Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 20 czerwiec 2008 - 16:47

najprawdopodobniej tu spędze dzisiejszy wieczór :D

.

Załączone pliki



#662 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 czerwiec 2008 - 22:02

Ja wczoraj miałem małą przygodę:
rzucając ripperem i szukając miejsca na sandacza, pokonywałem kolejne metry wzdłuż brzegu. Za którymś razem w odległości ok. 10m od brzegu miałem zaczep, więc standardowo, jako użytkownik plecionki, rozgiąłem hak, by później w ekspresowym tempie pod prąd ściągnąć co szybciej gumę do siebie.
Gdy gumka wypływała właśnie z rynny, tuż przy podwodnym kamieniu nastąpiło potężne uderzenie w przynętę :o Szybkie przycięcie, poczułem ciężar i moc ryby na lince, by już ułamek sekundy później poczuć już luz i zobaczyć przewalające się cielsko łaaadnego bolenia pod lustrem wody :angry:

Niestety po wyjęciu przynęty, hak jigowy był wygięty w prosty drut: pewnie po części przyczyną tego było jego prostowanie na zaczepie, co było również przyczyną nie zapięcia się bolka, który dodatkowo mógł się przyczynić do ostatecznego rozprostowania haka
Ech - byłem wściekły na samego siebie, że na to wcześniej nie wpadłem. Późniejsze biczowanie tego miejsca w już ten analogiczny sposób nie przyniosło wyczekiwanego efektu

No cóż - Nu, Zajec! Pogodi! <_<


I ja dziś wróciłem wkurzony... kolejna duża ryba stracona - nawet nie wiem jaka :/ a wszystko przez niespodziewany drobiazg - agrafka spinwala urwała się w połowie :( łowiłem ze szczytu główki, zarzucając 7 cm kopyto na główce 15 g - kusiłem bolki z dna, sposobem, który zapodał mi @Robert - po zarzuceniu odczekałem aż guma opadnie na dno, następnie średnim tempem ściągałem - w pewnej chwili leciutkie puknięcie (myślałem że to zaczep), podnoszę szczytówkę i wtedy odjazd Po krótkim holu, a raczej pompowaniu z nurtu czuję luz... okazuje się że to agrafka... szlag mnie już trafia - jakieś fatum?? :unsure:

#663 OFFLINE   Gemba

Gemba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN

Napisano 20 czerwiec 2008 - 22:12

@warciak miejsce znajome, tylko ze teraz to wody tam duuuuużo mniej. Co tam poławiasz, bo mnie tylko szkolą bolki, ale już drżyjcie ryby - zaczynam urlop...!!

#664 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2008 - 23:01

Paweł, co do agrafek spinwala, to ja dwa tygodnie temu przeszedłem właśnie na większy kaliber z podobnego powodu :lol:
Stosowałem te co zawsze, jednak dwa razy w tygodniu miałem podobną sytuację: raz pękła mi agrafka, raz karabińczyk przy niej (na szczęście bez ryb na końcu, mimo wszystko zawsze spodziewam się raczej wcześniejszego rozgięcia haka). Powiedziałem dość :D Teraz większy rozmiar może jakoś zakłócać pracę oraz wyglądać dla ryby dosyć nietypowo, ale przynajmniej to słabe ogniwo wyeliminowałem :mellow:

#665 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 21 czerwiec 2008 - 21:44

Ja narazie dałem sobie spokój z bolkami na jakiś czas <_<

Teraz troszke pojeżdze na gruncik, ale spinner zawsze w pobliżu jakby bolki wyszły bo ostatnio u nas nic nie działają jedynie pojedyńcze sztuki :wacko: :wacko: :wacko:

@Pirania i jak ci sie podoba łowienie bolków z dna??

Ja jakoś używam nojnormalniejszych agrafek kupuje 10 sztuk za 1,5 zł i nie narzekam że mi się coś urywa czy też łamie widze że im wymyślniejsze agrafki tym wiecej z nimi problemu a ja ze swoich tanich Robinsonów jestem mega zadowolony :mellow:

#666 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 czerwiec 2008 - 07:34

Zobaczcie jak wyglądała wczoraj moja miejscówka :D

Oczywiście po przelewie bo ... więcej radości, zabawy ... no i bardziejj niebezpiecznie. Jak widać na zdjęciu w oddali bojka sygnalizuje odpowiednie miejsce do przepłynięcia ale ... szkolenia chyba nie było albo organizator robił spływy na Krutyni a tam takich dużych problemów nie ma.
.

Przygoda szczęśliwie zakończyła się jakieś 300m dalej.

Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   113,1 KB   606 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   163,86 KB   621 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   116,31 KB   628 Ilość pobrań


#667 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 22 czerwiec 2008 - 10:40

A gdzie ryby? :mellow:

#668 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 22 czerwiec 2008 - 10:58

Remas,myślałem że masz zakaz chodzenia tam bez drabiny :D .


Pozdrawiam Gromit :D

#669 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 czerwiec 2008 - 11:43

Wypływali z przystani PTTK za Sumem. My wcześniej tam byliśmy i na szczęście zmieniliśmy miejsce na drugą stronę rzeki.

#670 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 czerwiec 2008 - 12:01

@warciak miejsce znajome, tylko ze teraz to wody tam duuuuużo mniej. Co tam poławiasz, bo mnie tylko szkolą bolki, ale już drżyjcie ryby - zaczynam urlop...!!


najczęściej uganiam się za bolkami choć czasu brak zresztą z Twoimi kolegami PPL ,znalazłem fajny przelew z kleniami ale 3 dni póżniej woda spadła 0,5 m i razem z nią rybki.A dzisiaj walczyłem z muchówką i wzdrążkami i chyba narazie przy tym zostane bo jest zdecydowanie najwięcej brań.

#671 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 22 czerwiec 2008 - 12:12

Ja te miejsce chyba znam :D

Pozdrawiam
Slider

#672 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 22 czerwiec 2008 - 14:03

Ja narazie dałem sobie spokój z bolkami na jakiś czas <_<

Teraz troszke pojeżdze na gruncik, ale spinner zawsze w pobliżu jakby bolki wyszły bo ostatnio u nas nic nie działają jedynie pojedyńcze sztuki :wacko: :wacko: :wacko:

@Pirania i jak ci sie podoba łowienie bolków z dna??

Ja jakoś używam nojnormalniejszych agrafek kupuje 10 sztuk za 1,5 zł i nie narzekam że mi się coś urywa czy też łamie widze że im wymyślniejsze agrafki tym wiecej z nimi problemu a ja ze swoich tanich Robinsonów jestem mega zadowolony :mellow:


Redzi, agrafki zmieniłem, właśnie na Robinsona... a tak wyglądała spinwala po urwaniu się...

.

Czy łowienie boleni z dna się podoba? No cóż, wciąga - jedno wiem - do tego trzeba mieć CIERPLIWOść no i tak naprawdę to nie wiadomo co walnie w przynętę W ten sposób można złowić największe bolenie... Znam takie miejsca, w których będę musiał dać 20 - 25 g główek...

Załączone pliki



#673 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 22 czerwiec 2008 - 14:07

Dziś udałem się z lekkim sprzętem nad Wisłę w poszukiwaniu kleni i jazi Całkiem dobrze gryzły, szkoda tylko że same maluchy - udało się wydłubać 6 małych kleni, 1 bolenia (ten na zdjęciu) który uderzył w 3,5 cm woblerka kleniowego oraz miałem na kiju ładnego jazia, jednak spiął się przy brzegu podczas próby podebrania...

.

Załączone pliki



#674 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 czerwiec 2008 - 14:12

Najważniejsze że gryzły :D i ja zaraz ruszam nad wodę,może coś ugryzie :mellow:

#675 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 czerwiec 2008 - 17:42

Dzisiejszy poranny boleń 59cm z ulubionego odcinka Narwi B) .
Oprócz niego heroiczna, pełna adrenaliny, 30-metrowych odjazdów przy gwiździe hamulca, półgodzinna walka z ........brzaną 76cm na żyłce 0,18mm. Po reanimacji ryba wróciła do swojej rafy B)


.

Załączone pliki



#676 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 czerwiec 2008 - 18:41

Pirania, napisałeś że urwała się agrafka, ale awaria dotyczyła krętlika. Ja używam samych agrafek bez krętlika żeby wyeliminować newralgiczne punkty.

#677 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 22 czerwiec 2008 - 18:57

Pirania, napisałeś że urwała się agrafka, ale awaria dotyczyła krętlika. Ja używam samych agrafek bez krętlika żeby wyeliminować newralgiczne punkty.


@wujek, fakt - źle napisałem o co chodziło - urwała się właśnie w miejscu łączenia (krętlik) Nie pomyślałem o agrafkach bez krętlika - dzięki za podpowiedź :D

#678 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 czerwiec 2008 - 19:00

...
Oprócz niego heroiczna, pełna adrenaliny, 30-metrowych odjazdów przy gwiździe hamulca, półgodzinna walka z ........brzaną 76cm na żyłce 0,18mm. Po reanimacji ryba wróciła do swojej rafy
...

stary, a gdzie ta brzana? :D

#679 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 czerwiec 2008 - 19:46

Brzana jest na fotkach ale nie mogę jej oczywiście zamieścić bo jest jeszcze okres ochronny i regulamin na to nie pozwala :unsure: . To moja pierwsza brzana w życiu. W moich stronach złowienie takiej to tak jakby trafić w totka B).

P.S. Tutaj link do fotosika gdzie możesz Pitt obejrzeć kabana, który dziś mnie sponiewierał Embarassed

http://miniurl.pl/41629






#680 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 czerwiec 2008 - 19:57

o stary szacunek :huh: gratuluje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych