Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 05 maj 2014 - 12:50

panowie czy ktos wie gdzie to mozna dostac ewentualnie zrobic cos podobnego ? albo jakis uchwyt do mocowania ekranu echo na pontonie

 



#82 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 05 maj 2014 - 19:30

Tu jest coś podobnego albo nawet takie coś :) .



#83 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2014 - 08:11

Ciekawa rzecz, zdaje sie, ze u nas w sklepach sa dostepne (albo nieiwele ponadto) tylko nalepki sluzace do stawiania kotwicy.

 

Gumo



#84 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 06 maj 2014 - 17:05

na allegro sa różne bajery ale to co kolega wyżej podał to samo mocowanie tyle kosztuje a gdzie stolik albo uchwyt na wędkę ;)



#85 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 06 maj 2014 - 17:20

na allegro sa różne bajery ale to co kolega wyżej podał to samo mocowanie tyle kosztuje a gdzie stolik albo uchwyt na wędkę ;)

 

No rzeczywiście cena tego "urządzenia"...ale, masz pierwszy trop ;) , firmę która to dystrybuuje.

Na innych portalach pewnie będzie nieco taniej :) .


  • gabos lubi to

#86 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 maj 2014 - 21:06

Panowie nie chce zakładać nowego tematu zapytam się tutaj bo nigdzie nie mogłem znaleźć czy ktoś próbował zmienić wiosła w kolibri ? jest to wada w tych pontonach tak uważam bo wiosło nie ma regulacji między dulką a zasięgiem ramion tylko jest przykrecone na stałe. Jak ktoś ma krótkie ręce to cięzko wiosłować bo wiosla prawie wody nie dotykają.


  • jkos lubi to

#87 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 maj 2014 - 21:53

Myślicie że lepszy 3 letni ponton busha, hondawave, suzumar czy nowy kolibri,infomedia, itp?

#88 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 maj 2014 - 23:06

Osobiście brałbym nowy, bo co nowe to nowe, jednak jeśli masz pewność że te 3 latki były użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem i cena jest znacząco niższa niż nowy kolibri to zawsze możesz zaryzykować.



#89 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 maj 2014 - 20:26

też miałem taki dylemat i jak kolega pisze nowe to nowe ;) chyba że tego 3 latka bierzesz z pewnej ręki od kolegi, sąsiada itp.



#90 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2014 - 06:45

Osobiście wolałbym 3-letniego Honwave'a niż nowego Proscana, Infomedia, etc. Pod warunkiem, że mógłbym zweryfikować stan i fakt, że jest naprawdę 3-letnia, a nie np. 8-letnia po 3-cim właścicielu. A jeszcze chętniej kupiłbym nowego Honwave'a i tak też zrobiłem.



#91 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 maj 2014 - 07:44

Koledzy mam 3letniego proscana. Użytkowuje go mocno. Mam Busha kilkuletniego, oba identyko. To gadanie ze Bush Bush i tylko Bush , normalny ponton jak inny. Kupisz używek za 1500 dowiesz sie czego w życiu Ci potrzeba, mniejszy, większy nowszy, inny kolor ten sprzedasz za 1200 a kupisz sobie nowy z salonu w wersji highline. Kupisz nowy za trójkę minimum jak nie czwórkę. Stwierdzisz ze nie idzie w ślizgu tak jak sobie życzysz i tak dostaniesz za niego max 2. Tysie. Wolałbym używek na start a potem będziesz mądrzejszy.

#92 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2014 - 09:05

To gadanie ze Bush Bush i tylko Bush , normalny ponton jak inny.

 

Zgoda. Od niektórych trochę lepszy, a od innych trochę gorszy. Czasem to trochę robi sporą różnicę. Ja na odsprzedaży Busha, dzięki jego dobrej opinii, straciłem raptem 1200PLN przez 3,5 roku. 350PLN rocznie to niewiele, a miałem komfort użytkowania nowego pontonu. To też warto brać pod uwagę ;)

 

Honwave'a kupiłem z perspektywą odsprzedaży po 5-6 latach i zapewne utrata wartości na rok będzie podobna, może ciut wyższa.



#93 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 maj 2014 - 09:40

Ja też sie zgadzam z Krzysztofem. Pływam na balonach kupe lat , zaczynając od stomiloskiego, po przez rosyjskie , buscha i chińskie na każdym strata, a każdy z nich miał coś nie tak . I właśnie moje pytanie " pomoc przy wyborze pontonu " jak sie okazuje każdy jest specjalistą , a może każdy ma inne wymagania.

Poniekąt to racja , inaczej zachowuje sie ponton na elektryku inaczej na spalinie , każdy inaczej wchodzi w ślizg , mam nadzieje tylko że lata doświadczeń i oczywiście Wasze opinie pomogły mi skomponować odpowiednie pontony dla kazdego . Jeśli chodzi o wyposarzenie to inna kwestia . Już wkrótce zaprezentuje.

 

 

#94 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2014 - 09:44

krzysiek: nie dzięki dobrej opini o Bushu ale dzięki temu, że Twój był jak nowy. Gdyby był używany te 3 lata na Wiśle już taki ładny by nie był. Nie ma szans. Czy to bush czy chińczyk. Wiem bo sam pogoniłem niedawno 3 letni ponton używany na Wiśle.



#95 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2014 - 10:00

Dziękuję, miło mi :) Fajnie, że te kilka łatek i przetarć nie robiło różnicy.

Każdy kolejny będzie taki, bo to konsekwencja sposobu eksploatacji. Za chwilę może pogonię poprzedniego Honwave'a 320 z pneumatycznym deckiem ;)



#96 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 16 maj 2014 - 10:06

Ja kupiłem mocno eksploatowanego busha Kaimana 3,3 jako mój drugi ponton. Jedyną rzeczą którą musiałem poprawić było miejsce korka od spustu wody przy pawęży. Trochę drewno zmiękło gdyż firmowego silikonu i kleju było zbyt mało i po latach się ten zaworek rozszczelnił a pawęż po każdorazowym wypadzie piła trochę wody. Rozebrałem to cudo pawęż w tym miejscu wysuszyłem na pieprz i zalałem hartzlackiem. Resztę ubytków zasilikonowałem i złożyłem to do kupy. Pomimo tego jedynego faktu nie można nic więcej zarzucić gumiakowi. Co do ślizgania się bije na głowę wszelkie chińskie proscany - mariny itp. Zdecydowana wiekszość po pierwszym pontonie chińskim jako następny wybiera busha. Ja jakby wiedział na początku że takie są różnice w nautyce to brałbym Busha lub Briga od razu czy używany czy nowy. I ku temu służy ten wątek.



#97 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2014 - 10:11

Cóż, że tak powiem, lepsze jest wrogiem dobrego :)

Dlatego tak lubię mojego chińskiego - było nie było - Honvawe'a :)



#98 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 maj 2014 - 10:12

To jak z samochodami, trzeba trafić na dobry stan. Mój był brudny (pomimo mycia przed sprzedażą), pordzewiały ale szczelny, niezgnity i bezpieczny.

 

Trzy lata dla pontonu to dużo. Trzyletni ponton może być:

 

1) ponton używany raz do roku w chorwacji ale niewyczyszczony i spakowany z solą na rok czasu,

2) normalnie eksploatowany na jakiejś zaporówce, piękny jak nowy ale stojący przez zimę mokry w garażu z pognitą podłogą i pawężą oraz grzybem,

3) wół roboczy na Wisłę z kilkoma przetarciami, skuty kotwicami, pocharatany gałęziami, szkłem, kamieniami i brudny jakby miał 10 lat.


  • krzysiek lubi to

#99 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2014 - 10:14

Święta prawda. Informacje producenta o trwałości powłoki dotyczą warunków idealnych ;) Rzeczywistość często od nich odbiega.



#100 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 16 maj 2014 - 11:53

W przeciwieństwie do wiedzących wszystko i o wszystkim mam oba pontony i nikt nikogo na nic nie bije. Najebalem więcej kilometrów chinolem niż się wydaje. 5000+ km po Wiśle to 20000km normalnego użytkowania. Do tego ciorany na dachu, gnijący na dworzu z wodą po kolana. Z zajechaną srubą ślizgam się we trzech 25kmh i jestem zadowolońy. Jasne ma pare wad ale za 2000zl w kieszeni lubię jego wady. Moja Żona tez ma wady ale innej bym nie chciał hehehehe
Spy ja widzę wspólne cechy z trzech pontonów w moim :-)

Użytkownik rózgaś edytował ten post 16 maj 2014 - 11:56

  • lokoko83 i Gofer2005 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych