Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 17:00

tak tylko różnica jest taka że wszyscy mają silniki 40lbs w górę a nie takie stare electro 35 lb
  • mganko i sebam3 lubią to

#442 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 17:01

a myślałem o kwasiaku wlasnie 😁

#443 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 25 styczeń 2018 - 17:16

zlodar zależy ile chcesz pływać , jeśli tylko dopłynąć na miejscówkę i wrócić to nie potrzebujesz jakiś wielkich pojemności . Moim zdaniem kup sobie dwa nieduże żelowe (30-40 Ah) mogą być używane i ładowarkę np. taką   http://allegro.pl/la...7028238608.html . Myślę że 5-7km na jeziorze  śmiało przepłyniesz , później podpinasz drugi i wracasz .Na rzekę ja bym sie na elektryku nie wybierał chyba że pod prąd dasz rade to z powrotem i na wiosłach spłyniesz.  Pamiętaj aby nie rozładowywać akumulatora poniżej 10.5V bo go szlag trafi. Kwasowy sobie daruj chyba że specjalny do głębokich rozładowań ale one są zazwyczaj duże ciężkie .



#444 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:29

Wojtek14 widać znawca z ciebie ze hoho. Kolega napewno ci podziekuje jak poplywa na takim aku 30min.

Nie rozumiem dlaczego na takim akumulatorze mialby plywac 30 min?

#445 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:09

@Wojtek14 po primo to trolujecie z "nowym" tematem . Po drugie to zele sie slabo nadaja do silnikow i duzych prądów. A po trzecie przeczytajcie wątek o akumulatorach i się wszystkiego dowiecie .
  • suhhar lubi to

#446 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:17

ale jaja. to żel czy kwasiak bo sami znawcy. chyba muszę na jakąś politechnike o doktora załączyć z tematem. temat uważam za zamknięty. faktycznie idę poczytać temat z aku.

#447 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:32

Wszystkie agm/zel czy tradycyjny plynny jest "kwasiakiem "....kwestia rodzaju "uwiezienia" elektrolitu i przeznaczenia... poczytaj


  • Jozi lubi to

#448 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 26 styczeń 2018 - 16:45

Kolega pytał się konkretnie jaki akumulator do konkretnego silnika i pontonu , a widzę że tu więcej teoretyków jak praktyków  , niektórzy to wykład robią z budowy i rodzajów akumulatorów zamiast pomóc. Kolego kup sobie najlepiej dwa małe żelowe 30-40Ah  lub jeden 80-100Ah i będziesz zadowolony .Dwa sa bardziej poręczne , jeden to spory ciężar.


Użytkownik Włodziu edytował ten post 26 styczeń 2018 - 16:49


#449 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:15

i tak zrobię; kupie dwa żele bo przecież pływać będę po kaluzach i małych rzeczach nie po Wiśle czy 100ha

Użytkownik zlodar edytował ten post 26 styczeń 2018 - 20:16


#450 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 styczeń 2018 - 20:26

Ma ktoś doświadczenie z akumulatorem Haze 100Ah, chodzi mi o model z serii HZY, jak się sprawuję po 3-4 sezonach pływania? :)



#451 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 28 styczeń 2018 - 22:46

 Wszystko sprowadza sie do tego jak był traktowany . Można zarżnąć akumulator po roku a można też używać 10-15 lat i będzie śmigał aż miło. Jeśli chcesz używany to poszukaj na Alledrogo żelowego od BMW 70-90 Ah i będziesz zadowolony . W Suchedniowie jest facet co sprzedaje niedrogo takie akumulatory po ok 200 zł , zależy od pojemności.


Użytkownik Włodziu edytował ten post 28 styczeń 2018 - 22:48


#452 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 02 luty 2018 - 09:45

a co powiecie o baterii genesis Solar AGM 100AH 12V 12TD100F4????? czy będzie się nadawać do silnika elektrycznego 55 lbs?? czy połączenie na krokodylki będzie dobre? bo widzę moje klemy od aku kwasowego nie pasują wiec będę musiał zmienić.

 

piszą, że to akumulatory rezerwowo-cykliczne hmmmmmm



#453 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 luty 2018 - 16:43

@Wlodziu prawdę gadasz. Tylko w tych samochodach są aku w technologii agm a nie żel. A to dwie różne bajki.

#454 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 03 luty 2018 - 19:24

@Wlodziu prawdę gadasz. Tylko w tych samochodach są aku w technologii agm a nie żel. A to dwie różne bajki.

Używam 90Ah od ładnych kilku lat i nie narzekam , czasem pływam 5-7 godz . Silnik 700 Wat , ponton 380 .Mam w rezerwie drugi 20Ah aby w razie co nie dymać na wiosłach. Taki akumulator ma tą dodatkową zaletę , że w spore mrozy można samochód z niego odpalić a z żelowego raczej nie . Ważne aby dbać o akumulator , nie rozładowywać poniżej 11-10.5V i przede wszystkim ładować PORZĄDNĄ ładowarką 


Użytkownik Włodziu edytował ten post 03 luty 2018 - 19:26


#455 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 05 luty 2018 - 13:07

Kolego czy te ładowarki można uznać za porządne bo według mnie tak  cena tejże to ok 200 zł szkoda że nie dostępna w "Polsze" ma znamiona tego co powinna mieć dobra ładowarka czyli regulowane napięcie i regulowany zakres prądu ładowania i jakieś algorytmy, przy okazji jest to 20A ładowarka czyli bardzo duża a teraz coś od chińczyka za 70 zł też fajna bo pokazuje jednocześnie prąd, napięcie i poziom naładowania akumulatora niestety tutaj parametrów ręcznie nie ustawiamy jest tryb ręczny owszem ale dotyczy to podbicia napięcia dla zwykłych kwasiaków brakuje też funkcji odsiarczania no i prąd maksymalny to 10A  mimo wszystko warta uwagi. Zwolennikom drogich firmówek napisze że są na pewno dobre i trwałe ale te tańsze często produkowane są w oparciu o te same lub podobne podzespoły a rozbudowane funkcje podtrzymywania napięcia zimą skomplikowane algorytmy ładowania itd nie każdemu są potrzebne i jeszcze jedna rzecz która mnie denerwuje w wielu modelach to że nie pokazują jakim aktualnie prądem jest ładowany akumulator, jakie ma napięcie i w ilu procentach jest już naładowany. Ta ruska byłaby idealna tylko jest problem gdzie ją kupić a ręczne ustawienie prądu i napięcia według danych producenta akumulatora to żadna filozofia na marginesie najlepszy prostownik jaki miałem w dawnych czasach to był właśnie ruski idealnie ładował miał przełącznik zakresu prądu i amperomierz wytrzymywał więcej niż podawała instrukcja i NIGDY się nie zepsuł niestety pożyczyłem koledze ten następnemu i wyparował polski następca do pięt mu nie dorastał. Pozdrawiam Andrzej



#456 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 luty 2018 - 14:24

Prostowniki od naszych sasiadow ,takie z lat 70 sluza do dzis... nie do zdarcia sprzet :)

#457 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 luty 2018 - 15:15

Prostowniki od naszych sasiadow ,takie z lat 70 sluza do dzis... nie do zdarcia sprzet :)

Po nawałnicy nie miałem prądu przez tydzień, kupiłem tani agregat, dopiero przepuszczenie prądu przez ruski stabilizator do telewizora - z lat 70tych pozwoliło uruchomić automatykę pieca do ogrzania ciepłej wody.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 05 luty 2018 - 15:16


#458 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 05 luty 2018 - 17:05

To życzę sukcesów w ładowaniu akumulatora AMG ładowarką z 70 lat . 



#459 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 luty 2018 - 17:32

To życzę sukcesów w ładowaniu akumulatora AMG ładowarką z 70 lat . 

Że niby kto chce ładować AGM starymi ładowarkami.......padło stwierdzenie, że są długowieczne, a resztę wymodziłeś sam.


  • siarq lubi to

#460 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 05 luty 2018 - 17:38

AGM pewnie by jeszcze jakiś czas wytrzymał gorzej z żelami ale nie o to tu chodzi był to po prostu przykład niezawodności ruskiego sprzętu który do dzisiaj radzi sobie z akumulatorami samochodowymi tylko ogólnie nie mamy już dostępu do ichniej techniki z różnych względów np polityki a wielka szkoda bo podoba mi się ta nowa ruska ładowarka tym bardziej że droga nie jest a widać jak o jedną lub nawet dwie generacje wyprzedza naszego stefpola może tak Tokarex importer pontonów zza Buga przyjrzał by się i wprowadził takie i podobne (bo mają ich wiele) do oferty na rosyjskojęzycznych stronach są bardzo chwalone i uważane za lepsze od chińskich u nas występuje tylko kilka marek zachodnich a wybór chińczyków też jest skromny. Przy okazji telefon od 3 lat mam chiński Xiaomi Mi3  i ani razu się nie zepsuł w przeciwieństwie do szajsunga leżącego na dnie szuflady (kilka napraw gwarancyjnych i mam go dość) nie zawiesza się więc następny także będzie tej firmy to samo powerbank i parę innych gadżetów. Chińskie wyroby zaczynają się robić całkiem dobrej jakości oczywiście nie wszystkie ale kierunek jest OK. Być może rosyjski sprzęt też się zaczyna robić coraz lepszy tylko ta żelazna kurtyna ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych