Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery 2014 (wieści znad wody)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 marzec 2014 - 08:42

Witajcie,

ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami, jeszcze kilka tygodni i nawet się nie obejrzymy jak zaczną się wyjazdy na szwedzkie szkiery. Ci, którzy mają już zaplanowane (halo, halo... ostatni dzwonek) zapewne powoli tak jak i ja przebierają już nóżkami... ehhh, jeszcze (tylko/aż) 68 dni  ;)

W tym roku wybieram się na szkiery: 16-23.05.2014 - Roslagen, 06-14.09.2014 - Gryt

 

Zapewne w najbliższych tygodniach z niecierpliwością będę wyczekiwać wszelkich informacji ze szkierów...

Jakie macie tegoroczne plany? Co, gdzie, jak, kiedy, po co (żart taki... :lol:)?


Użytkownik Jano edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 05:39


#2 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 10 marzec 2014 - 09:16

hej,

 

podobny temat - świeży, bo z wczoraj: http://jerkbait.pl/t...zkiery-szwecja/

 

może będzie lepiej trzymać wszystko pod jednym tematem?

 

to oczywiście tylko propozycja :-)

 

Pozdrawiam



#3 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 10 marzec 2014 - 09:24

 Co, gdzie, jak, kiedy, po co (żart taki... :lol:)?

Vestkapp w Selje kommune od 14 do 28.06. Dorsz, czarniak, rdzawiec no i halibut. Na razie PB dorsza ciut ponad 9kg ale przegrywam z halibutami 0:4  :wacko: więc mam nadzieję doprowadzić do stanu przynajmniej 1:4, pal licho, niech będzie 1:8 byle tego jednego zobaczyć :rolleyes: .

A tak wyglądają okolice:

 https://www.google.p...CA&ved=0CCkQsAQ

dla mnie "BAJKA"  B) . Wioska gdzie będę ma populację przekraczającą .............. 40 osób B) (chyba 42) i to są dla mnie wymarzone wakacje.  



#4 OFFLINE   El_Mariaczi

El_Mariaczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Marek

Napisano 10 marzec 2014 - 23:33

pozazdrościć takich wakacji 



#5 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 10 marzec 2014 - 23:37

Ile wynosi koszt takiej tygodniowej zabawy na szkierach? :)



#6 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 marzec 2014 - 06:55

Ile wynosi koszt takiej tygodniowej zabawy na szkierach? :)

Zabawa to nie wiem ile kosztuje, ale licz się z  tym, że C2H5OH raczej dość drogi jest, do wsi daleko, a po drodze łosie i wilki jakieś, itd... :P

Koszt wyjazdu zależny od sposobu organizacji - jak zorganizujesz wyjazd sam z kumplami to i po  2-2,5k/os. da radę zrobić (podobno - nie miałem okazji sprawdzić), jak biuro/przewodnik to ok. 3,5k/os. I jest to koszt samej wyprawy zakładając, że całą resztę masz (sprzęt, wyposażenie, mniejsze i większe gadżety, itp.).


Użytkownik Jano edytował ten post 11 marzec 2014 - 06:55


#7 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2014 - 12:13

Koledzy...mam takie techniczne pytanie, czy na szkierach w polowie maja jest jeszcze chlodno na wodzie i czy z reguly deszczowo....czy kombinezon plywajacy 2 cz. bedzie dobrym rozwiazaniem. Wyjazd polowa maja szkiery sw. Anny z Eventurem...to moj pierwszy raz hehe...Moze ktos byl cos doradzi...

#8 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2014 - 19:03

Zabawa to nie wiem ile kosztuje, ale licz się z  tym, że C2H5OH raczej dość drogi jest, do wsi daleko, a po drodze łosie i wilki jakieś, itd... :P

Koszt wyjazdu zależny od sposobu organizacji - jak zorganizujesz wyjazd sam z kumplami to i po  2-2,5k/os. da radę zrobić (podobno - nie miałem okazji sprawdzić), jak biuro/przewodnik to ok. 3,5k/os. I jest to koszt samej wyprawy zakładając, że całą resztę masz (sprzęt, wyposażenie, mniejsze i większe gadżety, itp.).

Mówisz o koszcie 3,5k/os. już z promem czy bez...z jakiego biura



#9 ONLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 12 marzec 2014 - 19:27

Z Warszawy chłopaki na Roslagen wybierają sie w tym samym terminie co ty , z Eventura

Ja czekam na wieści z Finlandii


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 12 marzec 2014 - 19:27


#10 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 marzec 2014 - 20:16

Z Warszawy chłopaki na Roslagen wybierają sie w tym samym terminie co ty , z Eventura

Ja czekam na wieści z Finlandii

No my będziemy "tradycyjnie" na Ormön ;)


  • Guzu lubi to

#11 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2014 - 13:46

Coś o Grycie mogę powiedzieć ogólnie, pisz na PW :)


  • ponczo24 lubi to

#12 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 14 marzec 2014 - 14:09

a czy ktoś z kolegów łowił może na Senoren?



#13 OFFLINE   pablitos

pablitos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 07:17

Ja bylem 4 dni w senoren na bardzo wczesnym tj marcowym lowieniu. Trafilem na fantastyczna pogoda i genialna aktywnosc ryb. W 4 dni zlowilem razem z tata 118 ryb w tym 3 metrowki. Jezeli chcesz wiecej info daj znac.
Pablitos

#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 marzec 2014 - 08:08

Ile wynosi koszt takiej tygodniowej zabawy na szkierach? :)

Mój wyjazd nie jest co prawda na szkiery ale jeśli mogę to coś o cenach. Ceny z biurem każdy może sobie sam znaleźć, ja załatwiłem wszystko sam. Cena promu z Gdyni do Karlskrony z samochodem i kabiną i śniadaniem na promie w obie strony to koszt ok. 580plz/1 osoba. Pobyt w domu z 11 miejscami ale jedzie 6 osób bo nie lubię tłoku to kolejne 900-920 plz/1 osoba za 2 tygodnie(kurs nok-plz). Paliwo w 2 strony i nocleg tam i z powrotem to ok. 600plz/1 osoba. Czyli za 2 tygodnie wychodzi 2100plz + za łódke i paliwo do niej ok. 500-600plz czyli wyjdzie 2700plz. Myślę że jest to cena pobytu 1 tygodniowego z biurem w Norwegii tyle że uważam że jazda ponad 1400km z Karlskrony na tydzień to za krótko  i dlatego pobyt jest 2 tygodniowy.

W planie mamy wycieczkę 2 dniową na Atlantic Road + Trollstigen i Alesund i okolica więc można przyjąć że z zakupami przed i w trakcie wyjazdu wyjdzie 3500-3600plz/osoba. Dużo czy mało? Z jednej strony za 3600 to mam 8 dniowy pobyt w Kęnii na last minute albo dla żony i dla mnie all inc. w jakimś niezłym hotelu w Turcji, Grecji czy Hiszpanii tyle że tam .......... zupełnie nie chcę jechać :P. Tam już po jednym wyjeździe pozaliczałem i nie mam zupełnie powodu żeby jechać jeszcze raz ale na piąty wyjazd do Norwegii powód mam  B) . I będą powody żeby pojechać szósty, siódmy i kolejne razy  :) .   



#15 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 18 marzec 2014 - 11:29

.

W planie mamy wycieczkę 2 dniową na Atlantic Road + Trollstigen i Alesund i okolica więc można przyjąć że z zakupami przed i w trakcie wyjazdu wyjdzie 3500-3600plz/osoba. Dużo czy mało? Z jednej strony za 3600 to mam 8 dniowy pobyt w Kęnii na last minute albo dla żony i dla mnie all inc. w jakimś niezłym hotelu w Turcji, Grecji czy Hiszpanii tyle że tam .......... zupełnie nie chcę jechać :P. Tam już po jednym wyjeździe pozaliczałem i nie mam zupełnie powodu żeby jechać jeszcze raz ale na piąty wyjazd do Norwegii powód mam  B) . I będą powody żeby pojechać szósty, siódmy i kolejne razy  :) .   

 

Sacha, pięknie napisane...aż się rozmażyłem :) Ja w tym roku wracam do "mojej" Szwecji. Wyjazd w czerwcu. Co prawda nie na szkiery ale na spore jeziorko ;) Skrobnę kilka słów w trakcie pobytu...

 

M.



#16 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 marzec 2014 - 08:20

Na wielu portalach czytam o szkierach i szwedzkich jeziorach. Szkiery jak się domyślam to na południe (i być może na północ) od Sztokholmu, jeziora wiadomo-wszędzie. 

Ale nie przypominam sobie żeby jakaś grupa wędkarzy wybierała się na drugą stronę Szwecji, powiedzmy na północ od Geteborga.

Przecież tam też są same szkiery a czy ktoś tam łowi?



#17 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 19 marzec 2014 - 09:04

Fakt, ja jakoś też sobie nie przypominam żeby ktoś opisywał pobyt w tych okolicach...



#18 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2014 - 05:32

Ile wynosi koszt takiej tygodniowej zabawy na szkierach? :)

Koszt zależy od miejsca, do którego jedziesz, wypasu jaki sobie wybierzesz, ilości promów po drodze, rodzaju kajut i oczywiście ilości osób na samochód, domek?
10 lat wstecz był mój pierwszy raz na Alandach. Po drodze na Alandy 2 promy w jedną stronę, 4 osoby, 1 samochód, domek pełen wypas, że ganiać się można było. Bez wyżywienia z pobytem, pozwoleniami, 2 łodziami bez paliwa i wyżywienie we własnym zakresie - ca. 3 000 PLN/osoba za 6 dni łowienia.
Rok temu, podobnie Alandy, 4 osoby, 4 dni łowienia, skromny domek, 1 samochód, 2 promy, 2 lodzie bez paliwa, ubezpieczenie - 2 250 PLN/osoba.
W tym roku Senoren przełom kwietnia/maja dla 6 osób w 2 samochody, prom bez kabiny, bo rano start wieczorem w Szwecji, 2 domki "spartańskie", ale z pełnym minimum, 2 duże 3 os. łodzie bez paliwa, ubezpieczenie, oczywiście podobnie, jak poprzednio bez wyżywienia - 10 900 PLN/6 osób za 6 dni łowienia.
Innymi słowy tydzień poniżej 2 tyś PLN na osobę jest również jak najbardziej możliwy. "Przyoszczędzić" można na wyborze kabin na promie w wersji nocnego rejsu, oraz wyborze domków i wypasu tychże. Pewnie same miejscówki też mają swoje ceny wynikające z popytu na nie.
Wybór rejsu dziennego, jakim będziemy płynąć obecnie (bez kabin) jest tylko pozornie tańszy, bowiem jak znam życie więcej wydamy w knajpach, niż podczas spokojnego snu w kabince :)
Pozdr,
TZ

Użytkownik TZ_TeZet edytował ten post 22 marzec 2014 - 06:04


#19 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 22 marzec 2014 - 13:21

Innymi słowy tydzień poniżej 2 tyś PLN na osobę jest również jak najbardziej możliwy. 

 

 

Jest to jak najbardziej do zrobienia 

 

Poniżej kosztorys z dwóch naszych ostatnich wypadów. 

 

Wypasiony 6 - osobowy domek z łodzią wiosłową 816 pln za tydzień
Prom bez kajut 760 pln( Sassnitz- Trelleborg)
Dodatkowa łódź z 4-konnym silnikiem 480 pln
Paliwo do łodzi 100 pln
Licencje 340 pln
Ubezpieczenie nas i samochodu 186 pln
Paliwo wozu ( 3500km) 1340 pln
Autostrada 15 pln

Razem 4037 pln 

 

Na 4 osoby w wychodzi po 1000 plus wyżywienie( jeśli nie jadasz co dzień bażanta w płomieniach i nie pijesz 18 - letniego single malta ;)  ) zamykasz się w kwocie 1300 



#20 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2014 - 17:58

Na wielu portalach czytam o szkierach i szwedzkich jeziorach. Szkiery jak się domyślam to na południe (i być może na północ) od Sztokholmu, jeziora wiadomo-wszędzie. 

Ale nie przypominam sobie żeby jakaś grupa wędkarzy wybierała się na drugą stronę Szwecji, powiedzmy na północ od Geteborga.

Przecież tam też są same szkiery a czy ktoś tam łowi?

 

 

Fakt, ja jakoś też sobie nie przypominam żeby ktoś opisywał pobyt w tych okolicach...

Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie może być prosta, ale zaznaczam, że będę trochę teoretyzował bo nie łowiłem tam nigdy. Wydaje mi się, że w szkierach na zachodnim wybrzeżu SE  zasolenie wody może znacznie przekraczać możliwości adaptacyjne ryb słodkowodnych, wszak zachodnie wybrzeże to Morze Północne. Inaczej sprawa wygląda na wybrzeżu wschodnim, tym bardziej w jego północnej części, gdzie zasolenie Bałtyku jest mniejsze niż kałuży pod moim blokiem.


Użytkownik Pumba edytował ten post 22 marzec 2014 - 17:58

  • Guzu lubi to