Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w otwarciu sklepu :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:23

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:30


#62 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 16:35

Gdyby firmy/sklepy wędkarskie w Polsce miałyby być prowadzone wyłącznie wedle perfekcyjnych biznesplanów przez speców od marketingu, to 90% z nich nie miałoby miejsca i racji bytu. A jednak ludzie spokojnie prowadzą sobie te sklepy i zarabiają na codzienne potrzeby swoje oraz bliskich.



#63 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 marzec 2014 - 17:40

\ A jednak ludzie spokojnie prowadzą sobie te sklepy i zarabiają na codzienne potrzeby swoje oraz bliskich.

 

No to ciekawe, spokojnie to stojąc obok Ci się wydaje, wiem ile nerwów , ile nieprzespanych nocy

ile kredytów odnawialnych idzie po to aby to ciągnąć, ot tak to spokojnie wygląda.


  • Wojtek B., Marcyś i Greku35 lubią to

#64 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 marzec 2014 - 17:59

Znajoma prowadzi sklep wędkarsko zoologiczny.

W małym miasteczku.

To jest wegetacja. Kombinacje alpejskie by przetrwać z miesiąca na miesiąc.

Ludzie przychodzą kupć jakięś robaczki czy haczyk . I to wszystko

Każdą większą rzecz kupują na necie lub w dużym mieście gdzie mniejsze marże są narzucane.

To trzeba sie poważnie zastanowić.

Czasmi lepiej siedzieć na pensji i pierdzielić wszystko. Rodzina i spokój najważniejsze są. Nie warte  niekiedy tych wszystkich stresów związanych z takim biznesem.


  • skippi66 lubi to

#65 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 marzec 2014 - 18:28

Sklep wielobranżowy z kącikiem wędkarskim ,który w lato można poszerzyć. Przy okazji zawsze jakieś piwo czy wódeczka zejdzie :) Byłem w szoku jak niedaleko mnie otworzył się sklep spożywczy. Pomyślałem, ile ich może być.. a jednak dają radę ;)



#66 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 19:24

No to ciekawe, spokojnie to stojąc obok Ci się wydaje, wiem ile nerwów , ile nieprzespanych nocy
ile kredytów odnawialnych idzie po to aby to ciągnąć, ot tak to spokojnie wygląda.



Uwierz, wiem jak to wyglada od 'kuchni' i to nie w jednym przypadku :)

#67 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 marzec 2014 - 19:44

Ja nie spieram się ze są takie sklepy i
ze maja się dobrze, ale jest to promil
w tym biznesie. Oczywiście pisze o małych sklepikach, w niewielkich miejscowościach.

#68 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 22:30

Jakoś tak w zeszły weekend alkoholizowaliśmy się z przyjaciółmi niedaleko Wa-wy. Kolega z Łodzi stwierdził, że stoisko wędkarskie na stacji benzynowej jest tutaj większe od najlepszego sklepu wędkarskiego w jego mieście. A dookoła było jeszcze kupa takich dziwnych miejsc ze sprzętem ;) . Konkludując, miejsce się liczy.


Użytkownik Mari edytował ten post 14 marzec 2014 - 22:31


#69 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 16 marzec 2014 - 10:28

A Ja , wbrew wszystkim waszym opiniom myślę że jest pewna szansa na otwarcie i prowadzenie takiego sklepu bez angażowania większego kapitału.
Wiele firm internetowych w różnych branżach ma w ofercie produkty których nie posiada na stanie.
Kluczem do takiego prowadzenia biznesu jest zapewne doskonały kontakt z hurtowniami i producentami których towar się oferuje ; trzeba też cały czas trzymać rękę na pulsie i bezustannie sprawdzać u wszystkich kooperantów dostępność towarów. Trzeba być rzetelnym płatnikiem , sprzedawcą i administratorem ; trzeba reagować natychmiast na zamówienia - tego samego dnia odsyłać zamówienia do swoich dostawców ( do godź 12'00 ) żeby towar wyszedł przed 16'00 - wtedy dojdzie następnego dnia ( można też osobiście odbierać towar w lokalnej centrali firmy kurierskiej ); trzeba natychmiast przepakowywać towar i odsyłać do klientów. Trzeba się nie mylić , nie ściemniać , być w kontakcie z każdym i o każdej porze ; trzeba mieć super solidny i zaufany personel itd.
TRZEBA CAŁY CZAS SIĘ REKLAMOWAĆ I POZYCJONOWAĆ STRONĘ SKLEPU.
Jednocześnie , myśląc o funkcjonowaniu sklepu stacjonarnego , mieć na stanie najbardziej chodliwy towar i trochę tego mniej popularnego.
Gdzieś słyszałem że 80% obrotu robi 20% asortymentu ( najpopularniejszego ) ; to jest ogólna zasada rządząca handlem ; żeby ją zrealizować trzeba bardzo dobrze rozpoznać rynek i zdefiniować asortyment.
To wszystko zapewne wymaga tytanicznej pracy , ogromnej samodyscypliny i determinacji ; ale chyba jest możliwe , nawet przy skromnych środkach.
Życzę powodzenia. Nie ma rzeczy niemożliwych.

#70 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 16 marzec 2014 - 11:04

Trzeba by jeszcze żeby dostawcy byli sumienni i w te pędy po zamówieniu gnali z wysyłką, nie sądzę jednak by chciało im się bawić na sztuki. dla tych większych a co za tym idzie zwykle tańszych z pewnością więcej zachodu niż pożytku.
Sam kupujący też nie śpi i sprawdzi konkurencję co by się kilka miedziaków zostało, porównanie cen zajmuje 3 minuty

Jeśli chodzi o sklep przy wodzie ,,dla tych co zapomnieli zrobić zakupy", kilka żyłek do wyboru, jakaś plecionka, przypony, garść przynęt w stylu ,,panie daj coś na okonia", zanęty, robaki, haczyki, koszyczki, spławiki i oferta się zamyka - taka forma jest jak najbardziej do zrobienia