Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 06 luty 2019 - 01:23

Tylko że można kupić dwusów 33kg 15HP, a w 4t to już minimum 45kg. Więc jest nad czym myśleć.

Ja mam nowego Mercury 9.9 EH ważącego 41 kg i nie ma jakoś problemu aby go z auta do łódki/pontonu przetransportować w rękach kilkanaście/kilkadziesiąt metrów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1002 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 luty 2019 - 01:50

Wiśnia, jak liczba w twoim nicku to rok urodzenia, to się z robą zgodzę. W pewnym wieku zmienia się zdanie i dba o to co się ma, pogadamy za 20 lat. Być może od noszenia tych bardzo niewyważonych 41kg zrobisz to szybciej, czego oczywiście ci nie życzę. 


Użytkownik psulek edytował ten post 06 luty 2019 - 01:52


#1003 OFFLINE   wisnia1999

wisnia1999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 06 luty 2019 - 01:53

Wiśnia, jak liczba w twoim nicku to rok urodzenia, to się z robą zgodzę. W pewnym wieku zmienia się zdanie i dba o to co się ma, pogadamy za x lat. Być może od noszenia tych bardzo niewyważonych 41kg zrobisz to szybciej, czego oczywiście ci nie życzę.

Heheh chciałbym. Nie mówię ze niosę to na raz ale nie ma problemu raczej ale jeśli maga ma takie znaczenie to lepiej 2t.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1004 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 luty 2019 - 07:55

Jak się ma slip i podjazd betonowy, koła w pontonie to można nosić,a raczej wynosić z bagażnika.

#1005 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2019 - 08:57

Ja mam nowego Mercury 9.9 EH ważącego 41 kg i nie ma jakoś problemu aby go z auta do łódki/pontonu przetransportować w rękach kilkanaście/kilkadziesiąt metrów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spróbuj przejść z nim 50 metrów po śliskiej trawie lub po wiślanym faszynowym brzegu to zmienisz zdanie.

Albo założyć go z chwiejnego pomostu na łódkę na wodzie.

Zakładałem tak Yamahę 9,9  43 kg przez tydzień sam i da się , ale nie życzę tego nikomu.  

Chyba że na Pudziana trafiłem  ;) .



#1006 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 06 luty 2019 - 09:12

.. faktem jest ze z czasem waga silnika potrafi mieć znaczenie wręcz "strategiczne"  ;) .

Na wagę ma również ogromny wpływ osprzęt silnika - mam Tohatsu 30KM 4T -68kg i mam Suzuki 30KM 4T 110kg.(obydwa 3-cylindry).

Druga sprawa rok produkcji - często jest tak ze silniki młodsze są przy tej samej mocy lżejsze ze względu na "oszczędną"  budowę tych nowszych -np. zamiast 2 cylindrów jest jeden ale wyżyłowany do bólu -co moim zdaniem nie jest obojętne dla trwałości (jestem fanem starszych konstrukcji).....sporo do przemyślana ma potencjalny nabywca  :D



#1007 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 luty 2019 - 16:59

Wiele lat nosilem (nadal sie zdarza) Tohatsu 9.8 w czterosuwie. Samo noszenie moze i jest meczace, ale jak sie to robi z glowa to krzywda nam sie nie stanie. Ot cos ala trening ;) Problem jest gdy wkladamy ten silnik do malego bagaznika, a potem go wyciagamy. Tutaj nasze cialo przybiera dziwne pozycje i niestety nie zawsze one nam sluza. Dosc czesto zdarzalo mi sie takie same cwiczenia przechodzic z Yamaha 15 KM, ktora wazyla chyba dobre 50kg. Da rade? Da, ale za stary jestem na to :P
 



#1008 OFFLINE   jasiek 135

jasiek 135

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjaopole
  • Imię:jan
  • Nazwisko:kowalski

Napisano 14 luty 2019 - 18:23

Witam. Jestem tutaj mowy jak i zielony w sprawach silników zaburtowych. Dzisiaj przyszedł mój zamówiony ponton 260 Kolibri i chciałbym kupić raczej nowy silnik taki żeby był cichy i zarazem ostrzedny, dodam że mogę tylko max montować 5konny silnik. Doradzcie proszę cos konkretnego. Patrzyłem na ALEGRO ale większości to ściema. Zgóry dziękuję



#1009 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 19:11

Witam. Jestem tutaj mowy jak i zielony w sprawach silników zaburtowych. Dzisiaj przyszedł mój zamówiony ponton 260 Kolibri i chciałbym kupić raczej nowy silnik taki żeby był cichy i zarazem ostrzedny, dodam że mogę tylko max montować 5konny silnik. Doradzcie proszę cos konkretnego. Patrzyłem na ALEGRO ale większości to ściema. Zgóry dziękuję

Yamaha, Tohatsu, Mercury, Suzuki, Honda. Każdy z wymienionych nowy będzie OK.



#1010 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 14 luty 2019 - 19:43

Poszukaj 6km to w ślizgu polatasz bez problemu

#1011 OFFLINE   jasiek 135

jasiek 135

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjaopole
  • Imię:jan
  • Nazwisko:kowalski

Napisano 14 luty 2019 - 22:34

to fakt co pisałeś ale tam maksymalnie mogę 5km podpiąć, wydaje mi się ze 6 to już może być już za duży to tylko ponton 260 firmy kolibri


Użytkownik jasiek 135 edytował ten post 14 luty 2019 - 22:35


#1012 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 15 luty 2019 - 01:01

to fakt co pisałeś ale tam maksymalnie mogę 5km podpiąć, wydaje mi się ze 6 to już może być już za duży to tylko ponton 260 firmy kolibri

Oprócz ceny zakupu przyjżyj się ile kosztuje serwisowanie nowego silnika (ktoś niedawno płakał tutaj, że 400PLN na serwis go zabija). Miałem przez 40mH Suzuki i byłem bardzo zadowolony zarówno ze spalania jak i kosztów serwisu (chociaż przy cenach za serwisowanie samochodów serwisowanie spaliny to mniej niż jedno tankowanie :)).



