Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na troć z plaży.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5359 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:28

Tak więc wszystko jest jasne  :) Bartku - jest to wynik athezii czyli wilgoci której nie brakuje nad morzem. Jej wpływ polega na tym iż pierwszym momencie po wyrzucie linka na małych szczytowych przelotkach ma bardzo dużą prędkość i leci jeszcze ale wraz ze spadaniem tej prędkości nawet o niewielką wartość linka klei się do blanku i wytraca ją drastycznie. W skrajnych warunkach wygląda to tak jakby przynęta uderzyła o jakąś niewidoczną ścianę i po prostu spadła...

Remedium na to będzie w Twoim przypadku zastosowanie na szczytówce przelotek typu LV kóre odsuwają linke w stopniu dostatecznym by nie występowało to zjawisko ;)  a żeby nie pruć całego kija tylko wymienic niewielkim kosztem pasujące kolorystycznie przelotki polecam zastsowanie Esseksów KL czy KT nie pamietam jak sie one dokładnie nazywają "5"-ki są niewielkie, bardzo mocne, lekkie i kolorystycznie jak i stylowo będą pasowały do kompletu  :)

Cały zabieg gdy rodmaker weźmie w rozliczeniu te mikro, które już masz nie powinien Cię kosztować więcej niż 150zł a raczej mniej a może dbając o swoje dobre imię weźmie to na siebie? Trzeba zapytać,- niektórym zależy na zadowolonych klientach. 20-ki startowej bym nie ruszał, tym bardziej, że to na 99% przelotka typu Y więc wystarczająco wysoka a ten  blank przy niższej wlotowej przelotce bardzo szybko generuje moc co pomaga przy zacieciach z dużej odległości.

Myślę, że dzięki temu zabiegowi Twoje rzuty będą zadowalające dla Ciebie i zaczniesz się cieszyć zaletami tego kija a ma on ich wiele mimo chińskiego rodowodu :)

Jeśli sie zdecydujesz na taki zabieg napisz proszę o jego efektach ;) będzie to wartościowe dla innych użytkowników forum.



#102 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9503 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:38

Amen? :ph34r:



#103 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5359 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:48

Tu jest cała historia tego blanku: http://jerkbait.pl/t...phenix fx 905 i moich doświadczeń z nim.

Aktualnie jestem na etapie przygotowań do jeszcze jednej korekty uzbrojenia w nim,- jak wyjdzie to opiszę to  :rolleyes:



#104 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:51

Gdybym nie widział tych zdjęć to bym nie uwierzył. Mam nadzieję że to pracownia która dopiero raczkuje i nie miała pojęcia o tym jak się robi kij do dalekich rzutów. Tu nie można powiedzieć o jednym błędzie podczas budowy, a o całej serii pomyłek. Ja myślę że każda pracownia powinna przyjąć taki kij z powrotem. Każdemu się błedy zdarzają ale renomowana pracownia błędy naprawia. Chyba że nie jest renomowana :P



#105 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5359 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 kwiecień 2014 - 16:54

A może kolega wymienić tę serię błędów, bo ja jakoś poza tymi nieszczęsnymi mikroprzelotkami takiej serii (czyli przynajmniej kilku błędów) nie widzę,- chętnie się czegoś dowiem  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 16:55


#106 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:12

Skoro kolega nie uważa że zbyt krótki dolnik nie jest błędem to ja nie mam pytań. Skończyłem. Widać ja się nie znam.

A przy okazji, chyba chodzi o adhezję (łac. adhaesio – przyleganie).

(Edyta ze względu na błędy ortograficzne)


Użytkownik bardziu edytował ten post 28 kwiecień 2014 - 07:02

  • homax lubi to

#107 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5359 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:26

Skoro kolega nie uważa że zbyt krótki dolnik nie jest błędem to ja nie mam pytań. Skończyłem. Widać ja się nie znam.

A przy okazji, chyba chodzi o adchezję (łac. adhaesio – przyleganie).

W słowie adhezja obaj popełniliśmy błąd elokwentny kolego ja pisząc ją przez "t" a Ty przez "ch"  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Serię tworzy kilka czynników dlatego byłem ciekaw jakich?

Zbyt krótki dolnik może być błędem ale nie musi ten ma 34cm i to jest ok,-, mam tak samo w nim.

Przy tym blanku wystarczy 32cm. dla klasycznego wyważenia i wystarczającego podparcia.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 17:48


#108 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 25 kwiecień 2014 - 19:29

Arku, ja myślę że pewnie nie będzie to moja ostatnia wędka z pracowni, ale raczej już nie w tej, chociaż nigdy nie mów nigdy ; ) Potraktuję to jako naukę i będę zbierał informację, co powinienem wiedzieć aby kij był lepszy i przede wszystkim mi pasował, a nie komuś. Uwaga, że ja ta ten kij będę łowił, a nie kto inny jest najważniejsza. Nawet nie chodzi o to już o to, czy ta pracownia raczkuję, czy ktoś wykazał się nie kompetencją itp, ale pogodziłem już się z tym i nikogo nie obwiniam. Wiem aby w przyszłości postąpić inaczej. Na razie nic w nim nie będę zmieniał tylko sprawdzę owy kij w innych warunach, zobaczymy jak się spiszę łowiąc na gumy, przed sandaczem w maju pewnie wyskoczę na głębsze jeziorko za szczupakiem, ale powiem szczerze że jęsli chodzi o morskie trotki to ten kij mi nie leży, może już nawet nie tyle z uwagi na jego wady konstrukcyjny ile po prostu widzę, że są konstrukcję bardziej pasujące pod mój styl łowienia ;)



#109 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 kwiecień 2014 - 06:19

A zatem - koledzy/przyjaciele/wrogowie , aby ten pełen emocji i twórczego fermentu offtop miał jakąś czytelniejszą konkluzję , stwierdzam z pewnym zdumieniem , że wędka do łowienia troci z brzegu morskiego , wciąż jest pojęciem równie surrealistycznym jak wędki do opadu . Czyli wygląda na to , że nie ma czegoś takiego .. :)


  • Cezary.Łoskot lubi to

#110 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 kwiecień 2014 - 08:47

Marzę o dniu kiedy ktoś przedstawi wiarygodne badanie wagi i średnic przelotek, wpływające na performance. Badanie powtarzalne, oparte na metodyce etc.  którego wynikiem będą cyferki, aby było o czym dyskutować. Druga rzecz. Czy ten wątek szerokim łukiem ominął blanki surfcastingowe? 



#111 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 maj 2014 - 16:28

Cześć, dzisiaj ochrzciłem swój kijek za drugim wypadem.

 

Powiem wprost, rewelacja; zasięg znacznie się poprawił, bodźce są doskonale przekazywane, przy tym kij jest szybki. Na trzy brania dzisiaj, 3 ryby na piachu pewnie wyholowane. Czego chcieć więcej ; ) !

 

Czego chcieć więcej, przestrzegania regulaminów proponuję przeczytać zasady zamieszczania zdjęć.


Użytkownik milupa edytował ten post 08 maj 2014 - 19:12


#112 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 maj 2014 - 16:34

Czego chcieć więcej ; ) !

 

zdjec godnych tej strony i zgodnych nie tylko ze zdrowym rozsadkiem, ale takze z regulaminem :)


  • popper i Karol Krause lubią to

#113 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 maj 2014 - 18:04

Jak tam to wyrażam skruchę.



#114 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5359 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 maj 2014 - 18:41

Czyżbyś pisał Bartku o poprawionym FX 905 czy masz już coś nowego?



#115 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 19:49

Pytanie odnośnie wymienianej w tym temacie Dialuna 290cm do 28g. Jaki jest maksymalny komfortowy zakres stosowanych przynęt w takim modelu? Czy 28-30g przy energicznym siłowym rzucie za horyzont nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla tego kija? Bardzo podoba mi się nowy model Dialuna XR 290cm 8-42g, tylko zastanawiam się, czy nie będzie za mocny na plażowe łowienie troci na przynęty 22-30g?

#116 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 20:29

Wybieram się pierwszy raz na morskie trocie, Niemcy i Dania. Łowienie z plaży i brodząc, kołowrotek już mam i jest to daiwa BG 3000 którą kupiłem w tamtym roku na szczupaki i sandacze ale poszedłem w casting a daiwa leży i się marnuje. Szukam teraz wędki, upatrzyłem sobie kilka modeli i może ktoś pomoże w wyborze. Wiem że tematów było dużo, trochę poczytałem i wytypowałem takie kije.
- Savage Gear Parabellum 307cm 12-32g
- Savage Gear Parabellum 279cm 10-30g
- Westin W3 lub W4 spin 300cm 7-30g
- Savage Gear Salmonoid 305cm 10-30g
- Savage Gear Salmonoid 305cm 15-35g
- Shimano Dialuna 2.74cm 6-32gr
- Shimano Dialuna 2.90cm 8-45gr
- Savage Gear Custom Coastal spin 304cm 12-40g
- Savage Gear Custom Coastal spin 2.74cm 10-30g

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia który wybrać, zapewne doszło by jeszcze kilka modeli z innych marek i zrobi się jeszcze większy mętlik w głowie. Ktoś coś doradzi?

#117 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 05 styczeń 2022 - 22:07

Ja osobiście celował bym w dłuższe patyki.,czyli 3m
  • Biesan lubi to

#118 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9503 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 styczeń 2022 - 06:23

https://photos.app.g...1meZZeAynhn9vP9
Nie powinieneś tego modelu pomijać. Miałem i łowiłem i choć wolałem, w ostateczności, lunamisa, to ten model Argento wydaje się spełniać wszelkie wymogi, dla wędziska plażowego.
  • Biesan lubi to

#119 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 styczeń 2022 - 22:01

Moje propozycje:

Dragon Moderate 2,9 m, 10-35g - doskonały kij nie tylko na morskie trocie,

Pezon&Michel Eaux Vives Instinct 300 MH (10-30g) lub 330H (15-45g) - zwłaszcza ten drugi - bajeczna katapulta o pięknym ugięciu,

Team Daiwa Air Seatrout 3,0 m, 10-35g lekki, poręczny bardzo przyjemny kij,

DAM Effzett Optimus Seatrout 3,15 lub 3,3 m, oba 10-30g to wg. wielu kije idealne.

Ww. wędki pozwolą z przyjemnością użyć również lżejszych przynęt, które w opinii łowiących morskie trocie, dość często okazują się skuteczniejsze.


  • Biesan i gulf lubią to

#120 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 29 listopad 2022 - 22:20

WItajcie!

Czy blanki Blaas Slim 25 funtowe nadają się na morskie trocie?

2.9m 25ft 32g tak uzbrojoną wędkę miałem w rękach w sklepie wędkarskim , lecz sprawiał wrażenie bardziej sandaczowego?