Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery 2014 (wieści znad wody)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 marzec 2014 - 20:14

 zasolenie wody może znacznie przekraczać możliwości adaptacyjne ryb słodkowodnych, wszak zachodnie wybrzeże to Morze Północne. Inaczej sprawa wygląda na wybrzeżu wschodnim, tym bardziej w jego północnej części

Pewnie właśnie tak jest.



#22 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 23 marzec 2014 - 22:19

Jest to jak najbardziej do zrobienia 

 

Poniżej kosztorys z dwóch naszych ostatnich wypadów. 

 

Prom bez kajut 760 pln( Sassnitz- Trelleborg)

 

 

ja w tym roku jadę pierwszy raz (3 osoby) i odpuściliśmy prom.

 

jedziemy na samo południe (Senoren) i w teorii z Wrocławia korzystniej (relacja kasa / czas) wyszedł nam przejazd autostradą przez Niemcy i Danię. Przeprawiamy się (45 min. w jedną stronę) na trasie Puttgarten - Rodby (w obie strony łącznie 150 zł / os.).



#23 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2014 - 07:50

No to się zjedziecie, ale .... z Wrocławia do granicy, w górę na ring berliński i dalej na północ .... no może istotnie to jest opłacalne. Wasze położenie trochę forsuje taką alternatywę, bo np. do Gdyni to też dla Was dzionek jechania. Co by nie mówić będziecie umęczeni podróżą, ale da się. Ciekaw jestem ile Wam to zajmie? Zazdroszczę przelotu nowym mostem Kopenhaga - Szwecja. Dwa lata temu miałem okazję .... dech w piersiach zapiera, takie widoki na prawo i lewo. Uważajcie na prędkościomierz, szczególnie na moście i w samej Szwecji. 10 km/h do góry i całe wyliczanki kosztów wypadu na ryby diabli wezmą. U nich 120 km/h na autostradzie to "religia", to samo na ograniczeniach.

Pozdr,

TZ  



#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 08:37

za ten most tez sie chyba placi? czy sie myle?

 

edyta:

sprawdzilem, nie myle sie, placi sie za obydwa mosty  :)



#25 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 25 marzec 2014 - 09:06

ja w tym roku jadę pierwszy raz (3 osoby) i odpuściliśmy prom.
 
jedziemy na samo południe (Senoren) i w teorii z Wrocławia korzystniej (relacja kasa / czas) wyszedł nam przejazd autostradą przez Niemcy i Danię. Przeprawiamy się (45 min. w jedną stronę) na trasie Puttgarten - Rodby (w obie strony łącznie 150 zł / os.).


Nie wiem gdzie i kiedy planowaliście wyjazd, ale ceny za prom Sassnitz-Trelleborg oscylują w granicach ca. 130-250 zł za samochód z pasażerami w jedną stronę (w zależności od terminu). Prom płynie 4 godziny. W Waszym wariancie, za sam przejazd mostem Øresunds w jedną stronę zapłacicie 390 koron szwedzkich (lub 780 jeżeli macie przyczepę). Napewno najbardziej opłacalnym cenowo wariantem podróży Wrocław-Senoren jest prom Sassnitz- Trelleborg (jeżdżę kilka razy w roku).

Ps: Odnośnie tego, co napisał TZ_TeZet: Dopuszczalna prędkość na autostradach w Szwecji to 110km/h (80km/h z przyczepą). 120km/h to już minimum 1500sek mandatu (z przyczepą ponad 4000 i utrata prawa jazdy, a także prawdopodobna kara ok 1 miesiąc pozbawienia wolności) i bądźcie pewni, że ten mandat dogoni Was również w Polsce.

Użytkownik Jose edytował ten post 25 marzec 2014 - 09:08


#26 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 25 marzec 2014 - 09:06

płaci się, płaci :-)

 

google maps twierdzi, że z Wrocławia do Karlskrony jest ok 12 h. w Niemczech na autostradzie pewnie trochę można nadrobić, ale dochodzą przystanki po drodze + krótka przeprawa promowa w Puttgarten (żeby uniknąć jazdy na około do "lądowej" granicy Niemiec i Danii), więc pewnie efektywnie będzie 12-14 h (przy czym 14 h traktujemy jako max).

 

Prom z Gdyni oznaczałby min. 6 h jazdy na trasie Wro - Gd + 12 h na promie. Cenowo (przynajmniej w szacunkach) samochód na 3 osoby dalej wyszedł nam korzystniej niż prom (nawet dzienny z kajutą).

 

Wyszło nam, że w obydwu wypadkach będziemy na miejscu w sobotę wieczorem, przy czym samochodem wyjedziemy w sobotę rano, a na prom musielibyśmy jechać już w piątek w nocy.

 

Miałby sens prom nocny z piątku na sobotę (pomimo dużej różnicy w cenie), ale to by oznaczało, że trzeba wziąć kolejny dzień urlopu na dojazd do Gdyni, a nie zawsze można :-)

 

edit: Jose: dzięki za info. planowaliśmy juz jakiś czas temu. brałem tez pod uwagę trasę Sassnitz - Trelleborg, ale już mamy bilety na drugą trasę. co do mandatów - to jest cenna informacja, dzięki!


Użytkownik croock edytował ten post 25 marzec 2014 - 09:09


#27 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2014 - 09:51

Ograniczenie 120 km/h z pamięci brałem. Jechałem do Geteborga i powrót do Kopenhagi. Wydaje mi się, że pan w wypożyczalni ostrzegał mnie o 120-ce w Szwecji i bezwzględności tamtejszej policji. I wydaje mi się, że na trasie autostrady co jakiś czas stało przypominadło w formie znaku 120 w czerwonym kółku. No ale zły cholesterol mógł osłabić pamięć ...

Most jest płatny i pioruńsko drogi. Nie pamiętam, ale zapłaciłem drogo, jak na 8-10 km przyjemności. Ceny zapewne gdzieś są do wygooglania.

Pozdr,

TZ



#28 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 25 marzec 2014 - 11:18

Aktualne ceny za przejazd mostem są zawsze tutaj: http://se.oresundsbron.com/page/1323
Warto również śledzić na bieżąco informacje o utrudnieniach: http://se.oresundsbron.com/page/1042 Na przykład dzisiaj jedyne utrudnienie dotyczy ruchu w stronę Danii (jeden pas wyłączony z powodu robót drogowych), ale często się zdarza, że z powodu przewidywanego silnego wiatru cały ruch na moście jest wstrzymany, a to już może poważnie skomplikować wyprawę.
Oczywiście nie ma co krakać. Mam nadzieję, że wypad się Wam uda w 100%. Powodzenia

Użytkownik Jose edytował ten post 25 marzec 2014 - 11:19


#29 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 25 marzec 2014 - 13:45

Croock - przerabiałem już kiedyś tą trasę i  szkoda że już kupiłeś bilety na trasie Puttgarden-Rodby bo to się średnio opłaca.

Finansowo wychodzi 450 pln prom i 70 euro za most,  a w tej chwili Trelleborg-Sassnitz nie kosztuje więcej niż 500 pln. 

 

Z Wrocławia do Puttgarden masz 7 godzin a do Sassnitz  niby godzinę krócej , ale potem do Malmo jeszcze dwie godziny -więc w sumie wychodzi to samo a mniej czasu za kółkiem.



#30 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1398 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2014 - 16:36

Witam,

 

Wątek o szkierach ale nie będę powielał. Po raz drugi w życiu wybieram się do Szwecji, na jezioro. Jest to nowe łowisko z Eventuru o nazwie Hovern (ok 600 ha). Czy może któryś z forumowiczów również się tam wybiera ? Będę od 30 maja. Jak ktoś jedzie później chętnie podzielę się doświadczeniami. Jeśli ktoś jedzie wcześniej, byłbym wdzięczny za relację i tipsy.



#31 OFFLINE   zed69

zed69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 14:38

przelom sierpnia i wrzesnia jade do swietej ani na dwa tygodnie. moze jeszcze w czerwcu cos na tydzien zrobie. no i zaraz po swietach Morrum! czyli zaczymamy od salmonidow, potem sandaczyki a na jesien tluste szkierowce.



#32 OFFLINE   jarekk

jarekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 15:14

witam

Ciekaw jestem jak naprawdę jest na tych szkierach. Jakoś nie doatarłem jeszcze, cztery lata temu z kolegą pierwszy wyjazd skandynawski zaliczyłem do Finalanii i już tak zostało byłem trzy razy w Ruovesi, Mervi jak ja Cie lubie:P W tym roku miały być te sławne szkiery a ostatecznie ponownie Finlandia choc tym razem Laponia Pudasjarvi:) już nie moge się doczekać 05.06.14 do 17.06.14 r., 12 noclegów!! mają być ciekawe rozlewiska i niemal każda ryba:) jakby co moge coś doradzić w kwestii łowienia w Finlandii. pozdro



#33 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 28 marzec 2014 - 12:12

Ja planuję 15.09 tydzień Grytu plus tydzień Boren, niestety maj nie wyszedł :/

#34 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 16 kwiecień 2014 - 19:32

Witam

Wybieramy się z kolegą na Szwedzkie szkiery pierwszy raz planujemy na początku września w okolicach Valdemarsvik , był może ktoś, lecimy na kilka ze swoją łódką kabinowa, szukam informacji może ktoś ma jakieś zapisy GPS miejscówek  ewentualnie jakieś wskazówki gdzie możemy się wodować itp.



#35 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:49

My jedziemy w połowie maja na Zatoka Slatbaken - na Św. Annie. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co nieco o wiosennych łowach na tym łowisku?

 

O Valdemarsvik pisałem co nieco tutaj http://jerkbait.pl/p...urs-xx-lec-r257


Użytkownik analityk edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 19:54


#36 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 18 kwiecień 2014 - 05:02

mnie bardziej interesuje jesień i info bardziej techniczne, tj. mapy pkt gps.

#37 OFFLINE   zielu

zielu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 kwiecień 2014 - 19:01

Slatbaken - też tam będziemy od połowy maja!!!!!!!!

Dopracujemy szczupłe spokojnie :good: :good: :good: :good: :good:



#38 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 18 kwiecień 2014 - 21:13

Darek, zamiast Valdemarsvik wybierz się na Roslagen/Gryt i sprawa z głowy :) Vv zostało przez ostatni rok zdezelowane przez odkrywkę chromu...


Użytkownik EMMS edytował ten post 18 kwiecień 2014 - 21:13


#39 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 kwiecień 2014 - 21:19

Darek, zamiast Valdemarsvik wybierz się na Roslagen/Gryt i sprawa z głowy :) Vv zostało przez ostatni rok zdezelowane przez odkrywkę chromu...

Ooo! I to jest właściwy kierunek Michał ;)

Sprawdzę w tym roku oba to napiszę co i jak... :lol:



#40 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 19 kwiecień 2014 - 05:05

Ooo! I to jest właściwy kierunek Michał ;)
Sprawdzę w tym roku oba to napiszę co i jak... :lol:


pisząc o Vv miałem na myśli Gryt. tak patrząc na mapę Ja jadę na poczędku czerwca w region Atvidaberg a od 06 wrześńa planujemy z kolegą wypad naszkiery.
Michał czy ty jedziesz z gps aby zapisać pkt, czy macie mapy batymetryczne, czy też z przewodnikiem?
Jak tam oczywiście nie na chybił trafił szukać miejscówek?