mieszkam niedaleko ujścia liwca , żeby tak nie zaśmiecać to z moich obserwacji wynika że w tym roku są doły dochodzące do 4m na liwcu w okolicach Kamieńczyka a dokładniej mostu .



#92 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:14

Sobotni wypad w okolice Bali zaowocował jednym jazikiem 30-35cm na oko bo szybciutko do rzeki poszedł ,dwa branka nie przycięte na smużaka wypuszczanego z dużej odległości.

Koło 15:00 namierzyliśmy parę kleni takich po 35 cm. w wodzie może metr głębokości i po kolei na zmianę próbowaliśmy ,któregoś trafić ale nie chciały woblerów ,na smużaki czasem reagowały ale tylko trącając pyskiem lub przyglądając się płynąc za przynętą.

Kolega ,który był ze mną znudził się łapaniem na obrotówki ,okoń za okoniem i chyba dwa szczupaczki.

Ja na koniec założyłem małego twisterka i okoń za okoniem ,zatrzęsienie ,każde miejsce zacienione ,lub z ciemnym dnem to okoń ,muszę głęboko się zastanowić czy następnym razem nie zasadzić się na dużego pasiaka:-)

Kleni mnóstwo pływa ale dużego nie widziałem za to jazie czasem przemykają takie po 40cm.

Okolica dzika ,malownicza ,krzaki ,drzewa ,skarpy - pięknie :-) i brak śmieci.


Użytkownik Kielo edytował ten post 14 lipiec 2013 - 19:14


#93 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:21

@godski, dopadłem 3 ludzi z okolic Sokołowa, nikt nie słyszał o tych stawach, nie bardzo mam pomysł na dalsze poszukiwania.

 

@Kielo, tak właśnie ma wyglądać nasza rzeka. Mnóstwo ryb i czysto. Niestety, większość ryb, to zarybienia po przydusze w 2009-tym.

Na duże pasiaki polecam zasadzić się, ale należy zapomnieć o paproszkach i wykazać się cierpliwością.

 

Wypuszczajcie ryby Koledzy, a będą miały szansę urosnąć. B)

 

Bartek



#94 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2013 - 21:40

Dziękuję za chęci. Jak tam będę to popytam. I podjadę sprawdzić jak mocno zdziczałe są.


  • kocmyrz lubi to

#95 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 lipiec 2013 - 08:34

Bartek zastanawia mnie jedno ,skoro większość ryb jest z zarybień to skąd tyle okonia i to całkiem sporego , a okoń przecież wolno rośnie  ,napłynęły z Bugu :-).

Kiełbi też zatrzęsienie.


  • kocmyrz lubi to

#96 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 lipiec 2013 - 19:41

Nie wiem, czy wszystko powinno być całkiem jawne, ale to, co napiszę, chyba nie jest tajemnicą B) 

W okresie wiosennym wszystkie jazy na Liwcu są otwierane. Poszczególne operaty na piętrzenie wód mówią o czasie ich otwarcia, ale czasem nie ma możliwości zamknięcia. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie w ostatnich czterech latach i to jest główna przyczyna. Okonie lubią zmieniać się w ryby wędrowne wiosną, podobnie jak kiełbie, strzeble, jazie, klenie, płocie i leszcze. W sprzyjających warunkach nawet wielkie mamuśki kaczodziobych pozostają w Liwcu po wiośnie. Zdarzały się sytuacje, że mieliśmy kilka wielkich sumów w przyujściowym odcinku, ale te zawsze wracają do Bugu.

 

 

Bartek



#97 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2013 - 22:59

Jak tam panowie, ktoś próbował ostatnio coś połowić na Liwcu? Ja uderzam jutro :)

#98 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 sierpień 2013 - 10:25

Michał, jak wyniki w tym upale?



#99 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:27

Sobota i Niedziela mały Wyszków ,niezliczone ilości okoni ,kilka powyżej 30cm ,szczupaczki i jeden powyżej 60cm ,kleni 0(ale jeden taki 45 - 50cm grubaśny ,odpłynął mi z pod nóg ,czyli że te większe też są) ,jazi 0.

Zapomniał bym ,kolega złapał sandacza troszkę większego od kiełbia.


Użytkownik Kielo edytował ten post 06 sierpień 2013 - 11:28


#100 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 sierpień 2013 - 19:20

Ja nie mam szczęścia do Liwca ile razy się nie postanowię się wybrać ile razy zdecyduję że jutro jadę to zawsze mi coś wypadnie w ostatniej chwili i znowu nie byłem :angry:  a z tymi sandaczami to ciekawa sprawa pojawiły się w Kostrzyniu (dopływ Liwca) ale słyszało się o większych, podobno nawet trafił się taki 60cm ile w tym prawdy...


Użytkownik MichałM edytował ten post 06 sierpień 2013 - 20:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych