Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 31 maj 2008 - 21:46

Ja też sie dziś najeździłem.W moich stronach Wisła jest martwa przez cały maj. Coś tam sie wydłubuje na wyjazdach, ale te brania pstrykane pozostawiają wiele do życzenia. Ryby zachowują sie jak podczas najgorszych upałów w okresie letnim. Dziś złowione dwie 60-siątki z plaży na 40-sto centymetrowej wodzie.
p.s Turbina fajna, prawie taka sama jak moja :mellow:

#382 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 czerwiec 2008 - 00:57

Dziwna sprawa z tymi bolkami. Potwierdzam to, że u nas jest totalna bryndza. Z tego powodu zamieniłem wędkę na rower i śmigam sobie wzdłuż Wisły. Tydzień temu napisał do mnie pewien człowiek którego poznałem jakieś 100 lat temu w Zawichoście nad Wisłą. Wszedł on ostatnio w posiadanie mojej przynęty na która łowi z powodzeniem. Trochę mnie to zdziwiło bo od ładnych kilku dni wieje równo ze wschodu a na to nie ma przynęty. Zaprosił mnie on na swoja wodę, (Wisła w centrum sporego miasta) zapewniając, że mimo niekorzystnych warunków na pewno coś złowimy. Z dużymi oporami ale w końcu pojechałem. Łowiliśmy na pięknej miejscówce. Gospodarz potwierdził, że faktycznie ryby bardzo przesiadły. Mimo tego zacięliśmy 5 boleni. 2 ryby spadły w czasie holu. Mogło być ich więcej bo sporą cześć czasu przegadaliśmy. Jestem w stanie zrozumieć, że woda jest zadbana i jest więcej ryb, ale faktu, że u nas jest totalna cisza a tam bolki pracowały jak by nigdy nic, nie potrafię wyjaśnić :wacko:

#383 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 05:06

Andrzej M.? Prezes kola? Opowiadal o twojej przynecie. :mellow:

#384 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 czerwiec 2008 - 07:14

Kolega z którym łowiłem ostatnio nie pochodzi z Zawichostu. Domyślam się kto jest Andrzejem M. To boleniarz z Zawichostu poznany w tym samym okresie, któremu dałem łamańca i prosiłem go aby wypuszczał bolenie. Nie wiem czy sobie wziął do serca moją prośbę, tak czy inaczej pozdrów go ode mnie. PS. Podobno w Zawichoście cienko z bolkami bo wybili je wyczynowcy na seryjnie organizowanych tam zawodach :angry:

#385 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 czerwiec 2008 - 08:01

Panowie faktem jest że wschodni wiatr trochę namieszał. Myślę że przez to właśnie u nas na warcie ryby zmieniły godziny żeru . Zwykle spektakl zaczyna się o 21 a od czasu tych wiatrów bolen bije w godzinach 11-13. I zdziwiłem się wczoraj jak diabli gdy pojechałem nad wodę z myślą o okoniu , a w trzecim rzucie na oliwkowy X RAP SHAD 6cm strzelił mi 72cm bolek. Przy okazji potwierdziła się teza o boleniu z dna :o

#386 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 08:26

Wiatr może i wieje ze wschodu ale w Rzeszowie boleń dobrze reagował. 3 wypady nad wodę i 8 ryb na dwóch wędkujących. Na Robertową przynętę nic się nie skusiło ale ona jeszcze pokaże na co ją stać.

#387 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 czerwiec 2008 - 10:35

tofik, Ty się nie wygłupiaj, Ty chodź normalnie, bolek 72cm ! No gratki chłopie. :mellow: B) :mellow:

#388 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 12:12

... bo wybili je wyczynowcy na seryjnie organizowanych tam zawodach :angry:

Fakt, nie jest rewelacyjnie, pojedyncze ataki na półmetrowej wodzie przypominaja raczej zachowanie szczupaka niz bolenia, taki wystrachany.
Ale jak sie poslucha opowiesci o boleniach ciagnietych przez ramie z wlóczonym po ziemi ogonem, to wiadomo dlaczego. :(

#389 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 01 czerwiec 2008 - 12:50

I Wisła powyżej nas też martwa wczoraj odwiedziłem kilka miejscówek w drodze do kobitki :o ale widziałem tylko 1 uderzenie :wacko: nie wiem co jest ale letnie bolki to dopiero będzie dramat

#390 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 01 czerwiec 2008 - 13:21

A ja dzisiaj zlapalem moja zyciowke. Zaden potwor bo tylko 58cm ale jak kazda zyciowka cieszy. :mellow: Tym bardziej ze na warszawskiej Wisle bolenia nie widac, nie slychac, woda blyskawicznie opada a topola pyli na maksa. Do tego wszechobecne meszki w gigantycznych ilosciach <_< . Bolen wzial w pol wody na niezawodnego kilera :mellow:. To niesamowite ale mam w pudelku chyba z 15 roznych przynet na bolenia a wszystkie trzy warszawskie w tym sezonie na ten sam wobler, ba nawet w tym samym rozmiarze.

Załączone pliki



#391 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 czerwiec 2008 - 13:53

Pogranicze Lubelskiego i Mazowieckiego też puste :(
Dziś od 4 do 11 widziałem 1 atak ryby, miałem 1 uderzenie a ojciec złapał 1 bolka.
Woda martwa jak cholera, jeszcze czegoś takiego nie widziałem, nawet kleniki nie ganiały uklei.
Byłem na nowym odcinku gdzie znalazłem opaskę na której nie było widać przez ok 1km śladu bytności wędkarzy.
Opaska bardzo zróżnicowana, od głębokiej spokojnej wody po zawirowania i odbicia z dna w silnym nurcie.
Przeorałem ją i z dna i z powierzchni i dupa za przeproszeniem.
Znalazłem też kamienny przelew biegnący od brzegu lekko z nurtem i sięgający 3/4 koryta rzeki.
Woda na kamieniach od 40 do 80cm a poniżej w zwarach do 2m
Zrobiłem go ok 100m (dalej się nie dało wejść) i w miejscach w których woda powinna gotować się od boleni zanotowałem 1 branie.
Sladu bytności jakichkolwiek poważnych ryb na powierzchni nie zanotowałem
Jedyne co tam było to ukleje, rybitwy i czaple.
Jakiś ten rok wogule popaprany jeśli chodzi o bolki
Jedyne udane wyprawy na początku maja a potem pogoda tak wariowała że ryby żerowały sporadycznie i w trudno przewidywalnym czasie
Nic to trzeba czekac na zmianę kierunku wiatru albo polować na jakąś burzę


#392 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 01 czerwiec 2008 - 14:27

Dziś wybrałem się na przyujściowy odcinek Renu. Niestety łowisko chyba nie dokońca fortunnie wybrałem, gdyż mimo obiecujących główek, bolenia nie bylo. Z resztą woda przypominała bardziej jezioro niż rzekę. Przy kamieniach kręciły się jakieś ryby - do boleni podobne, ale nie przejawiały zainteresowania żadną przynętą.
PS - tutaj pogoda zupełnie inna niż w Polsce: około 17 stopni i deszcz. Przy okazji - ma ktoś może doświadczenia w połowie bolków w Holandii?

#393 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 01 czerwiec 2008 - 17:20

a no bo rano trza wstać B)

.


Załączone pliki

  • Załączony plik  bolo1.jpg   28,52 KB   551 Ilość pobrań
  • Załączony plik  bolo.jpg   30,28 KB   545 Ilość pobrań


#394 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 czerwiec 2008 - 18:36

Rano to Ja z wesela wróciłem :mellow:
I wtedy trochę inne bolenie mi w głowie było
Także nijak wcześniej nad wodę nie dało rady dotrzeć
Choć nie sądzę żeby to wiele zmieniło
Fajne fotki

#395 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2008 - 18:54

Witam

andrew gratuluję PB !!

Ja dziś byłem jakieś dwie godzinki, widziałem kilka uderzeń, zaliczyłem też jedno branie, niestety ryba zaraz po uderzeniu i zrobieniu nawrotu spadła :(

Pozdrawiam
Kuba

#396 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 czerwiec 2008 - 18:57

No to nieciekawe wieści po powrocie, ale tego się spodziewałem. Ten rok jeśli chodzi o bolenie to kicha, w maju zachowywały się jak w lecie, kilka ładnych ryb mi spadło i nie wiem czy było to efektem plecionki czy ostrożnego żerowania? Jeśli jeszcze znalazło się świeżą miejscówkę można było połowić, jednak po 2-3dniach bolenie już orientowały się o co chodzi.
Nie spodziewałbym się jakiś zmian, może za to jesień będzie lepsza?

#397 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 01 czerwiec 2008 - 19:08

W Krakowie rowniez kicha. 4 wyprawy w maju i zero bolkow. Tylko raz faktycznie widzialem kilka ladnych wyjsc i tyle.

Wczoraj z kolega 6 godzin orki na odcinku pomiedzy ujsciem Raby do Wisly i miejscowoscia Morsko. Efekt to klenik kompana i jedno przytrzymanie na naplywie rafy.

#398 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 czerwiec 2008 - 19:18

Na moim odcinku Odry też bez rewelki. Coś sie łowi ( w piątek zaliczone 6szt), ale w porównaniu z zeszłą majówką, gdzie tyle łowiło się z jednego napłynięcia :mellow: , to totalna lipa. Woda raz opada, raz rośnie...no i ten wschodni :(... ale będzie dobrze B)

#399 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 01 czerwiec 2008 - 19:24

a no bo rano trza wstać B)



Chyba, że ktoś leniuch jest tak jak ja :mellow: to wtedy trzeba na wieczorynki polować B)

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/bolo2_jpl.jpg

#400 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 czerwiec 2008 - 19:35

Na Robertową przynętę nic się nie skusiło ale ona jeszcze pokaże na co ją stać.

Sikasa, a gdzie Wy tam te bolki w Rzeszowie łowicie? Przecież tam woda jest tylko w kranie
Szkoda, że się nie skonstatowałeś ze mną, to bym coś podkręcił w uklejce pod wodę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych