Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na troć z plaży.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:12

Możesz zdradzić gdzie robiłeś te przedłużki? Czy może to Twoja robota?

Częściowo moje (zaprojektowanie i pomysł ale brak odpowiedniego materiału na wklejkę)  a częściowo zrobił mi to Piotrek Matusiak (wklejka i poskładanie)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 07:21


#42 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:16

Witam,

China, China i jeszcze raz China ( Phenix, Dragon, Batson). Ja tam nie mam żadnych problemów skąd pochodzi blank ale musi spełniać dwa kryteria czyli być dobry plus mieć swoją cenę tez z China.

Tak to Wilk zapłacił 700 dolcow za chińska wedke z niby tytanami ale malutkimi więc i tanimi, dostał trochę obrzynow i cos, co nie nadaje sie do lowienia do jakiego było zrobione. Sukces jak by nie patrzeć polskiej myśli rodbuildingowej króla Juliana czyli sprzedać co jest i zgolic ile wlezie bo prowadzi sie przecież sklep cynamonowy tylko nigdy nie wiadomo czy kupi sie szynkę z Parmy czy tylko kaszane.

Wznoscie sie na piedestaly, piszcie jak to startową 20 to nawet idzie karpiowke obsluzyc ale i tak koniec końców to wszystko musi mieć odzwierciedlenie w realu. Inaczej o zgrozo tez chiński Konger za 10 % rzuca dalej :) :) :)

Bujo

#43 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:19

..kurde, mam pst 894 na 20tce startowej... i w tytanach po mcaości , na widok których niektórzy dostają wysypki  :P  ;)  i lata z niego masakrycznie. Podstawa to dobrać ringi do blanku a blank przynęt które ma obsługiwać...

P.S.  ... a i rzucać "trzeba umić :D "... kij sam  nie naładuje się, no jeszcze nie te czasy.... :P


  • popper lubi to

#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:22

Ale Yunan jest bardzo dobry .. bo oryginalny . Towarowa chińszczyzna królujaca na rynku i w gustach , ta jej cwaniakowata aura , mierzi mnie bardzo skutecznie .. :)



#45 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:42

 zaś na CD trzeba poczekać z miesiąc ale nie ukrywajmy warto.
 

Są już dostępne finalne wersje?



#46 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:45

..kurde, mam pst 894 na 20tce startowej... i w tytanach po mcaości , na widok których niektórzy dostają wysypki  :P  ;)  i lata z niego masakrycznie. Podstawa to dobrać ringi do blanku a blank przynęt które ma obsługiwać...

P.S.  ... a i rzucać "trzeba umić :D "... kij sam  nie naładuje się, no jeszcze nie te czasy.... :P

też nie za bardzo rozumiem Bujowy resentyment. od dłuższego czasu wszystkie badyle mam tak robione i na odległości nie narzekam, z tą jednak różnicą, że w tytany (koszty) się nie bawię, bo to tylko wędki :)



#47 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 10:09

mam dwie plażówki, bo trociowanie z plaży jest krótkie i intensywne, więc dobrze mieć zapasowy patyk. kołowrotek zapasowy też, o czym się przekonałem. warunki ciężkie, sprzęt potrafi szybko klęknąć.

 

905 niedawno macałem. nie chciałbym z tym biegać po plaży. jeśli węda ma pogodzić plażową troć z z sandaczowaniem to z phenixów najprędzej podpasi ci 895. przepłacz wydany hajs i puść wędkę w ludzi, nie ma sensu trzymać.



#48 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 kwiecień 2014 - 10:52

HM-X już zakupiłem, jak pojadę go przetestować napiszę kilka słów.

 

Niektórzy będą mówić, że za małe przelotki lub za mały dolnik, inni że zły blank. Ale szczerze mówiąc myślę, że wędka po prostu mi nie leży do takiego łapania i nie ma co tu rozwodzić. Myślę, że przede wszystkim źle dobrałem blank, a druga sprawa że może gdyby był inaczej zrobiony latałoby to dalej. 

 

N arazie wędke zatrzymam i zobaczę jak będzie się sprawować pod gumy. Szczerze wydaję mi się, że ten wędki by nikt ode mnie nie kupił, nawet gdybym spuścił z ceny 3 stówy. Poza tym miałbym trochę wyrzuty sumienia, bo jeśli coś jest tak jak nie powinno, nie lubię oszukiwać ludzi. Taki już mam zjebany charakter ; )



#49 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:03

też nie za bardzo rozumiem Bujowy resentyment. od dłuższego czasu wszystkie badyle mam tak robione i na odległości nie narzekam, z tą jednak różnicą, że w tytany (koszty) się nie bawię, bo to tylko wędki :)


Ok,

To jakie odległości osiągasz owymi Phenixami, tak w metrach nie po horyzont, daleko itd? Jaki kreciolek, plecionka/zylka i przyneta?

Bujo

#50 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:05

..kurde, mam pst 894 na 20tce startowej... i w tytanach po mcaości , na widok których niektórzy dostają wysypki  :P  ;)  i lata z niego masakrycznie. Podstawa to dobrać ringi do blanku a blank przynęt które ma obsługiwać...
P.S.  ... a i rzucać "trzeba umić :D "... kij sam  nie naładuje się, no jeszcze nie te czasy.... :P


Patryk,

Jak słyszę, że rzucać to trzeba umieć to mi juz wystarczy, wszystko czego chciałem sie dowiedzieć juz wiem.

Dziękuje,

Bujo

#51 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:10

Bujo, nie na za co...polecam się na przyszłość...

#52 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 kwiecień 2014 - 19:58

To że rzucać trzeba "umić" to prawda :)  Inaczej nie robili by zawodów rzutowych...

Swoją drogą chciałbym zobaczyć jak to robią Ci z największą ilością postów... Czy jest jakieś przyłożenie? :rolleyes:

 

 

 

 

 

ps. już się boję jakie zjeby dostanę...



#53 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:12

Są już dostępne finalne wersje?

Bujo ponawiam pytanie ..czy łowiłeś już na wędki na finalnych wersjach nowych CD, czy narazie to wróżenie z fusów? nie ukrywam, że jestem ciekaw opinii kogoś kto już łowił takimi kijami.


Użytkownik apioo edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 20:13


#54 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:49

Bujo ponawiam pytanie ..czy łowiłeś już na wędki na finalnych wersjach nowych CD, czy narazie to wróżenie z fusów? nie ukrywam, że jestem ciekaw opinii kogoś kto już łowił takimi kijami.


Cześć,

Nie, nie lowilem finalnymi wersjami. Wiem,ze maja być w połowie maja. Te co miałem w rękach to wszystko testowe ale wrażenia niesamowite, dla mnie szczególnie wersja Nano. Jest to więc jakieś tam wrozenie z fusów ale z solidnymi podstawami czyli to co było wcześniej. Zreszta wiele osób tęskni za CD co widać w dziale kupię.

Bujo
  • blackabyss lubi to

#55 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:52

To że rzucać trzeba "umić" to prawda :)  Inaczej nie robili by zawodów rzutowych...
Swoją drogą chciałbym zobaczyć jak to robią Ci z największą ilością postów... Czy jest jakieś przyłożenie? :rolleyes:
 
 
 
 
 
ps. już się boję jakie zjeby dostanę...


Nie sadze aby ilośc postów miała wpływ na uzyskiwane odległości zaś jedyna kompetentna osoba jaka znam na tym forum jest :

http://jerkbait.pl/user/46129-janusz/

Pozdrawiam,

Bujo

#56 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:59

ps. już się boję jakie zjeby dostanę..

na razie sie udaje :P 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 20:59


#57 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:59

Spoko, więc trzeba czekać. Sam chciałem kupić nową wersję 2108L, ale dostałem od P.Matuszewskiego informację, że "2108L nie jest przewidziany w aktualnej produkcji", więc kupiłem od Psulka starego BR. Trzymam kciuki za CD, żeby tym razem asortyment był dłużej niezmienny i  nie było zbyt częstych zmian pociągających za sobą brak wsparcia dla klientów posiadających starsze wersje blanków.



#58 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 kwiecień 2014 - 00:43

A ja o zbrojeniu troche.Od razu powiem, ze sie nie znam.Oddalem jeden kijek do przerobienia, wyjsciowa mial chyba (nie mierzylem ale sadzac po wymiarach) 30 a konczace chyba 5.Dosc ciezkie przelotki.Kijek rzucal juz maluchami 2.5gr az do 20gr+++.Ale zakupilem inny kijek, i jak dla mnie na samym poczatku myslalem ze uzbrojony jest zle.Wyjsciowa 20 ostatnie 4.Kij to typowa pala 10-35gr 2.46m.Jestem zaskoczony jak z tego leci, mowie szczerze i nie chodzi o ciezkie przynety, bo te ok 40gr to musza.Ale 3gr wobki z pletka 20lb lataja porownywalnie co z kijka o tej samej dl i cw 3-15gr z zylka 0.16mm  :blink: Nie przesadzam.



#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 kwiecień 2014 - 05:49

CD już dawno zjechało do zajezdni . Zupełnie słusznie . Bo tylko u nas morskie muchówki w roli spinningów wciąż robią furorę .. Zwykły Batson SW , albo nawet nie SW będzie w tej roli niebo lepszy od zbiorowej imaginacji , o Lamiglasach z przyzwoitosci , nawet nie wspominając .. :)



#60 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 24 kwiecień 2014 - 06:11

CD już dawno zjechało do zajezdni . Zupełnie słusznie . Bo tylko u nas morskie muchówki w roli spinningów wciąż robią furorę .. Zwykły Batson SW , albo nawet nie SW będzie w tej roli niebo lepszy od zbiorowej imaginacji , o Lamiglasach z przyzwoitosci , nawet nie wspominając .. :)

 

Mam takiego "zwykłego Batsona" z muchówki morskiej #12.. Od wielu lat nic lepszego nie spotkałem jeśli chodzi o zasięg rzutów..

Jest może trochę ciężkawy, ale do powierzchniowego łowienia na dużych odległościach to mój ideał na ten czas!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych