Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 23 maj 2020 - 17:41

Torbę pod ławkę znajdę, dziobowa zależy jaki rozmiar gumy

Sama torba pod ławkę może pasować, ale czy nakładka będzie zamienna między firmami? Ławkę mam 83 na 20, ponton zielony z pomarańczowymi napisami, czyli kolory dodatków to zielony lub pomarańczowy.

Torby dziobowej nie chcę gdyż dziób jest chętnie zajmowany przez syna, który tam łapie wiatr we włosy, poza tym na samym dziobie nie chlapie spod łódki.



#842 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 23 maj 2020 - 19:08

Słyszeliście coś w temacie tej firmy?

https://raptorboats....ide-olijfgroen/



#843 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 24 maj 2020 - 00:42

Wygladaja prawie tak samo jak wloskie Azzuro czy u mnie krajowe west marine czy zodiak jednak ja bym patrzyl z wlasnego doswiadczenia za pontonami o grubosci pvc 1.2mm a ten ma .9mm .Ja mam z 1.2mm nie skladam nie szanuje nie myje nabijam max cisnienia nie patrzac na temperature na dworze i juz pare sezonow smiga i ma sie dobrze
  • SID lubi to

#844 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 31 maj 2020 - 18:39

Kurła, posłuchałem i dobiłem do 0.25 każdą przegrodę. Jutro ma być pełne słońce o 20"C więc Mawerick będzie miał test ;-)

#845 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 maj 2020 - 19:17

Wygladaja prawie tak samo jak wloskie Azzuro czy u mnie krajowe west marine czy zodiak jednak ja bym patrzyl z wlasnego doswiadczenia za pontonami o grubosci pvc 1.2mm a ten ma .9mm .Ja mam z 1.2mm nie skladam nie szanuje nie myje nabijam max cisnienia nie patrzac na temperature na dworze i juz pare sezonow smiga i ma sie dobrze

Wszystko się zgadza, tylko jak zwykle przy 1,2 mm ponton jest pare kilo cięższy i cena idzie w górę. Przy długości 330 to 500 zł drożej , a przy 420 to już 800 zł.

Czyli jak ze wszystkim coś za coś. A tak naprawdę grubość nie odczuwalna na wodzi :)



#846 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 31 maj 2020 - 19:59

Na wodzie może nie odczuwalna , ale w puziniejszej eksploatacji na pewno . Przerabiałem

#847 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 31 maj 2020 - 20:04

Wroce do predkosci i kaczkowania ponton 380 mercury 20hp obroty 6000rpm max 43kmh stabilnie i bez problemow,jak zmienie srube na 12 bedzie smigal 50kmh+ bez problemow.
Kil dobity do .5 czyli razy 2 nominalnej

Załączone pliki


Użytkownik sharkfishing edytował ten post 31 maj 2020 - 20:07


#848 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 03 czerwiec 2020 - 19:46

Cześć

Dzisiaj dotarł do mnie nowy ponton. Do tej pory pływałem małą łódką, ewentualnie ufimką, która wydawała się niezniszczalna. Zamówiłem ponton o długości 3m i 54 kg z aluminiową podłogą. Przed zakupem przeczytałem wszystkie 43 strony z tego wątku oraz kilkanaście stron o podobnej tematyce. Jakie miałem obawy:

1. Masa 54kg

2 . Wymiary po spakowaniu

Dzisiaj odebrałem przesyłkę na palecie, pierwsze wrażenie o k...wa ja sobie z tym nie poradzę, ale ok. robię przed żoną i dziećmi minę kozaka i rozkładam. Czym więcej pontonu się odsłania tym na mojej pięknej gębie większy banan.  Wszystko pasuje idealnie, pompka nożna ładnie nabija powietrze. Pojawił się znajomy w ogóle nie związany z wodą i zachwyca się jaki zajebisty ponton, i że musi być bardzo wytrzymały co pokrywa się z moimi i rodziny spostrzeżeniami.No to zabieram się za rozbieranie, wszystko idzie idealnie, pasuje do dołączonych toreb, po kilku chwilach ponton i akcesoria w garażu. Minusów nie znalazłem, ale zobaczymy na wodzie.

Dzięki Maweric za doradztwo i super ponton. Nie żałuje ani jednego wydanego grosza. Pozdrawiam. Uważam, że dla osób łowiących w 99% samotnie 300 Mawericka jest idealny

Arek 


Użytkownik arkad edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 19:50

  • Pumba, Robas i Sławomir lubią to

#849 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:28

Cześć

Dzisiaj dotarł do mnie nowy ponton. Do tej pory pływałem małą łódką, ewentualnie ufimką, która wydawała się niezniszczalna. Zamówiłem ponton o długości 3m i 54 kg z aluminiową podłogą. Przed zakupem przeczytałem wszystkie 43 strony z tego wątku oraz kilkanaście stron o podobnej tematyce. Jakie miałem obawy:

1. Masa 54kg

2 . Wymiary po spakowaniu

Dzisiaj odebrałem przesyłkę na palecie, pierwsze wrażenie o k...wa ja sobie z tym nie poradzę, ale ok. robię przed żoną i dziećmi minę kozaka i rozkładam. Czym więcej pontonu się odsłania tym na mojej pięknej gębie większy banan.  Wszystko pasuje idealnie, pompka nożna ładnie nabija powietrze. Pojawił się znajomy w ogóle nie związany z wodą i zachwyca się jaki zajebisty ponton, i że musi być bardzo wytrzymały co pokrywa się z moimi i rodziny spostrzeżeniami.No to zabieram się za rozbieranie, wszystko idzie idealnie, pasuje do dołączonych toreb, po kilku chwilach ponton i akcesoria w garażu. Minusów nie znalazłem, ale zobaczymy na wodzie.

Dzięki Maweric za doradztwo i super ponton. Nie żałuje ani jednego wydanego grosza. Pozdrawiam. Uważam, że dla osób łowiących w 99% samotnie 300 Mawericka jest idealny

Arek 

Także miałem ponton :) 270 z kilem pod silnik itp. Fajna sprawa stabilny itp w lato bajka ale kiedyś się kończy lato przychodzi jesień i zima. Wyprawa w listopadzie extra szybko rozłożony i poszedł na wodę ale po kilku godzinach paluchy zimne itp i przyszedł czas rozkładania. Materiał pontonu sztywniejszy, podłoga pełna drewniana już tak fajnie nie chciała wyjść no masakra. Ledwo dziada rozłożyłem deszcz zaczął padać , myślałem że wywalę go w ściny :) Jeszcze kilka razy tak miałem i podziękowałem. Kupiłem łódkę, przyczepkę i bajka cyk pyk i do domu z rybek. Jak sobie przypomnę te momenty walki sam na sam jesienią to aż mnie trzęsie.


Użytkownik ememiks edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 20:29


#850 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:40

Także miałem ponton :) 270 z kilem pod silnik itp. Fajna sprawa stabilny itp w lato bajka ale kiedyś się kończy lato przychodzi jesień i zima. Wyprawa w listopadzie extra szybko rozłożony i poszedł na wodę ale po kilku godzinach paluchy zimne itp i przyszedł czas rozkładania. Materiał pontonu sztywniejszy, podłoga pełna drewniana już tak fajnie nie chciała wyjść no masakra. Ledwo dziada rozłożyłem deszcz zaczął padać , myślałem że wywalę go w ściny :) Jeszcze kilka razy tak miałem i podziękowałem. Kupiłem łódkę, przyczepkę i bajka cyk pyk i do domu z rybek. Jak sobie przypomnę te momenty walki sam na sam jesienią to aż mnie trzęsie.

Widzisz, ja pontonem ufimką pływałem o każdej porze roku,dnia i nocy.Zdarzało się, że służył mi jako lodołamacz dosłownie. I musisz zrozumieć ponton jest dla osób, którzy nie mają miejsca na przyczepkę i cyk pyk. I dla osób lubiących mobilność,także Twój post w tym miejscu jest bez sensu. Przeczytaj tytuł i wtedy pisz. Gdybym miał miejsce do garażowania i do wodowania, też kupił bym łódkę i przyczepkę i cyk pyk.Pozdrawiam Arek

ps. doczytaj, że piszę o podłodze aluminiowej


Użytkownik arkad edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 20:43

  • godski lubi to

#851 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 03 czerwiec 2020 - 22:35

A ja mam mawerica 330 z airmata i zaden problem ze skladaniem i rozkladaniem z pompka elektryczna. Lodki bym w wielu miejscach nie zwodowal a ponton na kolach woduje w roznych dzikich miejscach. Lezy czasami kilka tyg w bagazniku i lowie od zatoki po wisle i inne wody.

#852 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 03 czerwiec 2020 - 22:44

U nas na przystaniach utrzymanie blaszaka kosztuje rocznie od 1500 do 4000, a tyle zapłaciłem za swoją gumę z dodatkami.

Na podwórku mam już kadłub żaglówki a to dom wielorodzinny. W razie wyjazdu mogę ponton zabrać w przyczepie kempingowej. Jak będę chciał cyk-pyk, a będę - pozostawię rozłożony ponton na zwykłej przyczepie towarowej - ewentualne pompowanie nie trwa długo.

Jak to mawiają: "Są plusy dodatnie i plusy ujemne"

 

Wszystko się zgadza, tylko jak zwykle przy 1,2 mm ponton jest pare kilo cięższy i cena idzie w górę. Przy długości 330 to 500 zł drożej , a przy 420 to już 800 zł.

Czyli jak ze wszystkim coś za coś. A tak naprawdę grubość nie odczuwalna na wodzie :)

Grubość materiału tub szczególnie utrudnia ciasne zwinięcie pontonu by się zmieścił w torbie i miejscu składowania, tu umiar wskazany, natomiast zwiększona grubość na dnie to już lepsze samopoczucie, że jak się trafi na pływającą gałąź lub deskę to jakoś to będzie.

.Fajnie też jest jak tylna ławka nie jest za wąska by siedzieć na niej okrakiem.



#853 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 czerwiec 2020 - 06:23



Zdarzało się, że służył mi jako lodołamacz dosłownie.

Możesz używać i pontonu jako lodołamacza ja to robie tak
https://www.instagra...id=pi4ts24xesan
:)


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#854 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 04 czerwiec 2020 - 19:44

Cześć

Rozważam wymianę mojego Kolibri KM 280 na coś większego z kilem. Zależy mi na pontonie bo łatwiej go zwodować gdy nie ma slipów.

Upatrzyłem sobie Mawerika 330D. 

Mam zamiar pływać po Zegrzu, Narwii i Bugu. Nie wykluczam wypadów po Polsce.

Jestem na etapie budowy przyczepy na której zamierzam go wozić więc raczej nie będe go składać zbyt często.

Pływa ktoś tym pontonem i może się podzielić wrażeniami?


Użytkownik #Nord edytował ten post 04 czerwiec 2020 - 19:46


#855 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 04 czerwiec 2020 - 20:03

Cześć
Rozważam wymianę mojego Kolibri KM 280 na coś większego z kilem. Zależy mi na pontonie bo łatwiej go zwodować gdy nie ma slipów.
Upatrzyłem sobie Mawerika 330D.
Mam zamiar pływać po Zegrzu, Narwii i Bugu. Nie wykluczam wypadów po Polsce.
Jestem na etapie budowy przyczepy na której zamierzam go wozić więc raczej nie będe go składać zbyt często.
Pływa ktoś tym pontonem i może się podzielić wrażeniami?


Miałem, pływałem. Byłem bardzo zadowolony.
  • #Nord lubi to

#856 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 czerwiec 2020 - 11:30

Cześć

Rozważam wymianę mojego Kolibri KM 280 na coś większego z kilem. Zależy mi na pontonie bo łatwiej go zwodować gdy nie ma slipów.

Upatrzyłem sobie Mawerika 330D. 

Mam zamiar pływać po Zegrzu, Narwii i Bugu. Nie wykluczam wypadów po Polsce.

Jestem na etapie budowy przyczepy na której zamierzam go wozić więc raczej nie będe go składać zbyt często.

Pływa ktoś tym pontonem i może się podzielić wrażeniami?

Mam troszkę większy i jestem bardzo zadowolony ;)


  • #Nord lubi to

#857 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2020 - 15:45

Cześć
Dzisiaj dotarł do mnie nowy ponton

... Nie żałuje ani jednego wydanego grosza. Pozdrawiam. Uważam, że dla osób łowiących w 99% samotnie 300 Mawericka jest idealny
Arek


Nie ma jak wnioski po próbie salonowej:)
  • godski i #Nord lubią to

#858 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 05 czerwiec 2020 - 16:00

Nie ma jak wnioski po próbie salonowej:)

Nie ma to jak forumowy bystrzacha:)

Ale zawsze jeden post więcej :)

ps. A jeśli się mylę to popraw mnie


Użytkownik arkad edytował ten post 05 czerwiec 2020 - 16:04

  • delux64 lubi to

#859 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2020 - 16:35

Nie ma to jak forumowy bystrzacha:)
Ale zawsze jeden post więcej :)
ps. A jeśli się mylę to popraw mnie


Nie mylisz się, co wieczór otwieram butelkę, nalewam solidną szklankę, odpalam rzutnik i na ścianie podziwiam licznik swoich postów.

#860 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2020 - 16:39

A tak na poważnie, zapewne pontony Ryszarda są ok.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych