Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echo suma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:32

zgadzam się z tym, chciałem generalnie dopytac jak zachowuje się urządzenie nie chcę tropic pojedynczych ryb. Lubię jednak jak pod kulą drobnicy widac killanascie łukow okoniowych . Na filmikach z łowienia echem kolorowym na lodzie fajnie widac ciemne dno i jasniejszą rybę ppdnoszącą soę do mormychy. Moze stworzymy oddzielny wątek o echu kolorowym ?

#62 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:41

zgadzam się z tym, chciałem generalnie dopytac jak zachowuje się urządzenie nie chcę tropic pojedynczych ryb. Lubię jednak jak pod kulą drobnicy widac killanascie łukow okoniowych . Na filmikach z łowienia echem kolorowym na lodzie fajnie widac ciemne dno i jasniejszą rybę ppdnoszącą soę do mormychy. Moze stworzymy oddzielny wątek o echu kolorowym ?


Stworzcie :D
ja plywam z czarnobialym Eagle Fishelite 480 :D



#63 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 lipiec 2012 - 20:50

Koledzy sam wędkuje od 40 lat a sondę już 5 z kolei używam od ponad 20lat i widzę że wielu tu kolegów bije pianę próbuje obalić rzeczy oczywiste na konto swoich interpretacji .Wedle moich Doświadczeń nie da się porównać odczytu z jeziora do rzeki z rzeki do zalewu z wielkiej wody do bajorka . Każda woda ma swoje czynniki na których echo co innego będzie pokazywać,czystość wody do wody zaśmieconej zimnej do ciepłej i te pe. Ale najgorsze jest to że stali bywalcy forum chcą dokopać tym którzy się pojawili dopiero lub rzadko zabierają głos. I tu stanę za Byniem który jest bardzo dobrym i doświadczonym sumiarzem w wieloletnią praktyką a nie teoretykiem.Bynio wstyd mi za niektórych kolegów. To że nasza strona ma swoje regulaminy to fakt oczywisty. Ale chyba to nie jest powodem do negowania wszystkiego co lekko wychodzi poza ramy skoro i tak prywatnie mało kto go przeszczega w praktyce. Tornado

Taki co na łodzi ma na stałe
Lowrance LMS 480DF i
Lowrance HDS - 5
  • payara lubi to

#64 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:11

Nieraz tak bywa, ze odgrzebywane sa sprawy sprzed 2 lat..nie wiem czy jest kontynuacja ale kol. Bynio zdaje sie przyznal sie, ze wedkuje na zywca.
Tu w zasadzie mozna zakonczyc bo raz, ze na stronie mamy inne zalozenia, dwa, ze lowiacy na przynety naturalne w przypadku takiej ryby jak sum ma zupelnie inne mozliwosci, wreszcie 3 - zupelnie inaczej wygladaja odczyty z sondy lodzi poruszajacej sie a inaczej stojacej.
I tu zdaje sie jest ten punkt zapalny, ze wzajemnie nie rozpoznajemy obrazow sondy.

Osobiscie uwazam, ze sumow u nas jest na tyle malo, ze nie powinno sie ich lowic na zywca. Zresza czegos ostatnio za duzo we wodzie plywa..?(pomijam zanieczyszczenia)

Gumo

#65 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:32

Paweł na żywca można łowić nowoczesnymi metodami tak jak na przynęty sztuczne.I nie ma to znaczenia czy na woblera czy na żywca skoro jego ryby w 100% wracają do wody w bardzo krótkim czasie.Wątek dotyczy odczytów a od niego wiele można się dowiedzieć i nauczyć. Kiedyś Jacek Kolendowicz,Marek Szymański i wiele znanych postaci nie wszystkie ryby wypuszczali to znaczy że dożywotnio mamy ich potępiać?, chyba nie. Zmienia się nam świadomość a techniki połowu zostają i dochodzą nowe.
  • payara lubi to

#66 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:42

Gumo chyba nie przepadasz za większością zakazów jakie ustanowili nasi włodarze a sam byłbyś za kolejnym tylko dla tego że nie łowisz na żywca .Nieładnie :D
Co do regulaminu tego forum to bardzo często jest on naciągany przez stałych bywalców ale każdy nowy ma się stosować co do joty .
Przykłady naciągania można mnożyć wystarczy jednak zobaczyć na zdjęciach znanych i lubianych i na ich trofea :unsure: .

#67 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2012 - 23:57

Ze sie powtorze...lowienie sumow na przynety typu zywiec i przynety sztuczne to dwa rozne zagadnienia, ..inna bajka, inna ksiazka, inny k gatunek literacki..
Ze wszystkie wracaja...? a sumarycznie ile wraca?


Co do podstaw funkcjonowania portalu nie zmierzam dyskutowac.


A ze sie niby nowych nie wyroznia to juz takich kwestii bylo kilka i mam wrazenie, ze takie kwestie zawsze beda...

Gumo

#68 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 lipiec 2012 - 10:16

A na spina ile wraca ? statystycznie na pewno tyle samo co na żywca czyli 0.00001% :(

#69 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2012 - 10:26

A to jest kwestia zwiazana z mentalnoscia danego osobnika...natomiast latwiej rybe bez szkody odczepic z przynety sztucznej, gdzie zaciecie jest rowno z braniem anizeli wyciagac z gardla...
Ale dyskutujmy o temacie, nie chce tu kolejnego watku z biciem piany...

Gumo

#70 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:41

Jakie znaczenie ma czy @bynio łowi na żywca czy na spinning skoro temat jest o interpretacji odczytów na sondzie ?

:wacko:


#71 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 lipiec 2012 - 11:14

oczywiscie marginalne, lepiej chłopa (bynia) nie płoszyc bo ma człek niezłe doswiadczenie i ochotę do dzielenia się wiedzą
  • payara lubi to

#72 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:32

Nie wiem czy Marcin [ @ Bynio ] jako dorosły Facet, świetny i etyczny wędkarz zechce tu jeszcze cokolwiek napisać.Pisaliśmy o odczytach z echa a nie o technikach połowu.A zapominamy o tym że największe sławy zawodowego i amatorskiego wędkarstwa posługują się różnymi technikami połowu ryb, dal przykładu Jakub Wagner,Juri Grisendi,John Wilson,Andrzej Zdun i wielu innych nam znanych.A mimo to ich akceptujemy i czytamy.

#73 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2012 - 20:54


Wiec jak jest z tymi echami suma?

Gumo


#74 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 29 lipiec 2012 - 21:02

Rybka na 3 m , głebokośc na której ostatnio miałem na kiju 2 sumiki.Zapis w okolicach godz 22

Załączone pliki



#75 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 lipiec 2012 - 06:54

Ciekawe jest to, że wisi nad ławicą a nie pod nią :D Miałem tak kilka razy ze szczupakami w toni, przeważnie były to aktywne ryby i przejazd kończył się braniem.

#76 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 30 lipiec 2012 - 12:39

Poprawcie mnie jeśli się mylę , ale sum pod wieczor wychodzi do powierzchni na kolacje . Przez caly miesiac plywania nie zauwazyłem takiego zapisu. Zainteresowało mnie to szczególnie gdyz to tej pory nie zanotowałem tak mocnych odbic w toni czego dowodem jest jasny kolor w srodku.Na aktualnych ustawieniach ławice drobnicy maluje w duzo ciemniejszym odcieniu

#77 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 10:40

Poprawcie mnie jeśli się mylę , ale sum pod wieczor wychodzi do powierzchni na kolacje .


Wszystko zależy od tego gdzie jest kolacja

#78 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2012 - 08:27

w niedzielę z Wojciech_B mieliśmy okazję obserwować reakcję pewnego jegomościa - moze dwóch na Kwokanie... Ciekawe doświadczenie... :D



i żeby nie było wątpliwości... Filmik...

Sorry ze nieobrócony ale komp w firmie nie ma takowej możliwości :D

.be

Załączone pliki



#79 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2012 - 10:40

Mifas, fajny material. Tu juz nie ma spekulacji czyj to slad bo na kwoka wiadomo kto reaguje...

Gumo

#80 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2012 - 10:52

Mifas, fajny material. Tu juz nie ma spekulacji czyj to slad bo na kwoka wiadomo kto reaguje...

Gumo


Wiesz gumo. mieliśmy jeszcze jedną fajna sytuacje. Powtórzyła się cyklicznie w TRZECH ROZNYCH MIEJSCACH... Snadacze strzelały w zestaw DROPSHOTowy najchętnie w trakcie dłuższego lub tuż po dość nieudolnym kwoczeniu przez Wojciech_B... żeby to sie zdarzyło tylko jeden raz no to ok... ale 3 rozne miejsca (rozna glebokosc - rozny uklad nutru) i ... ta sama reakcja...