Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 20:07

Witam

Zagościł dziś na mojej wędce taki 70+, potężne branie na krótkim dyszlu, szaleńczy odjazd i spięcie się ryby :D
hehehe...sprytne bestie te bolenie i chyba za to je tak lubimy.

Na otarcie łez w expresowo prowadzonego Hermesa uderzył taki oto boleń (załącznik), przyznam się, że mocno mnie to zdziwiło.

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki



#582 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 czerwiec 2008 - 20:39

Przypomniała mi się taka sytuacja, jak kiedyś łowiłem bolki na przykosie a z boku przyglądał się jakiś wędkarz. Po którejś tam rybie podszedł i na wdechu powiedział mi, że od dawna próbuje złowić bolka ale jak na razie bez efektów. Okazało się, że próbował przed moim przyjazdem łowić na mojej przykosie - i nic. A bolków stała tam przynajmniej 100. Pokazał mi swoje przynęty z prośbą abym coś zasugerował. Wyjąłem długą Daiwę która trochę podrasowałem. Facet wykonała nią długi rzut i zwija w ekspertowym tempie. Nagle uderzenie i ryba siedzi. Okrzyk radości na kilka km a po minucie opad szczęki. Pod brzegiem ukazała się nieduży sandacz :wacko:

#583 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 czerwiec 2008 - 21:07

Bo Ty Robert złośliwy jesteś chyba........ :mellow:

#584 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:08

Witam

Zagościł dziś na mojej wędce taki 70+, potężne branie na krótkim dyszlu, szaleńczy odjazd i spięcie się ryby :D
hehehe...sprytne bestie te bolenie i chyba za to je tak lubimy.

Na otarcie łez w expresowo prowadzonego Hermesa uderzył taki oto boleń (załącznik), przyznam się, że mocno mnie to zdziwiło.

Pozdrawiam
Kuba

Witaj,
My z kolegą na szybko prowadzone Hermesy złowiliśmy tak 3 sandacze. Pierwszy to mógł być przypadek, ale pozostałe 2?


#585 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:13

To może warto przejść do sąsiedniego wątku ;)

#586 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:16

W takim razie to nie przypadek, a jeśli już to potwierdzający regułę :D

I o to w wędkarstwie chodzi, nawet łowiąc ładnych parę lat zawsze coś może cię zaskoczyć + potwierdza się fakt iż nigdy nie można spocząć na laurach i stwierdzić że wszystko się wie, warto się uczyć choćby na takich przypadkach, podpatrywać innych no i oczywiście zaglądać na jerkbaita (ale trzeba pamiętać że nawet setki godzin spędzonych na forum na nic się zdadzą jeśli człowiek swojego nie wychodzi nad wodą) :D

Pozdrawiam
Kuba



#587 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:26

Problem jest w nas bo lubi klasyfikować i mieć wszystko poukładane bo tak łatwiej. A kto zabroni sandaczom polować na wierzchówki? A żeby złapać ukleje trzeba ją pogonić. Wystarczy trafić na taki moment i mamy „precedens” :D

#588 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:56

@Robert
Fajne ryby łowisz i jeszcze lepsze zdjęcia robisz.
Pozdro,
PS
Jak złowisz coś powyżej 80 cm to dawaj zdjęciówę, nie tylko Odra łowi, Wisła tysz.

#589 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:57

Dzisiejsze łowienie mogę zaliczyć do tych z rodzaju horroru - nad wodą od 17:00 i długo, długo nic Około 19:00 nad wodą pojawiła się pijana hołota z pontonem Pływali wzdłuż i wszerz Wisły, prawie pod nosem, skutecznie płosząc ryby Zwróciłem im uwagę że za blisko rafki pływają i płoszą ryby, oraz to że ponton podziurawią Najwidoczniej mieli to gdzieś, bo wracając jak na złość przepłynęli mi pod nosem, zaczepiając śrubą silnika plecionkę i wybierając mi całą z kołowrotka.... Wkurzony udałem się w miejsce, gdzie wodowali ponton - co się ukazało? Czterech podchmielonych smarkaczy, cztery tak samo wyglądające smarkule - przyjechali pewnie pożyczonym od tatuśka mercem Powiedziałem im co o tym myślę, zaczęli mi ubliżać Tak mnie wkurzyli, że wyciągnąłem nóż z zamiarem zrobienia im dziury w pontonie, ale się powstrzymałem (z mojej strony trochę z tym nożem przesadziłem) Ręce opadają :angry: Hołota, hołota i jeszcze raz hołota Mało tego, dostałem sms-a od kolegi z zapytaniem czy jestem na miejscówce - potwierdziłem że tak Zapytał mnie czy jest jeszcze mały czarny piesek - potwierdziłem że tak... Okazało się że kolega tam łowił od 4 rano i piesek już był... Głupota ludzka nie zna granic... ktoś po prostu psa wyrzucił...na prawie bezludziu :angry: Tak mnie to wkurzyło że łowienia miałem dość, choć bolenie zaczęły żerować około 20:30...

#590 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:58

Problem jest w nas bo lubi klasyfikować i mieć wszystko poukładane bo tak łatwiej.



Święte słowa, niestety sam się na tym kilka razy lapałem :(

a żeby nie było zupełnie off top, przedszkolak na thrilla, fotka z tel.w czsie holu,nie było sensu męczyć rybki już na brzegu i robić zdjęcia z aparatu.

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki



#591 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 23:35

@Pirania
Chamstwu trza się przeciwstawiać godnością i kulturą osobistą, a jak to nie skutkuje to wal w mordę tak żeby gil mordę ochlapał. Jakoś te ped...ły gdy widzą moją wystrzyżoną na jeża głowę i twarz pod wszystko mówiącym tytułem: zjem ci wątrobę na surowo, to trefią.
W razie czego to dawaj SMS-sa, to tak gnoji pogonimy, że się sami w Wiśle potopią,
Howgh.

#592 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 15 czerwiec 2008 - 00:32

@pirania ostatnio miałem podobną sytuację :angry: w momencie kiedy staram się podjąc walkę z bolusiami podpływa typek łodzią i akurat w tym miejscu odpala silnik :angry: tylko po to żeby kilka metrów od mojego miejsca zgasic go :angry: Co mu się dostało -to tylko jego i moja sprawa ;)

#593 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2008 - 02:55

@Pirania
Chamstwu trza się przeciwstawiać godnością i kulturą osobistą...

........wal w mordę tak żeby gil mordę ochlapał. Jakoś te ped...ły gdy widzą ........



To tak wygląda ta godność i kultura w wykonaniu kolegi ???

#594 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 15 czerwiec 2008 - 08:50

[quote]
@Pirania
Chamstwu trza się przeciwstawiać godnością i kulturą osobistą...

........wal w mordę tak żeby gil mordę ochlapał. Jakoś te ped...ły gdy widzą ........
[/quote]


To tak wygląda ta godność i kultura w wykonaniu kolegi ???
[/quote]

zdanie kolegi był złożone

#595 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 czerwiec 2008 - 09:40

Tak w ogóle to jest cytat z dialogu hydraulików z kabaretu Dudek i jak pamiętam brzmi tak, Bo chamstwu trza się przeciwstawiać godnościom i kulturom osobistom

#596 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2008 - 10:05

Wczoraj miałem ze sobą juz odpowiedni sprzęt ale kaliber ryb nie był juz taki :wacko:
Za to mam swojego pierwszego wyjerkowanego Bolka :D

.

Załączone pliki



#597 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2008 - 10:50

A ja wczoraj zaliczyłem tylko skromnego pięćdziesiątaczka :D

Załączone pliki



#598 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 czerwiec 2008 - 12:12

To, że bolkom jerki smakują, już mnie nie dziwi. Tego, że Ty @Włóczykiju, zagustowałeś w korkowych uchwytach, nie pojmuję :huh: .
Gratuluję wyjerkowanego :D

#599 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 15 czerwiec 2008 - 13:39

I ja gratuluję wyjerkowanego - będę musiał sam tego spróbować...

#600 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 13:49

Dwa z kilku sobotnich boleczków, co prawda rozmiarem niepowalały ale zabawa była udana :D
.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych