Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2015 - 15:06

Dokładnie tak ! Bierz co najmocniejsze i co możesz unieść i sam założyć, mi yamaha 15hp w trollingu pali mniej niż litr jak płyne trochę szybciej to 2,5l , ślizg to już 5l i więcej , a przyjemność z pływania większa i masz spokój na pare lat...
6hp do pychówki będzie ok , pontonem 330 w 2 osoby nie wejdziesz w ślizg na 6hp, ponton bedzie pchał wała wody przed sobą w 2 osoby , w jedną osobę jeśli ponton 330 ma kil oczywiście powinno się udać wejść w ślizg.
Jak mas 5-6 tys to ja bym nabył nową yam/suz/toh i masz problem z głowy , chyba że uda Ci się znaleźć silnik który był w pl kupiony jako nowy z papierami i ks.gwarancyjną, szukaj 8hp może się uda , mocniejszy w tej cenia aby była pewność , może być trudno znaleźć

#142 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:06

Tak jak koledzy piszą jak największa moc przy jak najlżejszym silniku . Zapas mocy bezcenny, a zużycie paliwa jest zależne od obrotów i od warunków pływania. Polecam 4-ro suwy japońskie , Honda,Tohatsu Yamaha, Suzuki. Można zakupić używany z dystrybucji krajowej . Porównaj sobie wagę poszczególnych marek przy tej samej mocy.


  • MATI87 lubi to

#143 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 październik 2015 - 15:17

Trochę odkopię temat. Jestem na etapie poszukiwania silnika 5-6Km do pontonu Maweric 330 a alu podłogą. Przeglądając czeluści internetu nawinął mi sięna oczy silnik SEAKING SF6BMS. Cena nowego to około 4300. Myślę że te 300 to jeszcze do stargowania... Są dwie wersje tego silnika 1 i 2 cylindry. Z 1 cylindrem około 30kilo wagi, a 2 cylindry 38kg. Mój problem polega na tym, że to taka żadko spotykana marka i opinii prawie brak. Przemawiają do mnie dwa cylindry, których jakośnie zauważyłem u innych producentów w takim przedziale mocowym. Te 4tys to mniej więcej granica budżetu.

Pozostałe marki w tej mocy kosztują około 1000zł więcej. Duża jest różnica między 5 a 6 KM w pływaniu?  



#144 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 październik 2015 - 23:14

Trochę odkopię temat. Jestem na etapie poszukiwania silnika 5-6Km do pontonu Maweric 330 a alu podłogą. Przeglądając czeluści internetu nawinął mi sięna oczy silnik SEAKING SF6BMS. Cena nowego to około 4300. Myślę że te 300 to jeszcze do stargowania... Są dwie wersje tego silnika 1 i 2 cylindry. Z 1 cylindrem około 30kilo wagi, a 2 cylindry 38kg. Mój problem polega na tym, że to taka żadko spotykana marka i opinii prawie brak. Przemawiają do mnie dwa cylindry, których jakośnie zauważyłem u innych producentów w takim przedziale mocowym. Te 4tys to mniej więcej granica budżetu.

Pozostałe marki w tej mocy kosztują około 1000zł więcej. Duża jest różnica między 5 a 6 KM w pływaniu?  

Typowy chińczyk. Rada - mniej pal i pij , dołóż 20-30% i kup sprawdzonego japońca ;) . Np. Tohatsu.



#145 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 12 październik 2015 - 08:35

@fred88, miałem Sea Kinga, pływałem, nawet nie narzekałem. Wymagał dokładnego wyregulowania u fachowca bo prosto z pudełka był niekoniecznie jak zegarek zwłaszcza szwajcarski. Teraz pływam na Evinrudzie 2 suwie i przesiadka jak z malucha na mercedesa, fakt SeaKing miał 5KM a evinek ma 10 czyli 2X więcej. Wprawdzie mój Evinrude też wymagał fachowca żeby wszystko wyregulować (Dzięki @EVIN), ale mój Evinrude jest dość leciwy, a był mniej problematyczny po zakupie niż Seaking. W tej cenie to poszukaj używki renomowanej. Też mam mawerica 330 z alu.

Gdy ja kupowałem swojego 5KM to był niemal 2X tańszy niż obecne ceny tych samych i grubo ponad 2X niemal 3X tańszy niż nowa Yamaha, tohatsu czy Suzuki o Hondzie nie wspominając, wtedy przy tamtych cenach to był dobry wybór, teraz jak by były ówczesne ceny też byłby to bardzo dobry wybór.

 

P.S. W sąsiednim wątku jeden z kolegów pisze że nowe Suzuki 6KM kosztuje 5500 z możliwością utargowania ceny. Nawet bym się nie zastanawiał.


Użytkownik Sołtys edytował ten post 12 październik 2015 - 08:42


#146 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 październik 2015 - 09:39

Ale koledze chodzi  o dwa cylindry, a takie silnki zaczynją się u renomowanych producentów od 8km. Więc musi celować w zadbaną używkę albo dozbierać 2x tyle.



#147 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2015 - 21:52

Głupie pytanie pewnie.

Czy można uruchomić silnik czterosuwowy na pewien czas na sucho? I jeśli tak to na ile bezpiecznie? 5,10 czy 30 sekund?

Olej przecież popłynie . Tylko czy pompa wody wytrzyma?



#148 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 październik 2015 - 21:58

..dla bezpieczeństwa lepiej w beczce ...lub wąż ogrodowy z  wodą skierowany w stronę kratki zasysającej wodę do chłodzenia..



#149 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 13 październik 2015 - 22:01

sucha pompa

Załączone pliki


  • kotwitz lubi to

#150 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2015 - 22:04

..dla bezpieczeństwa lepiej w beczce ...lub wąż ogrodowy z  wodą skierowany w stronę kratki zasysającej wodę do chłodzenia..

Wiem, wiem. Ale teoretycznie 5-10 sekund nie powinno zaszkodzić? W zimie w garażu ciężko o szlauch... .

Przecież są silniki z chłodzeniem powietrzem i chodzą bez problemu wiele lat.

Problem może tyczyć pompy wody. A dokładniej wirnika.

 

@Evin. Tam czas jest minimum 60 sekund. Nigdy w życiu na tyle bym nie uruchomił.

Poza tym tylko bieg jałowy.


Użytkownik godski edytował ten post 13 październik 2015 - 22:06


#151 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 13 październik 2015 - 22:07

Głupie pytanie pewnie.

Czy można uruchomić silnik czterosuwowy na pewien czas na sucho? I jeśli tak to na ile bezpiecznie? 5,10 czy 30 sekund?

Olej przecież popłynie . Tylko czy pompa wody wytrzyma?

Jak tak bardzo chcesz zniszczyć silnik to pal. Nie masz w domu jakiegoś wyższego 10-15l wiadra, tudzież hoboka po farbie? Byle zanurzony był do płetwy kawitacyjnej i masz spokój.



#152 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 październik 2015 - 23:45

I właśnie dla tego, trochę się obawiam kupywać używany silnik... Różne pomysły ludziom do głowy przychodzą, a potem przy sprzedaży, że 10 godzin przepływane, laleczka, cukiereczek i inne cuda. 

Kolego Godski powiedz mi w jakim celu chcesz wogule odpalić silnik na 5-10sec? (tak, wiem ciekawski jestem)


Użytkownik fred88 edytował ten post 13 październik 2015 - 23:47


#153 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2015 - 23:52

I właśnie dla tego, trochę się obawiam kupywać używany silnik... Różne pomysły ludziom do głowy przychodzą, a potem przy sprzedaży, że 10 godzin przepływane, laleczka, cukiereczek i inne cuda. 

Kolego Godski powiedz mi w jakim celu chcesz wogule odpalić silnik na 5-10sec? (tak, wiem ciekawski jestem)

Napisz mi gdzie napisałem że chcę go odpalić ???

Ciekawski jestem... . 

 

Nawiasem mówiąc , kupiłem używany z 2010 roku i jest cukiereczek. Po przeglądzie w Tohatsu tak mechanior rzekł.



#154 OFFLINE   marlboro

marlboro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 14 październik 2015 - 09:10

Panowie mam pytanie czy yamaha dwusuwowa 8km ma tuleje cylindrowe taka z 1996 ?



#155 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 14 październik 2015 - 14:22

Zgłębiając tajniki internetu pomyślałem o dwusuwie, nowym dwusuwie. Dzwonię do Tohatsu Polska i czego się dowiaduję, że kupić nie mogę bo jest jakaś dyrektywa unijna.

Idąc tym torem podobno w 2018r ma być całkowity ich zakaz używania w UE. 

Przyznam że nowe konstrukcje Suzuki i Tohatsu to naprawdę super zabawki do celów wędkarskich.

http://www.globalsuz...marine/2st.html

http://tohatsu.com.a...engines/2stroke

zatem wiecie na ile jest w tym prawdy że 2 takty zostaną zakazane do użytkowania w UE?


Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 14 październik 2015 - 14:22


#156 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 14 październik 2015 - 15:30

Zamawiałem do firmy łodkę z silnikiem i przyczepą i na ten rok nie ma możliwości zakupu nowego silnika 2T, ale w przyszłym już tak - taką informacje dostałem od producenta łodzi, że Honda i Yamaha ma wypuścić ok. lutego 2T....

Gdyby ktoś był zainteresowany to będę sprzedawał swojego 2T Marinera 2001 r 30 konny 2t, rozrusznik  ładowanie, power trim, dozownik oleju z wszystkimi alarmami itd - stanu tego silnika nie chce mi się opisywać bo nie ma sensu, pierwsza osoba któa przyjedzie poprostu go kupi i jeszcze długo długo będzie dzięckować ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 14 październik 2015 - 15:30

  • Dragar lubi to

#157 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2015 - 15:36

Zgłębiając tajniki internetu pomyślałem o dwusuwie, nowym dwusuwie. Dzwonię do Tohatsu Polska i czego się dowiaduję, że kupić nie mogę bo jest jakaś dyrektywa unijna.

Idąc tym torem podobno w 2018r ma być całkowity ich zakaz używania w UE. 

Przyznam że nowe konstrukcje Suzuki i Tohatsu to naprawdę super zabawki do celów wędkarskich.

http://www.globalsuz...marine/2st.html

http://tohatsu.com.a...engines/2stroke

zatem wiecie na ile jest w tym prawdy że 2 takty zostaną zakazane do użytkowania w UE?

2T możesz kupić obok na Ukrainie. Ale ceny takie sobie.



#158 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 14 październik 2015 - 17:49

2T możesz kupić obok na Ukrainie. Ale ceny takie sobie.

Ale masz na myśli jak za 4T?



#159 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2015 - 18:32

Ale masz na myśli jak za 4T?

Z tego co pamiętam to coś około 7 tysięcy za tośkę 9,8 czy 9,9. A z gwarancją słabo.



#160 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 14 październik 2015 - 20:47

Zamawiałem do firmy łodkę z silnikiem i przyczepą i na ten rok nie ma możliwości zakupu nowego silnika 2T, ale w przyszłym już tak - taką informacje dostałem od producenta łodzi, że Honda i Yamaha ma wypuścić ok. lutego 2T....

Gdyby ktoś był zainteresowany to będę sprzedawał swojego 2T Marinera 2001 r 30 konny 2t, rozrusznik  ładowanie, power trim, dozownik oleju z wszystkimi alarmami itd - stanu tego silnika nie chce mi się opisywać bo nie ma sensu, pierwsza osoba któa przyjedzie poprostu go kupi i jeszcze długo długo będzie dzięckować ;)

Ciekawe to co piszesz. Pewnie będzie to coś w rodzaju E-TEC.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych