Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 13 maj 2020 - 22:46

Kolibri PP330 - montaż podłogi zwykle nie więcej niż pół minuty. Chociaż muszę przyznać, że za pierwszym razem myślałem, że szlag mnie trafi i już na poważnie rozważałem pocięcie jej na części :) No ale przy 360 ta podłoga pewnie jest sporo cięższa, co może utrudniać montaż.

Sama alu. podłoga ważona wagą domową około 25kg, na dłuższą drogę noszę podzielone na dwie transze, prawdopodobnie wersje z kilem mają grubszą plandekę co by oznaczało sztywniejsze dno, dętka waży około 35kg. Dowiezienie, doniesienie, montaż, pompowanie, podwieszenie motorka, graty i godzina minęła.

Ale... nabieram wprawy i myślę że kolejnym razem zajmie mi to już nie godzinę a tylko 59 minut.



#802 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 maj 2020 - 07:05

Listwy usztywniające są zmorą. U mnie są po dwie z każdej strony. Ponton 4m. W instrukcji obsługi pisze, że podłogę i listwy montujemy przy lekko napompowanych (flakach) balonach. W myśl zasady- jak masz problem staraj się go rozwiązać odwracając wszystko o 180st. Muszę więc to sprawdzić przy balonach z podciśnieniem.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 14 maj 2020 - 07:06


#803 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2020 - 07:57

Listwy usztywniające są zmorą. U mnie są po dwie z każdej strony. Ponton 4m. W instrukcji obsługi pisze, że podłogę i listwy montujemy przy lekko napompowanych (flakach) balonach. W myśl zasady- jak masz problem staraj się go rozwiązać odwracając wszystko o 180st. Muszę więc to sprawdzić przy balonach z podciśnieniem.

W Bush Crab 400 na szczęście jest po jednej na stronę. 



#804 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2020 - 12:33

U mnie listwy (4 sztuki) wkładają się dobrze, bez znaczenia czy balony są flaki czy zupełnie bez powietrza. Jednak ich ściąganie było trudne dopóki robiłem to łapiąc je bezpośrednio, jak pomyślałem to zruszałem je cisnąc kciukiem a ściągałem ciągnąc przez plandekę dna, czyli całkiem od dołu.



#805 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 14 maj 2020 - 13:00

Listwy przy 25% napompowanym pontonie wchodza i zchodza jak w maslo poprostu ,bede wymienial plywood z przodu na kompozyt to nagram film

#806 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 maj 2020 - 13:04

Listwy przy 25% napompowanym pontonie wchodza i zchodza jak w maslo poprostu ,bede wymienial plywood z przodu na kompozyt to nagram film

Co to jest plywood?

#807 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 14 maj 2020 - 14:40

Chyba sklejaka jak sie nie myle

#808 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 maj 2020 - 14:44

Aaaa ok.

#809 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 maj 2020 - 21:30

Powiedz mi jeszcze , mowa o Kormoranie , jeśli posiadasz ten Chińsko - Polski produkt , jak Ci się składa podłoga ? . A dokładniej chodzi mi montaż listew wzmacniających podłogę , wchodzą lekko czy trzeba użyć siły i jak jest z demontażem . 

Kumpel zamówił w poniedziałek w zeszłym tygodniu Koliberka 330 PP i jak do tej pory cisza  , może da się namówić na teko Kormorana z tym że ma obawy co do tych listew 

 

 

Teraz pytanie  z mojej strony do posiadaczy Busch Crab 360 , czy wy też macie ciężko włożyć i wyjąć listwy wzmacniające podłogę ? kurka u mnie to jest porażka a w szczególności na jesieni jak jest wszystko sztywne , zmarznięte 

 

 

Witam . pierwsze  , to Koliber który był zamówiony 27 kwietnia odnalazł się po trzech tygodniach , także Tokarek się nie popisał . Kumpel po wielu namysłach postanowił że kupi tego Kormorana 330 Alu podłoga , no i stało się . Długo nie musiał czekać , zamówiony w poniedziałek w środę przed południem już był na miejscu . Pierwsze wrażenie  , no zajefajny , niczym się nie różniący od Kolibra . Guma ta sama , wielkość też , podłoga alu pióro - wpust składająca się z czterech elementów  , jo jednym słowem zajebiaszczo bo nowe . Pierwsze składanie gumiaka i rogal z gęby znika , teraz minusy , podłoga zbyt ciasno wchodzi w swoje miejsce (być może wszystko sztywne bo nowe )  ale moim skromnym zdaniem mogłaby być  o jakiś centymetr półtora węższa co by ułatwiło składanie jak demontaż , jutro prawdopodobnie będzie zwężana o te 1,5 cm ale to jeszcze się okaże  , pawęż mogłaby być przesunięta jeszcze bardziej do tyłu , jest tyle  miejsca ze śmiało można zyskać z dwadzieścia centymetrów , no i torba transportowa to jakieś nieporozumienie  , bardziej nazwałbym to worem z uchwytami . Wchodzi tam wszystko , gumiak , podłoga , ławki , wiosła , pompka i ten wór z wielkimi uchwytami bez zamka wisi przy samych kostkach :o . No ale coś za coś  , jeżeli tanio to cosiko musi być spitolone 



#810 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 15 maj 2020 - 21:59

Panowie czy jest ktoś kto miał do czynienia z pontonem mawerick ds370 i Bushem crab 360 zastanawiam się między tymi dwoma jednostkami i już sam nie wiem co wybrać , Bush droższy ale czy lepszy czytając ten wątek nie jestem pewien ! Jest ktoś kto pływał na obu? ! Pozdrawiam Jarek

#811 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2020 - 21:59

Co człowiek to opinia ja sobie chwalę tą "torbę" ponieważ łatwiej włożyć dętkę do środka i nie trzeba upychać jak wcześniej bark-a do klasycznej torby przez co ponton jest mniej narażony na wszelkie odkształcenia i uszkodzenia.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

#812 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 maj 2020 - 22:16

Co człowiek to opinia ja sobie chwalę tą "torbę" ponieważ łatwiej włożyć dętkę do środka i nie trzeba upychać jak wcześniej bark-a do klasycznej torby przez co ponton jest mniej narażony na wszelkie odkształcenia i uszkodzenia.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Panowie czy jest ktoś kto miał do czynienia z pontonem mawerick ds370 i Bushem crab 360 zastanawiam się między tymi dwoma jednostkami i już sam nie wiem co wybrać , Bush droższy ale czy lepszy czytając ten wątek nie jestem pewien ! Jest ktoś kto pływał na obu? ! Pozdrawiam Jarek

 

 

Trissot , zależy czym się wozi , kumpel ma Renówkę i w bagażniku nie ma za wiele miejsca . Na tylne siedzenie plecak , silnik , wędki i drobiazgi i brak miejsca

 

 

 

 

Jar 1808 , pływam Crabie 360 i minusem jaki mam to montaż jak i demontaż listew wzmacniających podłogę i moim zdaniem powinny być trochę dłuższe listwy od ławek , tak po za tym zo jest zajebisty



#813 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2020 - 22:20

W sumie ja też nie mam za dużo miejsca i by nie kombinować składam kanapę w a4 kombi. Może na moją opinię wpływa to, że swój ponton składam na jakieś 15 minut na czas przejazdu.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

#814 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 maj 2020 - 22:45

Kombi to kombi, o wiele więcej miejsca, mam Mondeo to nie mogę narzekać

#815 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2020 - 22:48

Mam dwie a4 jedną b5 gdzie miejsca w bagażniku jest całkiem przyzwoicie natomiast w b6 już pełno plastiku w zabudowanych boczkach i mało miejsca

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

#816 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 15 maj 2020 - 23:19

Mam dwie a4 jedną b5 gdzie miejsca w bagażniku jest całkiem przyzwoicie natomiast w b6 już pełno plastiku w zabudowanych boczkach i mało miejsca

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Też miałem, ale strasznie ciasny się okazał, nie dla wedkarza.



#817 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 maj 2020 - 07:36

Ja mam Mawerica 400 i bez problemu sam ładuję go do torby. Warunek jest taki, że trzeba wypompować powietrze z balonów. Czyli ma tam być podciśnienie. Torba jest w miarę solidna. Wytrzymuje podróż na platformie bagażowej z tyłu auta.

Wracając do listew. Ja bym nie zwężał podłogi. Musi być wszystko napięte po napompowaniu. Jak podłoży się wiosła pod podłogę, przesunięte  jakieś 5-10cm od końca podłogi w stronę kilu (kilu?), to wtedy te listwy łatwiej włożyć. Niemniej mogli by wszyscy producenci popracować nad tym siermiężnym  usztywnieniem podłogi. Pierwszy który to rozwiąże będzie wygrany.


  • szczupak1 lubi to

#818 OFFLINE   RAGEZ

RAGEZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 17 maj 2020 - 21:50

Mam dwie a4 jedną b5 gdzie miejsca w bagażniku jest całkiem przyzwoicie natomiast w b6 już pełno plastiku w zabudowanych boczkach i mało miejsca

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

Niestety bagażniki zmalały w wyniku nadkoli do kół 18". Mam passerati B7, swój były [ponton przy sprzedaży pomagałem zapakować nowemu nabywcy bo B5 i zdziwiłem się ile tam miejsca w bagażniku :)



#819 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 17 maj 2020 - 22:46

.... , pawęż mogłaby być przesunięta jeszcze bardziej do tyłu , jest tyle  miejsca ze śmiało można zyskać z dwadzieścia centymetrów ,...

Trudno mi zrozumieć tych co kupują krótkie pontony. Różnica w cenie między 330 a 360cm jest zapewne niewielka, a w kilogramach podobnie niewielka, a 360 pływa dużo lepiej. Miejsce zamocowania pawęży i ołówkowy kształt zakończeń tub nie jest przypadkowy.

Pływałem dziś na większym silniku gdyż z Evinrude ucieka olej, prawdopodobnie puścił simering.

Dla załadunku 180kg plus graty, ponton i silnik (45kg), razem ponad 300kg, wystarczył by silnik 10hp. Nasz szlauchbot z motorem13,5hp wychodził w ślizg przy połowie manetki.Pełna moc wyraźnie zwiększa hałas silnika a prędkość nieznacznie, następny raz naleje benzyny 98.


  • szczupak1 lubi to

#820 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 18 maj 2020 - 05:23

Może zacznij od tego jak ma umiejscowioną pawęż  Kormoran a jak Kolibri , Można ?można






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych