Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 05 luty 2018 - 18:07

Po nawałnicy nie miałem prądu przez tydzień, kupiłem tani agregat, dopiero przepuszczenie prądu przez ruski stabilizator do telewizora - z lat 70tych pozwoliło uruchomić automatykę pieca do ogrzania ciepłej wody.

 Chodziło mi oto aby prostownikiem nie zmarnować  akumulatora , a Ty wyjeżdżasz z ruskim telewizorem i centralnym ogrzewanie . Co to ma wspólnego do tematu?



#462 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 luty 2018 - 18:13

@Wlodziu gwiazdorzysz...

#463 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 luty 2018 - 18:14

 Chodziło mi oto aby prostownikiem nie zmarnować  akumulatora , a Ty wyjeżdżasz z ruskim telewizorem i centralnym ogrzewanie . Co to ma wspólnego do tematu?

Technika rosyjska jest długowieczna. Tylko tyle - w nawiązaniu do post kol. siarq. Chill. Peace

p.s. Zgłoś do moda -posprząta.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 05 luty 2018 - 18:22


#464 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 05 luty 2018 - 18:33

TECHNIKA  ROSYJSKA ? ? ?  a jest coś takiego . Żyje prawie 60 lat ale o czymś takim nie słyszałem , chyba ze to samo co rosyjska trzeźwość i uczciwość. 


Użytkownik Włodziu edytował ten post 05 luty 2018 - 18:34


#465 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 luty 2018 - 20:02

Panowie oddychamy mroźnym powietrzem bo w końcu przyszło  :D .

 

Ruskie było dobre kiedyś jak nie mieliśmy dostępu do zachodniej technologii, teraz to tak trochę jakoś przeminęło z wiatrem, jak nasze zimy bo nawet już nie przychodzi do nas front syberyjski, ma nas gdzieś :blink:.

Oni mają swoje ładowarki my mamy Stef-Pol i  - każdy chwali co używa co lubi i na co go stać.

Cieszmy się że mamy wybór  ;)


  • Jozi i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#466 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 17 luty 2018 - 23:21

Mam pytanie do kolegów. 

Czy ktokolwiek z Was używał akumulatorów o bardzo małej pojemności ( max 20 amh) do krótkotrwałego użytkowania z silnikiem elektrycznym 50 lb.

Zastanawiam się, czy jest potrzeba tachania ciężkiego akumulatora jak mam do przepłynięcia na miejscówkę tylko na druga stronę jeziora, w czasie ok.10-15 minut.Teoretycznie taki akumulator powinien wytrzymać ok.30 minut, ale w praktyce różnie bywa i może ja czegoś nie wiem o prądach.

Z góry dzięki za odpowiedz.



#467 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 17 luty 2018 - 23:48

Z niedużą prędkością rzędu 2-3 km/h czyli na 2 lub może 3 biegu dasz radę, o biegu 4 i 5 zapomnij no i jak ci przyjdzie wracać pod wiatr to w pogotowiu miej wiosła. Lepszym rozwiązaniem był by akumulator 40 do 45 Ah czyli coś około 13-14 kg, mniej by się męczył i mniej rozładowywał czyli miałby dłuższą żywotność przy okazji mógłbyś pływać w razie godziny W przez kilkanaście minut na 5 biegu w każdą stronę. Tak małe akumulatory tzn 20 i mniej używane są w hulajnogach i rowerach elektrycznych więc na ich forach dowiesz się więcej. Sprawdziłem charakterystykę jakiegoś 33 Ah więc  przy pełnym naładowaniu, temperaturze ok 20 stopni i nowym akumulatorze z 5 biegu mógłbyś korzystać przez ok 20 minut potem już z niczego bo napięcie osiągnie graniczne i uznawane za jeszcze bezpieczne dla żeli 10,5V Gdy temperatura spadnie, akumulator trochę zestarzeje (rok dwa) to będzie to już mniej niż 20 minut może nawet 10 ale przy mniejszych prądach powinno być OK dla twoich dystansów. Pozdrawiam Andrzej



#468 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2018 - 00:36

W Hulajnogach i rowerach sa.stosowane zazwyczaj aku li xxx. I to ma sens . Aku 20ah waży około 3kg badz.mniej zależy od aku.. Może oddać cala pojemność w każdy czasie. Ilości cykli rzędu tysięcy. Cena spora ale nie zabójcza vs 100ah. Także przy małych pojemnościach to wypada.naprawde bdb. Cena vs jakość. Do tego możesz z prędkością maksymalna pływać w danym czasie , bez obaw szybkie zabicie aku

#469 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 18 luty 2018 - 00:41

Czy ktoś miał do czynienia z takim akumulatorem LiFePO4 ?

Napisalem do tej firmy zapytanie odnosnie konkretnych parametrów bo jest dość ciężko znaleźć rzetelne informacje. W zestawie jest 3h prostownik a więc cena
~ 3000zl nie zabija aż tak....

https://m.ebay.co.uk...pUAAOSwB-1Y3jQC


Brand New Genuine Ultra Max 12v 100Ah LITHIUM REPLACEMENT Battery for Leisure, Solar, Wind and Off-grid 12 volt. ideal for motor- homes, caravans, bikes, pumps, fountains, waterfalls, etc

This battery is the perfect choice for electric bikes/golf buggies
THIS LISTING IS FOR: ONE BATTERY12volt 100 AmpHour(12V 100Ah)LITHIUM -ION BATTERY / LiFePO4 BATTERYUltra Light High Performance. Complete with 3 hr Lithium 12V ChargerCan be used anyway around as it is non spillable. Must be stored in charged condition

You can now enjoy a lightweight battery that will simply drop in as a direct replacement for your traditional lead acid battery on any application. It weighs in at 13.8kg and measures just 340mm x 170mm x 215mm (13.3" x 6.6" x 8.4"), that's less than 1/4 of the weight of a traditional lead acid battery

The Ultra Max Lithium Battery is supplied fully protected by a sophisticated specially designed lithium battery management system that constantly monitors every cell to ensure the battery is always optimized for best performance and life.
Also supplied with its own lithium charger that fully charges the lithium battery in around 3/4 hrs from flat.These Batteries are the same Dimensions & replace 90Ah, 95Ah, 105Ah.ULTRA MAX CODE: LI100-12

ALL OUR BATTERIES CARRY A FULL 12 MONTH WARRANTY

DIMENSIONS: L 340mm x W 170mm x H 215mm inc posts

PLEASE NOTE:It is the customers responsibility to check against the current battery specification before orderingFully Sealed (cannot spill) - Rechargable - Deep Cycle LITHIUM battery Fitted to various types of mobility scooters and powered wheelchairs----------------If you Doubt or want information about the product before buying, you can ask questions through eBay message.Suitable for cyclic and standby power applications.For standby power this range has a nominal 5 - 8 year life.Low pressure relief valveCan be used in any positionExcellent recovery from deep dischargeLow self discharge of just 3% per monthMaintenance freeSPECIFICATION:Voltage:12vCapacity:100AhWeight 13.8KgTerminals are Intrnal Threaded connectors - Bolts and

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 18 luty 2018 - 00:43


#470 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 18 luty 2018 - 01:11

W Hulajnogach i rowerach sa.stosowane zazwyczaj aku li xxx. I to ma sens . Aku 20ah waży około 3kg badz.mniej zależy od aku.. Może oddać cala pojemność w każdy czasie. Ilości cykli rzędu tysięcy. Cena spora ale nie zabójcza vs 100ah. Także przy małych pojemnościach to wypada.naprawde bdb. Cena vs jakość. Do tego możesz z prędkością maksymalna pływać w danym czasie , bez obaw szybkie zabicie aku

No tym razem nie zgodzę się z Tobą bo w instrukcji jak byk stoi że optymalny prąd rozładowania to tylko 10A maksymalny prąd rozładowania to 20A przez pół godziny a silniczek 55 lbs to na 5 biegu coś około 50A więc nie ma mowy o korzystaniu z pełnej mocy na dodatek napięcie poniżej 10V niszczy akumulator, rozładować go można do 80% cena jak za dobrej klasy żel o pojemności 3 krotnie większej, waga ok 3,4 kg. Nie jest aż tak super hiper jak to napisałeś żeby nie być gołosłownym podaję link ale zaznaczam że w tabeli dla 20Ah są błędy (ten prąd maksymalny rozładowania czyli 1C co oznacza właśnie 20A a nie 60A). Pozdrawiam jeżeli to ja jestem w błędzie ucieszę się jak mnie z niego wyprowadzisz  :)



#471 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 18 luty 2018 - 01:12

Zapomniałem wkleić ten adres jest tu https://www.sonarskl...nego-p-871.html



#472 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 luty 2018 - 07:44

@mathew.stepnicki - zanim zaczniesz szukać Lifepo4 proponuję poczytać ten wątek. Rozwiąże twoje wątpliwości i pokaże na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie.

                                     ( a tak w nawiasie 3000zł to drogo )

 

Poczytaj to :

http://jerkbait.pl/t...ę-przy-zakupie/



#473 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2018 - 09:25

@and66 nie musisz sie zemna zgadzac. Zależy o jakim aku piszesz. Są akumulatory li polimer. Li Jon. Które mogą oddawać energię rzędu 20-30 krotnosci swojej pojemności. Na tym bazują modelarze nawet na takim pierdku małym odpalisz samochód

#474 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 18 luty 2018 - 10:09

Tutaj potwierdzenie co napisał @siarq

Kiedyś to oglądałem w TV. Gość odpala silnik 1.8 co prawda w benzynie ale i tak szacun ze takim stosunkowo małym urządzeniem się to udało.

https://m.youtube.co...h?v=vcYlFzgBZMg
  • siarq lubi to

#475 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2018 - 10:19

Powoli ołów zostanie wyparty przez li xxx. :) dzis jeszcze jest dosc drogo. Ale w tym jest przyszłość. Moc high i waga ultra Light:)



#476 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 18 luty 2018 - 10:23

@and66 nie musisz sie zemna zgadzac. Zależy o jakim aku piszesz. Są akumulatory li polimer. Li Jon. Które mogą oddawać energię rzędu 20-30 krotnosci swojej pojemności. Na tym bazują modelarze nawet na takim pierdku małym odpalicsz samochód

Masz racje są takie które mogą oddawać 30C tylko odpowiednik żela 20Ah będzie kosztował ok 900 zł ważył tylko 1,5 kg ale jednocześnie trzeba też o nie dbać i muszą być wyposażone w układ kontrolujący napięcie aby nie zniszczyć tego cuda przez zbyt głębokie rozładowanie. Tak na szybko to trzeba by było złączyć kilka sztuk większych modelarskich, wyposażyć się w specjalną ładowarkę i ten kontroler napięcia chyba że da się adaptować jakiś akumulator rowerowy ale to już nie moje klimaty. Może za kilka lat cena tych wynalazków spadnie pojawią się dedykowane do silników elektrycznych naszych mocy w rozsądnej zabudowie wtedy będzie można się nimi cieszyć na razie są zabawkami pionierów lub kolegów z większymi możliwościami finansowymi. Przy okazji jak trwałe są te modelarskie ? Wiesz coś może na ten temat.



#477 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 18 luty 2018 - 10:36

Mam pytanie do kolegów. 

Czy ktokolwiek z Was używał akumulatorów o bardzo małej pojemności ( max 20 amh) do krótkotrwałego użytkowania z silnikiem elektrycznym 50 lb.

Zastanawiam się, czy jest potrzeba tachania ciężkiego akumulatora jak mam do przepłynięcia na miejscówkę tylko na druga stronę jeziora, w czasie ok.10-15 minut.Teoretycznie taki akumulator powinien wytrzymać ok.30 minut, ale w praktyce różnie bywa i może ja czegoś nie wiem o prądach.

Z góry dzięki za odpowiedź

Dla spokojnej głowy kup sobie dwa akumulatory po ok 20Ah . Sam czasem podłączam do silnika 55 lb akumulator 18 Ah (ponton 3.80). Kupiłem kiedyś za niewielkie pieniądze 2szt używane . Co prawda od miejsca wodowania do łowiska mam ok 1 km wzdłuż brzegu ale śmiało daje rade w jedną i drugą stronę na jednym akumulatorze a drugi profilaktycznie czeka w zapasie . Na większe odległości mam 90Ah . Poszukaj używanych . Ja za dwa używane zapłaciłem 80zł ( sprzedający chciał 110zł) i od 3 lat sprawują sie świetnie. Aby ich nie "zarżnąć" mam zawsze podłączony do akumulatora wskaźnik napięcia i jak spadnie poniżej 11V to go odłączam i jadę dalej  na drugim .


Użytkownik Włodziu edytował ten post 18 luty 2018 - 10:42


#478 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2018 - 10:54

Wedle opisów producentów lipoly maja nie.mniej niż 500cykli przy zachowaniu 80% pojemności. Lifpo4 powyżej 2000cykli. Żywotność uzależniona jest od rodzaju cyklu . Na aliexpres taka kostka 20ah kosztuje pkolo.150$ u pepikow jest drożej trochę ale i.mniejsze koszty transportu.  Jak dla mnie akumulatory pb o małych pojemnościach 18-20  ah do silnika 55lbs to nieporozumienie...praw fizyki się nie oszuka. I taki aku przy częstej eksploatacji zostanie szybko ubity... możne to posłużyć jako awaryjne, chwilowa pomoc. Ale.nie do ciągłego uzycia... prąd 1c dla zela 

/agm ogólnie kwasa to morderstwo 



#479 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 18 luty 2018 - 11:16

Wedle opisów producentów lipoly maja nie.mniej niż 500cykli przy zachowaniu 80% pojemności. Lifpo4 powyżej 2000cykli. Żywotność uzależniona jest od rodzaju cyklu . Na aliexpres taka kostka 20ah kosztuje pkolo.150$ u pepikow jest drożej trochę ale i.mniejsze koszty transportu. Jak dla mnie akumulatory pb o małych pojemnościach 18-20 ah do silnika 55lbs to nieporozumienie...praw fizyki się nie oszuka. I taki aku przy częstej eksploatacji zostanie szybko ubity... możne to posłużyć jako awaryjne, chwilowa pomoc. Ale.nie do ciągłego uzycia... prąd 1c dla zela
/agm ogólnie kwasa to morderstwo




Dlatego ja czekam aż lifpo4 będą tańsze, tak mniej więcej 1200 zł za 100ah to sobie kupię :-)
W końcu się doczekam, bo pewnie wymyślą jeszcze nowszą, sprawniejszą technologie.

#480 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 18 luty 2018 - 13:29

Siarq czapka z głowy przed Tobą bo widzę że jesteś prekursorem tej nowej technologii bez angażowania w to wiadra pieniędzy. Będę śledził Twój wątek bo zabiłeś mi ćwieka jestem tuż przed zakupem akumulatorów, potrzebuje 2 sztuki lżejszych zamiast jednego ciężkiego do żaglówki bo sprzęt to czasami wywrotny gdy płynie na szmatach i nie chciałbym aby kloc o wadze 35 kg wywalił mi dziurę w burcie z zamocowaniem wewnątrz też mam problem bo musi być niższy niż 180 mm aby był w miarę na środku lub wyższy gdybym je zabudował przy samych burtach ale wtedy szerokość to mniej niż 140 mm. Upatrzyłem sobie HAZE 55 Ah dwie sztuki plus ładowarkę Schumachera 12A czyli waga 34 kg (2x17) i cena zestawu ok 1500 zł. Dzisiaj jak przeczytałem Twoje wpisy mam mętlik czy nie pójść Twoim śladem, nie będę trollingował chcę tylko mieć możliwość odejścia od kei na silniku, przedarcia się przez badyle bo tak mam niefortunnie umieszczony slip na jednym z moich jezior, spłynięcia jak wiatr się skończy no i ewentualnie popływania trochę elektrykiem jeżeli tego dnia nie złapię wiatru oraz szybkiej ucieczki na brzeg przy gwałtownym załamaniu pogody. Więc akumulator nie musi być mega duży w technologii którą proponujesz wystarczyłby 80 Ah silniczek mam 65 lbs i 56A prądu maksymalnego. Gdyby taki zestaw wyszedł w okolicy 2 tys chętnie bym w to wszedł. Podziel się swoja opinią będę wdzięczny. Pozdrawiam Andrzej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych