Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Artykuł w WŚ. - Casting w najlepszym wydaniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2009 - 20:41

Co chcesz od tego co dzieje się za oknem? Piękna pogoda by poganiać z castingiem :D

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 20:43

Drodzy Koledzy,

Nic dodać, nic ująć. @Jerzy, dziękuję za wspaniałe, proste opisy. Myślę, że kroczysz właściwą drogą.......
:D

#23 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:08

Co chcesz od tego co dzieje się za oknem? Piękna pogoda by poganiać z castingiem :D

Pozdrawiam
Remek

taaaa ale takim UL za pstrągiem. a (na razie) za tymi rybami(i innymi poza zębaczami) będę biegał z korbą pogoda nie za ciekawa do nauki...no chyba że na lód będę rzucał

#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:15

No właśnie .. W Polsce XXI wiek , półki w Ruchu i Kolporterze pełne pism wszelakich , kipiących słowem , modą i zjawiskiem . A casting ciągle underground i w tajnym sieciowym tournee ..



#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:28

No właśnie .. W Polsce XXI wiek , półki w Ruchu i Kolporterze pełne pism wszelakich , kipiących słowem , modą i zjawiskiem . A casting ciągle underground i w tajnym sieciowym tournee ..



Sławku to oczywiste !!! Bo casting w PL zatrzymał się juz dawno. Dlatego staram sie wychodzić poza internet z tematem multiplikatorów. Może jeszcze kogoś zachęcę i zarażę fascynacją castingiem. UL cast istnieje tylko w teorii i w sieci, bo jakoś ryb regularnie łowionych na wabiki 2g za pomocą castingu jak niebyło tak niema. Castingowe rozwiazania zasadniczo sprowadzają sie do kilku mocno uschematyzowanych zestawów i sytuacji łowiskowych. Wiekszość castingowych guru jacy wyznaczali trędy w PL jeszcze kilka lat temu wypaliła się totalnie a niektórzy zniknęli na dobre lub skompromitowali się w powszechnej opinii. Ja jeszcze znajduję w sobie siły, aby temat ciągnać dalej.. Jak długo?

Czas pokaże... B)

pozd JW
:D

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:31

Jurku,
Tym tekstem przejdziesz do historii polskiego casta :D zapewniam ale dużo w nim prawdy.

Pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:35

Jurku,
Tym tekstem przejdziesz do historii polskiego casta :D zapewniam ale dużo w nim prawdy.

Pozdrawiam
Remek


Remas, ale którym tekstem? Bo ostatnio kilka ich popełniłem ;) :lol:

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:37

Powyższym - o UL i dużych rybach.

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:38

Czas pokarze... B)




Mam nadzieję ze nie będzie bolało :mellow:

dzieki Kuba za zwrócenie uwagi :D już poprawiłem JW

#30 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:40

Co do prasy to nie kupuję takich... gazet :mellow: Może za zgodą Jerzego wstawi ktoś skan?



[quote]
Czas pokarze... B)


[/quote]


Mam nadzieję ze nie będzie bolało :mellow:
[/quote]

:lol:

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:43

Co do prasy to nie kupuję takich... gazet :mellow: Może za zgodą Jerzego wstawi ktoś skan?


Nie można - WŚ daje prawa do rozpowszechniania.

R.

#32 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:07

Powyższym - o UL i dużych rybach.



Widzisz Remku ja od dłuższego czasu obserwuję co suię w temacie UL castingu i sporych ryb dzieje. Nic sie nie dzieje! B)

Z wielu dyskusji na forum jakie prowadziliśmy przez ostatnie lata wysnółem wniosek, że najlzej jak zchodzimy z castingiem to Okonie i pstragi. jednak ani jedna ani drugie nie wymagają jakiś bardzo małych i lekkich wabików. Dlatego są względnie regularnie łowione na casting w polskich wodach.
Jedyne nasze rodzime ryby jakich regularne łowinie (!!!) wymaga najlżejszch i najmniejszych wabików to jazie i klenie. Ale jakos nadal nie widzę, aby ktokolwiek z twardych castingowców łowił je z taką samą regularnością jaką np. Pitt łowi klenie na zwykłego spinna.

Czemu tak sie dzieje? Wszak ani kijów ani multików UL nie brakuje na rynku??

Odpowiedż jest prosta ! Bo taki casting jest skrajnie nie funkcjonalny !! Możliwowsć łowienia na najlżejsze wabiki sprowadza się do bardzo wąskich i nie licznych sytuacji nad wodą.

Za to w necie odwrotnie, dyskusje o UL castingu rozpalają najwiecej emocji.

Why?? :o

wiecej o podobnych absurdach m.in w kwietniowym WŚ

pozd JW :D



#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:10

aż się boję chwytać po 4/09 WŚ :D

Sobota ... oczywiście light casting i ...pstrągi. Na 4 osoby 3 będą z multikiem :D

Pozdrawiam
Remek

#34 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:15

aż się boję chwytać po 4/09 WŚ :D

Pozdrawiam
Remek



Remek napisałem poprostu prawdę, ze w kilku sytuacjach casting jest najzwyczajniej bez sensu :D

#35 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:25

Jerzy , w dzisiejszym pędzącym na łeb ,na szyję świecie , żaden autorytet długo nie ustoi . Lada moment zostaje pokraczną zawalidrogą . Ruch to pieniądz . Kiedyś jednym ABU łowiłem pietnaście lat i potrafiłem go dopasowac do każdej potrzeby . Dziś potrzeby się wywołuje i generuje planowo . Z natychmiastowym sprzętowym spełnieniem . To mechanizm nie do zatrzymania . W tym biegu nawet miejsca dla tradycji nie ma .. Jakoś tak jeszcze nie ukorzeniliśmy się w przeszłości i dokonaniach . Ani spinning , ani casting . Jest pęd , dziś i jutro ..

Ja miałem dziś w domu prawdziwy castingowy narybek . Moja wnuczka rzucała Scorpionami i innym starszym asortymentem z wielkim zaangażowaniem . Po podłodze ..
Ale pociąg do kręciołów ma niekiepski . Pluszaki odpadają . Żona mówi że talent ma większy ode mnie .


#36 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:31

Dlatego Sławku wykonuję swoją robotę planowo. Mam na myśli przybliżanie i oswajanie castingu. Przyjdzie pewnie czas, kiedy poczuję, że powiedziałem już wszystko w tym temacie i niech inni przejmują pałeczkę i ciągną to dalej.

Świat dziś pędzi niesamowicie i musimy maksymalnie wykorzystywać swój czas

JW :D

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:40

Świat dziś pędzi niesamowicie i musimy maksymalnie wykorzystywać swój czas



Zastanawiam się czy w Omanie też tak leci czas jak tutaj :D

Jurku, niewątpliwie każdy artykuł to krok na przód. Ważne by przedstawiać to w sposób profesjonalny - chłodne, nie związane z emocjami podejście. Jeśli o tym się zapomni niestety człowiek nie widzi tego co go otacza. Casting jest cool bo to świetna zabawa, a jak jeszcze połączona z rybami to już radości jest co niemiara.

pozdrawiam
Remek

#38 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 23:33

w omanie czas płynie czasami w przeciwnym kierunku :o

niemniej dla castingu czasy emocjonalnych postaw chyba mamy dawno za sobą. Nikt dziś nie odważy sie promować castingu wbrew wędkarskiej logice, albo wstawiać tu jakiś fundamentalistycznych haseł o wyższosci castingu, o konieczności myślenia i takich tam bzdur.

casting choć niektórym przynosi ogrom satysfakcji jest takim samym sposobem łowienia drapieżników jak jkażda inna, bardziej popularna metoda.

JW :D

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 styczeń 2009 - 09:29

Jurku, nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie promowania castingu na opak. Jednak wydaje mi się, że tam gdzie jest poprawna promocja musi też być i ta ... nie związana z wędkarstwem a czystym zbieractwem. Osobiście nie widzę w tym nic złego. W każdych dziedzinach hobby mamy podobną sytuację. To jak ...jing-jang, jak prawo zachowania energii itd.

Pozdrawiam
Remek

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 styczeń 2009 - 00:43

[quote]
No właśnie .. W Polsce XXI wiek , półki w Ruchu i Kolporterze pełne pism wszelakich , kipiących słowem , modą i zjawiskiem . A casting ciągle underground i w tajnym sieciowym tournee ..


[/quote]

(...)
Może jeszcze kogoś zachęcę i zarażę fascynacją castingiem. UL cast istnieje tylko w teorii i w sieci, bo jakoś ryb regularnie łowionych na wabiki 2g za pomocą castingu jak niebyło tak niema.
(...)

pozd JW
:D
[/quote]

Jerzy
Zarażony nie jestem, ale zachęcony jak najbardziej.
I widzę, że nie tylko mnie to dotyczy, a więc cel zostaje osiągnięty - włączone zostaje myślenie, uczymy się, poznajemy, badamy...
Brak mi funduszy by przemodelować swój sprzęt tylko i wyłącznie na próbę, ale przekonać się, sprawdzić jak to jest z tym chciałbym jak najbardziej. W sytuacji wędkarskiej, a nie w symulacji sieciowej z objawami fizycznego spełnienia na dźwięk brzmienia słowa CAST, co niechybnie wytknę bez nazwisk co niektórym).
Duża praca i dobra droga (rzeczowo, bez och-ach pitolenia, ale fachowo i z zacięciem) - to moja skromna ocena.

Sławek
Od niedawna w zasadzie przekopuję net w poszukiwaniu tego, czego ta ciążąca naszym półkom fachowa prasa, nie przekazuje wcale lub dopiero łapie pierwszy oddech na fali nowoczesnego wędkarstwa (tu cast jako skrót myślowy do całego postępu i normalności jaka nas ominęła w latach niewszędzienowoczesności). A ta underground'owość tym bardziej pociąga tych, którzy poszukują (no tak - modnisiów też...) i sprawia, że chce się chłonąć tę tajemną wiedzę. Tym, którym się chce.

Szczerze Panowie dziękuję za to i gratuluję takiego kierunku rozwoju swojej pasji... jak i wszystkim innym, którzy twórczo podchodzę do tematu: lubię łowić ryby, lubię je wypuszczać...

Pozdrawiam, Grzesiek :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych