Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wiatr" w wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2008 - 15:00

Sebek, skaczesz z kwiatka na kwiatek? Ja chyba czegoś nie doczytałem. To Ty jesteś przewodnikiem wędkarskim czy piszesz przewodnik po agencjach towarzyskich?

#42 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2008 - 15:01

[quote title=Salmo_Salar napisał(a) dnia Thu, 30 October 2008 01:00][quote]

W jakiej porze roku to zauważyłeś??


[/quote]
Najczęściej był to listopad. Większość moich miejscówek sandaczowych była niestety na tej wydymanej stronie i siedziałem tam do oporu. Ale jak na ekranie nie było ryb to trzeba było się zwinąć. Ryby znajdowałem w zatokach osłoniętych od wiatru ale nne na płyciznach lecz głębiej. Większość drapieżników już kiepsko żerowała ale okonie się nieźle uwijały na w srebrnej zupie z drobnicy. Niestety nie było łatwo je złowić. Kilka ryb to był niezły wynik, na szczęście brały przyzwoite sztuki co wynagradzało sterczenie na tym zimnie. Łowienie szczupaków było przykre bo trzeba było wykonać kilkaset rzutów w jedno miejsce aby się wreszcie ruszył któryś. Na żywca mieli lepsze wyniki bo cała robotę odwalał karaś pływając zębaczowi pod nosem kilka godzin a operator wędki w tym czasie rozgrzewał się przy ognisku B)


#43 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 październik 2008 - 15:28

Sebek, skaczesz z kwiatka na kwiatek? Ja chyba czegoś nie doczytałem.


To doczytaj ;)
Głównie chodziło mi o to, że doświadczenia z jednego zbiornika, nie da się w 100% przenieść na inny zbiornik. W każdej wodzie ryby żyją według swojego danego cyklu. Co było np. na Solinie to raczej nie będzie tego na Mietkowie i odwrotnie.
Rozmawiamy tu o falowaniu wody i moim zdaniem to zbyt ogólny temat, aby wyciągnąć z tej rozmowy wnioski. Wnioski moglibyśmy wyciągnąć, jakbyśmy ustalili wszyscy jednakowe warunki atmosferyczne i rozmawiali o danym/wybranym jednym zbiorniku, np. o Turawie. Wszyscy ci, którzy łowią na Turawie mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami i wnioskami o łowieniu podczas falowania.
A tak to możemy sobie rozmawiać w nieskończoność, a i tak nie wyciągniemy z tego żadnych konkretnych wniosków, które będą działały wszędzie.
Możemy tylko gdybać, bo jak widać z tego co można przeczytać powyżej, każda woda to inna woda i życie w niej toczy się inaczej.



#44 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 październik 2008 - 16:44

A ja ponownie proponuje:

A ja bym proponowal nie zamykac mimo wszystko tematu...zmienic tylko wytyczne...
Skoro wyglada na to, ze kazda pojedyncza sytuacja nad dana woda rzadzi sie innymi prawami, to kluczem do sukcesu jest poznanie odpowiedniej liczby mozliwych sytuacji, z ktorych to strzepow w razie potrzeby ukladamy scenariusze lowienia, w zaleznosci od zastanej sytuacji.

Wiadomo, ze kot to co innego niz pies <_<, jednak maja po 4 lapy i sa ssakami...to a propos tego przenoszenia doswiadczen... B)

Gumo

#45 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 październik 2008 - 19:31

Ale rozmawialiśmy o cyrkulacji jesiennej... :unsure:

Już nie mieszaj pojęć.

Pozdr.

Salmo

jak sie miesza pojecia, to wychodzi najlepsza dyskusja :D ... to tak jak z mieszaniem wody, wetdy najlepsze brania ;)


#46 OFFLINE   TeeS

TeeS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2008 - 21:16

A ja jeszcze raz zacytuje Pawła:

A ja bym proponowal nie zamykac mimo wszystko tematu...zmienic tylko wytyczne...
Skoro wyglada na to, ze kazda pojedyncza sytuacja nad dana woda rzadzi sie innymi prawami, to kluczem do sukcesu jest poznanie odpowiedniej liczby mozliwych sytuacji, z ktorych to strzepow w razie potrzeby ukladamy scenariusze lowienia, w zaleznosci od zastanej sytuacji.

Po co rzucacie oczywistościami o tym jaki to trudny temat, że trzeba 100 lat a i tak nie znajdziemy reguły i jednej prawdy itp itd. Przecież nie szukamy wzoru na sukces wędkarski w funkcji amplitudy i częstotliwości fali w przestrzeni fazowej zbiornika typu A.

Tak jak napisal Paweł, podanie własnych konkretnych doświadczeń, pierwszych przemyśleń lub nawet strategii 'na wiatr' posłużą innym do zrewidowania lub uzupełnienia własnych.

Ja zacznę od postawienia pytania Guzu inaczej, bardziej konkretnie, mam nadzieję, że to na kieruje dyskusje na właściwy (w moim rozumieniu) tor. Zatem:

Czy ktoś ma jakieś obserwacje co do sandacza w zaporówkach? Szukacie go na nawietrznej na dużej fali czy raczej w osłoniętych od wiatru miejscach?

To oczywiście tylko przykładowe pytanie :D

Tomek



#47 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2008 - 13:17

Czy ktoś ma jakieś obserwacje co do sandacza w zaporówkach? Szukacie go na nawietrznej na dużej fali czy raczej w osłoniętych od wiatru miejscach?



Największą ilość drapieżników na zaporówkach, złowiłem w miejscach, gdzie była fala. Mówię oczywiście o sandaczach i szczupkach, bo sum to raczej woli statyczne warunki pogodowe.
W zasadzie na wodach stojących, prawie w ogóle nie łowię w miejscach osłoniętych od wiatru. Wyjątek stanowią trudne warunki pogodowe, w których da się łowić tylko w miejscach zacisznych :D
Jednak tak, jak pisałem w którymś poście powyżej, miałem sytuacje w tym roku podczas łowienia sandaczy na otwartym plosie dużego zbiornika zaporowego, kiedy to jednego dnia woda była mocno sfalowana, a drugiego była flauta. Ryby brały tak samo dobrze przez te dwa dni, mimo tego, że jednego dnia wiało i było chłodniej, a drugiego dnia nie wiało i było mocne słońce.



#48 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 wrzesień 2010 - 08:55

Odkupuje temat z glebokiego niebytu.

Z pelna odpowiedzialnoscia moga stwierdzic ze na mojej wodzie falowanie (takie normalne) sprzyja aktywnosci zerowej sumow.
Falowanie takie stukajace w lodz podczas trollingu pod wiatr bardzo zwieksza szanse na branie.


Tafla gladka jak stol tez sprzyja aktywnosci...WIELORYBOWEJ. Ilosc splwawow sumow moze przyprawic o palpitacje serca. Ale potem szybko wraca sie na ziemie, bo one nie chca NIC jesc. Maja potrzebe chyba zabawy, inaczej tego nie okresle :D B)

Od zalozenia tego watku minely 2 sezony niemal, z pewnoscia zebraliscie nowe doswiadczenia w tym zakresie... Podzielcie sie


Guzu

#49 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 06 wrzesień 2010 - 11:07

...

#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2010 - 12:44

Pomijajac ostatnia bytnosc w Hiszpanii - warunki byly mocno nietypowe z uwagi na zimowa pogode...najciekawsze wyniki mialem przy pogodzie z niewielka iloscia wiatru i wtedy gdy przygrzalo.

Odnosnie najnowszych doswiadczen to rozpatruje glownie czynnik nie wiatru w wodzie ale wody w wodzie, ktory to czynnik wystepuje czesto w stosunku 200% wody w wodzie a nieraz dochodzi do 500% wody w wodzie... <_<

Gumo

#51 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 07 wrzesień 2010 - 15:13

Ja z powodu małej zawartości wody w wodzie analizuje wiatr przy planowaniu trasy rowerowej. Ten sezon mam bardzo udany :D

#52 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 wrzesień 2010 - 15:16

Winszuje :mellow:


Guzu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych