Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy lowicie tylko na spinning?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 27 marzec 2014 - 18:13

Zaczynałem łowić w małej rzeczce spławikówką, po terajszemu był to float z centerpinem :D , korci mnie żeby w tym sezonie wrócić do początków - bez wiader zanęty, podestów, pomostów, tylko lekka wędka w garść,  trochę robaków, płatków, pszenicy niesłusznie zapomnianej, czy kukurydzy i dymamy parę kilometrów brzegiem, przystając w co ciekawszych miejscach.

Lubię łowić batem. W zeszłym sezonie w końcu ogarnąłem nieco swing tipa i polecam spróbować zamiast DS w stojących wodach.



#42 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 27 marzec 2014 - 19:04

Ja, jak pewnie większość z Nas, zaczynałem od spławiczka i gruntóweczki. Potem stwierdziłem że to jest już nudne i wielu już lat temu przerzuciłem się na spining.

Niestety po tych wielu latach stwierdziłem że spining też mnie już nudzi i zacząłem zabawe z castingiem :)  I nie wydaje mi się żeby mi się szybko znudził ;)

Choć powiem że ostatnio próbuje swoich sił w muszkarstwie, i powiem że zaczyna mnie to wciągać :D


Użytkownik fish28 edytował ten post 27 marzec 2014 - 19:05


#43 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 marzec 2014 - 21:10

Witam

 

99 % czsu który udaje mi się wygospodarować tylko spinning :D

Pozostały 1% głownie wiosną, poświęcam na  kilka wypadów z odległościówką w poszukiwaniu jeziorowego lina ( piekna i waleczna ryba).

 

Bardzo intryguje mnie muszkarstwo i mam nadzieje,że będę miał okazję kiedyś spróbować.


Użytkownik Kmicic edytował ten post 27 marzec 2014 - 21:11


#44 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 28 marzec 2014 - 00:35

95% sezonu na spinning, reszta to bolonka i przepływanka, kiedys dosc namietnie nawet , babcia sie ze mnie smiała  że przynajmniej ze 2 swinie by wychowała za te moje zanety.. raz udało mi sie nawet wycholowac 80cm karpia z rzeki na przyponie 0,12 i haku 14, sam karpiszon był zachaczony tylko za wąsik..  



#45 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2014 - 08:14

Zawsze na łodzi oprócz spiningów mam zestaw ze spławikiem do tego w schowku opakowanie lub dwa zanęty i puszka kukurydzy . Jak marnie współpracują okonie i inne zębate to szukam miejsca z ładnymi płociami i wypełniam czas przeznaczony na wędkowanie. Czasami trafi się jakiś fajny przyłów w postaci leszczy lub linów. Na delikatnym kijku z żyłką 0,14 to zawsze fajna zabawa. No i ta mina ludzi na brzegu jak obracam siatkę do góry dnem - bezcenne.


  • kotwitz lubi to

#46 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 09:48

Wyjazd na morze do Norwegii, 2-3 wypady splawikowofederowe, reszta spin.

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 28 marzec 2014 - 09:49


#47 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 28 marzec 2014 - 18:50

Zaczynałem jako 6-latek od spławika i pełnego zestawu (bata). Potem przez wiele lat doskonaliłem tą metodę. Wraz z wiekiem i doświadczeniem doszła odległościówka, potem metody gruntowe. Tak około 15 roku życia zafascynowałem się spiningiem i z nim "biegałem" po jeziorach Mazur południowych i Warmii aż do ukończenia studiów. Potem pochłonął mnie jeden gatunek - lin, pasja do tych ryb sprawiła że praktycznie stanowiły 90% mojego sezonu wędkarskiego. W grę wchodziły oczywiście metody spławikowe i gruntowe. W tak zwanym międzyczasie trochę zabawy z karpiowaniem ale czysto amatorsko, tak na marginesie wiele rozwiązań ze świata karpiowego można ze świetnymi rezultatami przenieść w celu łowienia kapitalnych linów, leszczy i karasi. Obecnie od dobrych kilku lat wraz z coraz mniejszą ilością czasu wróciłem do spiningu, który zawsze gdzieś tam był "we mnie" i nie wymaga ode mnie tylu przygotowań i czasu nad wodą co spławik czy grunt. Uwielbiam polować na okonie i podczas spiningowania to one stanowią 90% mojego czasu. Nie odpuszczam również moich linów i przy obecnej sytuacji pogodowej już dosłownie za chwilkę będzie najlepsza okazja na dobranie się do tych największych  :D .


Użytkownik Lars edytował ten post 28 marzec 2014 - 18:51


#48 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 kwiecień 2014 - 17:13

Pomylone garnki?

Ciekawe który to stopien wtajemniczenia w/g Sławek Opeln Bronikowski?

A co na to Szara Eminencja?



#49 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1192 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 08 kwiecień 2014 - 19:39

Ja tam czasami kawałek płota rozciągne lub ewentualnie prądem poczesze.

Co sie będę rozdrabniał. świnie muszą żreć

 

 

 

 

 

 

:P :P

hehe






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych