Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o wyczyszczenie i przesmarowanie kołowrotka / multika

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
968 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 16 styczeń 2014 - 13:28

Można ewentualnie kapnąć , nie dolewać :)



#102 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:33

RBTS! Tato!!! Hahaaa

A jak ma sie sprawa mieszania olejow ze smarami? Nie ma szans zeby jedno "scielo" drugie?

#103 OFFLINE   SYMBIOZA

SYMBIOZA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjabużysko
  • Imię:VOLF

Napisano 16 styczeń 2014 - 15:20

Hahaa :D

To naprawdę jest twój tato?

Nie możecie poprostu porozmawiać w domu?

???????


  • rej lubi to

#104 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:55

...Nie możecie poprostu porozmawiać w domu?
???????

Nie bardzo, Pele jest obecnie na wyspach.

Mieszanie smarów z olejami nie jest zalecane. Choćby dlatego, że smar i tak nie utrzyma więcej oleju. Poza tym nie wszystko można ze sobą mieszać. Ale gdyby kogoś korciło producenci podają informację co z czym, o ile w ogóle dopuszczają taką możliwość. Lepiej dobrać właściwy smar.
Smary niskotemperaturowe można spokojnie stosować nawet na silnych mrozach. Jeśli maszynka ciężko chodzi to znaczy, że zastosowano niewłaściwy smar (zakres temperatur, lepkość oleju bazowego czy konsystencja), lub położono smar na powierzchnie które powinny być smarowane olejem.

#105 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 16 styczeń 2014 - 20:02

Tato, ale patrz... ;)

 

Mam smar... kurcze... nie wiem, mitchella do kołowrotków na przykład (nie mam, tak teoretycznie się pierniczę ;) ) i z czym mam go wymieszać żeby się nie spaprał?

Jeśli mam smar który mi pasuje twardością, to go stosuję, jak nie, to nie mieszam z byle czym żeby nie "polepszyć"... wtedy kupuje lżejszy smar zamiast twardy+olej

 

Wiem że to zabawa starych ch.. w indian, ale jak mamy dobrze podejść do konserwacji sprzętu, to używajmy normalnego sprzętu.

To tak jakby ktoś chciał używać cały czas jednej gradacji papieru ściernego albo jednego rodzaju i koloru farby ;)

 

Jak przyjdzie mi w kołowrotku zastosować 3 różne smary i do tego jeszcze olej, to kupię 3 różne smary i olej... hobby nie jest tanie i bez tego, ale jak mam zaoszczędzić na smarowidle i zbabrać sobie nie tanie przecież kołowrotki.

 

Zawsze można też kupować tanie okumy, dragony i inne badziewie... wtedy można olać sprawe doboru smarowideł i pchać co się da, masło, smalec, skwarki...



#106 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:21

Mój olej który "zalewam"kołowrotki na mrozie zrobił się dużo mniej płynny :o -nie chciałbym widzieć jak w takich warunkach wygląda smar :ph34r: .O olejach silnikowych też różne bajery wypisują ale mróz zweryfikuje wszystko :D



#107 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:30

Ale jaki smar?

Ja tam z sumie nie mam takich problemów na razie, tu nie ma mrozów ;) raz na 5 lat się zdarzy, ale to pikuś, nie warto nawet brać pod uwagę :D



#108 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:16

Mój olej który "zalewam"kołowrotki na mrozie zrobił się dużo mniej płynny :o -nie chciałbym widzieć jak w takich warunkach wygląda smar :ph34r: .O olejach silnikowych też różne bajery wypisują ale mróz zweryfikuje wszystko :D

Znaczy się nieodpowiedni olej na warunki zimowe. Ale ponieważ nie warto w kręciołkach stosować smarowideł "letnich", trzeba stosować niskokrzepnęce "zimowe".
Przykładowo olej MWP ma tem. krzepnięcia - 60 st. C, do -35 st. C możesz go spokojnie używać, bez obawy o zmnianę lepkości i konsystencji.

#109 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 10:49

A co sądzicie o tym smarze http://allegro.pl/sm...3890262067.html



#110 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 styczeń 2014 - 11:03

A co sądzicie o tym smarze http://allegro.pl/sm...3890262067.html

Sam jest gęsty, "podrasowany" czerwonym dextronem do przekładni jest akceptowalny przez kołowrotki :) .Poszukaj, temat mobilitha460 dokładnie został przerobiony na forum.



#111 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 styczeń 2014 - 12:32

Sam jest gęsty, "podrasowany" czerwonym dextronem do przekładni jest akceptowalny przez kołowrotki :) .Poszukaj, temat mobilitha460 dokładnie został przerobiony na forum.


Józku a czy zamiast dextrona można zastosować 75w90 do skrzyń manualnych(taki akurat mam).
Czy taki olej można zastosować również jako oliwkę do łożysk i tam gdzie jest wymagana oliwka a nie smar?

#112 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 styczeń 2014 - 12:43

Józku a czy zamiast dextrona można zastosować 75w90 do skrzyń manualnych(taki akurat mam).
Czy taki olej można zastosować również jako oliwkę do łożysk i tam gdzie jest wymagana oliwka a nie smar?

Nie będę się wypowiadał czy można dextron to jest do wspomagania, TY mówisz o oleju.To chyba dwie różne bajki.

Do łożysk daję trochę dobrego  smaru+oliwka.Powiedzmy jak mam rozrzedzony mobilitch460 do przekładni to do łożyska daję trochę tego smaru+oliwka peena.



#113 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:09

A jeszcze taka stron e znalazłem http://www.haldorado...?articleid=3973



#114 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:18

Nie będę się wypowiadał czy można dextron to jest do wspomagania, TY mówisz o oleju.To chyba dwie różne bajki.

Do łożysk daję trochę dobrego  smaru+oliwka.Powiedzmy jak mam rozrzedzony mobilitch460 do przekładni to do łożyska daję trochę tego smaru+oliwka peena.

 


Dextron ma zastosowanie w układach wspomagania kierownicy i w automatycznych skrzyniach biegów dla tego zapytałem się o zastąpienie go olejem do skrzyni ale manualnej o oznaczeniu 75w90.

jeden i drugi olej służy do smarowania przekładni



#115 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:30

Nie będę się wypowiadał czy można dextron to jest do wspomagania, TY mówisz o oleju.To chyba dwie różne bajki.

 

To prawie ta sama bajka bo Dextron jest olejem do różnych tam hydraulicznych układów, do wspomagania i do skrzynek biegów...



#116 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:34

A jeszcze taka stron e znalazłem http://www.haldorado...?articleid=3973

Co prawda, to po węgiersku ani słowa nie kumam ale obrazki mi się spodobały... Szczególnie te z aplikowaniem smaru pod roleczkę i na osieczkę.. :D



#117 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:44

Co prawda, to po węgiersku ani słowa nie kumam ale obrazki mi się spodobały... Szczególnie te z aplikowaniem smaru pod roleczkę i na osieczkę.. :D

Bo to szkoła węgierska panie... Ale u nich ciepło, to można.

 

Ostatnimi czasy na rolkę ładuje smar Jaxona od Podeszwy + kropeleczka oliwki Cormorana. Taki się z tego kremik nawilżający do twarzy dla nastolatek robi. Moje rolki, kobiety w końcu, są tym zachwycone.



#118 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:44

Kurcze, ja to chyba z innej bajki jestem, ale Wy też tyle smaru ładujecie co ten Węgier? Nie mówię o przekładni ale o reszcie? wodziku, rolce, osi itp... ?



#119 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:45

Jak kiedyś, za młodu, tylko oliwkę lałem, mogłem tę czynność powtarzać codziennie. Teraz tylko raz na jakiś czas.


  • kotwitz lubi to

#120 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:47

Kurcze, ja to chyba z innej bajki jestem, ale Wy też tyle smaru ładujecie co ten Węgier? Nie mówię o przekładni ale o reszcie? wodziku, rolce, osi itp... ?

Po mojemu Węgier tak zupełnie źle nie zrobił. Nadmiar i tak się rozejdzie po obudowie. Lepiej więcej niż za mało.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator