Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 lipiec 2008 - 17:09

A kto powiedział, że bolek Strzałki nie ma 80 cm? Jeśli te ostatnio pokazane 70+ miały 70+ to ten na spoko ma 80 na dodatek wygląda na spasioną samicę. Gratulacje Strzałka :D
Kubson, ja w takiej sytuacji mówię sobie, że czegoś mi jeszcze brakuje w arsenale. Warto robić przynęty bo tak poznaje się ich zasady działania i te niuansiki. Wówczas człowiek ma większy manewr nad wodą i potrafi podkręcić jakiś wabik i drzwi do raju otwarte :D


#962 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 lipiec 2008 - 17:22

Strzałka, fajny Boluś !!

A przy okazji mam pytanie pt: co byście zrobili lub jak je podejść...

Wczoraj wieczorkiem skoczyłem nad wisłę na niedawno poznaną boleniową miejscówkę, z racji tego że woda poszła nieco do góry w spodziewanym miejscu nie było kompletnie nic, również w najbliższej okolicy nie widać było żerujących boleni (może żarły w toni), ale nie o to chodzi, sprawa rozwiązała się gdy wyszło słonko,(właściwie tylko na chwilkę bo już chowało się za horyzont), bolenie uaktywniły się w przeciągu kilkunastu sekund, było widocznych po kilka ataków naraz, po drugim rzucie usiadł niedoszły jeszcze pięćdziesiątak, a potem...

...a potem miałem 6 (słownie sześć) :D kontaktów z rybami, wyglądało to tak że ryba płynęła za przynętą jakieś 10 metrów po czym następowało trącenie i nagły zwrot ryby (po jednym takim trąceniu wobler poszybował z 1,5 m w powietrzu), poza wspomnianymi sześcioma uderzeniami widziałem kilkukrotnie jak ryba płynie za przynetą, niestety w tych wypadkach nie było nawet trącenia :(

Myslałem że szału dostanę !!
Powiem że rzucałem wszystkim co posiadam w boleniowym arsenale, kilka modeli woblerów - również powierzchniowe, gumy wszelkiej maści, również RH7-ki Roberta poszły w ruch i sytuacja wyglądała tak samo.

Może bardziej doświadczeni w łowieniu Rap mogą co nieco mi podpowiedzieć, co w takiej sytuacji ?
A może nic, może one czasem po prostu tak mają i z premedytacją chcą doprowadzić człowieka to szewskiej pasji :D??

Pozdrawiam
Kuba


Mimo że robię sam woblery to i tak szczególnie w okresie wakacyjnym spotykam się z opisaną przez Ciebie sytuacją. Skłania mnie to do kolejnych eksperymentów i powoduje że czasami się udaje, a czasami nie. Niestety nasze warszawskie bolenie są dość wytresowane, na pewno nie tylko Ty je próbowałeś łowić. Na obleganych miejscach po którymś tam wędkarzu bolenie niestety stają się bardzo ostrożne. W tym okresie bolenie będące w zasięgu rzutu z brzegu są bardzo trudne do złowienia, głównie dzięki nam. Wędkarze częściej płoszą bolenie upartym rzucaniem niż je łowią. Inna sprawa że ryby coś jeść muszą i jest to bodziec do kolejnych poszukiwań.


#963 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 lipiec 2008 - 17:35

Dzięki za odpowiedzi, krótko mówiąc, być nad wodą, rzucać + eksperymentować...damy radę :D

Miejsce na szczęście nie jest zbyt często odwiedzane, słaby dojazd + dżungla na brzegu :D na dodatek gdy prowadzę wobka lub jakąś inną przynęte czasem muszę lawirować między bobrami, jest ich tam całe zatrzęsienie !! :D

Pozdrawiam
Kuba

#964 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:21

Woda + wysokie napięcie = się zagrycha

#965 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:38

[quote]
gratulacje redzi nieżle B) wstaw fotki <_<
[/quote]

@Redzi wstawi dopiero fotkę bolka, jeśli pierwsza cyferka to 8 :mellow:
[/quote]

dokładnie :D no chyba że będzie to 78 i nowa życiówka :D

#966 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:40

Strzałka gratulacje piękny boluś :mellow:

#967 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 20:07

raz kuzyn przyjechał zabrałem go nad wodę własnie w te miejsce co na focie zaczoł odstawiać jakieś cyrki na rowerze a ja łowiłem i wpadł do wody z rowerem porwało go z 30m :lol: chłopak blady :wacko: krzyki na 1km :wacko:

#968 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 lipiec 2008 - 20:33

Jak bolki z powierzchni nie chcą brać to zgodnie z tym co pisał Robert spróbować trzeba wolniejszego i głębszego prowadzenia. chcecie dowodu, proszę bardzo, bolek @strzałki, i tu oczywiście gratulacje @strzałka, piękny bolo i wygląda na 80+ B)

#969 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 lipiec 2008 - 20:54

Witam.
Strzalka, kapitalne zdjecie i jaki okaz, dobra letnia robota.
Pekam z zazdrosci... :D

#970 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:04

Co tam zdjęcie...rybka cieszy.Gratulacje @strzałka :D

#971 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:04

Dzięki chłopaki, Patu kompakcik. Marcelinho przyjmując od ciebie zaproszenie do klubu 80+ staram się ale to jeszcze parę milimetrów za mało :( . Na bolki które tak zachowują sie na warcie, pukają i odprowadzają wobki. Zakładam przerobioną łyżeczkę i przyspieszam na maksa żeby raz po raz smużyła. A jak bolek jest bardzo ambitny to da sobie z nią rade.
Na przykład coś takiego matowe srebro
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  c.jpg   82,6 KB   673 Ilość pobrań


#972 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:15

@strzałka - gratki za bolka :mellow:
Ja dziś wyskoczyłem na 45min nad warszawską Wisłę. Ataki wyglądające na bolkowe były widoczne od czasu do czasu. Jednak jak się szybko okazało, szalało tam po prostu stadko wygłodniałych sandaczyków ok. 30-40cm i tylko one meldowały się na woblerku

#973 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 lipiec 2008 - 21:18

@strzałka popisówke robisz niezłą gratki :D

#974 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 23 lipiec 2008 - 00:29

strzałka fajne zdjęcie, bardzo fajnei pokazany bolo, Gratulacje,

#975 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 08:31

strzałka GRATULUJE !!! :huh:

Jednak mozna cos wyciagnac na warcie.
Ja mam mnostwo odprowadzeń, obserwuje niesamowite ataki na ukleje ale zaden nie zmeldował sie na kiju...leja na mnie w tym roku...ale niedługo jesień i mam nadzieje ze wtedy sie do nich dobiore. ;)

Pzdr

#976 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 23 lipiec 2008 - 08:33

Strzałka - gratuluje bolenia.
Wygląda nie jak 80 ale dobre 85-90cm.
Z warty?

#977 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 17:29

bez urazy ale jak się do nich nie dobrałeś w okresie letni marne szanse na jesienne połowy :wacko: z moich doświadczeń wnioskuje ze lipiec i sierpień są równie dobre na bolenia jak maj :lol: kewstia dostosowania się do boleni

pozdrawiam i połamaknia kija na 90+

#978 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 17:55

Kolego marcin1521 wnioskuje ze piszesz do mnie o tym dobieraniu sie do letnich boleni...

Nie wydaje mi sie ze lipiec lub sierpień jest rownie dobry jak maj...nie wydaje mi sie rowniez ze pażdziernik jest lepszy od wrzesnia czy maj od listopada...itd.

Nie znam Twoich doswiadczen z boleniami ale po moich doswiadczeniach moge powiedzieć ze jesień ZAWSZE była lepsza niż lato....

Tobie rownież zycze połamania kija na 90+ ;)

#979 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:51

;) czesc Jeziorm 1

tak się skłąda ze najbardziej uwielbiam jesień ;) nie znoszę dobrze gorąca także w okresie letnim łowię zazwyczaj wieczorem sporadycznie rano jakoś nie daje rady wstać <_< i efekty mam dobre a jesienią wiadomo można łowić cały dzień :D B)
a co do boleni które odprowadzają wobki mysle że nie jest to problem przynęty ale prowadzenia :o


pozdrawiam zapalonych boleniarzy :D no kill more

#980 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 23 lipiec 2008 - 21:48

Dziszejszy wieczor: 50,5 cm. na StrikePro woblerka
http://img410.imageshack.us/img410/52/img8252cx3.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych