Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1293 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:19

podobno chcieli chronić duże ryby, bo trollingowcy je zabijają

 

 

Te same ryby co im inne gatunki wyjadają?

 

 

Jest zakaz praktycznie we wszystkich okręgach.

 

 

Jak z karami za trollowanie?


Użytkownik spy edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 13:51


#182 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:21

Ja słyszałem, że nabijają na pal :-)


  • mifek, rokorok i krystiano1981r lubią to

#183 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 14:03

 

Jak z karami za trollowanie?

 

Nie mam pojęcia. Na szczęście na Mazowszu nadal można.



#184 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 24 czerwiec 2014 - 15:31

Te same ryby co im inne gatunki wyjadają?

 

 

 

 

Jak z karami za trollowanie?

Kara karą ale jak to udowodnić i kto ma cię niby skontrolować w Lubelskim gnieżdzie wszelakiego kłusownictwa .



#185 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 15:50

Kara karą ale jak to udowodnić i kto ma cię niby skontrolować w Lubelskim gnieżdzie wszelakiego kłusownictwa .

 

No nie do końca tak jest. Jak masz przynętę w wodzie i poruszasz się na silniku to złamałeś przepisy i nie wybronisz się.

Poza tym Wisła tam jest dość mała i trollując jesteś wystawiony, a życzliwych na brzegu mnóstwo.

Co innego jak ktoś stawia błyskawicznie z rana (lub w nocy) siateczkę. To jest znacznie trudniej zauważyć. 

 

Tak więc kłusownictwo na Wiśle ma się dobrze, ale trolling to inna bajka. 


  • Przemek, spy i rózgaś lubią to

#186 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 19:16

Zazdrośniki porobili zakazów, bo na swojej wodzie nie umieją ryb złowić i tyle :-) Ściągało się siaty, sznury, a tam gdzie kilka wędek, po reprymendzie słownej i braku skruchy następowała seria dziesięciu bączków na pełnym gazie. Ryby nawet jednej nie zabrałem a potraktowano mnie jak szmaciarza. Ale z nogi też się poradzi :-) Może kiedyś zmądrzeją. A ryby zabrakło przed sezonem. Może myszy wyniesły ....



#187 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 24 czerwiec 2014 - 23:24

W tamtym roku ściągneliśmy 10 samołówek z piskorzami z dzikiej burty, uwalniając przy tym sumka około 120cm, wędki połamane, nie było przeproś,były groźby że spalą nam łodke itp itd,  a siaty stawiane są w lubelskim nie w nocy po cichu a w dzień w niedziele i nikomu to nie przeszkadza, no ale wiadomo zakaz trolingu uleczy nasze wody i uratuje sumy. Bardzo przykro mi to komentować bo znam temat, ajjj szkoda nawet gadać :( Pozdrawiam znających temat :(



#188 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:34

Pytałem w innym wątku, ale bez odpowiedzi. Gdzie jest uchwała Lubelskiego PZW o zakazie trollingu? Nigdzie nie znalazłem takiego przepisu że nie mogę trolować na lubelskiej Wiśle. Może ktoś mnie oświeci i poda numer uchwały? Oraz miejsce publikacji tej uchwały.



#189 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:38

Punkt 10 w zezwoleniu na wody lubelskie " Zakaz połowu na kusze i metoda trolingową". Uchwałe ciężko będzie znaleźć.



#190 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:44

Punkt 10 w zezwoleniu na wody lubelskie " Zakaz połowu na kusze i metoda trolingową". Uchwałe ciężko będzie znaleźć.

Niestety nie interesuje mnie zezwolenie roczne, bez podstawy prawnej czyli uchwały. Drukuje zezwolenie 3-dniowe w którym nie mam zakazu. I co w takim przypadku? Dodatkowo w uchwale odnośnie składek rocznych nie ma takiego wpisu. Więc kto kogo robi w wała? Znowu PZW szarego człowieka wali w rogi.

Przykład z innego podwórka, w zezwoleniu PZW Rzeszów jest zakaz używania na zalewie rzeszowskim silników spalinowych. Takiego zakazu PZW nie może wprowadzić bo nie jest właścicielem wody. :) No i bądź tu człowieku mądry i prawy, skoro na każdym kroku robią z ciebie debila.

 

Linki do zezwoleń i obostrzeń na wodach PZW Lublin:

http://www.pzw.org.p...eranie_zezwolen


Użytkownik robbox4 edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 09:17

  • spy i Maciek_7 lubią to

#191 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:05

U nas w Krakowie był zakaz używania silników spalinowych oraz łowienia w odległości mniejszej niż 50m od linii brzegowej na Wiśle.



#192 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:22

W tamtym roku ściągneliśmy 10 samołówek z piskorzami z dzikiej burty, uwalniając przy tym sumka około 120cm, wędki połamane, nie było przeproś,były groźby że spalą nam łodke itp itd,  a siaty stawiane są w lubelskim nie w nocy po cichu a w dzień w niedziele i nikomu to nie przeszkadza, no ale wiadomo zakaz trolingu uleczy nasze wody i uratuje sumy. Bardzo przykro mi to komentować bo znam temat, ajjj szkoda nawet gadać :( Pozdrawiam znających temat :(

To kupcie sobie wiatrówki i walcie do gnoi.Nie trzeba pozwolenia,nie ma ewidencji.



#193 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:56

Hle hle odpowiadam na post ze strony ósmej. Nie sądzę żeby łowił byczki a fakt sumami też bym gościa wyczynów nie nazwał. W okolice gdzie jeżdżę w tym roku na bolki grunciarzom trafia się masa sumków takich do 40-50 cm.

 

Czytałem w poniedziałek wstępniak Jacka Kolendowicza w Wędkarskim Świecie. Pisał o zmianach w RAPR, o zmniejszeniu limitów ilościowych... I tka mnie naszło, że nawet jak by limit czy to suma czy innych ryb ustalić na jedną w miesiącu to i tak by to nic nie zmieniło. 

 

Byłem otworzyć sezon sandaczowy na wodzie, do której mam wielki sentyment, mimo, że przetrzebiona jest dokumentnie. Podpłyną do mnie koleś, gadu gadu i pokazuje w siatce dwa szczupaki. Może nie metrowe ale niewiele im do tego brakowało. Pogadaliśmy, odpłynął... Po godzinie widzę ze już spływa do samochodu. Nie wrócił do domu, zostawił ryby w aucie i wrócił na wodę... Po około godzinie jego siatka wypełniła się kolejnym szczupakiem...

 

Nie chciałem rozpętywać wojny ani zaśmiecać wątku o sumach drapaniem ran i narzekaniem na obecny stan. Najzwyczajniej w świecie żółć mi się już przelała...


  • suhhar lubi to

#194 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 czerwiec 2014 - 10:29

W zeszłym roku czytam na stronie pzw Kraków że jest zakaz trolingu a od znajomego usłyszałem że jest zakaz pływania na spalinie no to dzwonię do okręgu ,odbiera jakaś pani i mówi że nie jest w temacie przełączyła mnie do jakiegoś gościa .

Pytam o zakaz pływania na spalinie mówi że nie ma takiego zakazu to pytam o troling odp można .

Na stronie okręgu zakaz i bądź tu mądry.



#195 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 25 czerwiec 2014 - 11:13

To kupcie sobie wiatrówki i walcie do gnoi.Nie trzeba pozwolenia,nie ma ewidencji.

Tylko weź później zaśnij na wiślanej przykosie ... :(


  • wykrzyknik lubi to

#196 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 czerwiec 2014 - 11:43

Witam, dziś od rana kopałem,kopałem i wykopałem ( kilka godzin na telefonie i upierdliwość :P ) w końcu podstawę  "prawną " zakazującą łowienie trolingowe na wodach okręgu LUBELSKIEGO:

Uchwała nr 29 z dnia 12.12 2013r podpisaną przez ZARZĄD OKRĘGU PZW LUBLIN.

No i chyba już po śliwkach :(  :(  :( .

PS: mają tą informację umieścić na stronie głównej PZW LUBLIN, dodatkowo jest też zakaz (i był) na wodach okręgu KIELECKIEGO oraz TARNOBRZESKIEGO :(  :( :(  :(  

 

INFORMACJA POCHODZI OD DYR.OKRĘGU PZW LUBLIN nr tele: 81 745 66 60


Użytkownik miramar69 edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 11:46


#197 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 13:10

@tomi78 : kretyńskiego i bardzo niebezpiecznego zakazu używania spalin już nie ma, jest zakaz trolingu. W Katowicach nie ma zakazu trollingu ale ... jest zakaz łowienia ze środków pływających na Wiśle ;]



#198 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 13:47

Na Wodach okręgów od katowic po morze wprowadza się zakaz łowienia ryb na wędki. Można tylko je oglądać. Same zakazy. Niech oni wszyscy nas w d... pocałują, bo żenada sięga zenitu.....

 

 

a czy jakbym chodził na szczudłach w wodzie po okręgu katowice to jest to środek pływający? :-)


Użytkownik rózgaś edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 13:49


#199 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 czerwiec 2014 - 13:52

 

 

 

a czy jakbym chodził na szczudłach w wodzie po okręgu katowice to jest to środek pływający? :-)

..musiałbyś zanurzyć cohonnesy w wodzie ;) ...


  • wykrzyknik i rózgaś lubią to

#200 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 14:30

Wielu wędkarzy którzy mają cokolwiek do powiedzenia w okręgach są do tyłu nie tylko z nowoczesnym wędkarstwem ale też ze sprzętem, przynętami czy metodami połowu. Boją się, że ci nowocześni wędkarze zabiorą im przyjemność z wędkowania, zabiorą ryby. Na mojej wiśle gdy płynę to często widzę na brzegu taki widok. Poruszenie i sensacja jak widok samochodu 100 lat temu.

 

 

116444_rodzina-surykatek.jpg


  • hlehle, szwagier.janusz i suhhar lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych