Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelka pneumatyczna - jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2024 - 22:32

Zamówiłem , kupiłem , przyszło dzisiaj ... Nie mam specjalnych doświadczeń , ale jest lekka ( to na pewno w stosunku do Decathlon'owskiej ) i nieco zbyt mocno opinająca kark ( ja z tych małych , ale pakownych  :D ). Taki czy inaczej zostaje . Generalnie CCC , a nie przewiduję długotrwałego łowienie w tym rynsztunku , więc OK .Może po jutrzejszych przymiarkach coś jeszcze napiszę ...



#242 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 09 czerwiec 2024 - 01:58

Panowie proszę i szybką pomoc. Czy ta kamizelka jest całkowicie automatyczna czy tylko aktywowana ręcznie? Mam dwa opisy i sam już ich nie rozumiem. https://www.jula.pl/...wE&gclsrc=aw.ds. Oraz drugi https://www.marinepo...ket-uml-wb.html

#243 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 09 czerwiec 2024 - 07:46

Panowie proszę i szybką pomoc. Czy ta kamizelka jest całkowicie automatyczna czy tylko aktywowana ręcznie? Mam dwa opisy i sam już ich nie rozumiem. https://www.jula.pl/...wE&gclsrc=aw.ds. Oraz drugi https://www.marinepo...ket-uml-wb.html

Oczywiście, że jest automatyczna. Fragment opisu z linku "Samopompująca kamizelka ratunkowa aktywuje się natychmiast po zanurzeniu – jeśli stracisz przytomność i wpadniesz do wody, kamizelka obróci Cię do właściwego położenia w niecałe 10 s! Można ją oczywiście aktywować ręcznie"



#244 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 09 czerwiec 2024 - 10:59

Przepraszam ale wkradł się chyba błąd.tu jest opis ze strony na tej jest opisane że jest aktywowana manualnie czyli chyba recznie

https://www.marinepo...ket-uml-wb.html

 

Coś jest złego na stronie marinepool bo jak wklejam odnośnik to przekierowuje na inną kamizelkę jeśli by ktoś był miły i sprawdził na stronie marinepool kamizelka taka sama jak ta z Juli jest opisana jako manualna. https://www.marinepo...ket-wb-uml.html.  Ta jest poprawna i na rysunku jest opisane manual


Użytkownik gryzon edytował ten post 09 czerwiec 2024 - 11:06


#245 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 705 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 09 czerwiec 2024 - 12:40

Kupując kamizelkę automatyczną, czy jakakolwiek dmuchaną warto wydać trochę więcej kasy. Bo to już towar który musi być wykonany dobrze jakościowo. Musi odpalić, trzymać ciśnienie, być wygodny itd.

To nie kapok styropianowy gdzie każdy Chińczyk da radę.

 

Ja sobie chwale zakup crewsavera, już 3 rok leży w bakiście i nic się z nim nie dzieje  :D



#246 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 09 czerwiec 2024 - 12:46

Wszystko się zgadza. Ale chciał bym nie myśleć że jeśli ktoś daje 5 lat gwarancji mając świadomość że to może uratować życie sprzedaje bubel. Rozumiem kupując u chińskich sprzedawców ale Jula chyba jest zbyt dużym sklepem aby sprzedać gu.... Dodatkowo będę ja raczej mieć na jeziorach w sytuacji gdy rzeczywiście pogoda zmieni się na bardzo nie korzystną i nie zdążę dopłynąć do którego kolwiek brzegu. Bardziej mi chodzi czy jest błąd w opisie czy nie to zdjęcie.



#247 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 09 czerwiec 2024 - 14:16

Nie ma sensu kupowanie nawet najlepszej kamizelki po to, aby leżała w bakiście. Używam taką https://osprzetzegla...so-12402-3.html. Przywykłem, noszę cały czas i jestem z niej zadowolony



#248 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 czerwiec 2024 - 16:51

Mam dwie takie jak z linku Juli - aktywacja automatyczna lub ręczna..



#249 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 09 czerwiec 2024 - 17:36

Mam dwie takie jak z linku Juli - aktywacja automatyczna lub ręczna..

Czyli to normalny produkt z nabojem i tabletka która zareaguje po kontakcie z wodą. Dziękuję 



#250 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2024 - 12:43

Uwaga!!! Do jutra w Juli kamizelki ratunkowe po 229 zł.



#251 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 12 czerwiec 2024 - 13:46

Uwaga!!! Do jutra w Juli kamizelki ratunkowe po 229 zł.

już chciałem zamówić ale online niedostępne B)


Użytkownik Jacques edytował ten post 12 czerwiec 2024 - 13:51


#252 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2024 - 15:00

już chciałem zamówić ale online niedostępne B)

Coś nie tak robisz, przed chwla sprawdzałem i ponad 100 sztuk dostępne online. Wysyłka od 9,99.



#253 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2024 - 07:27

 bo ja chciałem czerwoną ale niedostępne

no to wziąłem czarną

dzięki Andrzej



#254 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 19 czerwiec 2024 - 20:03

Julowa kamizelka, zamówiłem koledze, dziś dotarła, wysyłana była z magazynu w Szwecji, taka informację dostałem na maila. Zamówiona 12 czerwca dziś dotarła.
Jak mi przekaże spostrzeżenia to tu opiszę.

Użytkownik daniel. edytował ten post 19 czerwiec 2024 - 20:06


#255 OFFLINE   pp99

pp99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 czerwiec 2024 - 11:56

mógłbym prosić o rekomendację jakiejś kamizelki kogoś kto się w niej "topił"? A może ktoś się "topił", potem wysuszył balon, ładnie złożył, wymienił pastylkę i nabój i "topił się" drugi raz? To by była prawdziwa rekomendacja! 

 

Średnio obiektywne są opinie osób osób które kupiły i są zadowolone bo kamizelka ładnie leży w bakiście lub nie uwiera w kroku? Moja chińska za 5 groszy też ładnie leży na pokładzie, wcale nie gorzej niż pneaumatyki za 1000 zł.

 

Czy te tanie z jula poprawnie reagują po wpadnięciu do wody? Ktoś przetestował to?



#256 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2024 - 12:02

mógłbym prosić o rekomendację jakiejś kamizelki kogoś kto się w niej "topił"? A może ktoś się "topił", potem wysuszył balon, ładnie złożył, wymienił pastylkę i nabój i "topił się" drugi raz? To by była prawdziwa rekomendacja! 

 

Średnio obiektywne są opinie osób osób które kupiły i są zadowolone bo kamizelka ładnie leży w bakiście lub nie uwiera w kroku? Moja chińska za 5 groszy też ładnie leży na pokładzie, wcale nie gorzej niż pneaumatyki za 1000 zł.

 

Czy te tanie z jula poprawnie reagują po wpadnięciu do wody? Ktoś przetestował to?

Osobiście topiłem się w wannie w kamizelce z decathlona tribord. Mechanizm był sporo po terminie i testowałem czy działa. Wszystko zadziałało. Nie utopliem się :) więc mogę polecić. 


  • pp99 lubi to

#257 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2024 - 13:33

Będzie film za kilka dni.
W sobotę jadę na urlop i mam zamiar młodego władować do wody w 5 letniej kamizelce tej co kolega testował w wannie. Jak się uda to zapodam tu linka. Nowa z Juki będę topił dopiero za 3 lata...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • rapek i pp99 lubią to