Jaką linkę -pomoc w wyborze?
#221 OFFLINE
Napisano 21 grudzień 2023 - 08:53
Może wymieniony sznur w klasie WF6 też będzie działać. Nie wiem. Musiałbyś sobie sprawdzić bo każdy ma inne preferencje, style i sposoby na wykonanie rzutu. Im mniejszy uciąg i wolniejsza woda tym mniej sznur tonący się nadaje. Wystarczy jak pisałem obciążyć muchy. Chyba że ryby siedzą przy dnie i się nie podnoszą kompletnie do przynęt to wtedy jak najbardziej tonąca linka. Klasa tonięcia 3 myśle że w zupełności ci wystarczy. Czy np. Intermediate Fast.
Najlepiej pożyczyć od kogoś linkę, sprawdzić jak działa i niż kupować i odsprzedawać bo to nie to. WF 8 tonąca mam wiec jakbyś chciał to mogę ci taką podesłać na próby. Niższych klas nie mam oprócz GPX, ale tego używam.
Airflo Forty Plus, Guideline Pike też super lata. Kijem szybką „6” śmigałem tymi linkami ale też klasą WF7. Tyle że ja rzucałem glowacicowymi czy szczupakowi muchami do 20m na szerokiej rzece San.
Guideline 4Cast Sink Tip ((F/S) też fajna linka na szerokie rzeki. Mam WF5 wiec nie do Twojego kija.
Łowiąc z brzegu na dużym głębokim Sanie (duża wiosenna woda) łowię jak koledzy z Pomorza trocie czy łososie. Rzuty rolkami. Kij długi (3m) klasa 6-8, sznur WF9S lub z tonąca końcówką. Rzuty do kilkunastu metrów.
Pzdr.
- pawelHERP lubi to
#222 OFFLINE
Napisano 21 grudzień 2023 - 10:54
Drobna uwaga. Outbound Short jest już przeciążony o 2 klasy. Akurat tego modelu nie ma potrzeby przeciążania o dodatkową klasę.
Używam do średnio szybkiego kija (#6) tej linki w klasie #6 i zastanawiam się czy jednak nie sparować tego z tym samym modelem linki w klasę niższym.
Użytkownik zeralda edytował ten post 21 grudzień 2023 - 10:55
- Forest-Natura lubi to
#223 OFFLINE
Napisano 21 grudzień 2023 - 14:56
Dlatego samo łowienie na streamera niewiele mówi i dopytywałem o szczegóły. Jeśli np. łowiący chciałby sprowadzić muchę blisko dna tonącym sznurem to OB nie wiem czy będzie dobrym wyborem. Do takiego łowienia wystarczy zwykły tonący w 4-6 klasie (tonięcia) i później trzeba się tylko postarać aby nim rzucić gdy ma się takie warunki jakie się ma. Przerabiałem to na Sanie na dużej wodzie brodząc przy brzegu. Nie mając za plecami miejsca na odrzut zostaje tylko rolka z wody a to już wyzwanie gdy ma się taki czy inny sznur. Zupełnie inne łowienie i podawanie przynęt.
Pamietajmy jeszcze o jednym, tonący sznur szybko tonie i jego nie da się narzucić aby muchy zatonęły głębiej w miejscu w którym chcielibyśmy aby pozostały dłużej. Tonący sznur spływa z nurtem wody, ciągnąć szybko za sobą zestaw łukiem, po skosie w dół. Pływającym czy pływającym z tonącą końcówka można więcej na wąskich rzekach i krótkich odcinkach do ogłowienie. Na pełny tonący obławia się raczej duże obszary wody bez jakąkolwiek kontrolę zestawu i bez jakiegokolwiek wpływu na prace wabików. Takie to są drobne szczegóły łowienia na strima. Za dużo zmiennych aby wybrać jedna linkę.
Jedna to taka jak wymieniłem. Pływająca aby dała radę i ewent. dopałki.
#224 OFFLINE
Napisano 21 grudzień 2023 - 15:34
Doradzać komuś linkę bez znajomości wielkości much, których będzie używał, jest generalnie rzecz biorąc odejściem od podstawowych zasad wędkarstwa muchowego.
Poza tym oprócz OBS jest wiele, wiele, wiele (!) innych linek, które się świetnie nadają do rzucania streamerem, czy to znad głowy, czy z wody, czy nawet z "powietrza". Bez różnicy ile mamy miejsca z tyłu. Tylko trzeba umieć się takimi linkami posługiwać, co z kolei wymaga znajomości techniki kilkunastu rzutów a nie tylko znad głowy.
Idąc za ciosem, wędka twarda jak bilardowy queu i o akcji bilardowego queu nadaje się świetnie do rzucania małymi muchami pod silny wiatr, np. na tropikalnych łowiskach, w pogoni za mieszkańcami tamtejszy szerokości geograficznych i żywiącymi się skorupiakami. Ale czy to jest rzeczywiście jedyna droga do streamera? Osobiście wątpię i nie tylko ja wątpię.
#225 OFFLINE
Napisano 22 grudzień 2023 - 21:08
Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
- Forest-Natura lubi to
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych