Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o wyczyszczenie i przesmarowanie kołowrotka / multika

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
968 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 14:23

Jeśli chodzi o smarowania tego kołowrotka przez Węgra, na pierwszym zdjęciu tzn.(zaraz po zdjęciem smaru) koło zębate przykręcone śrubką krzyżakową-to czy pod tym kołem też się czymś smaruje,czy wystarczy tylko tryby-pytam bo jak kiedyś posmarowałem w tym miejscu smarem -strasznie mułowato wszystko chodziło



#122 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 styczeń 2014 - 17:13

Jeśli chodzi o smarowania tego kołowrotka przez Węgra, na pierwszym zdjęciu tzn.(zaraz po zdjęciem smaru) koło zębate przykręcone śrubką krzyżakową-to czy pod tym kołem też się czymś smaruje,czy wystarczy tylko tryby-pytam bo jak kiedyś posmarowałem w tym miejscu smarem -strasznie mułowato wszystko chodziło

Pod tym kółkiem powinno być łożysko. Jeśli zamknięte ( najprawdopodobniej ), to nie smarujemy. Jeśli otwarte to smarujemy. Jeśli ślizgowe, też smarujemy.

Kółko jest odpowiedzialne za posuw szpuli. Podobnie jak na dolnym zdjęciu tzw. worm shaft czyli robal :) i wodzik.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 17 styczeń 2014 - 17:15


#123 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 18:47

Pod tym kółkiem powinno być łożysko. Jeśli zamknięte ( najprawdopodobniej ), to nie smarujemy. Jeśli otwarte to smarujemy. Jeśli ślizgowe, też smarujemy.

Kółko jest odpowiedzialne za posuw szpuli. Podobnie jak na dolnym zdjęciu tzw. worm shaft czyli robal :) i wodzik.

OK-rozumiem-dzięki :)



#124 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:14

Witam.     Po samodzielnym przesmarowaniu stradica 3000sfc miałem problem z jego pracą. Ponieważ mam niedaleko do Słubic zawiozłem kołowrotek do pana Józefa. Po 2 dniach kołowrotek był do odebrania. Łowiłem  nim przy -3 , i nie powiem żeby cieżko chodził. Przysłowiowe masełko tak jak stradic powinien kręcić. Dlatego polecam z własnego doświadczenia serwis Józefa Leśniaka .Myślę że  ten pan zna się na tym co robi ,a napewno zna sie na kołowrotkach. Przykładem jest mój stradic który kręci teraz mjodzio.


Użytkownik tom3 edytował ten post 24 styczeń 2014 - 15:09


#125 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:18

Taa.... witaj na forum.
  • kotwitz lubi to

#126 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:33

Ostatnio znajomy znalazł takie oto ogłoszenie http://allegro.pl/sm...20177554.html i zapytał się mnie, czy można powierzyć swoje kręciołki temu panu do serwisu. Ja, niestety z racji tego, że mam blisko joziego, to innych "speców" nie znam ale obiecałem, że się popytam. Stąd moja prośba do Was o opinie-jeśli ktoś oczywiście korzystał z usług.

Z góry dziękuję :)



#127 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:39

a nie lepiej korzystać z opcji sprawdzonych?



#128 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 31 styczeń 2014 - 12:57

Pewnie i tak, ale dobrze mieć alternatywę, poza tym możliwość osobistego załatwienia sprawy zawsze działa na "+"



#129 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 31 styczeń 2014 - 13:24

Ostatnio znajomy znalazł takie oto ogłoszenie http://allegro.pl/sm...20177554.html i zapytał się mnie, czy można powierzyć swoje kręciołki temu panu do serwisu.

Pewnie jakiś znudzony z ZK :-).



#130 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 styczeń 2014 - 13:44

Pewnie jakiś znudzony z ZK :-).

Marcin Ty to masz pomysła :lol:  :lol: :lol: . 


Użytkownik Jozi edytował ten post 31 styczeń 2014 - 13:52


#131 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 02 luty 2014 - 15:16

Witam.     Po samodzielnym przesmarowaniu stradica 3000sfc miałem problem z jego pracą. Ponieważ mam niedaleko do Słubic zawiozłem kołowrotek do pana Józefa. Po 2 dniach kołowrotek był do odebrania. Łowiłem  nim przy -3 , i nie powiem żeby cieżko chodził. Przysłowiowe masełko tak jak stradic powinien kręcić. Dlatego polecam z własnego doświadczenia serwis Józefa Leśniaka .Myślę że  ten pan zna się na tym co robi ,a napewno zna sie na kołowrotkach. Przykładem jest mój stradic który kręci teraz mjodzio.

No, "a prezes to jak pieniądze pożyczy to zaraz odda .":)



#132 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 marzec 2014 - 17:07

Witam, ostatnio na rybach wpadł mi do zmąconej mułem wody kołowrotek Team dragon fd 920i, niestety nie chodzi płynnie. Czy jest na forum osoba, która podjęła by się rozebrania i wyczyszczenia tego kołowrotka, oczywiście zapłacę. pozdrawiam



#133 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 31 marzec 2014 - 17:10

Hej, zapytaj Pana Józefa Leśniaka tu na forum, powinien pomóc :)



#134 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 31 marzec 2014 - 17:11

Jak jesteś z Warszawy lub okolic to Ci go od ręki na miejscu ogarnę w cenie smaru :D

#135 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:06

Pacjent zapuszczony ale mechanicznie zerowe ślady zużycia :D chyba najbardziej udany z rodzinki team dragona :D łożyska tam gdzie są potrzebne , tulejki tam gdzie są potrzebne , żadnych smiesznych spowalniaczy , blaszek sraszek i stosu podkładek :D w mojej skromnej opini zjada zaubero redy i nowe tedeki na śniadanie.
  • kotwitz lubi to

#136 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:43

Nie bardzo zrozumiałem, o które nowe "tedeki" Ci chodzi? Faktem jest, że są to super kołowrotki za takie pieniążki :)



#137 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 kwiecień 2014 - 15:53

O granatowe.

#138 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 05 kwiecień 2014 - 08:56

Czyli te nowsze TD już mają inne bebechy niż te starsze ?



#139 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 05 kwiecień 2014 - 09:08

Nie wiem czy inne, wiem jak wygląda nowy tedek po 2-3 sezonach a wiem jak wygląda kolejny już tedek z pierwszej serii którego rozbieralem po latach używania, może to przypadek a może nie, ale kolejny ze srebrnej serii w którym nawet najcienszej podkladeczki nie da się wcisnąć bo poprostu nie ma luzu, tak jakby praca nie robiła wrażenia na mechanizmie, nie ujmuje jakości nowym td, ale gdybym miał wybierać zaplacilbym więcej za uzywanego ze starej serii ale to tylko moja opinia.

#140 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 05 kwiecień 2014 - 10:54

Robiłem ostatnio dwa takie 920... Jeden sześcioletni, a drugi nówencja (takie maziu-maziu na dzień dobry, przed łowieniem).

Teoretycznie w środku wszystko identyczne ale... W nowiutkim kupa aluminiowych opiłków (głównie z wajchy od odłaczania oporówki bo wciskana na siłę i trochę "sie obrobila"), śrubka "od dupki" tez wkręcona "na chama" bo chińczyk nie miał czasu ustawić prosto "w gniazdku" blaszki, no i dodatkowa-zapasowa sprężynka "od oporówki", lekutko "podmielona" i przylepiona do smaru koło wałka slimakowego... Wpadła "monterowi" zapewne na nocnej zmianie, ciemno było, i tak została...Pewnie jakby się odlepiła w czasie łowienia, to wjechałaby między któreś zęby... :rolleyes:  W starym, plastiko-uszczelka pod blaszana dupką z czarnego gumo-plastiku rowno spasowana w nowym - twardy plastik, koloru "melanż z topionych butelek PET" czyli szaro-buro-zaciekowy i leży między korpusem a dupka tak jak se chce...

Tak z obserwacji pewnych prawidłowości, to mi wynika, że sporo modeli kołowrotków (głównie tych znad Jangcy), na początku, jak wchodzą na rynek wszystko cacy-bajka, a jak już się "przyjmą", ludzie chętnie kupują to się potem "napieprza na trzy zmiany", kombinuje jak by tu jeszcze co urwać z kosztów...  


  • michcio i NARA lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator