Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 17 marzec 2017 - 22:16

Nie chce 10ki mialem 8ke 2t do bani. Minimum 15ka wchodzi w gre. Nie chce sie bawic w zmine. 20Ka to taki przyszlosciowy pomysl na wyscigi sie nie wybieram :) mial ktos 4t tutaj ale nim sie dogadalismy poszedl :( jeszcze mysle o nowym jednak az tak czesto nie bede uzywal i troche szkoda mi kasy. Wolal bym do lepszej krypy dolozyc :)

#402 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 17 marzec 2017 - 22:18

I 4t musi byc bo mam dosc tego halasu :)

#403 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 marzec 2017 - 22:19

20 od 15 niewiele droższa, a waga ta sama.


  • ManieQ lubi to

#404 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 17 marzec 2017 - 22:33

Wiem a moze zmienie lodz na 4.20 kiedys i tak mysle nad 20ka. A na tej nie musze na max plywac :)

#405 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 marzec 2017 - 22:38

Przy 2-płaszczowych konstrukcjach mierząc po podłodze, wielkiej różnicy w długości pokładu nie zauważysz. Pomiędzy 3,85 a 4,2 m to czasami 10-25 cm . Jak brać to już coś koło 4,5 m albo więcej. Ale to i waga wzrośnie jeśli będzie to coś solidnego i te 20 Koni może braknąć :) 



#406 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 17:14

Panowie opłaca się brać coś takiego czy lepiej upracie 15ki szukac jakiejś ?  https://www.olx.pl/o...html#dbc2b83478             nie wiem czy wolno wklejać link :P    łódka abc 385  jednak może kiedyć na coś 420 bedzie zmieniona . Do wędkowania raczej na odrę pilichowce , może okolice szczecina dąbie itp.     reszta elektryk jest    

 

oplaca się ale ...... ogladałem go na przełomie roku , silnik moze widział kilka razy wode ale przed zakupem wymaga dokladnej gastroskopi ;) wnętrza cylindrów pompy wodej i paliwowej oraz wymiany kilku gumowych pierdól.które padły z nieuzywania .

proponowałem za ten silnik 5 tys po sprawdzeniu w serwisie ;) silnik zewnetrznie miodzio ale diabli wiedzą jak był przechowywany 



#407 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 17:22

Tzn ze przed zakupem trzeba rozebrać pół silnika :/
Mam wrażenie że niektórym to i nowy silnik by nie pasowal:) rozumiem że skoro ktoś wymaga to ten ktoś jak sprzedaje to w cenie jest cały przegląd, rtg, wymienione wszystko na nowe itd itp he he he he

Użytkownik womaly23 edytował ten post 19 marzec 2017 - 17:32

  • Marchisio lubi to

#408 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 17:23

Chyba gdzieś na giełdzie był Yamaha 15FMH w dobrym stanie i kasie, no i waga tego silniczka robi robotę(37kg) :)

 

Była i poszła do Kolegi z Grudziądza , mówisz dobra kasa ? , 90 % ludziów  podczas rozmów tel .od razu mówiła ze sobie jaja robie z ceną konkretne były dwie osoby ,  niech pomysle 10 maili i z 50 telefonów .


  • ManieQ lubi to

#409 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 19 marzec 2017 - 17:34

Była i poszła do Kolegi z Grudziądza , mówisz dobra kasa ? , 90 % ludziów  podczas rozmów tel .od razu mówiła ze sobie jaja robie z ceną konkretne były dwie osoby ,  niech pomysle 10 maili i z 50 telefonów .

Nie którym to trzeba by było dopłacić do towaru i podziękować że w ogóle Cię uratowali i zabrali Twój kłopot :)



#410 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 17:40

Nie chce 10ki mialem 8ke 2t do bani. Minimum 15ka wchodzi w gre. Nie chce sie bawic w zmine. 20Ka to taki przyszlosciowy pomysl na wyscigi sie nie wybieram :) mial ktos 4t tutaj ale nim sie dogadalismy poszedl :( jeszcze mysle o nowym jednak az tak czesto nie bede uzywal i troche szkoda mi kasy. Wolal bym do lepszej krypy dolozyc :)

 

kolega Womaly ma  chyba jesezcze aktalne Yamaha 15 hp 2t Vmax  w stopie S 



#411 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 17:43

20 krótka Mercury też mam

#412 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 19:48

20 w cenie zadbanej 10 i jeszcze ludzie grymasza , gdzie my żyjemy? Nie pasuje używany to się kupuje nowy za 3x tyle i nie wymyśla głupot
  • womaly23 lubi to

#413 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 19:58

Dokładnie tak. Poszukiwacze skarbów, łowcy okazji itd itp :)

#414 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 20:12

A używka to niestety zawsze jajko niespodzianka. Byłem dzisiaj z kolegą przetestować świeżo zakupioną Yamahe 30hp 2t autolube i niestety lipa obcięte sprzęgło gumowe w śrubie. Oczywiście w beczce działał idealnie a tu zonk , wyszło dopiero w 1/3 gazu.
Da się coś takiego naprawić , tzn dokupić i wprasowac? Śruba nierdzewna 4 łopatki, a i jaka tam była oryginalnie śruba?
  • womaly23 lubi to

#415 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 20:28

Wszystko się da, piasta to koszt ok 100-150 zł np tu.

http://aura.szczecin...uby-yamaha.html

Te Yamaha autolube to straszne kozaki, moim zdaniem najlepsza konstrukcja jaka wyszła.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 19 marzec 2017 - 20:29

  • Marchisio lubi to

#416 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 19 marzec 2017 - 20:31

Ja szukałem kilka miesięcy silnika 15 KM do mojej skorupki z manelami waga z 400 kg . Zdecydowałem kupić nowy mniejszy na taki mnie stać i na rybkach mi się nie śpieszy nie pływam po 30 km od slipu  . Po Bugu nie  można sobie pozwolić na  szaleństwa chyba że ktoś zna dobrze rzekę albo ma kasę na remont łódki i silnika .

Zawsze jak spytam o gwarancję rozruchową na 3 miesiące przecież to nówka silnik tak mówił sprzedawca a silnik miał 15 lat cena 60 % nowego silnika to sprzedawca śmiał sie ze mnie , dlaczego nie wiem przecież sprzedawał silnik w super stanie gwarancji nie chciał dać na piśmie  .

Niektórzy wysyłali mnie do serwisu żebym tam kupił sobie silnik z gwarancją za jakieś wymyślone ceny .

Rynek zaczyna się powoli nasycać i są  inne sposoby zakupu niż u naszych sprzedawców ,zaczyna się robić jak kilka lat temu z samochodami .

Do tego przy własnej działalności można dokonać zakupu legalnego na firmę odejdzie VAT i podatek a to sporo kasy . Oczywiście jak się płaci podatki bo są dochody nikt nam nie zabroni zarejestrować działalności turystycznej  ;)

Wielu moich znajomych kopiło silniki używane 2T i 4T bez rozbierania silnika po prostu z polecenia od kogoś znajomego i sobie chwalą .

Dużo firm sprzedaje silniki używane z gwarancją trzeba poszukać .

Nawet nowe silniki się  psują .



#417 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 22:15

kolego Tabor  a czy Ty bys sprzedał silnik z 3 mies gwarancją,.załózmy tak w maju?

kazdy myslący podejdzie tak ze ktos posmiga sobie maj  czerwiec i pod koniec lipca odda silnik bo silnik nie równo pali lub silnik nie wchodzi w obroty bo sruba ba gumosprzegle sie obraca.

ja to widze tak ze silnik mozna zajezdzic w 1 dzień a co tu mówic o 3 miesiącach.

widzialem magików którzy ciągneli za szarpak jak za zamek w spodniach



#418 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 20 marzec 2017 - 13:18

kolega Womaly ma  chyba jesezcze aktalne Yamaha 15 hp 2t Vmax  w stopie S 

Musi być 4T    . Uszy mnie już bolą od 2T :)    .   Myślę czy się na nowy nie szarpnąć kolega to na giełdzie Mercury sprzedaje nowkę 9,2 , albo szukać dalej .  



#419 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2017 - 13:53

Musi być 4T    . Uszy mnie już bolą od 2T :)    .   Myślę czy się na nowy nie szarpnąć kolega to na giełdzie Mercury sprzedaje nowkę 9,2 , albo szukać dalej .  

Bierz ten motor.
Kolega pewny i uczciwy.


  • Gobio Gobio lubi to

#420 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 marzec 2017 - 15:31

kolego Tabor  a czy Ty bys sprzedał silnik z 3 mies gwarancją,.załózmy tak w maju?

 

evin to niech nie piszą że sprzedają nówki ekstra zadbane silniki z małym przebiegiem a później się wycofują z tego co napisali .

Każdy silnik można zajechać nowy czy stary . 

Stary silnik to stary i koniec do właścicieli silników to nie dotarło  że czasy się zmieniają .

Tubylec1982 kupuj mniejszy ale nowy popływasz kilka lat spokojnie . Ja też zdecydowałem się na Merkurego 9,9 KM zapłacę 6,5 tyś  a powinienem kupić większy wędkarstwo to nie zawody ślizgaczy . Kilku tonowe jachty pchane sa przez silnki 6 i  8 konne . Te nówki sztuki 10 lub 15 letnie niech kupują inni jak tak chcą bez gwarancji ale  z dobrymi doradcami .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych