Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki Graphiteleader


  • Please log in to reply
1161 replies to this topic

#801 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 20:52

[quote name="nyny" post="2850720" timestamp="1609528191"]Oczywiście pierwsza z brzegu seria od Matagi Super Mebaru :)

Jaki model masz na myśli TR80, czy TR74? I do jakiego kija GL to porównujemy? Bo do Finezza nuovo GNFS-6102UL-S lub Finezza 19, o której pisze Wojtek kilka postów wyżej, nie można tego porównać. Matagi są zdecydowanie mocniejsze, obie 80 i 74 obsłużą komfortowo przynęty 6gr + guma 2”, a dołem poniżej 1.5gr, już raczej słabo, z czym 6102UL-S poradzi sobie bez problemu.

Cała seria nie było konkretów bo i podane założenia i wymogi były szczątkowe.

Zwróciłem uwagę, kolega przekaże i człowiek sobie zgłębi temat dobierając konkretny blank lub nie do swoich wymogów.

 

Przy dobrym ubiorze zjadają uniwersalnością oba te GL. Czucie to już chyba podłączone do wariatora trzeba by sprawdzać, która ma lepsze.

 

Co to znaczy mocniejsze? CW a moc to dwa różne aspekty i raczej nie mieszałbym tego.

Mam taką jedną wędkę opisaną CW jako 1-5 i raczej nie do dużego przeciążenia, jej moc to 16lb więc grubo... Także doprecyzuj o co chodzi bo sobie tak możemy rozmawiać nie mając punktu odniesienia...


Edited by nyny, 01 January 2021 - 20:55.

  • scOOtt likes this

#802 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 01 January 2021 - 20:54

Porównanie prawie trafne. Finezza 19 weźmie dołem 1g + 1,5 tanta na słowo honoru. Natomiast 1,2g już spokojnie ogarnie. Takie są moje spostrzeżenia

#803 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 20:57

Porównanie prawie trafne. Finezza 19 weźmie dołem 1g + 1,5 tanta na słowo honoru. Natomiast 1,2g już spokojnie ogarnie. Takie są moje spostrzeżenia

Dlatego Matagi poleciłem, bo dla mnie zakres obsługiwanych gramatur dołem i górą maja zbliżony...

Tylko, że ja miałem kije obu marek i połowiłem nimi trochę, i nie zgaduje po zerknięciu do katalogów :)


Edited by nyny, 01 January 2021 - 20:58.


#804 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Posted 01 January 2021 - 21:06

Cała seria nie było konkretów bo i podane założenia i wymogi były szczątkowe.
Zwróciłem uwagę, kolega przekaże i człowiek sobie zgłębi temat dobierając konkretny blank lub nie do swoich wymogów.

Przy dobrym ubiorze zjadają uniwersalnością oba te GL. Czucie to już chyba podłączone do wariatora trzeba by sprawdzać, która ma lepsze.

Co to znaczy mocniejsze? CW a moc to dwa różne aspekty i raczej nie mieszałbym tego.
Mam taką jedną wędkę opisaną CW jako 1-5 i raczej nie do dużego przeciążenia, jej moc to 16lb więc grubo... Także doprecyzuj o co chodzi bo sobie tak możemy rozmawiać nie mając punktu odniesienia...


Bardzo słuszna uwaga .
Mam Veloce RV GLVRC-68M opisany 5-14gr. Moc blanku 8-16lb. Opis z bez sensu bo 20gr + guma 3 całe podbija na głębokości 10m.
Mam również Veloce RV opisany również 5-14gr ale o mocy 10-20lb...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • guciolucky likes this

#805 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 01 January 2021 - 21:09

Nawet przyznając Ci rację i tak mam drugą najlepszą wędkę z solid tipem w tych parametrach na świecie hehe nie licząc finezzy prototype i super oczywiście :) Skąd zatem taka nagonka na GL i kiepskie opinie to nie wiem. Dajcie spokój. Można się rozejść

#806 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 21:13

Nawet przyznając Ci rację i tak mam drugą najlepszą wędkę z solid tipem w tych parametrach na świecie hehe nie licząc finezzy prototype i super oczywiście :) Skąd zatem taka nagonka na GL i kiepskie opinie to nie wiem. Dajcie spokój. Można się rozejść

Być może sami właściciele GL się tak nakręcają i chcą być przekonani, że tylko jedna droga jest i oni właśnie tą jedną "najlepszą" w ich mniemaniu drogą podążają.

Mało tego w każdym możliwym miejscu podkreślają jakie to nie zaje... cudo, to też nie pomaga w relacjach :)

Dla mnie te kije szału nie robią, nie traktuję ich jak święty gral i jedyny złoty środek, wot kije jakich jest całkiem niemało na rynku, jednemu się spodobają innemu nie. I piszę tutaj o walorach użytkowych, bo dla mnie wygląd ich to porażka (zwłaszcza ten sraczkowaty kolor) ale to akurat rzecz gustu i dyskutować ciężko wszak są różne preferencje co do wyglądu....

A że teraz jest na nie moda cóż, sporo osób chce być modnych i nie dopuszcza nic innego. Jednak trendy mijają, za chwile co innego będzie lansowane, tylko niektórzy na rynku są konstans :)


Edited by nyny, 01 January 2021 - 21:18.


#807 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 01 January 2021 - 21:20

To nie jest idealny kij do białorybu...
...jeśli chodzi o okonie to jest wiele alternatywnych rozwiązań, żeby nikogo nie urazić napiszę że równie czułych.

Przemku, czy te alternatywne rozwiązania, to przedstawione przez Ciebie TR80 i TR74?
Nie piszę tego złośliwie, ale chętnie poznam inne propozycje, ponieważ piszesz, że jest ich wiele. Oczywiście wędek, które przetestowałeś osobiście.

#808 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 21:24

Przemku, czy te alternatywne rozwiązania, to przedstawione przez Ciebie TR80 i TR74?
Nie piszę tego złośliwie, ale chętnie poznam inne propozycje, ponieważ piszesz, że jest ich wiele. Oczywiście wędek, które przetestowałeś osobiście.

Przejrzyj wątek o okoniówkach tam się swego czasu uzewnętrzniłem z przykładami i krótkim rozwinięciem co i dlaczego :)

U mnie aktualnie samych wędek do łowienia okoni będzie z 10 albo lepiej (przerzuconych pewnie 10x tyle jak nie więcej), i każda ma swoje zastosowanie więc też jednoznacznie ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie.



#809 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 posts
  • LokalizacjaEłk

Posted 01 January 2021 - 21:35

I tutaj dochodzimy do sedna dyskusji: nie da się przekonać osoby używającej dziesięciu różnych wędek do połowu okonia, że GL jest ok. Po prostu japończycy muszą wprowadzić na rynek jakieś dwadzieścia modeli z przeznaczeniem na okonia, wybierzemy z nich dziesięć i wtedy zaczniemy porównania. Teraz to GL nie ma nawet polotu.
Sorki, nie mogłem się powstrzymać.
  • strary and bho70 like this

#810 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 01 January 2021 - 21:38

Jeżeli rozpatrzymy aspekt uniwersalności GL w poszczególnych modelach, to rzeczywiście będzie tego niewiele, w stosunku do Matagi. Ale, jak pisałem kilka postów wyżej, ofert GL w Polsce jest z modeli, które są na rynek japoński. Natomiast oferta blanków Matagi jest optymalnie dobierana przez naszych importerów na nasz rynek, nasze metody połowu.
Nie upieram się, że GL, to cud miód i rodzynki, ale staram się być obiektywny i tym bardziej nie piszę, że inne marki to suchy chrust i badziew.

#811 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 21:47

I tutaj dochodzimy do sedna dyskusji: nie da się przekonać osoby używającej dziesięciu różnych wędek do połowu okonia, że GL jest ok. Po prostu japończycy muszą wprowadzić na rynek jakieś dwadzieścia modeli z przeznaczeniem na okonia, wybierzemy z nich dziesięć i wtedy zaczniemy porównania. Teraz to GL nie ma nawet polotu.
Sorki, nie mogłem się powstrzymać.

Ale do czego przekonywać? Przecież miałem GL i sprzedałem bo nie widziałem dla nich miejsca za moją szafą, więc w czym rzecz? Chyba tylko by zabłysnąć wpisem....

 

 

Jeżeli rozpatrzymy aspekt uniwersalności GL w poszczególnych modelach, to rzeczywiście będzie tego niewiele, w stosunku do Matagi. Ale, jak pisałem kilka postów wyżej, ofert GL w Polsce jest z modeli, które są na rynek japoński. Natomiast oferta blanków Matagi jest optymalnie dobierana przez naszych importerów na nasz rynek, nasze metody połowu.
Nie upieram się, że GL, to cud miód i rodzynki, ale staram się być obiektywny i tym bardziej nie piszę, że inne marki to suchy chrust i badziew.

Nie przypominam sobie bym pisał, że to chrust i badziew. Li tylko, że jak dla mnie szału nie ma i jest wiele porównywalnych jak nie lepszych konstrukcji...

Celowo pomijam wycenę tych wędek bo tutaj też byłoby pole do popisu  :)



#812 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 01 January 2021 - 21:51

GL mogą być alternatywą, dla wędek zbrojonych w pracowniach, nie jedynym słusznym wyborem. Czym więcej propozycji na naszym rodzimym rynku, tym lepiej dla nas wędkarzy, więcej możliwości poznawczych, szersze horyzonty :)
Mam nadzieję, że kiedyś nasz rynek wędkarski będzie tak bogaty ofertowe, jak rynek rosyjski lub ukraiński :)
Ps. cenowo, tam też jest zdecydowanie lepiej niż u nas :)
  • Pescador de caña likes this

#813 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts

Posted 01 January 2021 - 22:00

Ale do czego przekonywać? Przecież miałem GL i sprzedałem bo nie widziałem dla nich miejsca za moją szafą, więc w czym rzecz? Chyba tylko by zabłysnąć wpisem....
 
 


Nie przypominam sobie bym pisał, że to chrust i badziew. Li tylko, że jak dla mnie szału nie ma i jest wiele porównywalnych jak nie lepszych konstrukcji...
Celowo pomijam wycenę tych wędek bo tutaj też byłoby pole do popisu  :)


Co do cen, to byś się zdziwił :) ja większość kupowałem bezpośrednio od naszego importera i cenowo wychodziło to wielokrotnie taniej niż kije z pracowni :) i GL nie są w kaktusie, czy korkogumie ;)
  • Pescador de caña likes this

#814 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 22:09

Co do cen, to byś się zdziwił :) ja większość kupowałem bezpośrednio od naszego importera i cenowo wychodziło to wielokrotnie taniej niż kije z pracowni :) i GL nie są w kaktusie, czy korkogumie ;)

Co nie przeszkadza być im dla mnie okropnie brzydkimi... i jak już kontekst pracowni to akurat w kwestii designu to jeszcze sporo wody musi upłynąć by się zbliżył do tego co wyczyniają wędkoroby. Pomijam cały aspekt budowy i doboru samego blanku bo to jest nieporónywalne z seryjniakami choćby nie wiem jakim królewskim rodowodem chciały się legitymować.

Tylko chyba teraz poruszyłeś tremat, który nie bardzo pasuje do tego o czym jest ten wątek, bardziej pasowałby do innego w którym aktualnie toczy się dyskusja pracowniane vs seryjne.

 

p.s. Ceny znam, wszystko kwestia konkretnych porównań co i za ile dostajemy u innych producentów jak i pracowni....


Edited by nyny, 01 January 2021 - 22:12.

  • strary likes this

#815 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 01 January 2021 - 22:34

To wiesz że jest kilkaset złotych różnicy między GL a matagi z pracowni w podobnych komponentach.

#816 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 01 January 2021 - 22:37

To wiesz że jest kilkaset złotych różnicy między GL a matagi z pracowni w podobnych komponentach.

 

Tu jest tak wielkie pole manewru, że może być taniej, porównywalnie jak i wiele drożej oczywiście mowa o podobnej klasy blanku i osprzęcie wszystko zależy kto co jak i gdzie :)



#817 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 02 January 2021 - 07:09

Z mojego doświadczenia jest to spora różnica nawet biorąc pod uwagę GL brane z polskiego sklepu. Ale rzeczywiście żeby zamknąć już temat, każdy indywidualnie musi ocenić i porównać co się bardziej opłaci.

No i w zeszłym tygodniu przyleciała do mnie okoniowa Qualia z nowego wypustu, pierwsza z serii (numerek BH001)
Ubrana na lekko w tytany, przedłużona i pod kolor Vańka zrobiona :)
W niedziele byłem potestować, i jest dobrze :)
Więcej opiszę jak trochę dłużej nią połowię.
 
7trqzf.jpg

Twój kij z skss i tą grafitową rurką wygląda jak setki wędek z rodmasu. Tylko te niebieskie omotki czynią go jeszcze brzydszym. Żeby nie było - brzydkie Tiro nuovo w podobnym ujęciu, przepraszam że przy sztucznym świetle i bez takiego ładnego tła :(

Attached Files


  • bogdan333 likes this

#818 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,688 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 02 January 2021 - 08:58

Z mojego doświadczenia jest to spora różnica nawet biorąc pod uwagę GL brane z polskiego sklepu. Ale rzeczywiście żeby zamknąć już temat, każdy indywidualnie musi ocenić i porównać co się bardziej opłaci.

Twój kij z skss i tą grafitową rurką wygląda jak setki wędek z rodmasu. Tylko te niebieskie omotki czynią go jeszcze brzydszym. Żeby nie było - brzydkie Tiro nuovo w podobnym ujęciu, przepraszam że przy sztucznym świetle i bez takiego ładnego tła :(

Miałeś zamknąć ten temat........



#819 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 02 January 2021 - 09:48

Chodziło o kwestię finansową. Jest zamknięta. Teraz będziemy sypać sloganami że wygląd to rzecz gustu, o tym się nie dyskutuje. U mnie w odpowiedzi na krytykę kolegi kawa na ławę - GL brzydkie ale są jeszcze brzydsze.
Wszystkie można pokochać :)
  • dante and bogdan333 like this

#820 OFFLINE   Kluson

Kluson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 posts
  • LokalizacjaSouth- East
  • Imię:Marcin

Posted 02 January 2021 - 10:15

Możesz rzucać przykładami. Kolega szuka jakiejś dobrej szybkiej wklejki w tych parametrach czyli +/-0,5-5g. Słuchamy z uwagą

W międzyczasie wrzucę mój filmik z akcją finezzy '19 w tych gramaturach. Ostrzegam że nie jest to kij dla osób które płaczą że im okoń 12cm uciekł. Akcja od 4:45 (plecionka 0.4 ani słabszy fc nie były w stanie wykorzystać pełnego zapasu mocy)

https://youtu.be/Qd88ojjY3KI

Cześć. Czy ten model finezzy 19 to tubular czy wklejka? Planuje kupić finezze19 tubular 1-7gr. głównie pod pstrągi z jeziora i rzeki na główki już od 1.5 gr.
P.s. gdyby filmik z youtuba nazwać modelem wędki to miałby zdecydowanue więcej wyświetleń, ponieważ ludzie szukają infornacji o tych wędkach których jest mało na rynku.