Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dyskusja o C&R z sumem w tle - wątek wyłączony z tematu ZEGRZE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 październik 2008 - 09:49

Na PW (lub PM - jak mówią niektórzy - to, co napiszę dalej, w pełni to uzasadnia...) pojawiło sie info o złowieniu w ub. weekend k. Jadwisina suma 230cm i 70kg, który nie wrócił do wody :( :( :(



#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 09:57

Czyżby zagryzł dupą (uczciwszy uszy)? Powinni wprowadzić strefę od początku października, skoro nie są w stanie upilnmować towarzystwa...

Z drugiej strony od Jadwisina do strefy daleko...

#3 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2008 - 09:59

i został przerobiony na czysto wietnamskie danie?

Podobno ci z koła w Legionowie szarpią nałogowo i nie można sobie z nimi poradzić... taki kraj...

#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 październik 2008 - 10:01

...kończąc turę tez o nim słyszałem...ponoć ktoś chciał pstryknąć foto, niestety za późno... ryba była już rozpruta :angry:


#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 10:04

Piotrze,
Gdybyś widział to co ja na ZZ w latach 2005-2006 to by Ci ręce opadły. Myślę, że do dziś nic się nie zmieniło, tylko już się nie przyglądam... Szkoda zdrowia.



#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 10:14

Dodam jeszcze, że w tym sezonie działały na ZZ ze dwie - trzy ekipy regularnie łowiące sumy i to duże sumy. Były bardzo skuteczne, świetnie przygotowane i wypuszczały wszystkie ryby: małe, średnie i duże. Ich powtarzalne wyniki robiły duże wrażenie tym bardziej, że mimo naśladowania nie mogłem im dorównać.

Myślałem, że ZZ pomału się cywilizuje. Szybko jednak zszedłem na ziemię – na wodzie działała też cała masa speców, którzy podpatrzyli miejsce i metodę, i walili w łeb wszystko co się ruszało.

Obawiam się, że zmiana mentalności jest procesem zbyt długotrwałym, żeby powstrzymać wybijanie okazów. Jednak konieczna jest zmiana przepisów i ich skuteczne egzekwowanie.


#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 10:37

Poczytałem PW i był to pierwszy, a zarazem ostatni raz. Nie chcę się denerwować. Opowieści i teorie (m.in. o sezonie do 15-20 października :huh: :lol: ) normalnie żal dupę ściska.

#8 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2008 - 11:35

Poczytałem PW i był to pierwszy, a zarazem ostatni raz. Nie chcę się denerwować. ...


@Krzysztof jeśli chcesz, to nawet konto Ci tam skasuję :mellow:

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 11:49

Nie ma takiej potrzeby, nie jestem zalogowany. Po prostu przeczytałem wątek o czymś, na czym się odrobinę znam, to jest o ZZ. Po pierwsze zadziwił mnie poziom merytoryczny części wypowiedzi (albo autorzy wypisywali totalne pierdoły, albo ich autorzy głosili poglądy krańcowo odległe od moich zapatrywań), po drugie zapachniało mi klimatem rodem z wcwi z ostatniego okresu.

Nic osobistego, po prostu nam nie po drodze.

#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 październik 2008 - 12:14

po drugie zapachniało mi klimatem rodem z wcwi z ostatniego okresu


WCWI jest znacznie bardziej zbliżone klimatem do Jerkbaita niż to się wielu osobom wydaje. Po prostu nadal obecnych jest tam kilku niereformowalnych osobników i dobrze - dają negatywny przykład. Ludzie mogą sobie poobserwować pewne postawy i jeśli są inteligentni dojsć do jedynie słusznych wniosków :D

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 12:21

Ha, jeżeli są obecni, pozwolę sobie złożyć moje szczere gratulacje. A dzień, o ile dobrze pamiętam, 10.08 br. na długo pozostanie mi w pamięci. Przyglądałem się z daleka z pełnym opadem kopary…

Podejście godne naśladowania; dyscyplina, silna wola i konsekwencja. Imponujące. :huh:


#12 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 październik 2008 - 12:52

... Po pierwsze zadziwił mnie poziom merytoryczny części wypowiedzi (albo autorzy wypisywali totalne pierdoły, albo ich autorzy głosili poglądy krańcowo odległe od moich zapatrywań)...


Znaczy co? Wszystko co nie zgodne z Twoimi poglądami jest złe?

#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 12:57

Nigdy w życiu. Po prostu nie odpowiada mi klimat bredni i przepychanek. Szkoda czasu.

#14 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 14 październik 2008 - 13:14

Nigdy w życiu. Po prostu nie odpowiada mi klimat bredni i przepychanek. Szkoda czasu.

Coś mi się wydaje, że takie posty również tu wprowadzają klimat przepychanek, ale mogę się mylić. Co do samych wypowiedzi na PW to dziwi mnie fakt skreślania portalu z powodu jednej czy dwóch wypowiedzi odbiegających od poglądów zainteresowanego. Skoro ktoś ma takie, a nie inne doświadczenia związane z wodą to można wymienić z nim poglądy, co będzie z pożytkiem dla wszystkich forumowiczów. Na tym myślę to wszystko polega.

#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 13:29

Drogi dzepetto,
Pozwolę sobie całkowicie się z Tobą nie zgodzić. Na dowód – będzie to mój ostatni post w kwestii PW. Sprawa jest prostsza niż się wydaje. Mario podał informację o wielkim sumie i jej źródło. Zajrzałem, przeczytałem, skomentowałem.

Zaś co do edukacji forumowiczów, wybacz, ale mi się nie chce. Nie lubię wyważać otwartych drzwi i wolę siedzieć tam, gdzie mi dobrze.

Jeżeli ktoś poczuł się osobiście odpowiedzialny za merytoryczny poziom wspomnianego przeze mnie wątku na PW, mogłem go urazić słowami „dupa”, „pierdoły” i „brednie”, za co bardzo przepraszam.

Pozdrawiam,
k


#16 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 14 październik 2008 - 13:46

Krzyśku ja po prostu nie zgadzam się z takim a nie innym określaniem PW(nie będę ukrywał, że moderuję na nim fora). Sum, o którym piszesz nie został złowiony przez usera PW, nikt się nie szczycił tym, że go zjadł. Jeden z użytkowników napisał tylko, że za ZZ złowiono takiego suma, sam natomiast nie był nawet przy jego połowie. Czemu zatem mają to być Pogawędki Mięsiarskie? Mnie najbardziej denerwują ludzie(nie mam tu na myśli Ciebie), którzy zaglądając do galerii, gdzie ktoś prezentuje swoją zdobycz na dzień dobry pytają: czy ryba została zjedzona? Niektórzy potrafią nawet w swej bezczelności użyć słowa zeżarta, jakby mieli do czynienia ze zwierzęciem, a nie kolegą po kiju. Miejmy do siebie odrobinę szacunku, bo atakami nie zmienimy mentalności u tych, u których na prawdę wpadałoby ją zmienić. A teraz kończę już ten wywód z szacunku do pracy tutejszych modków :D
Pozdrawiam

#17 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 październik 2008 - 14:10

Koledzy, to wątek o ZZcie i jego rybach, a nie PW ;)

#18 OFFLINE   szwagier

szwagier

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 14 październik 2008 - 16:23

ja tam wiem swoje jak ktoś ma żeżreć to i tak zeżre , jak ma puścić to puści, osobiście rzadko biorę ryby do domu biorę przeważnie okonie ale wcale się nie wstydzę tego że ze dwa trzy razy w roku wezme sandacza czy szczupaka ze dwa kilo....
bo do cholery nie rozumiem czemu płacę za znaczki 350 zł (okrąg i trol) i co ? ktoś tam wpuszcza jakieś ryby do tego zegrza w tym roku czy dalej jak za komuny ta kasa idzie na przelew...?

#19 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 październik 2008 - 17:00

Ano czasem wpuszcza. To, że można obecnie całkiem przyzwoicie połowić szczupaki 60-80cm to efekt zarybienia jesień 2008. To, że w czerwcu i lipcu tego roku brały na trola sumki (niestety nie sumy) to efekt zarybienia z zeszłego roku. Tylko co z tego, jak każda większa ryba dostaje po głowie? Ryby małe i średnie są, ale dużych – jak na lekarstwo…

#20 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 14 październik 2008 - 18:18

To, że można obecnie całkiem przyzwoicie połowić szczupaki 60-80cm to efekt zarybienia jesień 2008. To, że w czerwcu i lipcu tego roku brały na trola sumki (niestety nie sumy) to efekt zarybienia z zeszłego roku.


hahah, niezła jazda. Wędkarstwo pełną gębą.