Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1136 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2013 - 08:17

Odnośnie wody :-)

W robocie jestem i nie mam tutaj zdjęcia ,ale wieczorem wstawię:-)

Otóż przy ostatnim kręceniu filmików z pracą moich wobasków coś mi się zaczepiło na kotwiczce i wiecie co to było?

Piękny śliz ,to dobrze wróży naszej rzece oj dobrze :-):-):-) jeszcze dwa trzy lata i wszystko wróci do normy :-).



#122 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2013 - 20:41

Oby więcej tej pięknej rybki w Liwcu ,żeby nie było tylko znowu pseudo przyduchy :-)

 

d85c.jpg
 

yzb1.jpg
 

hk1e.jpg
 


  • Przemek, skippi66 i payara lubią to

#123 OFFLINE   Cyryl

Cyryl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGarwolin

Napisano 26 październik 2013 - 22:08

 Dziś "deptałem"ujście Kostrzynia do Liwca, "żywiec" zdecydowanie tam w modzie, ale i przepisowi się trafiają, ( przy mnie wypuścili 47, 44, i 40 cm). są jeszcze ludzie na tym świecie :) .

Pozdrawiam


  • Przemek i minecjusz lubią to

#124 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2013 - 23:11

Miło poczytać.....



#125 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 październik 2013 - 17:21

W Niedziele po Kosciele 2h łowienia , około 20 szt wyjętych i do tego 2 szczupaczki . Miałem także 2 obcinki. Nic specjalnego czekam na przymrozki :)

Załączone pliki



#126 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 05 grudzień 2013 - 17:01

To znowu ja :) , Na liwcu Okoń Cisza , Szczupak też nie gryzie. Jedyne co ostatnio brało to... Sandaczyki :) Cieszy Bardzo bo jest nadzieja że Rybka w tych warunkach może osiągnąc na prawde fajne rozmiary :) Trzeba Tylko przypilnować , żeby nie walili tych piesków w głowe...
Poniżej jeden z nich :)

 

Przypominam o obowiązujących zasadach publikacji zdjęc
 


Użytkownik Friko edytował ten post 05 grudzień 2013 - 17:52


#127 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 grudzień 2013 - 17:41

Ładny ten Liwiec, a skoro od nowego roku będę już w Mazowieckim, a ten ma porozumienie z Siedleckim, to pewnie wpadnę nad tą urokliwą rzekę. Podobna do mojej Skrwy, więc będę się nad nią czuł bardzo komfortowo :)


  • alf54 lubi to

#128 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 20:00

Ładny ten Liwiec, a skoro od nowego roku będę już w Mazowieckim, a ten ma porozumienie z Siedleckim, to pewnie wpadnę nad tą urokliwą rzekę. Podobna do mojej Skrwy, więc będę się nad nią czuł bardzo komfortowo :)

No to nie masz szczęścia, bo od nowego roku Mazowieckie nie podpisało porozumienia z Siedleckim.



#129 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2013 - 00:14

Z tymi sandaczami to ciekawa sprawa, znajomy mówił ze w tym roku nawet w Kostrzyniu kilka złowił, twierdzi że pierwsze brały już parę lat temu. Byłoby ciekawie gdyby w tych rzeczkach zadomowiły się na dobre :)

A słyszał ktoś o boleniach z Liwca? W wykazie zarybień PZW Siedlce widnieje 10.000 sztuk narybku jako stała roczna ilość zarybień ale nie słyszałem do tej pory żeby ktoś się chwalił bolkiem z Liwca


Użytkownik MichałM edytował ten post 06 grudzień 2013 - 00:18


#130 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 grudzień 2013 - 06:48

Bolek jest w liwcu :) 



#131 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:45

Boleniem zarybia się od przyduchy, czyli po zmianie operatu. Widuję je czasem, ale to jeszcze podrostki. podobnie jak klenie i jazie występują tylko na niektórych odcinkach. Nie ma znaczenia, gdzie zarybia się, błyskawicznie wyprowadzają się w ulubione miejsca.



#132 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:30

Są sandaczyki i boleniki ,czy się zadomowią tego nie wie nikt się zobaczy:-)

Kleń największy jakiego widziałem to pod 50cm a jazie są nawet większe ale nie wiem czy wpływają z Bugu i wracają czy zostają.Kleni i jazi 30-40 cm od groma ale strasznie płochliwe hahah jak to na małych rzeczkach :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 06 grudzień 2013 - 12:36


#133 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:32

No to nie masz szczęścia, bo od nowego roku Mazowieckie nie podpisało porozumienia z Siedleckim.

 

 

Zawsze są jednodniówki ;)



#134 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:39

Bartsiedlce czy Liwiec zarybia się sandaczem 6 cm czy większe się wpuszcza ,bo koledze na gumiaka taki niecałe 6cm się zawiesił.

Jeśli większymi to znaczy że coś się wylęga :-):-):-) ,może jakieś z Bugu się zadomowiły ,choroba wie:-).



#135 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2013 - 17:49

U mnie chodzą słuchy że do Kostrzynia dostały się ze stawów hodowlanych, może tą drogą



#136 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2013 - 22:56

Kielo, zapraszam do czytania strony okręgu, zarybienia dokładnie opisane, Liwca też. 



#137 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2013 - 15:38

Chłopaki w Koastrzyniu malego sandacza jest sporo. Trafiły sie podobno dwie sztuki ponad 60 cm w tym roku ale osobiście nie widziałem. Podobno nawet tęczak powyżej 40 cm zostal złowiony, więc wniosek jest jeden... ;)

Jeśli chodzi o migracje z Liwca to jest niemożliwa bo po drodze ze trzy tamy przecież stoją ale o tym fakcie nikt nie pomyslał ustalając operat wodno-prawny, który twierdzi, że Kostrzyń zarybia się poprzez Liwiec.

Sporo jeszcze czasu upłynie zanim Kostrzyń będzie naprawde atrakcyjną rzeką ale robimy co możemy ;)



#138 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:14

No i trzeba zacząć chronić tę piękną rzeczkę. Ma ona potencjał jest w niej sporo niedużego szczupaczka ale niestesty przynajmniej w mojej okolicy tłuką wszystko strasznie. Miejscowi potrafią nałapać wiadro płotek aby tylko było co kotu dać, niewymiarowe szczupaki rzadko wracają do wody i najgorsze jest to że siatami ciągają. Kiedy mi "koledzy" opowiadali z dumą jak to siatą nałapali okoni po 80dag to aż się szlag jasny trafia i ręce opadają...



#139 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 grudzień 2013 - 00:02

Marcin, "tamy" są otwierane wiosną, w trakcie migracji, ktoś jednak pomyślał. :o  Jest to nawet zapisane w operatach wodno-prawnych, nie feruj wyroków.  -_-  Mylisz pojęcia, operat rybacki to nie operat wodno-prawny.  :unsure: Kostrzyń zyskuje, powoli, to prawda. Nie mów, że nie jest  bezpośrednio zarybiany, zainteresuj się tematem. Zapraszam na spotkania Komisji d/s zagospodarowania i ochrony wód. Jeśli masz chęć, numer telefonu osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za ten temat znajdziesz na stronie Okręgu.  ;)

 

Michał, widzisz problem - dzwoń. Mamy PSR, SSR, Policję, Straż Leśną i kilka instytucji rangi gminnej i powiatowej, nie jest trudno znaleźć numery telefonów. Dlaczego musisz płakać na forum? Do roboty, dzwonić, pisać, alarmować!  Nie wolno odpuszczać, trzeba zmieniać rzeczywistość, a nie kontestować ją.  :angry:


  • godski i Parf lubią to

#140 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2013 - 09:47

Bartek -z Kostrzyniem  mam więcej wspólnego niż myślisz bezpośrednio zajmuję sie tą rzeką, gdyż od dwuch lat podlega pod koło, którego jestem prezesem ;) Jestem bardzo dobrze poinformowany jeśli chodzi o zarybienia i nie tylko :D.

Michał -  Osobiście byłem z kontrolą na kostrzyniu od początku listopada 14 razy (więc bądźmy dobrej myśli).

pozdrowienia

Marcin


Użytkownik BARENZ edytował ten post 19 grudzień 2013 - 09:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych