Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 02 styczeń 2019 - 18:10

Pijany sternik POJAZDU MECHANICZNEGO traci uprawnienia na WSZYSTKIE ....z lokomotywami i helikopterami włącznie.

Osobną sprawą jest odpowiedzialność za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej, takim ,, przeklejonym" sprzętem, którego stan faktyczny nosi znamiona wymagalności uprawnień do kierowania.

Wszystko do czasu. Kłamstwo ma krótkie nogi.



#942 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 18:43

Ale zna ktos przypadek żeby tak bylo ?

To jest taka zabawa w kota i myszkę.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 02 styczeń 2019 - 18:53


#943 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:40

Ale zna ktos przypadek żeby tak bylo ?

To jest taka zabawa w kota i myszkę.

Nie byłem świadkiem, ale w trakcie szkolenia na sternika w ubieglym (już) roku trener wspomniał o dwóch pilotach, którch spotkali się na Zegrzu pochwalić pięknymi jachtami i ostro zagazowali. Ktoś uprzejmy zadzwonił po policję i (wg relacji trenera) piloci na dwa lata przed emeryturą pożegnali się ze wszystkimi uprawnieniami na pływanie, jeżdżenie i latanie (a za tym poleciała emerytura itp). Nawet jeśli to była tylko część prawdy trafiła mi do przekonania i dlatego jestem za obowiązkowymi lejcami na spalinę dla każdego, kto dopina do łódki silnik i porusza się tym zestawem po wodzie.

Co do farta jak pisałeś wcześniej - za kółkiem samochodu też masz takie podejście ? Stąd niemalejąca plaga % za kierownicą :(



#944 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:00

Moja opinia jest taka - każdy ma być trzeźwy bez żadnych widełek, to samo tyczy się pieszych przechodzących przez drogę he to ostatnie to moje życzenie:)
Jednak patrząc na to trochę logiczniej skoro prawojazdy czy uprawnienia pilota nie są potrzebne do zrobienia patentu sternika I na odwrót to z jakiej racji ktoś ma Ci to zabierać to jest bez sensu I zapewne w takich przypadkach mądry adwokat będzie w stanie wybronic delikwenta... Ten przepis jest chory bo w taki sposób moglibyśmy karać wszystkich za wszystko a ja jednak wolał bym żyć w wolnym kraju bez strachu oddychania ze względu na możliwość poniesienia konsekwencji.

#945 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:07

chyba jeszcze fala sylwestrowej zabawy niesie..., nie bijcie Piany Panowie bo i tak sie nieprzekonacie :)



#946 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:14

Ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać bo i po co, zyjemy podbno w wolnym kraju a tosz to tylko swoje zdanie oznajmiam I to tyle:)

#947 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 06 styczeń 2019 - 18:03

Ale zna ktos przypadek żeby tak bylo ?

To jest taka zabawa w kota i myszkę.

Wpisz w gogole ,, Pijany sternik prawo jazdy "...

 

Osobiście znam przypadek podpitego wczasowicza z Łeby, co to chciał z żoną i dziećmi popływać po morzu piękną łodzią . Minęło kilka lat , ale jeszcze pamiętam ten płacz, a właściwie wycie z rozpaczy, jak go policjant uświadomił, że prawko też straci. Kotek był górą.



#948 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 06 styczeń 2019 - 23:05

Witam kodeks karny jasno określa
kary za bycie pod wpływem alkoholu. Osoba kierująca środkami pływającymi bez napędu mechanicznego i osoby będące pod wpływem alkoholu na pokładzie mandat do 500 zł max.Dla osoby kierujące środkiem pływającym wyposażonym w napęd mechaniczny czyli łodzie motorowe ,skutery jachty motorowe itd tracą prawa jazdy co do mandatu to w zależności ile wydmuchamy od 0,2 do 0,5 mil/g to wykroczenie powyżej sąd rozstrzyga max grzywna 5000 zł wyłącznie z pozbawieniem wolności i to wszystko. To samo za brak środków ratunkowych do 20 do 500 zł mandat.

#949 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 07 styczeń 2019 - 02:36

Witam.

Planuje zakup Wigry 355 z z prawie wszystkimi gadżetami. Aku do echo i silnika będzie z przodu. Posiadam silnik Mercury 9.9 EH 4t i zastanawiam się czy będzie on ok i czy będę na takim setupie pływał w ślizgu. Sam pewnie bez problemu ale ciekaw jestem jak we dwie osoby. Ja wazę 100 a kolego 80.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#950 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 styczeń 2019 - 07:51

[quote name="Robert.Bart" post="2514154" timestamp="1546812358"]Witam kodeks karny jasno określa
kary za bycie pod wpływem alkoholu. Osoba kierująca środkami pływającymi bez napędu mechanicznego i osoby będące pod wpływem alkoholu na pokładzie mandat do 500 zł max.Dla osoby kierujące środkiem pływającym wyposażonym w napęd mechaniczny czyli łodzie motorowe ,skutery jachty motorowe itd tracą prawa jazdy co do mandatu to w zależności ile wydmuchamy od 0,2 do 0,5 mil/g to wykroczenie powyżej sąd rozstrzyga max grzywna 5000 zł wyłącznie z pozbawieniem wolności i to wszystko. To samo za brak środków ratunkowych do 20 do 500 zł mandat.[/quote]

Witam.

jestem ciekaw co powiedział by każdy z nas gdyby doszło do wypadku na wodzie a prowadzący byłby pod wpływem czy dalej byłaby dyskusja czemu można czemu nie można. pójdę o krok dalej zadam pytanie co by się stało gdyby komuś z waszych bliskich taka pijana osoba wyrządziła na wodzie krzywdę czy dalej by się zastanawiali się czy wolno pić alkohol... ? Chcesz pić alkohol zostań w domu chcesz pływać bądź trzeźwy za wiele niewiadomych jest na wodzie żeby dopuszczać jakikolwiek prikaz pływanie pod wpływem...







[quote name="wisnia1999" post="2514184" timestamp="1546825008"]Witam. Planuje zakup Wigry 355 z z prawie wszystkimi gadżetami. Aku do echo i silnika będzie z przodu. Posiadam silnik Mercury 9.9 EH 4t i zastanawiam się czy będzie on ok i czy będę na takim setupie pływał w ślizgu. Sam pewnie bez problemu ale ciekaw jestem jak we dwie osoby. Ja wazę 100 a kolego 80.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Na YouTube piszą że 10 szka dla dwojga to za mało

Użytkownik cabage edytował ten post 07 styczeń 2019 - 07:52


#951 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 styczeń 2019 - 10:48

Ja zawsze na swoje pływadło zabieram piwo. Czynię tak od zawsze. Ryba lubi zapach dymu z fajek i oczywiście zapach piwka :) Tak twierdził mój starszy ś.p. Kolega. Palenia fajek zaprzestałem.  Nawet nie chowam piwka jak widzę policję. Tylko, że ja to piwo sączę kilka godzin po łyczku :) Po łowieniu oczywiście wracam do domu samochodem :)


  • Tomek Scyzor lubi to

#952 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2019 - 12:37

Dogładnie tak kolego☺☺
Ryba lubi dym

#953 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:25

Witam.

Planuje zakup Wigry 355 z z prawie wszystkimi gadżetami. Aku do echo i silnika będzie z przodu. Posiadam silnik Mercury 9.9 EH 4t i zastanawiam się czy będzie on ok i czy będę na takim setupie pływał w ślizgu. Sam pewnie bez problemu ale ciekaw jestem jak we dwie osoby. Ja wazę 100 a kolego 80.
 

 

Mam dokladnie taki zestaw. Opisywalem go na blogu, ale napisze i tu - samemu bedziesz latal w slizgu az milo, a z kolega bedzie troche meka. Zeby ta lodka weszla w slizg na tym silniku, kumpel bedzie musial przesuwac sie do przodu, a slizg bedzie taki niepelny. Raczej nie przekroczycie 25 km/h. Mysle, ze maksymalna predkosc bedzie w okolicach 20-22 km/h 



#954 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 07 styczeń 2019 - 17:14

Mam dokladnie taki zestaw. Opisywalem go na blogu, ale napisze i tu - samemu bedziesz latal w slizgu az milo, a z kolega bedzie troche meka. Zeby ta lodka weszla w slizg na tym silniku, kumpel bedzie musial przesuwac sie do przodu, a slizg bedzie taki niepelny. Raczej nie przekroczycie 25 km/h. Mysle, ze maksymalna predkosc bedzie w okolicach 20-22 km/h

Dzięki za odpowiedz. Jak już ci pisałem w messenger dziś wody po których będę pływał nie są duże wiec nie potrzebuje latać z dużymi prędkościami a takie 22 we dwóch mnie zadowoli jak najbardziej. Czasem wezmę ja na tydzień do Finlandii lub Szwecji ale tam też będę penetrował strefy przybrzeżne jezior. Do tej pory w Finlandii pływałem dużymi łupinami z silnikami 4-5hp i dawało radę tylko trochę trwało zanim się dopłynęło na fajne odległe miejsca(2h) ciągłego płynięcia. Jak przy tym silniku i łódce zajmie mi 30-45 min to już będzie sporo więcej łowienia zwłaszcza ze trzeba tez tyle wracać do bazy. W razie czego jak by było kiedyś mało to zawsze można wymienić na 15-20. Bardziej chodzi mi o komfort na Łodzi. Czy jest w miarę swobodnie? Na pontonie 320 we dwie osoby tez da rade łowić ale balony zabierają sporo miejsca i nie maja schowków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#955 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:11

Dzięki za odpowiedz. Jak już ci pisałem w messenger dziś wody po których będę pływał nie są duże wiec nie potrzebuje latać z dużymi prędkościami a takie 22 we dwóch mnie zadowoli jak najbardziej. Czasem wezmę ja na tydzień do Finlandii lub Szwecji ale tam też będę penetrował strefy przybrzeżne jezior. Do tej pory w Finlandii pływałem dużymi łupinami z silnikami 4-5hp i dawało radę tylko trochę trwało zanim się dopłynęło na fajne odległe miejsca(2h) ciągłego płynięcia. Jak przy tym silniku i łódce zajmie mi 30-45 min to już będzie sporo więcej łowienia zwłaszcza ze trzeba tez tyle wracać do bazy. W razie czego jak by było kiedyś mało to zawsze można wymienić na 15-20. Bardziej chodzi mi o komfort na Łodzi. Czy jest w miarę swobodnie? Na pontonie 320 we dwie osoby tez da rade łowić ale balony zabierają sporo miejsca i nie maja schowków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zdecydowanie jest wygodniej niz na pontonie 320. Moze nadal minimalnie za ciasno w porownaniu do wiekszych lodzi lub do aluminiówek, w których sa mniejsze straty na powierzchni uzytkowej, ale za te pieniadze ciezko znalezc cos lepszego.



#956 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:32

Daniel , a jakieś doświadczenia z pływania na elektryku ? Rzędu 55 lbs. na przykład ? Powoli muszę się rozglądać za jakąś skorupką , bo moja ma już same pajęczaki na laminacie i nie wiem sam , jak długo pociągnie ( chociaż lubię moją krypkę malusią  :) ) . Chodzi mi głównie o prędkości maksymalne na elektryku ( sam mam MinnKotę Endura Max 55 lbs.) i łatwość rozpędzania z takim napędem jednostki Wigry  :D .



#957 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 21:04

Daniel , a jakieś doświadczenia z pływania na elektryku ? Rzędu 55 lbs. na przykład ? Powoli muszę się rozglądać za jakąś skorupką , bo moja ma już same pajęczaki na laminacie i nie wiem sam , jak długo pociągnie ( chociaż lubię moją krypkę malusią  :) ) . Chodzi mi głównie o prędkości maksymalne na elektryku ( sam mam MinnKotę Endura Max 55 lbs.) i łatwość rozpędzania z takim napędem jednostki Wigry  :D .

 

Nie kojarzę prędkości na elektryku, ale w ślizg na pewno nie wchodzi :P

Za to opisałem w artykule mało przyjemną cechę - łódka jest bardzo "wrażliwa" na elektryku, czasem wygląda jakby pijany prowadził :P


  • malinabar lubi to

#958 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:39

Wiem , czytałem i nie stanowi to dla mnie problemu , bo dotychczas używana przeze mnie jednostka , którą na elektryku pływam , również jest nad wyraz czuła na wszelkie zmiany obciążenia w trakcie pływania , wiatr , fale i lubi po prostu myszkować , przez co nieomal stale muszę korygować kurs . Zdecydowanie lepiej jest , kiedy przesuwam się ku dziobowi , ale wymagałoby to przedłużki rumpla chyba . Być może jakiś wpływ na to ( poza kształtem kila i dna łodzi ) ma lekkość łódki i jej mała masa ( mówię tu o swojej łajbie ) . Z drugiej strony szybko nabiera prędkości i na elektryku jest najszybsza w całej wsi ( przynajmniej tak mi się wydaje  ;)  :) ) .



#959 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:59

Kup silnik rufowy sterowany pilotem. Siedzisz gdzie chcesz, rumpel nie jest bezwładny,
  • hlehle lubi to

#960 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2019 - 23:26

Pomysł na pewno świetny , ale sprzęt , którego używam jest absolutnie w porządku i sprawia mi dużo frajdy z pływania jak dotąd . Tym bardziej , że to moje pływanie polega na przepływaniu z miejscówki na miejscówkę a nie trollingowaniu na przykład . Ale przedłużkę rumpla to sobie sprawię chyba na przyszły sezon . 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych