Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 październik 2008 - 19:14

Dzięki po raz kolejny wszystkim. Wiem, że wielu moje zgłoszenie autentycznie ucieszyło. Może nie mój sukces, bo jak mawiał z przekąsem śfagier, „nic tak nie cieszy jak sukcesy kolegi” :D Myślę, że wielu ucieszyła informacja, że są jeszcze takie ryby w naszych wodach. To nadzieja, a ta nakręca nasze hobby :D - mnie też nakręciła :D

#1742 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2008 - 19:16

Kurcze... czyli teraz trzeba pojmać metrówę!?

Gratulacje!



#1743 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 październik 2008 - 19:17

Kurcze... czyli teraz trzeba pojmać metrówę!?

Gratulacje!




Kuzyn ... dawaj, dawaj ...

#1744 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 październik 2008 - 19:23

Spróbujcie Q... nie złapać :lol: Daje Wam rok, jak nic to -odwołuje rząd :D

#1745 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2008 - 19:25

Gratulacje Robert,

Piękna rapa. Chętnie bym wypróbował Twoją przynętę.

Nie słyszałem, aby ktoś w tym roku złowił większego bolenia.

Rekord wagowy to o ile dobrze pamiętam 7,8 kg (chyba ze stojącej wody na wobler J. Furmańskiego). Rekord długości to tak jak już zostało tutaj wspomniane 99 cm (bodajże z Dunajca na wobler J. Widła i przez J. Widła).

Jeszcze raz szczerze gratuluję i pozostaję z nadzieją, że może kiedyś i mnie się coś takiego przytrafi.

Pozdrawiam,

Robert

#1746 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 06 październik 2008 - 19:27

spoko spoko robert złowi się :mellow: jak tylko woda bedzie normalna to sie zacznie polowanie na zwierza aa nie wiedziałem ze na dunajcu sa bolki bo mam nie daleko nad te wody <_<


pozdro ;)

#1747 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2008 - 19:31

te rekordy są oficjalne.. ale wiem kto z Wroclawia zlowil bolenia chyba 102cm i nie zglosil.. pzdr..

#1748 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2008 - 19:33

@Robert,

piękny bolo. Niesamowity i wielki.
GRATULUJĘ! :mellow:



#1749 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 październik 2008 - 19:39

te rekordy są oficjalne.. ale wiem kto z Wroclawia zlowil bolenia chyba 102cm i nie zglosil.. pzdr..


Tak tylko ta informacja była ogłoszona w kwietniowym numerze WŚ :D jak się później okazało było to prima aprilis :D

#1750 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2008 - 19:40

może to glupie pytanie.. ale czy miales go juz upatrzonego ? tzn czy dawal oznaki swojej obecnosci ? czy obławiales miejsce jak kazde inne ..? bo np mam pare miejsc ,gdzie wiem ,ze jest duzy bolen.. w lecie mialem nawet co do minuty obliczone kiedy zacznie polowac.. pare razy trafilem z rzutem.. tak wlasnie zlapalem tego co mam w avatarze grubaska 2 tygodnie obserwacji ... pzdr :D

#1751 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 październik 2008 - 19:44

Powtórze za Remkiem. Bolek 102 to był kolejny żart pewnej gazety. Z niej to dochodziły echa powątpiewania czy mój boleń złowiony kilka lat temu miał ponad metr 101 –102 cm. Dowodu jednak nie przeprowadzili a fotka jest zrobiona na kliszy, kadr jest mało ścisły, nie wypełniam nawet 1/3 więc o żadnym „powiększeniu” nie mam mowy. Doszedłem do wniosku, że czasem nie warto dyskutować z „autorytetami” bo im człowiek więcej tłumaczy tym większe watpliwosci rodzi.

#1752 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 06 październik 2008 - 20:00

Robert sezon otwarty :mellow: gratulacje piękna rybcia :huh:

#1753 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 październik 2008 - 20:12

Ixiuuu, bolka złowiłem na zadeptanej miejscówce w kanale. Bardzo nie lubiłem tam łowić, ale mój kolega Andrzej ma słabość do tych okolic, bo widział podobno bolka tam złowionego na styropian. Miał mieć 100 cm. Widywałem tam niezłe akcje ale nie chciałem wierzyć, że to bolki. Podejrzewałem, że to sumy metrówki. Wcześniej złowiłem tam kilka ryb ale nic szczególnego, max 70. Jak zacząłem łowić na dużą ukleję to zauważyłem dziwne ożywienie w temacie. Twarde uderzenia, fale za gumą. Niestety przez złe zbrojenie nic nie złowiłem. Jak płynąłem w niedziele to był tam Las Wędas. Jak wracałem nie było nikogo. Wysiadłem bo na Wiśle nie dało się już łowić. Ja mam tam stałą technikę prowadzenia. Rzucam pod przeciwległy brzeg. Im bliżej tym lepiej. Gaszę przynętę przed wpadnięciem bo plusk wabi a chlupot straszy. Zwijam od razu ale dosyć wolno aby tylko przynęta pracowała w opadzie. U podstawy opaski kursują bolki i atakują takie opady. Jak nic się nie dzieje to prowadzę nad dnem od 0,5 do 1 m. W połowie zaczynam przyspieszać i wynurzam przynętę. Jak coś za nią płynie to taka akcja go prowokuje, zwłaszcza duże bolki. Tak też było ostatnim razem :D

#1754 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 06 październik 2008 - 20:40

@robert grube rybsko i fajnie opracowane łowisko
gratuluje bolasa

#1755 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2008 - 20:55

no to ja na swoich miejscach mam podobnie... pierw myslalem ,ze sum..duzy szczupak.. wiec probowalem pokolei przynet.. suma szybko wykluczylem.. i pozostowal szczupak.. na pewno duzy wiec uzylem salmo pike dosc spora wersja pływajaca 52gr ! i widze fala sie robi w okolicach przynety i uderzenie.. chwila odjazd ogromna fala i puscilo.. ogladam przynete brak zębow .. mysle dziwne.. drugi raz o swicie podobna akcja.. walniecie w przynete ..ale tym razem tak slonce padalo i srebrny błysk.. wiadomo ogromny bolen.. no wiec juz tylko moja przyneta boleniowa.. pierwszy rzut jeszcze ciemnawo.. ja zaspany patrze w druga strone poprawiam hamulec i dwa metry odemnie takie uderzenie ,ze masakra odjazd blyskawiczny i zonk nie ma ... pozniej dopiero po tygodniu kolejne walniecie ,ale tym razem bolek walnal doslowanie sekunde po rzucie i wyłozył sie na poierzchni widok niesamowity.. niestety pudło.. nie lubie oceniac dlugosci ryby bez jej zlowienia :mellow: ale patrzac na to co widzialem i na jakie przynety sie skusil to byl ogromny .. mam nadzieje ,ze jeszcze tam pływa :D i w koncu bedzie moj .. <_<

a tego co zlowilem grubaska to taka sama akcja tylko w innym miejscu.. najpierw obserwacja zapisalem jak poluje i pozniej tylko oczekiwanie na odpowiedni moment :mellow: ogolnie łatwo pomylic duzego bolka z innym drapieznikiem..

pzdr..

#1756 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 06 październik 2008 - 21:32

Przepiekny bolen :huh: Szczere gratulacje i zycze Tobie samych takich :D

Moze powinienes zmienic Twoj nick na Dr. Bolen ? :D

Pozdrawiam

#1757 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 październik 2008 - 00:11

Robert wielkie gratulacje, przepiękna ryba

#1758 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 październik 2008 - 05:12

Przylaczam sie do gratulacji :mellow: cale szczescie ze trafil w Twoje rece Mistrzu :D

#1759 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 październik 2008 - 06:31

Dzięki :D Trząsłem się nad nim jak nad własnym dzieckiem. Jak odpływał to się wzruszyłem Embarassed

#1760 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 październik 2008 - 06:45

Taka rybe traktowal bym jak swojego dziadka ...nie rozumiem jak wedkarze moga te dziadki zabijac ...to tak jak spotkanie bliskiego stopnia ...dotyk przyrody ........




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych