Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery 2014 (wieści znad wody)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 05 maj 2014 - 13:06

Nie nie wiem ile kosztuje kajak - po prostu nie byliśmy zainteresowani

nas była 5 dwie łodzie w jednej trójka w drugiej dwójka 

spoko 3 osoby łowią , łódki maja jedna kotwice i to kiepska nie trzyma dna

radze mieć swoje



#62 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 15:26

orientujecie się, jakie są ceny wypożyczenia kajaków?

 

w ile osób na jednej łodzi łowiliście? nas jest trójka. łódź ma podobno 4,7 m i jest przedstawiana jako trzyosobowa.

Odnośnie kajaków zadaj mu pytanie: g.ahlstrom@pikestrikesweden.com

Na tych łodziach spokojnie zmieszczą się po dwie normalne 150 kg osoby + jeden niedożywiony do 100 kg, ale bardziej sprawny, który sięga po linkę od silnika i odpala motor. Praktykowaliśmy w takim układzie i każdemu było wygodnie. Wiadomo, że łódź nie była wtedy ścigaczem, ale przecież nie o to chodzi.

Z tą kotwicą, jak Misiek pisze to nie tak, że nie trzyma. Po prostu jak dmie na otwartym jak cholera, to pojawia się lekki dryf, co jest zupełnie OK kiedy nie ma się przed sobą głazów.

Pozdr,

TZ  


Użytkownik TZ_TeZet edytował ten post 05 maj 2014 - 15:32

  • Piotrek Milupa lubi to

#63 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 05 maj 2014 - 15:33

u nas będzie 2 x 100 kg + 1x 70 kg (po dużych zaokrągleniach), więc chyba damy radę :-)

 

łódź mamy mieć taką jak Wy, ale z dwusuwem. zmienialiśmy datę wyjazdu i czterosuwy już były zarezerwowane.

 

duże mieliście koszty paliwa?


Użytkownik croock edytował ten post 05 maj 2014 - 15:34


#64 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2014 - 18:28

Eee no to u Was sami z niedowagą będą :)'W pełen ślizg będzie wchodzić:)
Kosztów paliwa nie porównasz, bo one są proporcjonalne do tego ile pływasz. Żadna z naszych łodzi nie wymagała dolewki w trakcie pobytu. Baniaki 25, albo 30 L tak na oko, spore takie. Przyszedł Gunnar podczas check out'u i pomruczał sobie tyle a tyle za paliwo, tyle za sprzątanie (nie chciało nam się), tyle za wynajęcie za przewodnika, tyle za kupno zgniłych śledzi w puszkach (prezent dla teściowej - czekam aż otworzy puszeczkę i będzie musiała malować mieszkanie od nowa a ja już jej nigdy nie zobaczę), podsumował i rzucił total sumę...., ale znając koszty składowe tak pi x oko wydaliśmy około 100 Euro na paliwo na dwie łodzie. Na stacji bezn litr jest po 7 PLN, to do łódki będzie odrobinę droższe, powiedzmy po 2 euro za litr. Czy myśmy wypalili 50 L na dwie lodzie? Bankowo nie, więc, albo źle liczę, albo 2 puszki przysmaku ze zgniłych śledzi kosztowały tyle co złoto, albo nas skroił, choć w to ostatnie trochę wątpię.
Myślę sobie, że ze 40 euronów na łódkę zakładając średnie pływanie trzeba zabezpieczyć na te parę dni.
Pozdr,
TZ

#65 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 06 maj 2014 - 15:07

Tragedia z tymi kosztami benzyny w SE...zrobiło się chyba jak w Norwegii (Ci co tam sa pewnie zaraz potwierdzą...)

Pamiętam, że jak ostatni raz byłem to benzyna było po ok. 11 SEK za litr...

Sam się zastanawiam za ile spalimy wahy pływając we dwóch przez 5-6 dni po dużym jeziorze na 10ciokonnym silniku...ale do tego czasu jeszcze sporo wody w Wiśle przepłynie :)



#66 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 maj 2014 - 12:27

Podbijam bo spadło na drugą stronę. Piszcie co tam się dzieje na szkierach.....

 

pozdrawiam

Radek



#67 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 08 maj 2014 - 12:34

ja póki co gromadzę sprzęt. na razie wybrane jest ok 200 gum 10-15 cm, ok 50 jerków (10-16 cm).

 

jak zazwyczaj ilościowo wyglądają Wasze zestawy na taką wyprawę? nie mam tu kompletnie porównania, bo sprzęt dżerkowy gromadzę od zera. wiem, że uśrednić się nie da, chodzi mi bardziej o ogólny obraz.

 

za 2 tygodnie wyjazd na senoren :-)



#68 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 14:51

Jeśli chcesz selekcję przeprowadzić, to po prostu weź po kilka jerków z każdego rodzaju, np: typ Sweeper/Manta rozmiar 12(14) +17(jeśli raczej typ Manty, rozmiary zaczynają się od 20 wzwyż), kilka Sliderów 10 (absolutny uniwersał, aczkolwiek z masowo produkowanych jerków wolę Strike Pro, które warto zabrać razem ze Sliderami), Jacka/ze 2 Fatso. W zasadzie w jerki jesteś uzbrojony, chociaż czasem warto byłoby jakimś Zaltem machnąć jak ryba ma gorszy dzień... Zestaw podstawowy jerków gotowy.

 

W moim wypadku ograniczanie zawsze marnie wychodzi, biorę ze sobą tonę pudeł i dopiero na miejscu przerzucam  :lol:

 

Co do gum, w zasadzie mi zawsze wystarczał "20pak" seledynowych relaxów w rozmiarze 4"-6". Jednak ja gumiarzem wybitnym nie jestem...



#69 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 08 maj 2014 - 16:48

jerki dopiero gromadzę, więc jeszcze nie mam z czego wybrać :-)

 

na razie zapas sliderów mam spory. do tego systemowo dodaję po kilka (2-4 sztuki):

 

- fatso 10,

- sweeperów 14 (17 są dla mnie za duże, a innych jerków w rozmiarze 10-12 mam trochę),

- rapala glidin rap,

- łamańce sg 19,

- buster jerk 12-15,

- jack,

- skinner 15,

 

+ w ramach uzupełnienia:

 

- nabywam okazje na giełdzie - pojedyncze sztuki - np. motivator / assasinator Roze, dorado drunki, jakieś kenarty, SG deviator 16,

- dopełniam blachami (lusox, Mikołajek, algi) oraz "ciekawostkami" (hairy killer Abu Garcia, spinnerbaity spod znaku SG).

 

jerki w większości tonące. gumy przeróżne na główkach 7-10 g (z tą gramaturą mam problem ocenny).

 

mam nadzieję, że to wystarczy :-)


Użytkownik croock edytował ten post 08 maj 2014 - 16:58


#70 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 maj 2014 - 17:31

ja póki co gromadzę sprzęt. na razie wybrane jest ok 200 gum 10-15 cm, ok 50 jerków (10-16 cm).

 

jak zazwyczaj ilościowo wyglądają Wasze zestawy na taką wyprawę? nie mam tu kompletnie porównania, bo sprzęt dżerkowy gromadzę od zera. wiem, że uśrednić się nie da, chodzi mi bardziej o ogólny obraz.

 

za 2 tygodnie wyjazd na senoren :-)

idę o zakład, że 3/4 przynęt nawet nie dotkniesz!

zdecydowanie wolę fajnie połowić niż za cel postawić sobie zamoczyć każdą przynętę ;)

 

ja po zeszłorocznym wyjeździe tym razem ostro wyselekcjonowałem przynęty...

zabieram tylko 30 gum, 20 jerków, 10 obrotówek, 5 woblerów, kilka innych wynalazków i... tyle


Użytkownik Jano edytował ten post 08 maj 2014 - 17:32


#71 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 maj 2014 - 17:34

Gadałem 10 minut temu z bratem który od dzisiaj grasuje na Senoren, od 11 do 15 we trzech zdjęli 14 szczupaków. Największy 86.

 

Ciekawostką jest że połowa ryb lała mleczem...



#72 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 08 maj 2014 - 17:39

idę o zakład, że 3/4 przynęt nawet nie dotkniesz!

pewnie tak będzie, ale jedziemy w 3 osoby - to raz. a dwa - to moja pierwsza wyprawa i chcę być przygotowany na różne okazje. bałem się, czy przynęt nie jest za mało, ale po tych wypowiedziach widzę, że nie :-)

 

Gadałem 10 minut temu z bratem który od dzisiaj grasuje na Senoren, od 11 do 15 we trzech zdjęli 14 szczupaków. Największy 86.

 

Ciekawostką jest że połowa ryb lała mleczem...

 

to będę bardzo wdzięczny za regularne info + podsumowanie po zakończeniu wyjazdu.

 

brat pojechał na własną rękę, czy z Eventurem?



#73 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 08 maj 2014 - 17:47

Jeśli chodzi o przynęty to ja mam tak, że muszę mieć prawie wszystkie jakie są dostępne na rynku :) Jednak jak ryba bierze, to łowi się maksymalnie na kilka a reszty nawet się nie wyjmuje z pudła. Jednak jak nie bierze to wtedy kombinuje z przynętami i nagle się okazuje, że jakaś specyficzna praca przynęty czy kolor jest skuteczny. Wtedy ja łowię a inni nie.

Generalnie jednak to przesadzamy z tymi ilościami.



#74 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 maj 2014 - 18:00

pewnie tak będzie, ale jedziemy w 3 osoby - to raz. a dwa - to moja pierwsza wyprawa i chcę być przygotowany na różne okazje. bałem się, czy przynęt nie jest za mało, ale po tych wypowiedziach widzę, że nie :-)

 

 

to będę bardzo wdzięczny za regularne info + podsumowanie po zakończeniu wyjazdu.

 

brat pojechał na własną rękę, czy z Eventurem?

Na własną:) Nie jeździmy już z Eventurem, szkoda kasy. Ja niestety tym razem nie mogłem pojechać. Będę dawał znać, po obiedzie miał jeszcze wyskoczyć nad wodę. Dzisiaj lightowo, dzień organizacyjny - od jutra pełen ogień będzie :D


  • marcinesz lubi to

#75 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 maj 2014 - 18:01

Jeśli chodzi o przynęty to ja mam tak, że muszę mieć prawie wszystkie jakie są dostępne na rynku :) Jednak jak ryba bierze, to łowi się maksymalnie na kilka a reszty nawet się nie wyjmuje z pudła. Jednak jak nie bierze to wtedy kombinuje z przynętami i nagle się okazuje, że jakaś specyficzna praca przynęty czy kolor jest skuteczny. Wtedy ja łowię a inni nie.

Generalnie jednak to przesadzamy z tymi ilościami.

 

hahahahaha jakbym widział siebie :P



#76 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 08 maj 2014 - 18:21

Hej :)

 

A może ktoś ma jakieś wieści ze Św. Anny...mój wyjazd tam już za tydzień



#77 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 maj 2014 - 19:44

Gadałem 10 minut temu z bratem który od dzisiaj grasuje na Senoren, od 11 do 15 we trzech zdjęli 14 szczupaków. Największy 86.

Ciekawostką jest że połowa ryb lała mleczem...

ale chyba ta 86 cm nie lała? ;) :lol:



#78 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 maj 2014 - 22:46

Nie lała :P  a wyglądała tak:

Załączony plik  mms_img628824414.jpg   30,88 KB   16 Ilość pobrań



#79 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 maj 2014 - 05:43

Nie lała :P  a wyglądała tak:

attachicon.gifmms_img628824414.jpg

Ładna! zdaje się w dobrej kondycji...

A coś odnośnie najskuteczniejszych przynęt, na co najwięcej łowią?



#80 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Napisano 09 maj 2014 - 07:40

Panowie a jak wygląda sprawa z netem w Szwecji, korzystacie z roamingu czy opłaca się zakupić jakiś starter szwedzki? Chodzi o raczej sporadyczne korzystanie mail, pogoda, jb.