Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1161 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 styczeń 2021 - 10:39

Ta cała przepychanka nie ma żadnego sensu ,jednemu sie podoba to a drugiemu tamto ,trzeci natomiast ma wykichane jak wygląda ma  łowić ,ktoś inny zwraca uwagę na komponęty z jakich kij został złożony ,jeszcze inny szuka czegoś pod siebie i czy to będzie kij  z pracowni czy sklepu jest bez znaczenia liczy się tylko aby to było to czego szuka ,wyrzut ,długość to tylko dwa z wielu kryteriów jakimi się kupujący kieruje ,są osoby mniej lub bardziej wymagające ,występuje też ograniczenie finansowe ,przykładów jest dużo ,ale pisanie że coś jest najlepsze albo najładniejsze to jak mówienie że Sylwester z Tvp to Sylwester marzeń ,Bo ktoś tak powiedział i tak musi być ,część pewnie to potwierdzi ale część na pewno nie .Nie ma  najładniejszej i najlepszej wędki ,jest duży wybór i każdy może sobie coś wybrać według własnych kryteriów z ograniczeniami lub bez 



#822 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 styczeń 2021 - 11:20

Mariusz. Dałbym lubię to ale, to chyba najdłuższe zdanie, jakie udało mi się przeczytać i zrozumieć....  Chyba. :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 02 styczeń 2021 - 11:20


#823 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 13:48

Trudne sprawy i wybacz mi w jednym, świetny temat na poprawienie humoru.
  • Kacper Kniaź lubi to

#824 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 14:17

Z mojego doświadczenia jest to spora różnica nawet biorąc pod uwagę GL brane z polskiego sklepu. Ale rzeczywiście żeby zamknąć już temat, każdy indywidualnie musi ocenić i porównać co się bardziej opłaci.

Twój kij z skss i tą grafitową rurką wygląda jak setki wędek z rodmasu. Tylko te niebieskie omotki czynią go jeszcze brzydszym. Żeby nie było - brzydkie Tiro nuovo w podobnym ujęciu, przepraszam że przy sztucznym świetle i bez takiego ładnego tła :(

 

Oj, ktoś chyba ma mocny ból tylnej części ciała.

Tak mocny, że próbuje coś na siłę udowadniać...

Akurat z tym patykiem to palnąłeś jak kulą w płot  :)

Po pierwsze ta konstrukcja jest specjalnie zrobiona i wymagała pewnych uproszczeń wizualnych, to nie jest "jakaś tam rurka grafitowa" i nie jest wstawiona dla wyglądu to dwa. Trzy, ten kij jest dodatkowo przedłużony, cztery spacing jest fenomenalny i wyciska z tego blanku maksa - czego nie można o seryjniakach z taką stanowczością powiedzieć. Pięć omotki są tak dobrane by moje niebieskie certaty i granatowe vańki nie czuły dysonansu kolorystycznego i mi się tak podoba znacznie bardziej niż to co ma miejsce w GL...

 

Ale, żeby nie było to jedziemy, oczywiście te okoniówki również moje:

1.
Załączony plik  matagi_1_1000.jpg   72,96 KB   18 Ilość pobrań

2.

Załączony plik  20200223_154956_2_1000.jpg   65,95 KB   18 Ilość pobrań

 

Więcej mi się nie chce wstawiać bo to i tak bez sensu.

 

To tak apropo tego Twojego wynurzenia, o setkach takich samych.... 

Dla mnie już dawno ta rozmowa pozbawiona jest sensu, bo właścicieli GL przeświadczonych o tym że dorwali świętego grala i nic innego nie ma startu to niestety nic nie przekona....

 

 

p.s. Przepraszam, że tyle musiałeś czekać na odpowiedź ale niektórzy nie tylko patrzą na sprzęt... ...ale głównie go używają i coś do tego łowią :)


Użytkownik nyny edytował ten post 02 styczeń 2021 - 14:18

  • guciolucky lubi to

#825 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 styczeń 2021 - 14:33

Trudne sprawy i wybacz mi w jednym, świetny temat na poprawienie humoru.

Masz jakiś problem 


  • Biesan lubi to

#826 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4981 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:10

Dzisiaj bardzo fajnie brały ryby, choć nie były duże, nałowiłem się jak trzeba. Klenie, jazie i okonie, rzeka Wadąg miejscowość Olsztyn. Używałem matagi tr80 super mebaru, linka sunline siglon 0.2PE i gumki od @Cyprys-a na główkach 1g.

Biegali też młodzieńcy z GL ale im nie brało ;)

Załączony plik  IMG_20210102_144947.jpg   105,12 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20210102_141605.jpg   101,7 KB   17 Ilość pobrań
  • nyny i skilos lubią to

#827 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:17

Ja dzisiaj też wyprowadziłem na spacer Matagi super mebaru tylko w wersji SGT ;)

Grubasy żarły:

Załączony plik  134927514_247529110127499_8755789315587177838_n.jpg   143,52 KB   17 Ilość pobrań

 

pozdro


Użytkownik nyny edytował ten post 02 styczeń 2021 - 17:18

  • popper, guciolucky i skilos lubią to

#828 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:49

Oj, ktoś chyba ma mocny ból tylnej części ciała.

Tak mocny, że próbuje coś na siłę udowadniać...

Zauważyłem że  wyrażanie swojej opinii od jakiegoś czasu to dla innych już ból d...y. Swoją opinię wyrażają odważnie ale odmienne zdanie u pozostałych to kukle swędzące. Zabawne zwłaszcza że jesteś osobą która weszła na wątek GL by usilnie wykazać że wszystkie wędki z tej firmy są bee bo nie podpasowały jeden czy dwa modele. Ale to już nie ból pośladków tylko opinia rzeczoznawcy w  temacie. Tylko uśmiecham się pod nosem i życzę sobie aby więcej było takich opinii. Może GL pozostaną bardziej niszowe jak to było do tej pory. Na popularności tych kijów mi nie zależy, chyba że u kolegów :)

 

 

Ale, żeby nie było to jedziemy, oczywiście te okoniówki również moje:

1.

2.

Więcej mi się nie chce wstawiać bo to i tak bez sensu.

 

 

Miło widzieć. Dwójka to już bliska imitacja finezzy super. Plusik :)

 

 

Przpraszam, że tyle musiałeś czekać na odpowiedź ale niektórzy nie tylko patrzą na sprzęt... ...ale głównie go używają i coś do tego łowią :)

 

nic nie szkodzi, też byłem na zwiadach. 

 

 

Biegali też młodzieńcy z GL ale im nie brało ;)

 

Ojej naprawdę to sprzęt łowi?

 

Mam już swoje dwa kije rok czasu. Dobrze obłowione i nie mają dla mnie tajemnic. Mają swoje zalety jak i wady. Ale jak czytam taką "krytykę" GL na poziomie 0 to życzę krytykującym by nigdy nie sięgnęli już po grafity i zostali przy swoich olśniewających xD otwierających szerokie horyzonty i drzwi percepcji kije które naprawdę łowią ryby. GL nie łowią ;)


Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 02 styczeń 2021 - 17:56


#829 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2021 - 17:55

Z tym Matagi i okoniem to koleś pomylił wątki. Ten wyżej również. Jak chcieliście się pochwalić sprzętem, który zjada GL na śniadanie, to można to zrobić w innym dziale, a nie tu zaśmiecać.



#830 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:48

Ojej.Ale rozpierducha.

A ja miałem Matagi,GL,Suzuki,Talony,Qualie...i w kategori okoniówki 8lb nic mnie tak nie pasuje jak przeklęty Teton.A od czasu jak Mekamil rzygowiny na rękojeści zmienił na piankę to jeszcze wygląda jak wędka.Jak ja mam żyć teraz? ;)

Żarty na bok i poważnie-miałem kilka GL(głównie casty),raczej byłem zadowolony.Przerzucanie się przez adwersarzy takimi czy innymi,nie do końca często merytorycznymi argumentami nic nie da.Nigdy.Przede wszystkim dlatego że preferencje(o poczuciu estetyki już nie wspominam)to sprawy nie podlegające żadnemu usystematyzowaniu.Jeden kocha GL,drugi STC,trzeci Talony.Znajdzie się i taki który napisze że Aliexpresy dzięki relacji ceny do jakości sa nie do pobicia.Odmówisz Pan któremuś racji?Ja nie,bo i dlaczego?

Zeby nie było tylko tak bez sensu jak powyżej,jeszcze słówko o Graphiteleaderach.Porównaia do Matagi które padły wyżej uważam za trochę bezsensowne.Głównie dlatego że Matagi to blanki które możemy uzbroić wedle własnego widzimisię a GL to gotowce.Osobne bajki,każda ma swoje plusy i minusy.

Ogólnie uważam że GL to bardzo fajne kije,które jednakże trzeba kupować poprzez macanie a nie entuzjastyczne oceny kolegów z forum.Opierając się na suchych parametrach podanych przez producenta można się bardzo zdziwić.Zaś co do jakości wykonania żaden z moich ani osobiście przeze mnie oglądanych nie budził zastrzeżeń.Oglądałem i macałem dużo,do Art Rodu mam 20 min. jazdy.

Niech każdy zostanie przy tym co lubi i czuje,nie ma w tym nic złego.Gorzej jak to swoje uzna za jedynie słuszne i z zasady najlepsze :)

Czuj duch!



#831 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:57

Piąteczka!
  • drag lubi to

#832 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:12

Dawno takiej dzieciniady nie widziałem na forum. Jeśli komuś nie pasuje sprzęt danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego wątek na forum?

#833 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:16

@drag: od początku podkreślałem -  wygląd kwestia gustu i  za każdym razem że to jest moje zdanie, to nie ja zacząłem zdjęciami szafować, by coś udowodnić, jak się okazało kompletnie z czapy biorąc pierwszy lepszy mój kij nie mając pojęcia po co i do czego został zbudowany i co z czego wynika....

Dyskusja toczyła się o właśnie alternatywy dla tych świętych grali od GL... bo ktoś być może niefortunnie napisał przy kilku że to debesciaki nie akcentując kompletnie faktu, że wg. niego

...niestety zabrakło tego, zabrakło też ze w danych sytuacjach, technice itede itepe.

Być może jakby wyznawcy reglgii GL dopuszczali świadomość istnienia alternatyw, oraz tego że ktoś może mieć inne preferencje tudzież obłowił sporo sprzętu i może ma jakieś wnioski do przedstawienie to i by dyskusja zamknęła się szybko.

Przecież zwracałem nie raz uwagę, że może temat powinien trafić do wątku wędka seryjna vs robiona etc.

 

Matagi całkiem przypadkiem się znalazło, bo przykładów może być całe mnóstwo jak słusznie podkreśliłeś...

Mam wrażenie, też że raczej nie można źle powiedzieć o GL, mówimy dobrze albo wcale, bo potem jest się odsądzanym od czci i wiary...



#834 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4981 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:23

Dawno takiej dzieciniady nie widziałem na forum. Jeśli komuś nie pasuje sprzęt danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego wątek na forum?


Producent nie jest właścicielem wątku. Wątek jest publiczny a kraj wolny tak samo jak słowo...

#835 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:25

Dawno takiej dzieciniady nie widziałem na forum. Jeśli komuś nie pasuje sprzęt danego producenta to po jakiego grzyba odwiedza jego wątek na forum?

Pewnie po to by poszerzać horyzonty i nie być zamkniętym w jednym małym kręgu i wiedzieć co się w świecie dzieje...

Może tego właśnie brakuje niektórym by zerknęli dalej niż tylko na podwórko GL...



#836 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:35

A może niektórzy nie chcą patrzeć dalej niż powórko GL, bo im to w zupełności wystarczy. 


  • drag lubi to

#837 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:39

A może niektórzy nie chcą patrzeć dalej niż powórko GL, bo im to w zupełności wystarczy. 

Każdemu wedle potrzeb...

...tylko z tak wąskim podwórkiem ciężko o rzetelne informacje i obiektywizm w dyskusjach dotyczących sprzętu do łowienia,0 i polecania jako jedynie słusznych i najlepszych zawsze i wszędzie...

I tego powtórzę kilka razy zabrakło w tym wątku :)


Użytkownik nyny edytował ten post 02 styczeń 2021 - 19:40


#838 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:43

Jak Ty piszesz, że Matagi zjada na śniadanie GL, to wg. Ciebie to jest rzetelna informacja? 



#839 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:53

Jak Ty piszesz, że Matagi zjada na śniadanie GL, to wg. Ciebie to jest rzetelna informacja? 

Przeczytaj dyskusję od początku, potem możemy podywagować...



#840 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:56

Cała seria nie było konkretów bo i podane założenia i wymogi były szczątkowe.

Zwróciłem uwagę, kolega przekaże i człowiek sobie zgłębi temat dobierając konkretny blank lub nie do swoich wymogów.

 

Przy dobrym ubiorze zjadają uniwersalnością oba te GL. Czucie to już chyba podłączone do wariatora trzeba by sprawdzać, która ma lepsze.

 

Co to znaczy mocniejsze? CW a moc to dwa różne aspekty i raczej nie mieszałbym tego.

Mam taką jedną wędkę opisaną CW jako 1-5 i raczej nie do dużego przeciążenia, jej moc to 16lb więc grubo... Także doprecyzuj o co chodzi bo sobie tak możemy rozmawiać nie mając punktu odniesienia...

A to niby co jest? Przy dobrym ubiorze zjadają uniwersalnością oba te GL. Ja napisałem na śnidanie, u Ciebie może być na kolację.

A wątek czytam od początku Twoich wypocin.