Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1161 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 14:33

Ryba zanim pomyśli, że chce pacnąć przynętę on już wie i przekazuje do ręki, wtedy masz czas by się zastanowić czy wcinać czy nie... - oczywiście żart.

 

Podejrzewam, że o czucie brań czy dna chodzi. No ale to ma większość klasowych blanków poprawnie uzbrojonych.

Do tej pory głównymi moim kijami były stc toutnamenty, była i elitka oraz xtreme- nie dały w jednym kiju tego, co grafity. Lekkości, czułości i ugięcia. Poza tym kupiłem je, bo jednak wolę ciut dłuższe wędziska. 


  • norbert-10 lubi to

#782 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 14:42

Do tej pory głównymi moim kijami były stc toutnamenty, była i elitka oraz xtreme- nie dały w jednym kiju tego, co grafity. Lekkości, czułości i ugięcia. Poza tym kupiłem je, bo jednak wolę ciut dłuższe wędziska. 

Jest tyle dobra na świecie, nie tylko sam St.Croix czy tym bardziej GL.


  • guciolucky lubi to

#783 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 15:43

Jest tyle dobra na świecie, nie tylko sam St.Croix czy tym bardziej GL.

Zapewne. Natomiast mi wystarczą GL....



#784 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 15:47

Zapewne. Natomiast mi wystarczą GL....

No i git...

Mi nie wystarczyły, i pozbyłem się GL już dawno i zanim to zaczęło być modne  :)



#785 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2021 - 15:50

Bardzo słuszna uwaga, od mnogości wzorców i ilości punktów odniesienia, zależy jakość opinii... Sama opinia nie powinna wywoływać emocji gdyż nie taka jest jej funkcja. Różne są też potrzeby w zakresie poszukiwań sprzętowych, czasem warto przełamać własne preferencje i mimo wszystko spróbować inaczej, moim zdaniem to jest w całym wędkarstwie najtrudniejsze i jednocześnie jest to cecha najszybciej wznosząca rozwój łowcy.

#786 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:55

No i git...
Mi nie wystarczyły, i pozbyłem się GL już dawno i zanim to zaczęło być modne  :)


Takie modne że jak wchodzę na łowisko z pomarańczowym Tiro to wszyscy patrzą z politowaniem że na bazarze kupiony hehe
P.S.
GL dopiero zaczynają zdobywać u nas uznanie. Wśród okoniówek mogę pochwalić GLFS 752L-S 2,26m/0,5-5g. Waga 68g, bardzo czuły (choć nie tak jak Tiro nuovo), bardzo szybki i sprężysty. Obsłuży od 1g do nawet 8g + 3". Okoniowy pewniak. Gdybym chciał go kiedyś zmienić to w perspektywie widzę tylko finezzę Super lub prototype.

#787 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:20

Suchy chrust o słabej sprężystości, nie ma nic wspólnego z klasowym sprzętem, podczas holu wyraźna granica końca amortyzacji. Nie będę się rozwodził nad wykonaniem ale chyba posiadają wszystkie mankamenty omotkowania jakie potrafię wymienić...

Kuba, na na postawie ilu i jakich przetestowanych modeli powstała Twoja opinia? Miałem okazję obejrzeć Twojego ulubionego Lamiglasa XSH 114 2L - (całkowicie nie moja bajka) i co też powinienem napisać, że wszystkie kije/blanki tej firmy są do bani? Jakie to mankamenty omotkowania zauważyłeś w kijach GL?
Ze względu na bogatą ofertę GL wiadomo, że nie wszystkie modele znajdą zastosowanie na naszych wodach i musimy sami je dopasować. Jedynie na rynek rosyjski GL wypuszcza serie dedykowane konkretnie pod ich metody i łowiska. Podam tylko kilka modeli, które idealnie pasują do "naszego łowienia" i są używane przez wielu wędkarzy:
- Graphiteleader '15 Finezza Nuovo GNFS-6102UL-S idealny kijek do dłubania białorybu i okoni,
- Graphiteleader ARGENTO PROTOTYPE 982M lub 934ML idealne uniwersalne kije na dużą rzekę lub troć z plaży,
- Graphiteleader silverado 742ML lub 782M idealne jigowe kije sandaczowe,
- Graphiteleader wędka Tiro Monster Rockfish Spin 812MH-MR idealny na nasze warunki, uniwersalny kij szczupakowy,
W żadnym z tych lub innych modeli GL nie zauważyłem mankamentów omotkowania, jakość i detaliczność wykonania na najwyższym poziomie, Jedyna moja uwaga, to rzeczywiście kije z wyższych serii typu prototype, esagionale są wykonane z większą dbałością o szczegóły.
Proszę nie traktuj, tego jako złośliwego posta, jednak uważam, że każda opinia powinna być rzeczowa, merytoryczna poparta argumentami.
Przy okazji Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)

Użytkownik marekD edytował ten post 01 styczeń 2021 - 18:04

  • MieczysławS i bho70 lubią to

#788 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:28

W tym te we własnym pęcherzu moczowym.

Błyskotliwa opinia, tak wiele wnosząca do tematu i zapewne powstała na podstawie własnego doświadczenia :)


Użytkownik marekD edytował ten post 01 styczeń 2021 - 17:29

  • Guzu, talon i Tom Rob lubią to

#789 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:47

 

- Graphiteleader '15 Finezza Nuovo GNFS-6102UL-S idealny kijek do dłubania białorybu i okoni,

 

To nie jest idealny kij do białorybu...

...jeśli chodzi o okonie to jest wiele alternatywnych rozwiązań, żeby nikogo nie urazić napiszę że równie czułych.



#790 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:51

To nie jest idealny kij do białorybu...
...jeśli chodzi o okonie to jest wiele alternatywnych rozwiązań, żeby nikogo nie urazić napiszę że równie czułych.

Rzeczywiście, mogłem dopisać „idealny dla mnie”
Chętnie poznam i może przetestuje inne propozycje :)

#791 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:55

To nie jest idealny kij do białorybu...
...jeśli chodzi o okonie to jest wiele alternatywnych rozwiązań, żeby nikogo nie urazić napiszę że równie czułych.

Dlaczego? Problem w tym że ze strony przeciwników GL padły tylko dwa argumenty - suchy albo nie przypasował (pewnie uchwyt czy cokolwiek by to miało znaczyć). Więc jestem ciekaw dlaczego?

#792 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 18:09

Dlaczego? Problem w tym że ze strony przeciwników GL padły tylko dwa argumenty - suchy albo nie przypasował (pewnie uchwyt czy cokolwiek by to miało znaczyć). Więc jestem ciekaw dlaczego?

Bo są lepsze konstrukcje strikte pod białoryb.

Ta wklejka w nim jest o kant tyłka to po pierwsze..

Po drugie precyzja i odległość rzutu jej pozostawiają wiele do życzenia.

Dolnik zbyt pałowaty i mocarny do zabawy z białorybem.

Prezentacja tym kijem zróżnicowanego przekroju przynęt jest gehenną, i nie mówię podbijaniu gumek na główkach na dwa, czy modny boczny troczek...

Czucie brań nie odbiega kompletnie od innych konstrukcji i nie wiem czym się zachwycać jak to oferuje duża część wędek na rynku.

Co do wykonania nie będę marudził bo ani to wyżyny, ani doły wot japoński styl modny ostatnio w jakim tłucze teraz sporo producentów. Tyle, że jest tego pełno, a ja wolę coś czego jest małe prawdopodobieństwo spotkania.

 

Do okonków jak pisałem wyżej się nada bo i do tego ją zrobili, ale jak wspomniałem jest wiele alternatyw dla niej.


Użytkownik nyny edytował ten post 01 styczeń 2021 - 18:11


#793 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 18:53

konkretnie przykłady :D  ;)



#794 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:03

konkretnie przykłady :D  ;)

Konkretne przykłady czego, japońskiego stylu, wędek na okonie, lepszego wykonania, porównywalnego czucia itd. itp?

Wszystko znajdziesz na forum :)

Zresztą nie lubię się powtarzać.


Użytkownik nyny edytował ten post 01 styczeń 2021 - 19:05

  • Pescador de caña lubi to

#795 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:12

Wtrącę opinię na temat kija GL Argento Prototype GARPS-982M którego użytkuję drugi sezon.

Wcześniej miałem Dragona HMX Hunter/złamałem przy wyrzucie/oraz elitkę MHF2/złamała mi ją troć-69cm w trakcie holu/

Argento jest dla mnie ideałem do łowienia morskich troci/boleni też/

Polecam tego kija bo nie tylko jest bajecznie wykonany/Japan design/ale komfort łowienia jest wysoki.



#796 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:54

Konkretne przykłady czego, japońskiego stylu, wędek na okonie, lepszego wykonania, porównywalnego czucia itd. itp?
Wszystko znajdziesz na forum :)
Zresztą nie lubię się powtarzać.


Możesz rzucać przykładami. Kolega szuka jakiejś dobrej szybkiej wklejki w tych parametrach czyli +/-0,5-5g. Słuchamy z uwagą

W międzyczasie wrzucę mój filmik z akcją finezzy '19 w tych gramaturach. Ostrzegam że nie jest to kij dla osób które płaczą że im okoń 12cm uciekł. Akcja od 4:45 (plecionka 0.4 ani słabszy fc nie były w stanie wykorzystać pełnego zapasu mocy)

https://youtu.be/Qd88ojjY3KI
  • Piotrek Milupa lubi to

#797 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:09

Możesz rzucać przykładami. Kolega szuka jakiejś dobrej szybkiej wklejki w tych parametrach czyli +/-0,5-5g. Słuchamy z uwagą

Oczywiście pierwsza z brzegu seria od Matagi Super Mebaru :)

 

W międzyczasie wrzucę mój filmik z akcją finezzy '19 w tych gramaturach. Ostrzegam że nie jest to kij dla osób które płaczą że im okoń 12cm uciekł. Akcja od 4:45 (plecionka 0.4 ani słabszy fc nie były w stanie wykorzystać pełnego zapasu mocy)

I co to ma pokazać?

Takich sytuacji w zeszłym sezonie miałem co najmniej kilka, tylko chyba nie to jest clue sprawy.



#798 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:19

Chyba najbardziej cenne i wiarygodne są oceny wygłaszane przez wielu uzytkownikow i tego należy się trzymać :)
W moim przypadku sympatia do GL zrodziła się jeszcze zanim pojawiła się tzw. "moda" na te firmę. Podstawowa sprawa to dobór właściwego modelu do techniki łowienia i łowiska.
Przerzuciłem już kilkanaście modeli, a obecnie
używam budżetowej Finezzy UX i jigowego Silverado z których to wędek jestem bardzo zadowolony :)
Oczywiscie w moim arsenale są tez wędki z pracowni zbudowane na wyselekcjonowanych blankach takich firm jak Lamiglas czy St. Croix, ale zawsze przy wyborze na pierwszym miejscu stawiam własne preferencje...

#799 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:42

Oczywiście pierwsza z brzegu seria od Matagi Super Mebaru :)
 

I co to ma pokazać?
Takich sytuacji w zeszłym sezonie miałem co najmniej kilka, tylko chyba nie to jest clue sprawy.


Dzięki za odpowiedź podpowiedź.
A na filmie widać jak kapitalnie ten kij pracuje pod rybą. Mega szybki i nie daje rybie złapać oddechu nawet na ułamek sekundy. Odczucia łowiącego podczas holu są nie do opisania. Blank na pewno nie suchy a ugięcie całkiem bciekawe i z czasem się w nim można zakochać. Ja tak mam :)

#800 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:42

[quote name="nyny" post="2850720" timestamp="1609528191"]Oczywiście pierwsza z brzegu seria od Matagi Super Mebaru :)

Jaki model masz na myśli TR80, czy TR74? I do jakiego kija GL to porównujemy? Bo do Finezza nuovo GNFS-6102UL-S lub Finezza 19, o której pisze Wojtek kilka postów wyżej, nie można tego porównać. Matagi są zdecydowanie mocniejsze, obie 80 i 74 obsłużą komfortowo przynęty 6gr + guma 2”, a dołem poniżej 1.5gr, już raczej słabo, z czym 6102UL-S poradzi sobie bez problemu.