Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#2021 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2008 - 19:47

Nie trzeba prosić. Pamiętam, ale mam problem techniczny. Chciałem tu pokazać oryginalny skan z kliszy bo ryba wypełnia tylko 1/3 kadru co da pojęcie o działaniu szerokiego kąta który nic nie powiększył. Niestety mój napęd nie czyta płyty a w podglądzie pokazuje się kawałeczek zdjęcia. Jutro będę ponownie w domu i przekopie kilkaset CD w poszukiwaniu kopii lub pliku do druku.


Tak, tak: krowa to piękny ptak.

Jakby ktoś nie zauważył to właśnie kończy się sezon na bolenie. Wszyscy się przymknęli, bo czekają na Robertową rewelację, a tu guzik.

Dziwi mnie, że ktoś, kto złowił ponadmetrowego bolenia nie zachował nawet jednej kopii (nawet roboczej) zdjęcia - szczególnie, że taki z niego Och-Ach fotograf.

Sorry Robert, ale nie zamierzam przed Tobą, sr...ć po nogawkach i powiem (jak zawsze) to co myślę, bo nie lubię jak ktoś robi z gęby cholewę.


Od 17 - go listopada to kupa czasu.


Pomimo, iż uważam, że twój bolek z tego roku mógł być cięższy od zgłoszonego do WP nowego rekordu Polski, to jeśli nie pokażesz zdjęcia jeszcze w tym roku to będę Cię uważał za nowego barona „Munch... coś tam coś tam boleniowego, a nie GaDzę, który pokazał fotę pięknego sandała w wątku sandaczowym.

A przy okazji pozdrawiam GaDzę, który został zaszczekany na tym forum, a udowodnił, że łowi piękne ryby.


#2022 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:06

A koledze to co ?..... świąteczna gorączka się udzieliła ?
Bo nie wydaje mi się że stawianie kogoś w pozycji wielbłąda (lub wymuszanie udawadniania że nim nie jest) nie świadczy o dobrym wychowaniu.
A że ktoś ma problemy techniczne (ryba złowiona dość dawno), albo nie mieszka w domu (jak duża część użytkowników tego forum)lub co gorsza jedno i drugie to nie znaczy że wciska kit
Bo w tym wypadku podejżewam że się akurat mocno mylisz


#2023 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:22

Trochę taktu kolego ...

i życzę jutro smacznej Wigilii ...

:unsure:

#2024 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:31

Robert2, boleńz tego roku 91 cm a noże więcej, wywoła nie lada kontrowersje na jednym forum. Oskarżono mnie o znęcanie się nad rybą i fałszerstwo fotografii bo podobno mam ustawiono dłonie nie tak jak trzeba. Powiedz mi ja tu wstawić fotkę zrobiona dużo gorzej od tej zaprezentowanej? Mam wywołać kolejną dyskusję? Ja widzę tylko jedno wyjście, filmować mierzenie i ewentualnie ważnie. Ale i tu o nie dam głowy, że nie będzie dymu. Wybieran\m święty spokój B)

#2025 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:39

Trochę taktu kolego ...

i życzę jutro smacznej Wigilii ...

:unsure:


Ja Tobie Paweł też życzę wszystkiego najlepszego, chociaż Wigilia jest dopiero jutro, a nie dzisiaj.

Wszystkim użytkownikom tego forum życzę wszystkiego najlepszego, także Jakubowi i Robertowi.

@Jakub
Wiem, że większość z Was traktuje Roberta jak guru, ale dla mnie jest On (z całym szacunkiem dla Niego) takim samym szeregowym użytkownikiem tego forum jak każdy inny i możesz być pewien, że Ciebie potraktowałbym tak samo.

To on sam się zadeklarował, że coś zrobi a tego nie zrobił - a moim zdaniem mężczyzna tak nie postępuje. Z całym szacunkiem, dla Ciebie, ale myślę, że nie powinieneś wybiegać przed orkiestrę. Zamiast tego należałoby najpierw pozwolić się wypowiedzieć osobie bezpośrednio zainteresowanej, a myślę, że On sam potrafi się obronić – ale jeśli trzeba to stawię czoło i Tobie i pozostałym hordom wyznawców Roberta.

Tak naprawdę to zależało mi na ożywieniu tego wątku, który umierał śmiercią naturalną, a obawiałem się, że w Święta mogę nie znaleźć na to czasu.

Jak widać cel (tzn. ożywienie wątku) osiągnąłem, a jeśli kogoś przy okazji uraziłem to z góry przepraszam.

P.S.
Ciekawe, że gdy prowadziłem polemikę z innymi użytkownikami forum to nikt się nie wtranżalał np. z @Harpem – przy okazji @Harp szczere pozdrowienia i życzenia wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dla całej Twojej rodziny.


#2026 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:48

Robert2, boleńz tego roku 91 cm a noże więcej, wywoła nie lada kontrowersje na jednym forum. Oskarżono mnie o znęcanie się nad rybą i fałszerstwo fotografii bo podobno mam ustawiono dłonie nie tak jak trzeba. Powiedz mi ja tu wstawić fotkę zrobiona dużo gorzej od tej zaprezentowanej? Mam wywołać kolejną dyskusję? Ja widzę tylko jedno wyjście, filmować mierzenie i ewentualnie ważnie. Ale i tu o nie dam głowy, że nie będzie dymu. Wybieran\m święty spokój B)


@Robert

Myślę, że tutaj to sami swoi i jeśli wcześniej powiedziałeś, że wstawisz to śmiało możesz wstawiać. Jednakże szanuję Twój wybór i jestem ostatni, który mógłby Cię pouczać.

P.S.
Cieszę się Robert, że po raz kolejny udowodniłeś, że nie jesteś gówniarzem i nie wdałeś w głupie pyskówki (które ja sam celowo sprowokowałem)- Wesołych Świąt.

#2027 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:51

Robert2 jesli chcesz rozruszać ten watek to moze wrzuc pare zdjeć ładnych rap :D chetnie popatrzymy.

Bo to co teraz robisz to zwykłe zaczepki i nie dziw sie ze ktoś inny zareagował...

Nastepna sprawa to kwestionowanie meskosci @Roberta (cyt....moim zdaniem tak meżczyzna nie postepuje)wg mnie jest lekkim przegieciem :D chyba za poważnie sie przejąłeś tym zdjeciem...

Rowniez zycze Ci wesołych świąt...wiem , wiem zaczynają sie dopiero jutro:)

PS dla mnie Robert jest poprostu dobrym wedkarzem a nie jakimś guru i tak samo zareagowałbym gdyby sprawa dotyczyłaby innej osoby.


pzdr

#2028 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 grudzień 2008 - 00:26

Koledzy, ta dyskusja pokazuje tylko, że podejmuje dobre decyzje. Nie pierwszy raz przykleja mi się określenie „guru tylko po to, aby za chwilę je skopać. Ale mnie już to tylko bawi. Jestem w sieci prawie 10 lat i przerabiałem nie jedno. Tak naprawdę to liczy się dla mnie tylko to co sam sadzę na swój temat, bo trudno oszukiwać samego siebie. Ta szczerość jest podstawą postępu bo ściśle określa co wiem a czego nie. Wierzę w to, że złowię jeszcze nie jednego rekordowego bolka. Wysoka równa forma to coś więcej niż jeden fart. Nie mam zamiaru przekonywać tych co uważają mnie za cienkiego bolka, a tym bardziej dostarczać im materiał do wywoływania dymu. Oni zawsze coś znajdą i nic ich nie przekona, Więc po co się trudzić?

#2029 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 grudzień 2008 - 08:28

PS. Akurat objawem, może nie męskości ale dojrzałości, jest wycofanie się z nieprzemyślanej obietnicy niż brnięcie z wiadomym skutkiem. Kiedyś na RO pokazałem seryjne zdjęcia i wówczas się dowiedziałem, że mam „fanów” którzy śledzą moje fotki. Jeden z nich oskarżył mnie o fotomontaż a dowodem na to miało być niebo które się kompletnie nie przesunęło na wspominanej serii. Przekonywanie nic nie dawało i z przykrością stwierdziłem, że cześć osób uwierzyła w to „oszusto” bo bardzo chciał w nie wierzyć. Byłem bliski poddania się i pogodzenia z tym, że cześć ludzi będzie mnie odtąd uważać za oszusta. Pukałem się w głowę zadając sobie pytanie , po co mi to było. I nagle olśnienie, popatrzyłem na te zdjęcia i zobaczyłem, że na każdej fotce jest inne niepowtarzalne i nie do podrobienie odbicie w wodzie. Kiedy napisałem o tym, zapadła głucha cisza. Nie padało przepraszam bo anonimowość do niczego nie zobowiązuje. Już wówczas miałem świadomość, że tym razem mi się udało ale następnym mogę nie mieć tyle szczęścia. Czasem niestety o tam zapominam.

#2030 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 grudzień 2008 - 09:45

Robert,

Fajnie byłoby gdybyś opisał okoliczności połowu swojego rekordowego bolka.
Myślę ,że jest tu kilka osób ,które wolą przeczytać coś wartościowego niż oglądać kolejną pustą fotkę na forum:)
(mam tu na myśli ogólną tendencję do wklejania zdjęć nie niosących za sobą żadnej wiedzy :( )

pozdrawiam i Wesołych Świąt! :D

#2031 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 grudzień 2008 - 10:14

Ten boleń był jedną z dużych ryb złowionych kiedy oddałem się całkowicie rozwijaniu łowienia boleni z dna. Po ośmiu latach pokusiłem się o opisanie swoich doświadczeń. Jest tego kilka stron i właśnie kończę robić ilustracje 3D. Planuje to opublikować w kilku gazetach (nie polskich) aby ten trud się opłacił (takie czasy) :D Ale, podyskutuje z Remkiem i może zrobimy jakąś wymianę bezgotówkową i tekst się ukaże na jerkbaicie. NIE OBIECUJE, ale pomyślimy :D

#2032 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 grudzień 2008 - 10:26

Ten boleń był jedną z dużych ryb złowionych kiedy oddałem się całkowicie rozwijaniu łowienia boleni z dna. Po ośmiu latach pokusiłem się o opisanie swoich doświadczeń. Jest tego kilka stron i właśnie kończę robić ilustracje 3D. Planuje to opublikować w kilku gazetach (nie polskich) aby ten trud się opłacił (takie czasy) :D Ale, podyskutuje z Remkiem i może zrobimy jakąś wymianę bezgotówkową i tekst się ukaże na jerkbaicie. NIE OBIECUJE, ale pomyślimy :D


Super B)

Jeżeli nie będzie publikacji ja j.pl to daj znać w jakich tytułach zagranicznych będzie można ten teks przeczytać.

ps.mam nadzije ,że nie będzie to pisane bukwami ;)


#2033 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 grudzień 2008 - 10:57

Robert!

... a ja i tak Cię będę męczył o to zdjęcie!!!
Upierdliwość to podstawa przy połowie boleni :lol: !!!
Wesołych...

#2034 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 24 grudzień 2008 - 10:58

[quote]
[...]

i życzę jutro smacznej Wigilii ...

:unsure:
[/quote]

Ja Tobie Paweł też życzę wszystkiego najlepszego, chociaż Wigilia jest dopiero jutro, a nie dzisiaj.
[.......]
P.S.
Ciekawe, że gdy prowadziłem polemikę z innymi użytkownikami forum to nikt się nie wtranżalał np. z @Harpem – przy okazji @Harp szczere pozdrowienia i życzenia wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dla całej Twojej rodziny.

[/quote]

Proszę przeczytaj jeszcze raz co napisałem, i zauważ że nie było to edytowane.

Ps. Nie każdy czyta wszystkie wątki na forum.

Pozdrawiam serdecznie, i dziś (nie jutro) życzę smacznej Wigilii

#2035 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 grudzień 2008 - 12:24

Maciejowaty, gazety z bukwami to najlepszy klient. Potrafią decenic i uszanować autora i nie szczędzą papieru. Na zgniłym zachodzie wyznacza się limity aby zapłacić jak najmniej bo dla nich artykuł to zło konieczne. Ten sposób przejęły polskie gazety. To dla mnie jest nie do przyjęcia bo każde zdanie jest dla mnie ważne. Nigdy nie lałem wody w artykułach więc nie ma czego ciąć. W artykule nie opisuje jak złowiłem tego bolenia bo to nieciekawe ale opisuje metodę. Łowiłem w dużym odmęcie przy opasce gdzie bolki stały tam gdzie nurt obmywający odmęt zrobił spory długi dół. Wykonywałem krótkie rzuty pod prąd tak cyrkulując aby przynęta opadła na wprost mnie przed dołkiem z bolkami. Kiedy wyczuwałem kontak zwijałem szybko lub bardzo szybko aby przynęta ostro się wynurzała płynąc z dna pod nogi nad głowami boleni. Wszystkie ryby z tego odmętu złowiłem tą techniką. Po jakimś czasie zauważyłem, że wszystkie brania miałem na mniej więcej godzinę przed zachodem słońca pomimo, że kusiłem je tam z długimi przerwami cały dzień. Tego największego złowiłem w dosyć zabawny sposób który potwierdził skuteczność metody. Przynęta po kontakcie z dnem wpadła w zaczep. Branie nastąpiło momentalnie po odstrzeleniu przynęty. Oczywiście mnie zatkało z wrażenia. Rybę chyba nie bo zaczęła ostro rżnąć po skosie w dół. Po przejechaniu 50m wynurzyła się i zobaczyłem jak przynęta wylatuje jej z pyska, ale o dziwo kontaktu z ryba nie straciłem. Kiedy woda się uspokoiła zobaczyłem bolka lezącego na boku z przynęta wbitą w bok. No i się zaczęło. Wskoczyłem do łódki i po iluś tam próbach w końcu wyjąłem rybę. Nie zrobiła ona na mnie wielkiego wrażenia bo była chuda jak żyleta a ja nie uległem magii rekordów długości. W Skandynawii chude szczupaki ponad 90 cm też na mnie nie robiły wrażenia bo ryby 94 - 97 cm miała marne 4 kg. Dopiero jak trafiliśmy na górce śledziowe szczupaki to byłem pod wrażeniem bo ryba 85 cm z tej miejscówki mogła mieć i 6 kg a padło tam kilkanaście metrówek. To było coś :D

#2036 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 24 grudzień 2008 - 13:21

Radosnych świąt bożego narodzenia i szczęsliwego nowego roku no i mega boleni w nowym roku życzę wszystkim użytkownikom forum
Embarassed



#2037 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 24 grudzień 2008 - 22:57

No cóż kolejny rok dobiega końca. Podsumowywując go jestem całkiem przyzwoicie zadowolony. Było kilka fajnych ryb, dużo walki ze srebnymi strzałami no i to co lubie najbardziej ataki powierzchniowe :D
Oczywiście doszły nowe doświadczenia wszczególności w dziedzinie połowów bolków z dna B) ale co to by były za bolki jakby nie dawały wędkarzowi po dupie ja kilka takich miałem i mam nadzieję że na wiosne będą bardziej skore do współpracy i będą w obecnych miejscówkach nieco już większe :D :unsure:

ale się rozczuliłem hehe no ale jak dla mnie sezon boleniowy z dniem dzisiejszym został zamknięty, pozostało jeszcze kilka dni na szczupaki i sandacze choć przy takiej wodzie na moim odcinku będzie bardzo trudno, ale do 31 stycznia napewno się nie poddam :mellow:

#2038 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2008 - 16:05

Jako, że sezon dobiega końca to proponuję oddać chwałę zasłużonym, tzn. wytypować najciekawsze bolki (zdjęcia), które zostały zamieszczone w tym roku i w tym wątku.

Moje typy to:
1. Robert - z boleniem pachnącym rekordem krajowym.
2. HotSauce - za piękne bolki złowione w małej rzece i za sesję zdjęciową okraszoną pięknymi koleżankami.
3. Monika (Wujkowa) - no chyba nie widziałem i nie słyszałem, aby kobita takie bolenie łowiła - chyba powinna powędrować na miejsce nr 1.

W nowym roku życzę wszystkim pobicia życiówek.

P.S.
Wyróżnienie dla Redziego, który gdyby mieszkał nad Odrą, to pewnie już dawno by wysłał RP w kosmos i przynajmniej zostałoby w „rodzinie” (no i ryba by przeżyła).


#2039 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2008 - 16:31

Robert2, jak masz żonę i przeczyta to co napisałeś to czuję, że będzie pierwszy w kosmosie :lol:

#2040 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2008 - 17:36

Robert2, jak masz żonę i przeczyta to co napisałeś to czuję, że będzie pierwszy w kosmosie :lol:


Robert,

Jak pamiętam, z Czasu Apokalipsy to: żółtki nie serfują :lol: :lol: :lol: ,
a niestety moja żona, nie wędkuje :( :( :( - tak więc i na forach wędkarskich też się nie udziela.