Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 19 styczeń 2019 - 06:57

Haswing 2 lata , Haibo 5 lat .



#982 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 20 styczeń 2019 - 16:33

Akumulatory to.tu nie ma nic do rzeczy. Przy tych silnikach sugerował bym.sie dlugoscia gwarancji i serwisem. Osiągi będę porownywalne

A ja sugerowałbym się jeszcze jakością wykonania. Na ostatniej Rybomanii w Warszawie obejrzałem dość dokładnie Haibo i niestety nie przekonał mnie delikatnością elementów odpowiadających za tilt silnika (cienki plasticzek). Cena była lepsza na Haibo, ale Haswing wygląda na bardziej pancerny.



#983 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:14

Powoli przymierzam się do zakupu spaliny - będę celował w moc między 9,9 -20KM . I teraz pytanie (może głupie , ale...)  Jaka firma? Yamaha . Suzuki , Tohatsu  , czy jeszcze coś innego ? Stosunek cena /jakość/niezawaodność/ serwis. - tak , żeby Wilk był syty i Owca w ciąży ;) :).  Ot taki ranking - co lepiej.



#984 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:09

Yamaha. Suzuki, Tohatsu, hmmm...?? Dziwne zestawienie, Ja mam 15km Suzuki i bardzo sobie chwalę, chciałęm od razu zapytać czemu takie zestawienie napisałeś, ale myślę sobie, że napiszę swój zestaw teraz, a nie po Twojej odpowiedzi, to będzie może bardziej wiarodajny, czemu akurat Y,S,T ? A czemu nie umieściłeś Hondy, Mercury ( nie miałem doczynienia z tymi silnikami mimo, że słysząłem, że są na topie? ?



#985 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:16

Różnice w cenie nowych niewielkie, przy 20KM potencjalnie dojdzie koszt patentu motorowodnego. Manetka czy rumpel? Długa czy krótka stopa? Do jakiej łodzi? Zakładasz silnik na stałe czy po każdym użyciu zdejmujesz z pawęży?

#986 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:17

Proszę  czytać ze zrozumieniem. ;) - To nie żadne zestawienie (nazwy firm w kolejności losowej i nie wymieniłem wszystkich , bo napisałem "czy może coś innego"  ,  to tylko pytanie -  co kupić ?


  • tomkosto lubi to

#987 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:25

Stosunek jakośc/cena sratatata, wybacz, ale nie wiem co odpisać, obstawiam, że bierzesz nówke, weź ten silnik gdzie masz bliżej, aby robić przeglądy( niektórzy twierdza, że lepiej zrobić serwis u Janusza, nizwydać 350zł/rok na  gwarancje), ale nie wierz im, teraz każdy silnik jest zajebisty, aby EFI.


Użytkownik mickeN edytował ten post 26 styczeń 2019 - 20:26


#988 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:26

O patencie nie mówimy. 

Czy ma znaczenie czy rumpel , czy manetka , czy demontuje częściej lub rzadziej , jaka łódź lub długość stopy ? Jeżeli ktoś po prostu pyta jakiej firmy kupić silnik ?

Jeżeli są to ważne informacje  :blink:  , to :

- rumpel ,  krótka  stopa , łódź  370 - 410cm (dno raczej ślizgowe)  zamontowany na stałe.


Użytkownik binio1111 edytował ten post 26 styczeń 2019 - 20:28


#989 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:57

Gdyby miał być zdejmowany to lepiej lżejszy niż cięższy, a kilkanaście kg robi różnicę. Do tej długości łodzi raczej 15KM lub więcej. Szukaj wersji z rozrusznikiem elektrycznym i szarpanką równocześnie, ładowaniem i wspomaganym trymem. Prąd na łodzi się przyda, rozrusznik ułatwi a trym wspomagany pomoże podnosić kolumnę.
  • Hubert_S i Tabor lubią to

#990 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 28 styczeń 2019 - 07:05

Wuran ma rację do długości około 4 m  masa łódki 300 kg to silnik minimum 15 KM i więcej . Co do wyposażenia silnika zależy od zasobności portfela kupującego . Mam nowego Mercurego 9,9 KM i kicha , przy łódce  390  cm długości ,  szerokość  łódki 180  cm  tylko prędkość spacerowa .

Mam obawy że w nurcie na Bugu 9,9 KM silnik nie dałby rady popychać łódkę  gdzie chce .

Paten każdy powinien mieć dla własnego bezpieczeństwa  , coraz więcej łódek na wodzie tłok , stres i możemy komuś krzywdę  zrobić z własnej niewiedzy . 

Jeśli chodzi o markę silnika to moim zdaniem każdy z wymienionych wytrzyma pływanie na ryby przez 10 lat  . Ja kupiłem Mercurego bo kosztował mnie 6,5 tyś nowy 9,9 KM  ale bez ładowania  wyznacznikiem dla mnie była cena .



#991 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 03 luty 2019 - 23:40

Witam czy ktos orientuje się na temat jakie powinno być sprężanie przy nie wyeksploatowanym silniku Mercury?

Ogládałem  silnik Mercury 8km z wymienionym daźnikiem na 15 czy to ten sam silnik? Mianowicie miałem mercurego 9.9 wyglądał identycznie ale zastanawiam się ciągle czy one różnią się tylko gaźnikiem i da się podnieść moc z 8km na 15 poprzez wymianę gaźnika? Mowa o silniku 2t  staruszka z 98r. 



#992 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 04 luty 2019 - 00:32

Tu masz test sprężania 15 z 90 roku



#993 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 04 luty 2019 - 09:16

To wiem jak się mierzy ale chodzi mi jakie są normy kompresji.ile np.powinien mieć nowy



#994 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 04 luty 2019 - 10:40

Ten sam blok.rózne gazniki. 8Ka ma w gardzieli cyfre 50, 9.9 ma cyfre 56, a 15 ma 64

#995 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 04 luty 2019 - 17:50

Dekodowanie starszych silników Johnson / Evinrude na podstawie numeru z tabliczki znamionowej

 

 

Załączone pliki



#996 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 04 luty 2019 - 22:54

7-8 bar robocze.

jak nowy to 9 bar

pali i pływa prz 4 bar


  • SkiDivPL lubi to

#997 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 05 luty 2019 - 18:31

Mam rozterkę czy kupić silnik 2t czy dołożyć trochę poszukać i kupić 4t-yylko tych z krótką stopą jest zdecydowanie mniej w ofertach mowa o silniku 10km.



#998 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 05 luty 2019 - 21:31

zastanów sie czy  silnik bedzie stacjonarny na łodzi czy  trzeba bedzie go nosic i zakłądac na pawęż łodzi.

noszenie 4T  to porażka



#999 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 05 luty 2019 - 22:06

Mój dwu suw ważył 33 kg a 4 suw 36 tohatsu . Także dużej różnicy nie ma

#1000 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 luty 2019 - 00:05

Tylko że można kupić dwusów 33kg 15HP, a w 4t to już minimum 45kg. Więc jest nad czym myśleć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych