Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery 2014 (wieści znad wody)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2014 - 14:54

Ten 3 to cienki jakiś.....



#102 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 maj 2014 - 15:20

na jaki czas łącznie?

O rany! To ja wyjeżdżam połowić i odpocząć, a tu się okazuje, że trzeba wyczynowo! I to na czas! :lol:


  • prezes77 lubi to

#103 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 15 maj 2014 - 15:33

Jano... oczywiście... i pamiętaj 1 dnia coolerek ma być pełniuteniutki... po poznańsku coby się nawet cukier nie zmieścił... 

 

:)



#104 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 15 maj 2014 - 15:36

O rany! To ja wyjeżdżam połowić i odpocząć, a tu się okazuje, że trzeba wyczynowo! I to na czas! :lol:

haha :-)

 

Jano, źle mnie zrozumiałeś :-)

 

byłem ciekaw, ile dni chłopaki łowili. inaczej można patrzeć na aktywność ryb, jeżeli padło ich 100 w 2 dni, a inaczej, jeżeli w 2 tygodnie.



#105 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2014 - 19:39

Panowie a jak wygląda sprawa z netem w Szwecji, korzystacie z roamingu czy opłaca się zakupić jakiś starter szwedzki? Chodzi o raczej sporadyczne korzystanie mail, pogoda, jb. 

Hej, właśnie dzwoniłem do PLAY bo jutro wyjazd na SZkiery Św. Anny...to w tej sieci wygląda to tak 1MB - 2,20 zł, jest pakiet do wykupienia na całą UE 50 MB -30zł...także drogo i konsultantka uprzedziła mnie od razu aby powyłączań neta... Także może uda się mi złapać jakieś WI-FI w tej dziczy hehe... :D


  • gregor269 lubi to

#106 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 15 maj 2014 - 20:53

Hej, właśnie dzwoniłem do PLAY bo jutro wyjazd na SZkiery Św. Anny...to w tej sieci wygląda to tak 1MB - 2,20 zł, jest pakiet do wykupienia na całą UE 50 MB -30zł...także drogo i konsultantka uprzedziła mnie od razu aby powyłączań neta... Także może uda się mi złapać jakieś WI-FI w tej dziczy hehe... :D





W szwecji na każdej stacji statoil czy shell kup sobie starter ichniejszy net conviq 30dni 5mb ok 45zł

#107 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 15 maj 2014 - 21:03

Pawowie a może ktoś ma wieści z Gryt lub Valdemarsvik????!

#108 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 15 maj 2014 - 21:24

Dąłączam sie do pytania kolegi Darka....

#109 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2014 - 22:28

W szwecji na każdej stacji statoil czy shell kup sobie starter ichniejszy net conviq 30dni 5mb ok 45zł

Tylko jaki jest sens kupowania 5 mb/45 zł skoro pakiet 50 mb/30 zł można kupić w Polsce ??? Chyba , że pomyliłeś MB z GB....



#110 OFFLINE   Darek eszczupak

Darek eszczupak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRadzymin
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2014 - 05:52

Tylko jaki jest sens kupowania 5 mb/45 zł skoro pakiet 50 mb/30 zł można kupić w Polsce ??? Chyba , że pomyliłeś MB z GB....


Tak pomyłka tj 1GB za 50SK lub 3GB za 100SK

#111 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 maj 2014 - 08:59

Ten 3 to cienki jakiś.....

No cienias cienias totalny, pierwszy raz na szkierach i jeszcze totalnie nie potrafiący wyciągnąć wniosków z tego co się dzieje...no i nie słuchający rad...masakra :P



#112 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2167 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 maj 2014 - 09:01

na jaki czas łącznie?

...standardowy wędkarski tydzień szwedzki, w czwartek przyjazd i w czwartek wyjazd :D



#113 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 maj 2014 - 12:14

o tak. W Szwecji można złowić kilkadziesiąt szczupaków dziennie (mój rekord pond 150) ale trzeba trochę kombinować. Czasem pływając jedną łódką ja łowię a kumpel nie. Czasem kluczem do sukcesu jest odpowiednie prowadzenie przynęty czy jej kolor.

Dlatego warto eksperymentować na wszystkie możliwe sposoby. Zadziwiające jak różnic się mogę wyniki z jednej łódki.

Jeszcze 2 tygodnie i będę na szkierach :)



#114 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 maj 2014 - 18:22

150 szczupaków dziennie? Chyba Cię trochę poniosło ... ;) do mojego wyjazdu jeszcze trzy tygodnie. Jak ten czas powoli biegnie

#115 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 maj 2014 - 19:07

Nie poniosło mnie :-) oczywiście mówię o rekordzie. Niestety nie mogę się pochwalić ani jednym dużym szczupakiem. Wszystkie 2,5-3,5 kg z przewagą tych pierwszych a to straszna lipa. Nawet na kiju nic większego nie miałem. Nie umiem tych dużych zlokalizować.

#116 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 16 maj 2014 - 20:01

150? Musisz z tą informacją się kamuflować będąc na miejscu, bo nie opędzisz się od Szwedów ;) Ichni góru jak we 2 połowili 120 pajków w 3 dni byli zachwyceni :D



#117 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 maj 2014 - 20:03

A w jakich miejscach łowisz? Może tu jest pies pogrzebany... Ja raczej mam odwrotnie. Ilości od kilku do kilkunastu sztuk dziennie za to na wielkości nie narzekam. Muszę robić odwrotnie niż Ty :)

Użytkownik radanet edytował ten post 16 maj 2014 - 20:04


#118 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 maj 2014 - 20:21

Niedzielny ze mnie wędkarz. Łowię 2 x w roku po tydzień. Tylko późne lato i jesień. Idę na łatwiznę i szukam ich blisko brzegu przy trzcinach. Teraz pierwszy raz będę wiosną i mam nadzieje, że w moich miejscach będą duże sztuki. Jeśli się nie uda to jesienią poszukam ich głębiej. Tam gdzie łowię nie wiezziałem wędkarzy poza jednym miejscowym na tydzień. Totalne odludziu :-)

#119 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 16 maj 2014 - 20:27

Nigdy mi się nie zdażyło złowić mniej niż 30-40 dziennie ale trzeba przyznać, że zawsze trafiam w pogodę tzn nie trafiam w pogodę, która uniemożliwia łowienie. Łowię z wujkiem, który jest zarazem sternikiem i żadna siła nie skieruje go w nowe miejsca. Ma swoje jak to mówi szuwary i tam wyciągamy ogromne ilości. Na kilka lat (/ x w roku po tydzień) nie trafił się większy jak 4kg... Przez te jego cholerne szuwary :-) i nasze lenistwo. Zawsze sobie obiecuję, że tym razem ich poszukam i nigdy mi się nie udaje. Przez niego.

#120 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 maj 2014 - 21:01

No tak przy samych trzcinach kręcą się raczej mniejsze sztuki. Ja zdecydowanie wolę jakość ( w tym przypadku wielkość) a nie ilość. Jak biorą krótkie takie około 60 cm to wolę poszukać okoni na blatach. Rozumiem, że echa nie używacie?