Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

5 BLEDOW W LOWIENIU MUSKY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 październik 2008 - 09:05

Jedno jest pewne koledzy = trzeba zaciąć i to zdrowo! Pierwsze co musky robi po wyczuciu przynęty to ... praca głową :D Dlatego tyle różnych obrazków w kalendarzach gdzie pokazują musky z głową nad lustrem wody i rozbryzgami - tak rzeczywiście jest.

#42 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2008 - 11:49

Pierwsza czesc relacji uswiadamia jednak, ze do takiej wyprawy rozsadnie jest sie przygotowywac grubo przed nia. No i...wazna jest kondycja...zarowno fizyczna (liczba godzin podrozy), jak i psychiczna (np. to co na lotnisku) :D
Jesli chodzi o rundke po domu towarowym Cabelas to masz Remek szzcescie, ze nie zabrali Cie do BassProShopa...ponoc jeszzce wieksza stodola.
Kupujemy niby w sklepach internetowych, gdzie rowniez jest ogrom sprzetu ale to nie to samo klikac myszka a zobaczyc ten kram organoleptycznie.
Jak przed kazdymi zakupami trzeba miec jasno okreslone co sie chce kupic, inaczej konczy sie smutno (przede wszystkim dla portfela)... <_<

W drugiej czesci wyraznie znac, ze 1sze starcie bylo udane. Namierzyliscie ryby, miejsca......poznanie slabych i mocnych punktow sprzetu i mozliwych technik (ciekaw jestem ile czasu trolingowaliscie?)Uczynione zostalo jednym slowem rozpoznanie pola walki. :D
No i do tego to wsztystko we wspanialej scenerii otaczajacej przyrody.

Najciekawsze jest polaczenie GPSa i mapy zamknietego w jednym pudelku z duzym wyswietlaczem. Mapa papierowa jest wtedy tylko dodatkiem, w razie jak elektronika padnie albo...z powodu ogromu akwenu, ktorego nie sposob objac na niewielkim wyswietlaczu.

Bardzo mi sie podobalo i czekam na nastepne czesci bo widze, ze tego sie nie da przekazac inaczej.

Gumo

#43 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 październik 2008 - 14:41

ja mam pytanie dotyczace musky. czy te ryby maja inna budowe kregoslupa w czesci @szyjnej@ niz nasz szczupak?
wiele razy oladajac zdejecia tych ryba odnislem wrazenie ze ich glowa jest jakgdyby bardziej @ruchoma@.
czy to tylko moje przewidzenia?
pozdrawiam!

#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 październik 2008 - 15:03

Dokładnie nie wiem - pytanie np. do Romana Pietrzaka ale ... na pewno mają inną budowę niż szczupaki. Objawia się to w polowaniu na ofiarę i ... to co odkryli ludzie i skutecznie wykorzystują -> ósemka. Szczupak nie reaguje na ósemki, ba ... jak Ciebie zobaczy na łodzi to ucieka gdzie pieprz rośnie. Musky inaczej. Zawężają pole widzenia i idealnie kontrolują ofiarę w wąskiej przestrzeni. Dlatego zdarza się, że musky, podczas ósemek może nawet przywalić w łódź i dlatego .... ósemki robi się jak najobszerniejsze by przynęta nawet na chwilę nie uciekła z pola widzenia ryby.

#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 październik 2008 - 15:06

Gumo, a jakże byłem w BPS ... dlatego w relacji były te trzy kropeczki :D BPS to wypas na max'a, ale nie będę wyprzedzał faktów. Ponadto ... to co na stronach i w katalogach ma się ni jak do tego co w sklepie - wybór i ceny inne :D

Będzie też o Echo+GPS w jednym :D My mieliśmy wersję ekonomiczną ale Tadek z Darkiem mieli wersję PRO :D

#46 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 15 październik 2008 - 17:20

ODCINEK OSTATNI PIATY pt....farciarzu sprowokowales,zaciales,...i co dalej... :unsure:
ok mamy rybe na haku albo ona nas ...jak wiemy hamulec jest dokrecony na beton mocny kij itd .co robimy zeby jej nie wyjac ?
1. czekamy na reakcje ryby
2. podnosimy kij do gory aby wedka amortyzowala wwszystkie szarpniecia rybska
3.zaczynamy delikatnie sciagac rybe do lodzi
Z mojego skromnego doswiadczenia wiem jedno nigdy ale to nigdy nie unosimy wedki wyzej niz nasze biodro ta ryba po zacieciu i tak spedza 90 % czasu na powierzchni i w powietrzu a sami wiecie jak ciezko jest kontrolowac rybe nie w wodzie,po drugie zadnego myslenia z naszej strony cala akcja holu musi byc szybka a nawet bardzo szybka zasada jest prosta ryba w lewo my w prawo akcja= reakcja ...zero subtelnosci im dluzej go holujesz tym masz wiecej szans ze go stracisz... <_< Remek widzial jak moja ryba po zacieciu wyszla do polowy z wody i od razu zaczal sie hol kiedy nasz przewodnik zapytal sie dlaczego spadla odpowiedz byla jedna byla za mala wieksze po zaciecia zostaja w wodzie B) :mellow:
i to by bylo na tyle wiem jedno ciezko jest w to wszystko uwierzyc ale kiedy raz tego sprobujesz to na lowienie szczupakow bedziesz patrzyl zupelnie inaczej ...pozd jacek

#47 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 październik 2008 - 07:53

Jeśli ktoś lubi męską walkę, w powietrzu, z efektownymi wyskokami to polecam trzymać wędkę w górze. Dla mięczaków są inne style :D

#48 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 21 październik 2008 - 22:10

Ciekawa technika



#49 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 październik 2008 - 22:33

Podstawowa technika przy lodzi sa 0 i 8 ale wedkarze zawsze kombinuja . Poniewaz muskie czesto krazy wokol lodzi jest wiec czas zeby poeksperymentowac i tu na tym filmie widzimy cos co bym nazwal przepraszam za wyrazenie - kurwikami - w koncu ten muskie naprawde sie wkurzyl i zebral chwosta . Na Vermilionie Tadek nas zawiozl do Zatoki Siwego ...tak nazwal zatoke w ktorej czesto lowi i nakreca filmy Bob Meshikomer ktory akurat prowadzi program Simply Fisching i tu pojawia sie tez na tym filme ...moze to akurat jest krecone na Vermlion Lake .Zatoka jest niesamowicie duza i prawie cala z roslinami ktore sie czubami wynuzaja . Mysmy tam wedkowali przy bardzo duzym wietrze i tez nam muskie wyszly . Gdzie niegdze stercza zatopione pale i pamietam ze za jednym stal muskie . ech wspomnienia .....
z Bobem Meshikomer spotkalismy sie na Wystawie Muskie Show 2008 i mamy z nim zdiecie .

#50 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 22 październik 2008 - 05:23

Dobry filmik, widac ze facet lowi muskie nie od dzisaj. Tak wszelkie 8 i 0 warto wykonywac jesli muskie jest zaraz przy lodce ale jesli zobaczymy muskie podazajacego za przyneta wczesniej tj. kilka metrow od lodki wystarczy nagle zmienic kierunek pod katem prostym przynety czyli wykonac tzw. L ( Cholera niedlugo powstanie caly alfabet dla tej ryby :mellow: ) Osobiscie to wyprobowalem kiedy lowiac na malego spinnerbaita zobaczylem baby muskiego podazajacego za moja przyneta, gwaltowny ruch wedka w prawo i ryba w mnieniu oka przywalila w kija
http://img391.imageshack.us/img391/179/dsc00070qk3.jpg

#51 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 październik 2008 - 06:48

A mnie cieszy, że muskie wywinął się spod regulaminu o fotografii ;)

#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 07:33

Ciekawa technika



Świetny film! Jak tu nie fascynować się taką rybą.

Pozdrawiam
Remek

#53 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 październik 2008 - 07:37

Niesamowity filmik. Co za durna ryba... <_< :mellow: :D B) :huh:

Łódka, chlapiąca wędka, goście gadający nad uchem, a ta i tak zagryzła po kilku próbach....

#54 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 08:18

Oj Baloo ... zakochałbyś się ... uwierz mi. :D

#55 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 październik 2008 - 08:24

czytam od dłuższego czasu wątek o amerykańskiej wyprawie Remka a takze o połowach musky i zastanawia mnie jedno. Czy ta ryba, mam na mysli okazałą sztukę, reaguje kiedykolwiek na mniejsze wabiki? Oglądając przynęty na musky nie mogę pozbyc sie wrazenia, ze to strasznie wielkie kloce. Czy są jakieś okresy, warunki środowiskowe czy inne przyczyny dla których musky zaczyna reagować na mniejsze wabiki?

Szczupak jest pod tym względem chyba inny. Ze swojej praktyki zauwarzyłem, że te rzeczne warciańskie chętniej atakują 5-7 cm przynety, a żyjace w wielkopolskich jeziorach gustuja raczej w wiekszych wabikach.

pozd JW :D

#56 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 październik 2008 - 08:27

Tu jest ciekawy FILMIK a szczególnie podoba mi się moment jak gość zacina, a przynęta jak torpeda przelatuje mu koło ucha :mellow:

#57 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 22 październik 2008 - 08:35

A mnie cieszy, że muskie wywinął się spod regulaminu o fotografii ;)


Chyba tak, ale z drugiej strony.... czy musky znajduje się w spisie? B)

#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 październik 2008 - 08:41

Tak Jurku łowi się na małe woblery. Jest to często stosowany trick w przypadku kiedy nie łowi się na duże przynęty :D Wcale się nie nabijam ale takie własnie informacje przekazywał nam jeden z przewodników.

Pozdrawiam
Remek

#59 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2008 - 08:42

No wlasnie, to co napisal @Jerzy nurtowalo mnie juz grubo przed wyprawa remkowa.
No bo, jezeli sa takie momenty, ze mozna cieniej to...wali sie w gruzy caly swiatopoglad polowu tej ryby.

Wielka przyneta - bardzo mocny kij(bo innym nie sposob przesunac w pysku wielkiej przynety) - wariacki hol (bo sie kiepsko zahacza i jak dluzej to zejdzie).

Przy zalozeniu cienszego lowienia i tego, ze ryba sie zainteresuje taka przyneta zostaje wyeliminowanych kilka pdst problemow przy najczesciej opisywanych plowach Muskie.

Gumo

#60 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 październik 2008 - 08:42

Wspaniała ryba. Pełna egzotyka :huh: .
A przy okazji.
Kiedy kolejna częśc Remku?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych