Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echo suma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 19 sierpień 2008 - 18:24

Czy jest jakikolwiek sens używania fish ID (oznaczen w formie symboli nie łuków)?


Z mojego dośwadczenia, nie ma sensu :angry:

#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2008 - 21:12

Mi tez sie wydaje ze Fish ID to nieporozumienie.


Guzu

#23 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 19 sierpień 2008 - 21:33

Jak dla mnie to funkcja prawie tak samo niezbędna jak latarka w telefonie komórkowym,chociaż jakby się zastanowić to latarka w komórce może się kiedyś przyda,Fish id raczej nie:)

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2008 - 13:49

Ciekawy temat.
Jako zywo pamietam swoja 1sza bytnosc na jeziorze z echosoda.. :D

No, k..., teraz wszystko to moje - przelecialo mi przez mysl.. B)
Moj optymizm nieco przygasl, bo okazalo sie sie, ze bardzo czesto w m-cach, gdzie wygladalo dobrze nie moglem wiele polowic, natomiast w m-cach gdzie teoretycznie pusto, cos targalo uczciwie wedka...
Obrazy, w zaleznosci od rodzaju akwenu, ustawienia sondy a nawet sposobu naplywania moga sie bardzo roznic (np. na 1szym rozpatrywanym zdjeciu istnieje mozliwosc, ze procesor zlał dwa luki mniejszych ryb w 1en)
Raz np. puscili solidny przeplyw na Ebro..skutek byl taki, ze tony osadow ruszyly, powodujac duze ilosci łuków :lol: ..ruszajac tysiace karpi do powierzchni...co ciekawe spowodowalo to calkowity zanik bran sumow...

Jesli chodzi o Ebro to sumy niezwykle rzadko widac..aczkolwiek pare razy widzialem cos takiego, ze na pewno nie byl to 15 kilowy karp.
Na glebokosci 10-15m echo mialo wielkosc....duzej czesci ekranu...nie sadze, zeby robili tak duze karpie.. <_<
Natomiast NIGDY po zaobserwowaniu takiego luku nie dalo sie zauwazyc tradycyjne kopniecie polaczone z odjazdem albo przy duzych sztukach dluzsza chwila ciszy (jakby zdziwienia) i potem powolny odjazd.
Jesli chodzi o suma zeujacego to duzo lepiej obserwowac symptomy ze strony wody - np.dziwne zachowanie drobnicy i wiekszych ryb.

Jezeli chodzi o upatrzonego to zdarzalo mi sie lowic w ten sposob sandacze i szzcupaki, jednak znacznie czesciej sposobem okazywalo sie znalezienie miejsca a nie o lowienie na upatrzonego.

Szansa na upatrzonego jest tym wieksza, im lepiej ryby zeruja, i jest wieksza glebokosc (byle bez przesady), przy co najwyzej niewielkim pradzie.
Bylbym jednak ostrozny w robieniu z tego metody.

Gumo

#25 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:36

wracając do fish ID... jak rozumiem załączone poniżej odczyty są bezużyteczne?

Załączone pliki

  • Załączony plik  echo2.jpg   47,29 KB   253 Ilość pobrań
  • Załączony plik  echo1.jpg   42,82 KB   2046 Ilość pobrań


#26 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:30

Należy zacząc od tego że tak naprawdę echosonda służy do czytania dna oraz głębokości łowiska, ewentualnie pomiaru temperatury. Fish ID pokaże Ci pływającą w toni reklamówke jako rybe. Wracajac do tematu to suma można spokojnie obserwować na echo przy połowie na tzw. Kwokę :D coś pięknego..

#27 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:33

Może i Fish ID jest do dupy ale bez niego echo pływającą reklamówkę też chyba oznaczy jako łuczek?

#28 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:45

No w prawdzie tak, chyba że masz echo które skanuje Ci wybrany fragment dna w pozyskaniu dokładnej informacji o widzianym obiekcie, rozgranicza go wtedy powiedzy skałą (obiektem nieżywym)a rybą

#29 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:50

Hehe,czyli najlepiej używać echa do odczytu dna i łowić tam gdzie ukształtowanie dna jest interesujące,bo jak widać nadmiar funkcji wypacza nieco wyobraźnię B)

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2008 - 10:22

Nie calkiem bezuzyteczne. :D
Przede wszystkim w 2óch sytuacjach jest pewne, ze zaraz nastapi zanik pradu... <_<


No to tak pobieznie przeanalizujmy 1sza syt: piktogramy rybek w gornej warstwie wody to moze byc wszystko. Za to ciekawe jest dno...wyglada to na podwodna gorke, twarde dno i albo byla spora fala albo dno jest z muldami.

2syt. Fajny spad, za spadem powiedzialbym ze to jest roslinnosc. Na takim czyms wiekszych ryb moze tak czy inaczej nie byc widac bo stoja w zakamarkach pochylego dna..procesor je w to dno wbuduje.
Natomiast przy wył. ID moznaby sie przekonac, czy drobnica kreci sie na tym spadzie..

3syt. Plaskie dno z roslinnoscia na dnie albo chmurka zalegajacej drobnicy. Piktogramy niemozliwe do zidentyfikowania przy wł ID.

4syt. Wyglada na drzewo obrosniete roslinami albo rosliny. W drugim rogu na dnie to przypomina zaczajona rybe albo nawet cale stado, podobnie mi wygladaly koilka razy okonie.

Reasumujac wszystkie sytuacje byly ciekawe i wrzucenie przynety moglo zaskutkowac przygoda z ryba...

Gumo

#31 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 wrzesień 2008 - 12:26

dzięki Gumo, szczególnie za komentarz do czwartej fotki - nie pomyśłabym, że to coś w prawym roku warte jest obserwowania Embarassed
co do napięcia - echo trzyma przy 7-6V, jeśli dobrze pamietam :D


#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2008 - 12:41

U mnie, przy jakichs 9V z hakiem gasnie i juz sie nie zapali.

To tak wlasnie jest z tymi sondami. Wygladalo na byle g... i nie sprawdziles. A ile razy NIC nie widac?
Wtedy tylko solidne sprawdzanie...wygrani beda zawsze ci, ktorzy duzo razy byli nad dana woda i widzieli, gdzie pokazywala sie ryba, jak lepiej chodzila.
Nieraz jest tak, ze jak NIC nie widac na sondzie to wyniki sa lepsze..tlumaczylem to sobie tym, ze drapieznik mial trudnosci z namierzeniem drobnicy i wybieral...moje zelazo z braku laku... B)

Gumo

#33 OFFLINE   bynio

bynio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 12 październik 2010 - 11:23

Witam. Panowie tu macie fotkę z sumkiem około 200cm.

Załączone pliki



#34 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2010 - 11:27

Witaj Byniu na forum.

Dziekuje za fotke. Mam na jej temat odmienna opinie.
Ale to tylko moja subiektywna opinia.



#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2010 - 12:07

Mi to wygląda na ławicę drobnicy, pojedyncza ryba, nawet duża, nie daje na moim echu tak wyraźnego odbicia. Wypisz wymaluj typowy odczyt z ZZ na dołach, z końca roku (listopad/grudzień). Ale mogę się mylić, bo z tego co widzę, woda ma 23 st. Przy tak wysokich temperaturach rzadko łapię na echu tak zwarte ławice.

Jeżeli natomiast zdjęcie strzeliłeś np. w czasie holu, to nie mam pytań :mellow:

#36 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 październik 2010 - 12:41

Miałem podobne odczyty w pół wody przy kwoczeniu i czasami w trolu napływając rybę (widziane kilka razy 4-5 na przełomie 3 lat). Jestem przekonany, że był to wąsaty. Nie jest to jednak poparte samą zdobyczą po odczycie sygnału... Raz kontakt wzrokowy. Woda miała dużą klarowność i nie wchodzi w grę ławica ryb.
  • payara lubi to

#37 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2010 - 12:48

Trudno oceniac. Mnie sum jesli widzialem go na echu przewaznie wygladal jak ponizej.
To jest polowa echa bo widocznie nie obejmowalo calosci (rozne moga byc wzajemne usytuowania sondy z lodzia w stos. do obszaru w jakim znajduje sie sum...)



Gumo

Załączone pliki

  • Załączony plik  119.1.jpg   252,92 KB   1677 Ilość pobrań

  • wujek lubi to

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2010 - 13:23

Jesli to mialaby byc 1 ryba na tamtym echu to chyba bylby to wstegor krolewski

http://i.pinger.pl/pgr448/8d23703b001380b44bb88eff/wstegor_krolewski_02.jpg

Nieruchomy sum, a ten na echu jest obiektem nieruchomym wyglada zwykle tak jak wstawil to @Gumo.

Echo z ktorego pochodzi zdjecie to Fishmark/ Fishelite 480.To dosc precyzyjna maszyna. Jak cos jest nieruchomego w wodzie to pokazuje to naprawde dokladnie, a nie tak jak widoczne to na zdjeciu zamieszczonym.

Dodam, ze plywam z takim wlasnie echem od kilku sezonow. Kilka :D sumow w miedzyczasie widzialem na nim...



#39 OFFLINE   bynio

bynio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 12 październik 2010 - 13:24

Nie jest to ławica mniejszych ryb. Łowię tylko sumy i czułość na sondzie mam ustawioną tak żebym widział swój zestaw. Tu macie jeszcze kilka sumków na różnych głębokościach. Fotki robione w lipcu tego roku na Wiśle. Na ostatniej fotce są dwa mniejsze sumki, około 100-120cm



Załączone pliki


  • payara lubi to

#40 OFFLINE   bynio

bynio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 12 październik 2010 - 13:30

I jeszcze kilka fotek.


Załączone pliki