Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 27 lipiec 2008 - 15:38

Ładny bolek na początek tylko pogratulować. I gdzie jak widzę znowu na opasce.

#1002 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:08

Artech widze ze Twoje lowisko daje sobie rade w te pogode... to dobrze. moze w koncu kiedys sie wybiore tam przed praca... :mellow: moze w miedzy czasie zrobie zielona wedeczke IIgiej generacji :mellow: ... ;)

#1003 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:21

...jedna z siedmiu Odrzańskich rapek...w dzień lampa niesłychana, okresy żerowania krótkie - typowo poranno - wieczorne. W dzień głęboko, RH7 rullezzz!!!

.

Załączone pliki



#1004 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:38

Patryk, Ty masz je, już chyba wszystkie, policzone :huh:. Piękny wynik przy takiej lampie :D

#1005 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:41

..krótka migawka z holu bolusia na 75cm...niestety za sekundę pozbędzie sie wabika :?to był week spiętych ryb, miałem na kiju bolenia który po odjeździe z przelewu w nurt za cholerę nie chciał podnieśc się z dna...niestety próby siłowe zakończyły sie niepowodzeniem ( rozgięta kotwiczka dobrej marki :wacko:)

.

Załączone pliki



#1006 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:43

ładnie Patryk, lubię takie ciemne rapki :D
U nas woda ostro, dosłownie w oczach idzie w górę. Dzisiaj jest ostatni dzień kiedy można połowić przed wielką wodą. Potem będzie kilka dni wędkarskiej abstynencji. Na szczęście przed udało się wyjąć ładnego klenia i bolka. Dwa inne poszły.

#1007 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 27 lipiec 2008 - 19:46

oto moje skromne 68,3 cm
.

Załączone pliki



#1008 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:16

witam patu jestem pd wrażeniem piękny bolesław foty robisz konkret :huh: :huh: i RH7 widze robi robote :huh:

#1009 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:20

witam patu jestem pd wrażeniem piękny bolesław foty robisz konkret :huh: :huh: i RH7 widze robi robote :huh:


Jakoś mnie zbytnio nie dzuiwi że RH7 jest na topie. B)


#1010 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2008 - 20:26

Zaliczyliśmy pierwsze rybki na przynęty Roberta B)

.

Przed przyborem bolki harcowały pod samiuśkim brzegiem.

Pozdrawiam,

Mateo

Załączone pliki



#1011 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 lipiec 2008 - 21:32

Piękne niedzielne rapy,Gratulacje dla łowców :D

#1012 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 27 lipiec 2008 - 21:40

No no rybki widzę dopisały :D Paru super fotka. Na warcie tragedii niema rybki biorą skoro świt. Łukaszowi pęka żyłka a mi agrafki się prostują :( Parę jednak rybek wyciągniętych. No i wreszcie najważniejsza sprawa, pierwszy kontakt z brzaną :mellow:
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  R.jpg   94,19 KB   482 Ilość pobrań


#1013 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:04

Mateo, fajny spasiony bolek :D . Dzisiaj też wyjąłem grubaska. Bolki są w super kondycji.

#1014 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:13

Cieszę się, że udaje się coś połowić na moje rybki. O ile jej łowność na Odrze mnie nie zaskoczyła to warszawski bolek jest dla mnie nie lada sensacją. Do dziś byłem skłonny się założyć, że w Warszawie nie będą na nią brały :lol: Tak całkiem serio to moja ukleja tak jak wszystkie inne przynęty będzie miała swoich zwolenników, a część łowiących, z różnych powodów, uzna ją za nieskuteczną. Prawda jest taka, że im lepszy wędkarz tym większe szanse na poznanie możliwości przynęty. Kilka dni temu miałem okazje poznać świetne łowisko i spotkać się z miejscowymi mistrzami. Jak na odległość nas dzielącą i różnicę miedzy ich wodą a moją, mieliśmy zadziwiająco dużo zbieżnych opinii i poglądów. Moje przynęty nie okazały się tam ciekawostkami z księżyca. Łamaniec złowił bolka w totalnie stojącej wodzie a duża ukleja miała bliskie spotkanie z mega bolkiem który bez trudu wyciągała plecionkę o wytrzymałości 15 kg. To co pewne to, że musze popracować nad zbrojeniem uklei ponieważ znane rozwiązania dają znane efekty czyli sporo nie zaciętych brań i spadów. Mam nadzieję, że za kilka tygodni zaoferuje do testów nowa wersje małej uklejki oraz model 10 cm i wadze 26g. Jesień zapowiada sie ciekawie :D

#1015 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:13

Wujek nie martw się waszej warszawskiej dużej wody. Ona wcale nie będzie taka duża. Duże szybkie wody to są na moim terenie. Wchodzisz na wyspę w woderach, a za godzinę masz już pod klatę :angry:
Wracając do tematu o bolkach. Dziś trafiony tylko jeden bolek, a wczoraj 4 ładne klenie na zapasowej wodzie, która też była wysoka i kawowata.

#1016 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:16

Thx! Popieram są w dobrej kondycji. Brania są pewne a hol emocjonujący B)

#1017 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:20

Wujek nie martw się waszej warszawskiej dużej wody. Ona wcale nie będzie taka duża. Duże szybkie wody to są na moim terenie. Wchodzisz na wyspę w woderach, a za godzinę masz już pod klatę :angry:
Wracając do tematu o bolkach. Dziś trafiony tylko jeden bolek, a wczoraj 4 ładne klenie na zapasowej wodzie, która też była wysoka i kawowata.


Na pewno to nie to samo co u was, ale u mnie woda >3m jest w większości miejsc spalona. Po prostu za szybko rwie, a ryba walczy z błotem które płynie.


#1018 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:24

Thx! Popieram są w dobrej kondycji. Brania są pewne a hol emocjonujący B)


Oj tak, moje dzisiejsze branie wysnuło sporo plecionki, dobrze że miałem odpuszczony hamulec bo pewnie straciłbym rybę. Hol też był mocny B)


#1019 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:57

witam

kurcze mam dylemat czy zakładac cienką stalkę przy połowie boleni bo jak wiadomo szczupaki za niedługo mogą zaczą gryśc mocniej :wacko:

#1020 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 lipiec 2008 - 14:23

witam

kurcze mam dylemat czy zakładac cienką stalkę przy połowie boleni bo jak wiadomo szczupaki za niedługo mogą zaczą gryśc mocniej :wacko:


Nie wiem w jakim miejscu łowisz, mi jeszcze nigdy nie zdażył się szczupak przy boleniowaniu, a praktycznie inaczej nie łowię. Chociarz żonie poszła ładna ryba i do końca nie wiemy czy nie był to szczupak bo nawet nie poczuła jej na kiju, a atak nastąpił na wolniaku. Jeśli chcesz założyć przypon musi mieć wytrzymałość min 3kg, a najlepiej 5. Nie sądzę żeby przeszkadzał boleniom. W sumie wygląda jak plecionka, a ta nie przeszkadza.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych