Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dki Graphiteleader


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1161 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 post贸w
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 02 stycze艅 2021 - 10:39

Ta ca艂a przepychanka nie ma 偶adnego sensu ,jednemu sie podoba to a drugiemu tamto ,trzeci natomiast ma wykichane jak wygl膮da ma  艂owi膰 ,kto艣 inny zwraca uwag臋 na kompon臋ty z jakich kij zosta艂 z艂o偶ony ,jeszcze inny szuka czego艣 pod siebie i czy to b臋dzie kij  z pracowni czy sklepu jest bez znaczenia liczy si臋 tylko aby to by艂o to czego szuka ,wyrzut ,d艂ugo艣膰 to tylko dwa z wielu kryteri贸w jakimi si臋 kupuj膮cy kieruje ,s膮 osoby mniej lub bardziej wymagaj膮ce ,wyst臋puje te偶 ograniczenie finansowe ,przyk艂ad贸w jest du偶o ,ale pisanie 偶e co艣 jest najlepsze albo naj艂adniejsze to jak m贸wienie 偶e Sylwester z Tvp to Sylwester marze艅 ,Bo kto艣 tak powiedzia艂 i tak musi by膰 ,cz臋艣膰 pewnie to potwierdzi ale cz臋艣膰 na pewno nie .Nie ma  naj艂adniejszej i najlepszej w臋dki ,jest du偶y wyb贸r i ka偶dy mo偶e sobie co艣 wybra膰 wed艂ug w艂asnych kryteri贸w z ograniczeniami lub bez 



#822 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 11:20

Mariusz. Da艂bym lubi臋 to ale, to chyba najd艂u偶sze zdanie, jakie uda艂o mi si臋 przeczyta膰 i zrozumie膰....  Chyba. :lol:


U偶ytkownik popper edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2021 - 11:20


#823 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2021 - 13:48

Trudne sprawy i wybacz mi w jednym, 艣wietny temat na poprawienie humoru.
  • Kacper Knia藕 lubi to

#824 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 14:17

Z mojego do艣wiadczenia jest to spora r贸偶nica nawet bior膮c pod uwag臋 GL brane z polskiego sklepu. Ale rzeczywi艣cie 偶eby zamkn膮膰 ju偶 temat, ka偶dy indywidualnie musi oceni膰 i por贸wna膰 co si臋 bardziej op艂aci.

Tw贸j kij z skss i t膮 grafitow膮 rurk膮 wygl膮da jak setki w臋dek z rodmasu. Tylko te niebieskie omotki czyni膮 go jeszcze brzydszym. 呕eby nie by艂o - brzydkie Tiro nuovo w podobnym uj臋ciu, przepraszam 偶e przy sztucznym 艣wietle i bez takiego 艂adnego t艂a :(

 

Oj, kto艣 chyba ma mocny b贸l tylnej cz臋艣ci cia艂a.

Tak mocny, 偶e pr贸buje co艣 na si艂臋 udowadnia膰...

Akurat z tym patykiem to paln膮艂e艣 jak kul膮 w p艂ot  :)

Po pierwsze ta konstrukcja jest specjalnie zrobiona i wymaga艂a pewnych uproszcze艅 wizualnych, to nie jest "jaka艣 tam rurka grafitowa" i nie jest wstawiona dla wygl膮du to dwa. Trzy, ten kij jest dodatkowo przed艂u偶ony, cztery spacing jest fenomenalny i wyciska z tego blanku maksa - czego nie mo偶na o seryjniakach z tak膮 stanowczo艣ci膮 powiedzie膰. Pi臋膰 omotki s膮 tak dobrane by moje niebieskie certaty i granatowe va艅ki nie czu艂y dysonansu kolorystycznego i mi si臋 tak podoba znacznie bardziej ni偶 to co ma miejsce w GL...

 

Ale, 偶eby nie by艂o to jedziemy, oczywi艣cie te okoni贸wki r贸wnie偶 moje:

1.
Za艂膮czony plik  matagi_1_1000.jpg   72,96 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅

2.

Za艂膮czony plik  20200223_154956_2_1000.jpg   65,95 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅

 

Wi臋cej mi si臋 nie chce wstawia膰 bo to i tak bez sensu.

 

To tak apropo tego Twojego wynurzenia, o setkach takich samych.... 

Dla mnie ju偶 dawno ta rozmowa pozbawiona jest sensu, bo w艂a艣cicieli GL prze艣wiadczonych o tym 偶e dorwali 艣wi臋tego grala i nic innego nie ma startu to niestety nic nie przekona....

 

 

p.s. Przepraszam, 偶e tyle musia艂e艣 czeka膰 na odpowied藕 ale niekt贸rzy nie tylko patrz膮 na sprz臋t... ...ale g艂贸wnie go u偶ywaj膮 i co艣 do tego 艂owi膮 :)


U偶ytkownik nyny edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2021 - 14:18

  • guciolucky lubi to

#825 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 post贸w
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 02 stycze艅 2021 - 14:33

Trudne sprawy i wybacz mi w jednym, 艣wietny temat na poprawienie humoru.

Masz jaki艣 problem 


  • Biesan lubi to

#826 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4918 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 stycze艅 2021 - 17:10

Dzisiaj bardzo fajnie bra艂y ryby, cho膰 nie by艂y du偶e, na艂owi艂em si臋 jak trzeba. Klenie, jazie i okonie, rzeka Wad膮g miejscowo艣膰 Olsztyn. U偶ywa艂em matagi tr80 super mebaru, linka sunline siglon 0.2PE i gumki od @Cyprys-a na g艂贸wkach 1g.

Biegali te偶 m艂odzie艅cy z GL ale im nie bra艂o ;)

Za艂膮czony plik  IMG_20210102_144947.jpg   105,12 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20210102_141605.jpg   101,7 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅
  • nyny i skilos lubi膮 to

#827 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 17:17

Ja dzisiaj te偶 wyprowadzi艂em na spacer Matagi super mebaru tylko w wersji SGT ;)

Grubasy 偶ar艂y:

Za艂膮czony plik  134927514_247529110127499_8755789315587177838_n.jpg   143,52 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅

 

pozdro


U偶ytkownik nyny edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2021 - 17:18

  • popper, guciolucky i skilos lubi膮 to

#828 OFFLINE   Pescador de ca帽a

Pescador de ca帽a

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 post贸w
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imi臋:Mrevansh

Napisano 02 stycze艅 2021 - 17:49

Oj, kto艣 chyba ma mocny b贸l tylnej cz臋艣ci cia艂a.

Tak mocny, 偶e pr贸buje co艣 na si艂臋 udowadnia膰...

Zauwa偶y艂em 偶e  wyra偶anie swojej opinii od jakiego艣 czasu to dla innych ju偶 b贸l d...y. Swoj膮 opini臋 wyra偶aj膮 odwa偶nie ale odmienne zdanie u pozosta艂ych to kukle sw臋dz膮ce. Zabawne zw艂aszcza 偶e jeste艣 osob膮 kt贸ra wesz艂a na w膮tek GL by usilnie wykaza膰 偶e wszystkie w臋dki z tej firmy s膮 bee bo nie podpasowa艂y jeden czy dwa modele. Ale to ju偶 nie b贸l po艣ladk贸w tylko opinia rzeczoznawcy w  temacie. Tylko u艣miecham si臋 pod nosem i 偶ycz臋 sobie aby wi臋cej by艂o takich opinii. Mo偶e GL pozostan膮 bardziej niszowe jak to by艂o do tej pory. Na popularno艣ci tych kij贸w mi nie zale偶y, chyba 偶e u koleg贸w :)

 

 

Ale, 偶eby nie by艂o to jedziemy, oczywi艣cie te okoni贸wki r贸wnie偶 moje:

1.

2.

Wi臋cej mi si臋 nie chce wstawia膰 bo to i tak bez sensu.

 

 

Mi艂o widzie膰. Dw贸jka to ju偶 bliska imitacja finezzy super. Plusik :)

 

 

Przpraszam, 偶e tyle musia艂e艣 czeka膰 na odpowied藕 ale niekt贸rzy nie tylko patrz膮 na sprz臋t... ...ale g艂贸wnie go u偶ywaj膮 i co艣 do tego 艂owi膮 :)

 

nic nie szkodzi, te偶 by艂em na zwiadach. 

 

 

Biegali te偶 m艂odzie艅cy z GL ale im nie bra艂o ;)

 

Ojej naprawd臋 to sprz臋t 艂owi?

 

Mam ju偶 swoje dwa kije rok czasu. Dobrze ob艂owione i nie maj膮 dla mnie tajemnic. Maj膮 swoje zalety jak i wady. Ale jak czytam tak膮 "krytyk臋" GL na poziomie 0 to 偶ycz臋 krytykuj膮cym by nigdy nie si臋gn臋li ju偶 po grafity i zostali przy swoich ol艣niewaj膮cych xD otwieraj膮cych szerokie horyzonty i drzwi percepcji kije kt贸re naprawd臋 艂owi膮 ryby. GL nie 艂owi膮 ;)


U偶ytkownik Pescador de ca帽a edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2021 - 17:56


#829 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imi臋:Artur

Napisano 02 stycze艅 2021 - 17:55

Z tym Matagi i okoniem to kole艣 pomyli艂 w膮tki. Ten wy偶ej r贸wnie偶. Jak chcieli艣cie si臋 pochwali膰 sprz臋tem, kt贸ry zjada GL na 艣niadanie, to mo偶na to zrobi膰 w innym dziale, a nie tu za艣mieca膰.



#830 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 02 stycze艅 2021 - 18:48

Ojej.Ale rozpierducha.

A ja mia艂em Matagi,GL,Suzuki,Talony,Qualie...i w kategori okoni贸wki 8lb nic mnie tak nie pasuje jak przekl臋ty Teton.A od czasu jak Mekamil rzygowiny na r臋koje艣ci zmieni艂 na piank臋 to jeszcze wygl膮da jak w臋dka.Jak ja mam 偶y膰 teraz? ;)

呕arty na bok i powa偶nie-mia艂em kilka GL(g艂贸wnie casty),raczej by艂em zadowolony.Przerzucanie si臋 przez adwersarzy takimi czy innymi,nie do ko艅ca cz臋sto merytorycznymi argumentami nic nie da.Nigdy.Przede wszystkim dlatego 偶e preferencje(o poczuciu estetyki ju偶 nie wspominam)to sprawy nie podlegaj膮ce 偶adnemu usystematyzowaniu.Jeden kocha GL,drugi STC,trzeci Talony.Znajdzie si臋 i taki kt贸ry napisze 偶e Aliexpresy dzi臋ki relacji ceny do jako艣ci sa nie do pobicia.Odm贸wisz Pan kt贸remu艣 racji?Ja nie,bo i dlaczego?

Zeby nie by艂o tylko tak bez sensu jak powy偶ej,jeszcze s艂贸wko o Graphiteleaderach.Por贸wnaia do Matagi kt贸re pad艂y wy偶ej uwa偶am za troch臋 bezsensowne.G艂贸wnie dlatego 偶e Matagi to blanki kt贸re mo偶emy uzbroi膰 wedle w艂asnego widzimisi臋 a GL to gotowce.Osobne bajki,ka偶da ma swoje plusy i minusy.

Og贸lnie uwa偶am 偶e GL to bardzo fajne kije,kt贸re jednak偶e trzeba kupowa膰 poprzez macanie a nie entuzjastyczne oceny koleg贸w z forum.Opieraj膮c si臋 na suchych parametrach podanych przez producenta mo偶na si臋 bardzo zdziwi膰.Za艣 co do jako艣ci wykonania 偶aden z moich ani osobi艣cie przeze mnie ogl膮danych nie budzi艂 zastrze偶e艅.Ogl膮da艂em i maca艂em du偶o,do Art Rodu mam 20 min. jazdy.

Niech ka偶dy zostanie przy tym co lubi i czuje,nie ma w tym nic z艂ego.Gorzej jak to swoje uzna za jedynie s艂uszne i z zasady najlepsze :)

Czuj duch!



#831 OFFLINE   Pescador de ca帽a

Pescador de ca帽a

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 post贸w
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imi臋:Mrevansh

Napisano 02 stycze艅 2021 - 18:57

Pi膮teczka!
  • drag lubi to

#832 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 post贸w
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:12

Dawno takiej dzieciniady nie widzia艂em na forum. Je艣li komu艣 nie pasuje sprz臋t danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego w膮tek na forum?

#833 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:16

@drag: od pocz膮tku podkre艣la艂em -  wygl膮d kwestia gustu i  za ka偶dym razem 偶e to jest moje zdanie, to nie ja zacz膮艂em zdj臋ciami szafowa膰, by co艣 udowodni膰, jak si臋 okaza艂o kompletnie z czapy bior膮c pierwszy lepszy m贸j kij nie maj膮c poj臋cia po co i do czego zosta艂 zbudowany i co z czego wynika....

Dyskusja toczy艂a si臋 o w艂a艣nie alternatywy dla tych 艣wi臋tych grali od GL... bo kto艣 by膰 mo偶e niefortunnie napisa艂 przy kilku 偶e to debesciaki nie akcentuj膮c kompletnie faktu, 偶e wg. niego

...niestety zabrak艂o tego, zabrak艂o te偶 ze w danych sytuacjach, technice itede itepe.

By膰 mo偶e jakby wyznawcy reglgii GL dopuszczali 艣wiadomo艣膰 istnienia alternatyw, oraz tego 偶e kto艣 mo偶e mie膰 inne preferencje tudzie偶 ob艂owi艂 sporo sprz臋tu i mo偶e ma jakie艣 wnioski do przedstawienie to i by dyskusja zamkn臋艂a si臋 szybko.

Przecie偶 zwraca艂em nie raz uwag臋, 偶e mo偶e temat powinien trafi膰 do w膮tku w臋dka seryjna vs robiona etc.

 

Matagi ca艂kiem przypadkiem si臋 znalaz艂o, bo przyk艂ad贸w mo偶e by膰 ca艂e mn贸stwo jak s艂usznie podkre艣li艂e艣...

Mam wra偶enie, te偶 偶e raczej nie mo偶na 藕le powiedzie膰 o GL, m贸wimy dobrze albo wcale, bo potem jest si臋 ods膮dzanym od czci i wiary...



#834 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4918 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:23

Dawno takiej dzieciniady nie widzia艂em na forum. Je艣li komu艣 nie pasuje sprz臋t danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego w膮tek na forum?


Producent nie jest w艂a艣cicielem w膮tku. W膮tek jest publiczny a kraj wolny tak samo jak s艂owo...

#835 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:25

Dawno takiej dzieciniady nie widzia艂em na forum. Je艣li komu艣 nie pasuje sprz臋t danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego w膮tek na forum?

Pewnie po to by poszerza膰 horyzonty i nie by膰 zamkni臋tym w jednym ma艂ym kr臋gu i wiedzie膰 co si臋 w 艣wiecie dzieje...

Mo偶e tego w艂a艣nie brakuje niekt贸rym by zerkn臋li dalej ni偶 tylko na podw贸rko GL...



#836 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imi臋:Artur

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:35

A mo偶e niekt贸rzy nie chc膮 patrze膰 dalej ni偶 pow贸rko GL, bo im to w zupe艂no艣ci wystarczy. 


  • drag lubi to

#837 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:39

A mo偶e niekt贸rzy nie chc膮 patrze膰 dalej ni偶 pow贸rko GL, bo im to w zupe艂no艣ci wystarczy. 

Ka偶demu wedle potrzeb...

...tylko z tak w膮skim podw贸rkiem ci臋偶ko o rzetelne informacje i obiektywizm w dyskusjach dotycz膮cych sprz臋tu do 艂owienia,0 i polecania jako jedynie s艂usznych i najlepszych zawsze i wsz臋dzie...

I tego powt贸rz臋 kilka razy zabrak艂o w tym w膮tku :)


U偶ytkownik nyny edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2021 - 19:40


#838 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imi臋:Artur

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:43

Jak Ty piszesz, 偶e Matagi zjada na 艣niadanie GL, to wg. Ciebie to jest rzetelna informacja? 



#839 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:53

Jak Ty piszesz, 偶e Matagi zjada na 艣niadanie GL, to wg. Ciebie to jest rzetelna informacja? 

Przeczytaj dyskusj臋 od pocz膮tku, potem mo偶emy podywagowa膰...



#840 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imi臋:Artur

Napisano 02 stycze艅 2021 - 19:56

Ca艂a seria nie by艂o konkret贸w bo i podane za艂o偶enia i wymogi by艂y szcz膮tkowe.

Zwr贸ci艂em uwag臋, kolega przeka偶e i cz艂owiek sobie zg艂臋bi temat dobieraj膮c konkretny blank lub nie do swoich wymog贸w.

 

Przy dobrym ubiorze zjadaj膮 uniwersalno艣ci膮 oba te GL. Czucie to ju偶 chyba pod艂膮czone do wariatora trzeba by sprawdza膰, kt贸ra ma lepsze.

 

Co to znaczy mocniejsze? CW a moc to dwa r贸偶ne aspekty i raczej nie miesza艂bym tego.

Mam tak膮 jedn膮 w臋dk臋 opisan膮 CW jako 1-5 i raczej nie do du偶ego przeci膮偶enia, jej moc to 16lb wi臋c grubo... Tak偶e doprecyzuj o co chodzi bo sobie tak mo偶emy rozmawia膰 nie maj膮c punktu odniesienia...

A to niby co jest? Przy dobrym ubiorze zjadaj膮 uniwersalno艣ci膮 oba te GL. Ja napisa艂em na 艣nidanie, u Ciebie mo偶e by膰 na kolacj臋.

A w膮tek czytam od pocz膮tku Twoich wypocin.