#1013 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1414 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2019 - 06:39

to fakt co pisałeś ale tam maksymalnie mogę 5km podpiąć, wydaje mi się ze 6 to już może być już za duży to tylko ponton 260 firmy kolibri

Mam kolibri 280. Stoi na nim 5KM ja latam od roku na 8... :)
Ale 260 to pewnie bez kila i z miękką podłoga...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1014 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 15 luty 2019 - 12:24

Ale 260 to pewnie bez kila i z miękką podłoga...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Sa nawet 250 z  kilem i alu podloga :)

@jasiek 135 ile wazysz?



#1015 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 luty 2019 - 16:54

Tzn , z tego co ja wiem możesz mieć do 0.2 promila bo taka poprzeczka a w zasadzie jej przekroczenie w PL uznawana jest za stan nietrzezwosci itd , policjant na wodzie nie może Ci zabrać prawa jazdy bo to wykracza po za jego uprawnienia i fakt ten można zgłosić do prokuratury - przekroczenie uprawnień, jedyne co może Ci zrobić to napisać wniosek do sądu o zabranie uprawnień, ale nie słyszałem o takim przypadku żeby jakikolwiek sąd klepnal taki wniosek , myślę że w szczególnych przypadkach gdzie doszło by do stałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci czy innych szczególnych wypadków no wtedy może może kto wie . Grunt to dobre tłumaczenie, do tej pory pięknie tlumaczonko po kolizjach czy wypadkach brzmiało - w skutek silnych emocji powypadkowych itd napilem się kielicha bo w samochodzie miałem flakona no i tak wyszlo :) I kto komu udowodni co jak i kiedy :)

Good luck. Biorą Cię na badanie i z dużą dokładnością wiedzą kiedy było spożycie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1016 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 15 luty 2019 - 22:51


Co do badan , to nie pokaże Ci dokladnosci za duzo zmiennych tu nir ma wzoru z ktorgo mozna cokolwiek obliczyc :)

Użytkownik womaly23 edytował ten post 15 luty 2019 - 22:54


#1017 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 16 luty 2019 - 00:34

;_Panowie krótkie pytanie. Moja Y8 jest troszkę słaba do mojej łódki Silver 405 Co byście polecili Tohatsu 9,9 sport (możliwość podkręcenia do 15-20), Mercury F10 MH (też można podkręcić 15-20) czy może zostać przy Yamaha np F9.9 JMHS lub inna w k. stopie

 

Tyle że nie wiem czy Yamaha ma możliwość zwiększenia mocy (chodzi o tzw. nówka sztuka)

 

Kupił bym 9.9 bez opcji zwiększania mocy tyle że jednak wolał bym mieć troszkę zapasu (z góry uprzedzam komentarze w stylu "zrób patent sternika" - nie ma teraz czasu :-)  a sezon się zbliża )

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

PS

 

Dodam pływam zawsze sam, więc jak by jakiś  z w/w 9.9 był odpowiedni czekam na sugestie


Użytkownik toms72 edytował ten post 16 luty 2019 - 00:36


#1018 OFFLINE   jasiek 135

jasiek 135

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjaopole
  • Imię:jan
  • Nazwisko:kowalski

Napisano 16 luty 2019 - 01:17

Sa nawet 250 z  kilem i alu podloga :)

@jasiek 135 ile wazysz?

Śiema. w tej chwili cos 95 kg ale na kwiecień to waga idzie na szczęście w dół. Niestety podłoga płaska twarda ale silnik już wczoraj zakupiłem Tohatsu 6 km. Chciałem używany kupić ale co do tej sprawy to nie mam szczęścia i zawsze kupię jakiś bubel.



#1019 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 16 luty 2019 - 01:33

Jasiek i w sumie słusznie perełki zdarzają się rzadko, w sieci to już szkoda mówić, (Viking z ostatnich postów sprzedam  "unikat") . Kilku kolegów kupiło fajne konie od znajomego z forum Tornado (ale długo go nie widziałem) mam od jego znajomych konia już 5 lat i I klasa. 

W sumie dobra decyzja wiesz co kupujesz.



#1020 OFFLINE   KonradJ

KonradJ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaJ
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:J

Napisano 18 luty 2019 - 17:16

Siema!

 

Planuję zakup nowego silnika do vikinga 390, co lepsze i dlaczego według was? Evinrude podobno szybciej wstaje i jest lżejszy pytanie jak z trwałością tej konstrukcji? Yamaha wydaje się pewniejszym wyborem.

Łódź ma ograniczenie do 18,5kw - czy 30 nie będzie problemem?

 

Evinrude 30km/25km 21500zł

Yahaha 30km + zegary i montaż gratis 22500zł

 

A może coś innego wartego uwagi? Koniecznie el. trym i manetka.

 

Do tego drobne pytanie o Echo, biorę pod uwagę Garmina 7sv - czy jest dla niego jakaś sensowna konkurencja? Można dostać w cenie około 2000zł na ebay.

 

Z góry dzięki za sensowne wypowiedzi!

 

Konrad


Użytkownik KonradJ edytował ten post 18 luty 2019 - 17:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych