Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Graphiteleader


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1156 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 styczeń 2021 - 19:41

Ja czytałem ten wątek przed kupnem pierwszego GL. Polecam bo szkoda kasy na błędy.

#862 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2021 - 20:15

Corto GORTS-732L-T


To przecież typowy kij Ajing-owy i taka ma mieć charakterystykę...
O tym właśnie wcześniej pisaliśmy, bo główny "problem" osób krytykujących GL polega na złym doborze serii.

#863 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 styczeń 2021 - 20:40

Tak może problemem jest chęć adaptacji kija pod swoje potrzeby, a który to kij stworzony został do innych zadań.wtedy rozczarowanie gwarantowane.niestety kosztowne testy, to i frustracja duża...
  • mariusz! i Pescador de caña lubią to

#864 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 04 styczeń 2021 - 20:50

Ładne wykonanie i zadbany egzemplarz :)



#865 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 04 styczeń 2021 - 21:59

Tak może problemem jest chęć adaptacji kija pod swoje potrzeby, a który to kij stworzony został do innych zadań.wtedy rozczarowanie gwarantowane.niestety kosztowne testy, to i frustracja duża...

... wylewająca się na forum. 

 

Kilka Twoich słów postawiło ten Świat z powrotem na nogi  :highfive:



#866 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2021 - 22:20

To przecież typowy kij Ajing-owy i taka ma mieć charakterystykę...
O tym właśnie wcześniej pisaliśmy, bo główny "problem" osób krytykujących GL polega na złym doborze serii.

 

 

Tak może problemem jest chęć adaptacji kija pod swoje potrzeby, a który to kij stworzony został do innych zadań.wtedy rozczarowanie gwarantowane.niestety kosztowne testy, to i frustracja duża...

Zaryzykuje stwierdzenie, że co najmniej jeden jak nie więcej (i tu nie myślę o sobie broń boże) piszący w tej dyskusji i ujmę to delikatnie nie pałający miłością do przedmiotów tego wątku raczej pojęcie o zastosowaniu i używaniu wędek ma. Sądzę też i graniczy to z pewnością, żę ma ją na wystarczającym poziomie by uwagi odnośnie niezrozumienia do czego dany typ wędki służy chyba nie były dobre akurat w tym przypadku. Z takim bagażem doświadczeń może oczekiwać dokładnie tego czego nie dostaje tu tylko odnajduje gdzie indziej, a mając łapach reprezentantów potrafi stwierdzić, który dla niego jest lepszy... Więc to tez jest ważny pryzmat przez, który należy postrzegać niektóre wypowiedzi, i myślę że bardziej obiektywny niż niejednego dumnego posiadacza grafitowego lidera, który się naczytał, kupił i to musi być zaj... bo tak piszą w internetach i nie dopuszcza innych alternatyw.


Użytkownik nyny edytował ten post 04 styczeń 2021 - 22:24

  • strary lubi to

#867 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 04 styczeń 2021 - 22:22

To przecież typowy kij Ajing-owy i taka ma mieć charakterystykę...
O tym właśnie wcześniej pisaliśmy, bo główny "problem" osób krytykujących GL polega na złym doborze serii.

Wiem jaki to kij, mam inne "Aji" i używam i żeby było śmieszniej też japońskie ;)

 

Edytka: a najśmieszniejsze, że mam też polskie Ajingi ;) i używam z radością :)


Użytkownik strary edytował ten post 04 styczeń 2021 - 22:30


#868 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 styczeń 2021 - 06:17

Zaryzykuje stwierdzenie, że co najmniej jeden jak nie więcej (i tu nie myślę o sobie broń boże) piszący w tej dyskusji i ujmę to delikatnie nie pałający miłością do przedmiotów tego wątku raczej pojęcie o zastosowaniu i używaniu wędek ma. Sądzę też i graniczy to z pewnością, żę ma ją na wystarczającym poziomie by uwagi odnośnie niezrozumienia do czego dany typ wędki służy chyba nie były dobre akurat w tym przypadku. Z takim bagażem doświadczeń może oczekiwać dokładnie tego czego nie dostaje tu tylko odnajduje gdzie indziej, a mając łapach reprezentantów potrafi stwierdzić, który dla niego jest lepszy... Więc to tez jest ważny pryzmat przez, który należy postrzegać niektóre wypowiedzi, i myślę że bardziej obiektywny niż niejednego dumnego posiadacza grafitowego lidera, który się naczytał, kupił i to musi być zaj... bo tak piszą w internetach i nie dopuszcza innych alternatyw.

Masz rację ,nie wątpię w znajomość tematu ,ale czasem po parametrach patrząc można zabłądzić ,jednak nie tak wcale rzadko customy też wpadają na giełdę jako "to jednak nie to czego szukałem" .Moim zdaniem z seryjnych gotowy ,GL  w kilku modelach które macałem ,daje radę(nie jest ideałem ,mi zdarzało się przerabiać po swojemu seryjne kije( Major Crafty Travele ) więc zawsze coś można dla siebie poprawić.), Generalnie bazowanie na gustach innych ,może być zgubne ,co nie znaczy ,że wielu z nas coś nie musi podpasować .Plusem gotowca na dobrych komponentach jest to, że jest dostępny ,można sprawdzić czy pasuje jak nie to odłożyć.



#869 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 05 styczeń 2021 - 06:39

Wiem jaki to kij, mam inne "Aji" i używam i żeby było śmieszniej też japońskie ;)

Edytka: a najśmieszniejsze, że mam też polskie Ajingi ;) i używam z radością :)

jak tak piszesz pewnie niebawem tymi kijami Japończycy będą "ajingować" u siebie (i to jest chyba jednak śmieszniejsze).

Zaryzykuje stwierdzenie, że [...]

Lepiej nie ryzykuj. Te wędki kosztują niemało i nie zawsze spełniają oczekiwania użytkowników. Kiedy tak się dzieje - kasa plus rozczarowanie- naprawdę trzeba zaraz wylewać wiadra pomyj na wszystkie produkty GL? Czasem też mam chęć wykrzyczeć na forum że kołowrotki Shimano ssają więc doskonale rozumiem. Ale nie róbmy tego bo to do niczego nie prowadzi w żadnej dyskusji. Do tego dochodzi jak sądzę jeszcze jeden krótki aspekt, mianowicie im dłużej się nie używa danego sprzętu tym jego wady urastają w oczach exużytkownika do niewyobrażalnych rozmiarów ;)
Nie ma kija nad kije zaspokajającego upodobania wszystkich wędkujących. Jestem miłośnikiem ale nie fanatykiem. Sam bym nie chciał mieć u siebie w szafie wielu modeli GL.
Każda seria jest inna, polecam poczytać przed zakupem o bardzo konkretnym modelu niż kierować się zasadą że to przecież zaj...y Graphiteleader. Co może się stać?... Halinka bierę, raz się żyje :)

Edit.
Na plus dla Was że zaczęliście wymieniać konkretne modele. Niestety nie potrafię się do nich odnieść bo sam mam tylko dwa kije, koledzy łącznie siedem ale żaden nie ma corto ani finezzy nuovo

Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 05 styczeń 2021 - 07:22


#870 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2021 - 06:51

Wiem jaki to kij, mam inne "Aji" i używam i żeby było śmieszniej też japońskie ;)

Edytka: a najśmieszniejsze, że mam też polskie Ajingi ;) i używam z radością :)


To przytocz proszę przykłady takich japońskich kijow do 10g o mocy Light z których tak jesteś bardzo zadowolony.

Blanki zaprojektowane na polski rynek (np.Qalia) mają tyle wspólnego z ajing-iem, co Ja z baletem :)
  • Maciek_7 lubi to

#871 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 09:40

To przecież typowy kij Ajing-owy i taka ma mieć charakterystykę...
O tym właśnie wcześniej pisaliśmy, bo główny "problem" osób krytykujących GL polega na złym doborze serii.

 

 

Tak może problemem jest chęć adaptacji kija pod swoje potrzeby, a który to kij stworzony został do innych zadań.wtedy rozczarowanie gwarantowane.niestety kosztowne testy, to i frustracja duża...

A Wy to sobie żarty robicie czy odkrywacie świat na nowo? Od dawna używa się u nas kijów z serii "Salmon & Steelhead" kijów "Bass" w wszelkich kombinacjach, kijow "Dropshot" i co tam jeszcze....

Jakie problemy z adaptacją tych wędek do naszych warunków? Do naszych ryb? Do naszych wód?

Nie widzę powodu aby kije z serii "aji" czy "eging rod" czy inne z kraju piszącego krzaczkami, były trudniej adaptowalne do naszych warunków.

 

Nie schodźmy tu do poziomu piaskownicy wędkarskiej.

 

Aaaa, @Rolen, z  japońskich ajingów to Varivasa VLL mam i sobie chwalę.


Użytkownik strary edytował ten post 05 styczeń 2021 - 10:20

  • mopar lubi to

#872 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2021 - 09:55

Nie widzę powodu aby kije z serii "aji" czy "eging rod" czy inne z kraju piszącego krzaczkami, były trudniej adaptowalne do naszych warunków.

Nie schodźmy tu do poziomu piaskownicy wędkarskiej.


Spróbuj zatem jakiejs FINEZZA-y od GL i nie zawracaj d...y , bo ajing-owe przykłady chyba Cię przerosły :)
  • Artek, Pickerel i Pescador de caña lubią to

#873 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:15

Niech lepiej zostanie przy swoich adaptacjach xD

#874 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2021 - 13:23

Warto sobie trochę poczytać, aby później nie być rozczarowanym.

Poniżej cenna lektura dla tych co niby coś wiedzą, a jednak nic z tego nie wynika ;)
http://jerkbait.pl/t...zyli-co-z-czym/

#875 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2021 - 22:09

.

Użytkownik gajosik edytował ten post 05 styczeń 2021 - 22:18

  • marekD i bubas lubią to

#876 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 20:10


Przykład omotkowania w wysokim modelu GL, (zdjęcie ze złamaną szczytówką). Przy wędce do 4g takie bulwy są niedopuszczalne gdyż wpływają na charakterystykę wędki.

http://jerkbait.pl/t...osres-6102l-hs/

#877 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 12 styczeń 2021 - 21:25

Przykład omotkowania w wysokim modelu GL, (zdjęcie ze złamaną szczytówką). Przy wędce do 4g takie bulwy są niedopuszczalne gdyż wpływają na charakterystykę wędki.

http://jerkbait.pl/t...osres-6102l-hs/

No na pewno mogło by to być zrobione lepiej,dużo lepiej.Tylko kto ustala charakterystykę wędki?Bo jak mniemam kupujemy gotowy produkt, czyli wędkę z określonym charakterem i albo on nam pasuje,albo nie.



#878 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 12 styczeń 2021 - 21:28

Przykład omotkowania w wysokim modelu GL, (zdjęcie ze złamaną szczytówką). Przy wędce do 4g takie bulwy są niedopuszczalne gdyż wpływają na charakterystykę wędki.

http://jerkbait.pl/t...osres-6102l-hs/

Coś mi się wydaje, że zaczynasz szukać problemu tam, gdzie go nie ma i masz alergię na GL. Patrzysz na zdjęcie słabej jakości, nie znasz średnicy wklejki i potrafisz ocenić ilość omotki i lakieru oraz ich wpływ na charakterystykę i pracę wędki. Szacun. Z ciekawości otworzyłem kilka postów naszych rodbuilderow i powiem Ci, że na tym GL ilość omotki i lakieru jest taka sama. Tylko średnica wklejki jest bardzo mała i tak to wygląda. Ale każdy ma prawo do swoich przemyśleń i opinii. Nie wiem, czy miałeś tego GL w ręku, jednak zapewniam, że nie ma to wpływu na zachowanie szczytówki.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#879 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2021 - 22:52

Średnica, prawidłowo wykonanej omotki, jest w granicach swojego przebiegu, prawie jednakowa. Oczywiście, za końcem przelotki wykonuje się dwa nawinięcia na blanku, mają one długość odpowiadającą dwóm średnicom nici czyli praktycznie niezauważalną. Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że omotka ma dwie wyraźne średnice grubości dzielące ją mniej więcej w połowie długości...

Wyżej, proszono mnie o przykłady błędów omotkowania w wędkach GL, jest okazja to pokazuję przykłady. Nie mam na celu komentowania konkretnego egzemplarza, tak zwyczajnie jest w produktach GL. Stosunek do producenta mam obojętny. Tylko i wyłącznie, nazywam rzeczy po imieniu a co widać na zdjęciu to każdy sam oceni własnym "okiem" bez urazy.
  • strary, saitt i Pescador de caña lubią to

#880 ONLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 styczeń 2021 - 14:13

Dobrze że kupuje kije oglądając je w sklepie a nie opierając się na zawartości wątków tematycznych.Zresztą nie tylko wędek się to tyczy.Gdy dobre kilka miesięcy po zakupie i uzywaniu nowego Rangemana przeczytałem na forum zegarkowym Casio cały jego wątek włos mi się zjeżył na głowie na jakie to gówno wydałem całkiem sporo kasy.Refleksja przyszła po chwili-zaraz zaraz,przecież ja ten sikor mam,wszystko działa jak należy a bzdury w wątku wypisuja głównie ci co go ewentualnie w necie na zdjeciu widzieli.

Coraz częściej tutaj też się tak dzieje,w wielu wątkach.Wszyscy wszystko wiedzą.Szkoda czytać,bo za chwilę się okaże że juz nie tylko Stella ale wszystko inne jest do dupy.I wystarczy spojrzec na zdjęcie żeby to wiedzieć,wcale nie trzeba używać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych